Jump to content

Honor Official Q&A


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators

Στο παρόν θέμα μπορείτε να υποβάλλετε τις ερωτήσεις και απορίες σας όσον αφορά τις συσκευές της Honor στην ελληνική αγορά και ο εκπρόσωπός της θα τις μεταφέρει στους αρμόδιους, ώστε να λαμβάνετε την πλέον "επίσημη" απάντηση, όταν αυτή μπορεί να δωθεί.

 

Ερωτήσεις που αφορούν τα specs, τα software updates, τις διαθέσιμες εκδόσεις συσκευών, την τεχνική υποστήριξη, την εξυπηρέτηση πελατών, τα σημεία πώλησης και οτιδήποτε άλλο έχει να κάνει με την Honor στην Ελλάδα, έχουν θέση σε αυτό το topic.

 

Προσοχή: ΜΗΝ στέλνετε ερωτήσεις με PM στον λογαριασμό του εκπροσώπου της εταιρείας, οι ερωτήσεις και απαντήσεις θα δημοσιεύονται στο παρόν.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • Απαντήσεις 52
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Καλησπέρα, έχω μια ερώτηση για το Honor view 10.

Υπάρχει κάποια ενημέρωση αν θα προσθέσουν μελλοντικά με κάποιο update τη λειτουργία EIS στην κάμερα?

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Έχουμε τις απαντήσεις για τα δύο πρώτα ερωτήματα

Καλησπέρα, έχω μια ερώτηση για το Honor view 10.

Υπάρχει κάποια ενημέρωση αν θα προσθέσουν μελλοντικά με κάποιο update τη λειτουργία EIS στην κάμερα?

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

Το update για την ευρωπαϊκή έκδοση του Honor View 10 που θα περιλαμβάνει και EIS αναμένεται να δοθεί στα τέλη του Ιουνίου, ωστόσο το πότε θα είναι διαθέσιμο στους χρήστες στην Ελλάδα θα εξαρτηθεί από το χρονοδιάγραμμα διάθεσης ανά τοπική αγορά.

 

 

 

Ξέρουμε πότε και αν αναβαθμιστεί τελικά το honor 6x σε Android 8?

Προς το παρόν, δεν έχει προγραμματιστεί κάποιο update για Android 8 στο Honor 6X. Αν προκύψει κάτι νεότερο θα υπάρξει ενημέρωση.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Είμαι κάτοχος του Honor 10 εδώ και λίγες ημερες και γενικά πολύ ευχαριστημένος με τη συσκευή. Όμως ενώ ο πάροχός μου υποστηρίζει VoLTE και WiFi calling η ρύθμιση δεν είναι διαθέσιμη στις ρυθμίσεις δικτύου της συσκευής μου. Το ίδιο θέμα έχει τεθεί και σε fora στο εξωτερικό. Από το εξουσιοδοτημένο σημείο αγοράς με ενημέρωσαν να αποτανθώ για αλλαγή firmware στο service της εταιρείας. Τι ακριβώς συμβαίνει;

 

Στάλθηκε από το COL-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Για το Honor play ποτε βλεπουμε να παιρνει αναβαθμιση android 9 & emui 9?

Θα εχει gestures ωστε να μπορουμε να αφαιρεσουμε τα navigations buttons on screen για να μπορουμε να εκμεταλευομαστε ολοκληρη την οθονη?

Θα παρει αναβαθμιση-βελτιωση η καμερα του γιατι το AI τα κανει ψιλομανταρα?

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα. Έχουμε την απάντηση για το παραπάνω ερώτημα.

 

Για το Honor play ποτε βλεπουμε να παιρνει αναβαθμιση android 9 & emui 9?

Eίναι υπό σχεδιασμό η αναβάθμιση σε Android 9 για το Honor Play, ωστόσο δεν υπάρχει κάποιο συγκεκριμένο χρονοδιάγραμμα αυτή τη στιγμή.

Θα υπάρξει ενημέρωση όταν προκύψουν νεότερα.

Επίσης μείνετε συντονισμένοι στα επίσημα κανάλια της εταιρίας για οτιδήποτε νεότερο σχετικά με system updates.

 

Θα εχει gestures ωστε να μπορουμε να αφαιρεσουμε τα navigations buttons on screen για να μπορουμε να εκμεταλευομαστε ολοκληρη την οθονη?

