Jump to content

vfm μέχρι 150 ευρώ


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια σας παιδιά, θέλω να πάρω κινητό για την γυναίκα μου.

 

1) Το χρηματικό ποσό μέχρι 150 ευρώ.

2) Το μέγεθος οθόνης 5-5.5 (δεν είχε ποτε μεγαλύτερο κινητό από 5αρι).

3) Το θέλουμε απο Ελλάδα .

4) Χρειαζόμαστε 800αρα μπάντα (έχει Vodafone, επαρχία).

5) Το θέλουμε dual? Χρειαζόμαστε ραδιόφωνο, ir ή nfc? Αν υπάρχει κάτι σε dual, γιατί όχι...

6) Χρειαζόμαστε ελληνικό μενου; Αν ναι, πειράζει αν χρειαστεί φλασαρισμα; Δεν με ενδιαφέρει

7) Μας ενδιαφέρει ο καλός ήχος ή/και η καλή οθόνη; Αν ναι θέλουμε amoled (και) stereo ή μας αρκεί lcd (και) mono. Δεν με ενδιαφέρει

8) Βάλτε σε σειρά προτεραιότητας τα εξής: Αξιοπιστία, αυτονομία, κάμερα.

9) Ποια είναι η τωρινή σας συσκευή. Lenovo a806.

 

Σκέφτομαι κάποιο xiaomi, εσείς τί λέτε; Ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Meizu M6 Note

 

5.5, ελλάδα, κάμερες καλύτερες από ότι αναφέρθηκε, ποιότητα Meizu, άριστη μπαταρία, 800άρα.

Edited by Brousko
Όλες οι γενικεύσεις είναι λάθος,όπως και αυτή εδώ :X
Link to comment
Share on other sites

Δες και το mi a1 που έχει 4 gb ram η 32αρα έκδοση και στοκ Android. Αν μάλιστα το ρουταρεις, βάζεις και μια gcam και έχεις και καλή κάμερα για τα χρηματα. Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Σε Xiaomi θα πρότεινα το Redmi 5 Plus.

 

Με λίγο επιφύλαξη (δεν το έχω πιάσει στα χέρια μου) θα σου έλεγα να δεις και το Moto G5s για κατι πιο κοντά σε stock Android.

Nokia 3310 -> Nokia 3510i -> Nokia 6230i -> Nokia C7-00
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Το redmi 5 plus δεν προκρίνεται λόγω 6αρας οθόνης. Το meizu ενδιαφέρον, αλλά όχι η έκδοση με τα 16gb (πολύ λίγα για αυτή την εποχή). Για το leeco δεν θέλω να πάρω από Κίνα (βιάζομαι λιγάκι), εκτός αν πρόκειται για εξαιρετική περίπτωση. Το redmi 4x μου αρέσει, όπως και το redmi note 4. Από αυτά ποίο έχει καλή κάμερα;
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Το redmi 5 plus δεν προκρίνεται λόγω 6αρας οθόνης. Το meizu ενδιαφέρον, αλλά όχι η έκδοση με τα 16gb (πολύ λίγα για αυτή την εποχή). Για το leeco δεν θέλω να πάρω από Κίνα (βιάζομαι λιγάκι), εκτός αν πρόκειται για εξαιρετική περίπτωση. Το redmi 4x μου αρέσει, όπως και το redmi note 4. Από αυτά ποίο έχει καλή κάμερα;

 

Νομίζω ότι έχουν την ίδια κάμερα. Επίσης πολύ καλή περίπτωση, με καλύτερη κάμερα από τα 2 redmi, είναι το Μi Α1 που αναφέρθηκε πιο πάνω

Edited by Nnoutas
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνα με την γυναικα μου (σε μια ασχετη συζητηση) δεν θα ηθελε μεγαλυτερο κινητο... Η αληθεια ειναι οτι για ανθρωπο με μικρα χερια δεν βολευουν και τοσο οι μεγαλυτερες ιντσες! Μαλλον με βλεπω να παιρνω το redmi 4x, αν και το mi A1 φαινεται πολυ καλο! Ευχαριστω ξανα για την βοηθεια... Edited by BASILISP
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνα με την γυναικα μου (σε μια ασχετη συζητηση) δεν θα ηθελε μεγαλυτερο κινητο... Η αληθεια ειναι οτι για ανθρωπο με μικρα χερια δεν βολευουν και τοσο οι μεγαλυτερες ιντσες! Μαλλον με βλεπω να παιρνω το redmi 4x, αν και το mi A1 φαινεται πολυ καλο! Ευχαριστω ξανα για την βοηθεια...

