Jump to content

Honor Official Q&A


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δες τι ρωτησες ακριβώς και θα διαπιστώσεις πως σου έχω απαντήσει ακριβώς σε αυτό που ρώτησες. Τώρα ρωτάς κάτι διαφορετικό και αυτό συμβαίνει σε όλες τις εταιρίες...

 

Εχεις δικιο. Η διατυπωση δεν ηταν σωστη ή τουλαχιστον δεν ηταν πληρης. Παντως αυτο ισχυει με την εν λογω εταιρεια. Και στις αλλες ισχυει αλλα οχι σε αυτον τον βαθμο!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 52
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Ενημερώστε με αν το 7α θα πάρει και νεωτερη έκδοση, επίσης γιατί δεν έχουμε νεώτερα πότε θα έρθει το πολύ καλό honor 8c που φαίνεται πολύ οικονομικό;
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Έχουμε μερικές απαντήσεις :

καλησπερα θελω να ρωτησω για το honor 8x και το honor 8x max αν εχουν gestures navigations :)

Δυνατότητα για gesture navigations αναμένεται να προστεθεί σε επερχόμενο update λογισμικού των συσκευών.

 

Το honor 8X θα υποστηρίζει WiFi calling και Volte;

Η συσκευή παρέχει δυνατότητα για Volte και WiFi calling, ωστόσο εξαρτάται και από την υποστήριξη των συγκεκριμένων υπηρεσιών από το δίκτυό σας.

 

Καλησπέρα, έχω δύο σύντομες ερωτήσεις:

  1. Υπάρχει κάποιος σύνδεσμος που να δείχνει σε ποιά έκδοση λειτουργικού βρίσκεται η κάθε συσκευή;
  2. Ο μόνος τρόπος για Update είναι η σύνδεση με το Pc η υπάρχουν και ενημερώσεις λογισμικού OTA;

 

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

ps: πραγματικά πολυ αξιόλογη συσκευή το 7s.:)

Δυστυχώς δεν υπάρχει κάποιος επίσημος ιστότοπος που να έχει αναρτημένες τις συγκεκριμένες πληροφορίες.

Ενημερώσεις γίνονται OTA. Μπορείτε να χρησιμοποιήσετε και την εφαρμογή HiSuite για έλεγχο και αναβάθμιση στην τελευταία διαθέσιμη έκδοση.

https://consumer.huawei.com/minisite/HiSuite_en/index.html

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Καλησπερα και καλη χρονια! Αγορασα εχτες απο το Πλαισιο το honor play. Ειμαι πολυ ευχαριστημενος αλλα αντιμετωπιζω ενα περιεργο προβλημα. Αν με καλεσει καποιος σε κληση στο viber (δε το εχω τσεκαρει αν το κανει και στο messenger) ακουγεται μονο σε εμενα και οχι στον συνομιλητη μου ο ηχος που εχω επιλεξει για τις ειδοποιησεις. Καθε 2 δευτερολεπτα ο ιδιος ηχος. Πως μπορω να τα σταματησω αυτο; Ειναι πολυ ενοχλητικο.
Σαν τα Xiaomi τίποτα!!! :lol:
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλησπερα και καλη χρονια! Αγορασα εχτες απο το Πλαισιο το honor play. Ειμαι πολυ ευχαριστημενος αλλα αντιμετωπιζω ενα περιεργο προβλημα. Αν με καλεσει καποιος σε κληση στο viber (δε το εχω τσεκαρει αν το κανει και στο messenger) ακουγεται μονο σε εμενα και οχι στον συνομιλητη μου ο ηχος που εχω επιλεξει για τις ειδοποιησεις. Καθε 2 δευτερολεπτα ο ιδιος ηχος. Πως μπορω να τα σταματησω αυτο; Ειναι πολυ ενοχλητικο.

 

Αυτή την ερώτηση θα ήταν καλύτερα να την κάνεις στο support portal του Viber και όχι εδώ.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Αυτή την ερώτηση θα ήταν καλύτερα να την κάνεις στο support portal του Viber και όχι εδώ.