H Honor θέλει να ενσωματώνει την τελευταία τεχνολογία στις συσκευές των πελατών της, και θα ληφθεί υπόψιν η συγκεκριμένη πρόταση.

Δεν μπορούμε να επιβεβαιώσουμε προς το παρόν ότι υπάρχει πλάνο για την συγκεκριμένη λειτουργία.

 

Θα παρει αναβαθμιση-βελτιωση η καμερα του γιατι το AI τα κανει ψιλομανταρα?

Ευχαριστω.

Για το συγκεκριμένο θα γίνονται τακτικά updates. Επιπρόσθετα το ΑΙ είναι μια τεχνολογία που βελτιστοποιείται όλο και περισσότερο όσο πιο συχνά χρησιμοποιείται, επομένως μπορεί να φτάσει στο σημείο που θα σας καλύπτει περισσότερο κάποια στιγμή.

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα. Έχουμε την απάντηση για το παραπάνω ερώτημα.

 

 

Eίναι υπό σχεδιασμό η αναβάθμιση σε Android 9 για το Honor Play, ωστόσο δεν υπάρχει κάποιο συγκεκριμένο χρονοδιάγραμμα αυτή τη στιγμή.

Θα υπάρξει ενημέρωση όταν προκύψουν νεότερα.

Επίσης μείνετε συντονισμένοι στα επίσημα κανάλια της εταιρίας για οτιδήποτε νεότερο σχετικά με system updates.

 

 

H Honor θέλει να ενσωματώνει την τελευταία τεχνολογία στις συσκευές των πελατών της, και θα ληφθεί υπόψιν η συγκεκριμένη πρόταση.

Δεν μπορούμε να επιβεβαιώσουμε προς το παρόν ότι υπάρχει πλάνο για την συγκεκριμένη λειτουργία.

 

 

Για το συγκεκριμένο θα γίνονται τακτικά updates. Επιπρόσθετα το ΑΙ είναι μια τεχνολογία που βελτιστοποιείται όλο και περισσότερο όσο πιο συχνά χρησιμοποιείται, επομένως μπορεί να φτάσει στο σημείο που θα σας καλύπτει περισσότερο κάποια στιγμή.

Αν είναι εύκολο απαντήστε μου και αν έχει κάποια προστασία η οθόνη από γρατζουνιές ή αν έχει κάποια έκδοση gorilla glass γιατί δεν διευκρινιζεται πουθενά.

Είναι πολύ σημαντικό γιατί δεν θα χρειαστεί τζαμακι προστασίας που χαλάει την αίσθηση της αφής.

 

Ευχαριστώ

 

Στάλθηκε από το NX551J μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Αν είναι εύκολο απαντήστε μου και αν έχει κάποια προστασία η οθόνη από γρατζουνιές ή αν έχει κάποια έκδοση gorilla glass γιατί δεν διευκρινιζεται πουθενά.

Είναι πολύ σημαντικό γιατί δεν θα χρειαστεί τζαμακι προστασίας που χαλάει την αίσθηση της αφής.

 

Ευχαριστώ

 

Στάλθηκε από το NX551J μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Έχουμε την εξής απάντηση από την Honor :

Το γυαλί που χρησιμοποιούμε είναι υψηλής σκληρότητας.
Link to comment
Share on other sites

Το Huawei Exclusive Service Center που βρίσκεται επί της οδού Μιχαλακοπούλου, Αθήνα, είναι το κεντρικό επισκευαστικό κέντρο ή υπάρχει και άλλο το οποίο προΐσταται αυτού;
Link to comment
Share on other sites

τι στο καλο με χελωνες στελνουν τις απαντησεις? ας καταργηθει το νημα αν ειναι τοσο αργα να απαντανε...
Link to comment
Share on other sites

Το Huawei Exclusive Service Center που βρίσκεται επί της οδού Μιχαλακοπούλου, Αθήνα, είναι το κεντρικό επισκευαστικό κέντρο ή υπάρχει και άλλο το οποίο προΐσταται αυτού;

Tα επισκευαστικά κέντρα στα οποία μπορείτε να απευθυνθείτε είναι ισοδύναμα μεταξύ τους.