 

Οντως ειναι πιο μαζεμένο και μάλλον καλή επιλογή. Απλά έχε υπόψιν οτι στο mi a1 η google camera δουλεύει και στη μπροστινη. Στο redmi 4x δεν ξερω αν δουλεύει για τη selfi. Ρώτα καλύτερα στο thread της συσκευης γιατι κακά τα ψέμματα, οι γυναίκες θέλουν καλή selfocamera.

Link to comment
Share on other sites

Το meizu παίρνει Micro sd για φωτογραφίες κτλ. Τώρα αν δε σου φτάνουν τα 16 γίγα μόνο για εφαρμογές πάσο.

Πάντως το redmi 4x είναι πολύ κατώτερο του Meizu (ο αισθητήρας της κάμερας ειδικά καμία σχέση), αλλά και του Mi A1.

Edited by Brousko
Όλες οι γενικεύσεις είναι λάθος,όπως και αυτή εδώ :X
Link to comment
Share on other sites

To Meizu Μ6 Note στα 145 Ευρά στο παζάρι του Κοτσώβολου !!!!!

Πάω να το χτυπήσω αλύπητα !!!:cool::cool::cool:

Edited by immortal207
Link to comment
Share on other sites

To Meizu Μ6 Note στα 145 Ευρά στο παζάρι του Κοτσώβολου !!!!!

Πάω να το χτυπήσω αλύπητα !!!:cool::cool::cool:

Αυτη ειναι και η σωστη τιμη του...οποτε το χτυπας ανετα..

Link to comment
Share on other sites

Το ξανασκέφτηκα και είπα...."Κωτσόβολος και να το δίνει τόσο?....ποιό είναι το παρασύνθημα...."

Και τσουπ !!!! βρέθηκε το παρασύνθημα.... 3/16 είναι παίδες !

16GB τη σήμερον ημέρα δεν λέει....κι ας έχεις sd με 128 GB.

Edited by immortal207
Link to comment
Share on other sites

Το ξανασκέφτηκα και είπα...."Κωτσόβολος και να το δίνει τόσο?....ποιό είναι το παρασύνθημα...."

Και τσουπ !!!! βρέθηκε το παρασύνθημα.... 3/16 είναι παίδες !

16GB τη σήμερον ημέρα δεν λέει....κι ας έχεις sd με 128 GB.

 

Κοίτα και εγώ είμαι υπέρ των αγορών από Κίνα αλλά αν το ψάξεις, το μοντέλο 3/16, έξω (lightinthebox), παίζει στα 130+μεταφορικά-ασφάλεια τελωνείου και το 3/32 στα 170+μεταφορικά-priority (Banggood). Στο Σκρουτζ το 3/32 ξεκινάει από τα 180. Οπότε, αν σε ενδιαφέρει το συγκεκριμένο κινητό ίσως η αγορά από Ελλάδα να είναι συμφέρουσα.

Edited by Nnoutas
Link to comment
Share on other sites

To Meizu Μ6 Note στα 145 Ευρά στο παζάρι του Κοτσώβολου !!!!!

Πάω να το χτυπήσω αλύπητα !!!:cool::cool::cool:

 

 

Πολύ καλή περίπτωση κινητού...Θα το "τσίμπαγα" και εγώ αν ειχε ραδιόφωνο...

G_KOR
Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλή περίπτωση κινητού...Θα το "τσίμπαγα" και εγώ αν ειχε ραδιόφωνο...

Για αυτόν ακριβως τον λόγο δεν το πηρα και εγώ.κατα τα άλλα κίνητρα.

Tcl 20 5g

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...