Μα είναι δυνατόν αυτό που λες;;;; Ίδια κάρτα Sim... Ίδιο προφίλ.. Το μόνο που αλλάζει είναι η συσκευή και θα φταει η εφαρμογή και όχι το κινητό... Μέσα σε μια ώρα δηλαδή που έκανα να στήσω από την αρχή το honor play χάλασε το Viber;;

Edited by mixalis_kr
Σαν τα Xiaomi τίποτα!!! :lol:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και καλη χρονια! Αγορασα εχτες απο το Πλαισιο το honor play. Ειμαι πολυ ευχαριστημενος αλλα αντιμετωπιζω ενα περιεργο προβλημα. Αν με καλεσει καποιος σε κληση στο viber (δε το εχω τσεκαρει αν το κανει και στο messenger) ακουγεται μονο σε εμενα και οχι στον συνομιλητη μου ο ηχος που εχω επιλεξει για τις ειδοποιησεις. Καθε 2 δευτερολεπτα ο ιδιος ηχος. Πως μπορω να τα σταματησω αυτο; Ειναι πολυ ενοχλητικο.

 

Καλησπέρα.

Αυτό είναι κάτι στο οποίο δυστυχώς δεν μπορούμε να σας βοηθήσουμε.

Καλό θα ήταν σε πρώτο χρόνο να ρωτήσετε τους δημιουργούς της εφαρμογής.

Ακόμα και να είναι ζήτημα της συσκευής δεν μπορεί να σας βοηθήσει κάποιος απομακρυσμένα και θα ήταν καλύτερα να απευθυνθείτε στο εξουσιοδοτημένο σέρβις.

Link to comment
Share on other sites

Το κατάστημα eshop φέρνει ευρωπαϊκές συσκευές honor;Θα ισχύει κανονικά η εγγύηση 2 ετών στα επισκευαστικά Κέντρα στην Ελλάδα;
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Το κατάστημα eshop φέρνει ευρωπαϊκές συσκευές honor;Θα ισχύει κανονικά η εγγύηση 2 ετών στα επισκευαστικά Κέντρα στην Ελλάδα;

 

Φέρνει ευρωπαϊκά, εκτός και αν αναφέρεται διαφορετικά στο εκάστοτε προϊόν και ως εκ τούτου έχουν κανονικά εγγύηση.

Edited by athanaso77

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπερα σας και χρονια πολλα. Οπως γνωριζετε το Honor Play, εχει αρκετα μεγαλο κοινο και ειναι μια πολυ καλη συσκευη. Εχω ηδη ρωτησει στο support της hihonor αλλα χωρις απαντηση, το εξης. Υπαρχει επιβεβαιωμενη αναβαθμιση προσθηκης υποστηριξης για Volte και Vowifi στην international εκδοση L29 και για ελληνικα δικτυα?Ευχαριστω πολυ Edited by nicolasdr
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Μετά από 14 αλληλογραφίες τόσο στην honor greece, όσο και στην honor global, συνεχίζετε να απεχετε χωρίς απάντηση. Το support σας είναι δυστύχημα φοβάμαι..
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, οι αλληλογραφίες έχουν ξεπεράσει τις 20 και ακόμα δεν απαντάτε. Δεν απαντάει όμως ούτε η honor global. Η υποστήριξη σας ακόμα και σε αυτό εδώ το φόρουμ δεν είναι καλή και επαγγελματική. Έχετε έναν χώρο που μπορείτε να απαντάτε σε ερωτήσεις και δεν έχετε απαντήσει στο ερώτημα μου μετά από αρκετό καιρό. Επιπρόσθετα δεν υπάρχει απάντηση ούτε τηλεφωνικά γιατί κατήγγειλα το γεγονός ότι υπάλληλος σας μίλησε αντιεπαγγελματικως στην συνομιλία μας και καμία απόκριση ούτε από την σελίδα σας στο facebook. Αναρωτιέμαι τι υποστήριξη υπαρχει και αν υπάρχει τελικά.. Κρίμα..
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Μετά από 51 αλληλογραφίες και κάμποσες οχλήσεις στο fb, παραθέτω την απάντηση τους για την υποστήριξη volte και vowifi.

 

Screenshot-2019-03-09-19-07-41-248-com-facebook-orca.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Έχω ένα honot 7a. Προσπαθώ να κάνω bypass google. Έχω δει όλα τα βίντεο στο YouTube που σε πάνε μέσω voice access αλλα μεσα στην βοήθεια όταν φτάνω που δειχνει ότι έχει ένα βίντεο εμένα δεν το εμφανίζει. Ας με βοηθήσει όποιος μπορεί. Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 3 months later...