https://www.hihonor.com/gr/support/service-center/

Link to comment
Share on other sites

Όταν πήγα μια συσκευή για επισκευή και σε συγκεκριμένες αιτιάσεις μου, γιατί ανέφεραν πως πρέπει να το στείλουν στα κεντρικά ή έστω να επικοινωνήσουν μαζί τους για να λάβω απάντηση; Μήπως ήθελαν να βρουν απλά μια δικαιολογία;
Link to comment
Share on other sites

Δε μπορούμε να βοηθήσουμε στο θέμα αυτο δυστυχώς, δε γνωρίζουμε άλλωστε και το πρόβλημα της συσκευής σας, ωστόσο ολα τα επισκευαστικά κέντρα της Honor λειτουργούν με τον ίδιο τρόπο. Στα πλαίσια μιας επισκευής δεν αποκλείεται να χρειαστεί επικοινωνία του σέρβις με τα κεντρικά της εταιρίας χωρίς αυτό να σημαίνει πως υπάρχει κάποιο άλλο επισκευαστικό κέντρο ανωτέρου επιπέδου.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχω δύο σύντομες ερωτήσεις:

  1. Υπάρχει κάποιος σύνδεσμος που να δείχνει σε ποιά έκδοση λειτουργικού βρίσκεται η κάθε συσκευή;
  2. Ο μόνος τρόπος για Update είναι η σύνδεση με το Pc η υπάρχουν και ενημερώσεις λογισμικού OTA;

 

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

ps: πραγματικά πολυ αξιόλογη συσκευή το 7s.:)

REDMI 9A & Mi band 4C :rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Φίλοι μου θα πάρει δικό μου άτομο το honor 7a ξέρουμε αν μετά την 8.0 υπάρχει περίπτωση να πάρει την 9; Επίσης πότε αναμένεται το νέο honor 8c;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχω το honor v9 , dukal20c, b366 έκδοση. Απεγκατέστησα το weather app της μάνας του και έκτοτε δε μπορώ να το ξανά βρω. Μπορεί να μου στείλει κανείς κάποιο link να το κατεβάσω. Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Μία ερώτηση!

Γιατί Huawei και honor έχουν ανώτερη 4gb ram για Ευρώπη και απαξιουν να βάλουν 6gb, όπως έχουν τουλάχιστον στα πιο ακριβά μοντέλα τους όλες οι σοβαρές εταιρείες?

 

Στάλθηκε από το NX551J μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Μία ερώτηση!

Γιατί Huawei και honor έχουν ανώτερη 4gb ram για Ευρώπη και απαξιουν να βάλουν 6gb, όπως έχουν τουλάχιστον στα πιο ακριβά μοντέλα τους όλες οι σοβαρές εταιρείες?

 

Δεν ισχύει αυτό. Το P20 Pro και το Mate 20 Pro μια χαρά 6GB RAM έχουν και στις ελληνικές εκδόσεις τους.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δεν ισχύει αυτό. Το P20 Pro και το Mate 20 Pro μια χαρά 6GB RAM έχουν και στις ελληνικές εκδόσεις τους.

 

Δεν ισχυει αυτο για το huawei nova 3, honor 10, honor play, honor view 10 κλπ?

Δεν μιλαω για τις 2 ναυαρχιδες της Huawei!

Μαρεσει το Nova 3 το οποιο με καλυπτει σε ολα εκτος της amoled. Στην Ευρωπη ερχεται με 4 ραμ. Η εκδοση με 6ραμ δεν εχει Β20.

Πως δεν ισχυει λοιπον?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δεν ισχυει αυτο για το huawei nova 3, honor 10, honor play, honor view 10 κλπ?

Δεν μιλαω για τις 2 ναυαρχιδες της Huawei!

Μαρεσει το Nova 3 το οποιο με καλυπτει σε ολα εκτος της amoled. Στην Ευρωπη ερχεται με 4 ραμ. Η εκδοση με 6ραμ δεν εχει Β20.

Πως δεν ισχυει λοιπον?

 

Δες τι ρωτησες ακριβώς και θα διαπιστώσεις πως σου έχω απαντήσει ακριβώς σε αυτό που ρώτησες. Τώρα ρωτάς κάτι διαφορετικό και αυτό συμβαίνει σε όλες τις εταιρίες...

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...