Γεια σας

Είχα πάει για αλλαγή μπαταρίας το Honor 8 στο servis στη Μιχαλακοπούλου και σε ερώτηση μου γιατί μετά από υποβάθμιση που έκανα από την έκδοση android 8 στην 7 δεν μπορώ να πάω ξανά στην 8 ούτε με ΟΤΑ, ούτε με το HiSuite, μου απάντησαν ότι δεν μπορούν ούτε αυτοί διότι για κάποιο λόγο είναι κλειδωμένη η 8 από την εταιρία.

Ισχύει κάτι τέτοιο?

Πως μπορώ να βάλω την έκδοση android 8 στη συσκευή?

 

Σας Ευχαριστώ

http://www.myphone.gr/forum/image.php?u=11306&type=sigpic&dateline=1348034580
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παιδιά καλησπέρα. Το Google pay υποστηρίζεται από τα Honor? Έχω το 20 view και μου βγάζει ότι δεν υποστηρίζεται.

 

Στάλθηκε από το Honor View20 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Γεια σας

Είχα πάει για αλλαγή μπαταρίας το Honor 8 στο servis στη Μιχαλακοπούλου και σε ερώτηση μου γιατί μετά από υποβάθμιση που έκανα από την έκδοση android 8 στην 7 δεν μπορώ να πάω ξανά στην 8 ούτε με ΟΤΑ, ούτε με το HiSuite, μου απάντησαν ότι δεν μπορούν ούτε αυτοί διότι για κάποιο λόγο είναι κλειδωμένη η 8 από την εταιρία.

Ισχύει κάτι τέτοιο?

Πως μπορώ να βάλω την έκδοση android 8 στη συσκευή?

 

Σας Ευχαριστώ

 

Καλησπέρα, οι αλληλογραφίες έχουν ξεπεράσει τις 20 και ακόμα δεν απαντάτε. Δεν απαντάει όμως ούτε η honor global. Η υποστήριξη σας ακόμα και σε αυτό εδώ το φόρουμ δεν είναι καλή και επαγγελματική. Έχετε έναν χώρο που μπορείτε να απαντάτε σε ερωτήσεις και δεν έχετε απαντήσει στο ερώτημα μου μετά από αρκετό καιρό. Επιπρόσθετα δεν υπάρχει απάντηση ούτε τηλεφωνικά γιατί κατήγγειλα το γεγονός ότι υπάλληλος σας μίλησε αντιεπαγγελματικως στην συνομιλία μας και καμία απόκριση ούτε από την σελίδα σας στο facebook. Αναρωτιέμαι τι υποστήριξη υπαρχει και αν υπάρχει τελικά.. Κρίμα..

 

Συμφωνώ και επαυξάνω !!!

Από τον Ιανουάριο του 2019 καμιά απάντηση.

Άντε και του χρόνου !!!

 

Ο λόγος που δημιουργήθηκε αυτό το Θέμα δεν υφίσταται ποια.

Μήπως να κλείσει ?

http://www.myphone.gr/forum/image.php?u=11306&type=sigpic&dateline=1348034580
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
Καλημέρα φίλοι μου και καλό μηνα, τελικά ξέρουμε αν το 9 lite θα πάρει την έκδοση 10 καθώς το πήρε το 9Χ ήδη ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Εδω δεν θα δώσουν στο honor play που ηταν πολυ λιγοτερο απο 1,5 ετους οταν βγηκε η 10 και πιο δυνατο και περιμενεις να παρει το 9 lite?:p Απαραδεκτοι παντως για το honor play. :rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς θα συμφωνήσω μαζί σου και μάλλον ήταν ατυχής επιλογή η αγορά του κινητού
Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...
  • 2 weeks later...
On 5/5/2023 at 2:43 ΜΜ, VarioST said:

Καλησπέρα σε όλους!

 

Υπάρχει ακόμα η δυνατότητα επικοινωνίας εδώ με την "επισημη" Honor? 

 

Ευχαριστώ!

Γιατί υπήρξε ποτέ ?

😂😂😂

http://www.myphone.gr/forum/image.php?u=11306&type=sigpic&dateline=1348034580
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...