Jump to content

LG G7


_NikitaS_
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μόλις μου ήρθε κι εμένα αναβάθμιση λογισμικού στο Lg g7+ 6/128gb με ενημερώσεις ασφαλείας 1 Δεκεμβρίου. Σε αυτά τα λίγα λεπτά οι μόνες διαφορές που παρατηρώ είναι ότι από μπλε έγιναν πράσινα τα εικονίδια της "κουρτίνας" που κατεβάζουμε από το πάνω μέρος της οθόνης, ότι έγινε πιο πλατιά η γραμμή του μενού στο κάτω μέρος της οθόνης και ότι η ένταση της φωνής εμφανίζεται κάθετα στο πλάι αντί για επάνω οριζόντια. Edited by gre
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 788
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Ότι είπε ο gre...κτ άλλο δεν είδα.... Δεν έχω καταλάβει κτ τρελό να πω την αλήθεια.... Ααα και στην κάμερα που άλλαξε λίγο τον τρόπο ευρυγωνιας για να το επιλέξεις ή να διαλέξεις ποιο κοντά
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Καλησπέρα, νομίζω έχει αναφερθεί και νωρίτερα στο thread, ισχύει ότι ενώ η συσκευή υποστηρίζει Volte η Cosmote δεν την έχει στις συμβατές συσκευές; Υπάρχει κάτι που μπορούμε να κάνουμε;

LG Optimus L3--> Galaxy S III mini-->LG G3s-->LG G Flex 2-->LG G6—>LG G7 -->1+ 8-->Pixel 6 Pro 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω την εντύπωση ότι δεν λειτουργεί ούτε το vowifi με vodafone παρότι το έχω ενεργοποιήσει και με αποστολή sms σύμφωνα με τις οδηγίες της vodafone. Το λέω γιατί έχει τύχει να μου έρθουν κλήσεις με sms ενώ είμαι συνδεδεμένος σε wifi.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλημέρα στο thread.

Η μπαταρία μετά απο 1.5 χρόνο και 580 κύκλους φόρτισης τα παει εξαιρετικά.

Χωρίς ιδιαίτερη προσοχή και με νορμάλ χρήση έβγαλε τη μερα αξιοπρεπεστατα με πολύ καλο SOT.

Screenshot-20210220-221939.png

 

Αρκετά θετικό, αν σκεφτούμε του G4 που είχε χειρότερη αυτονομία και η μπαταρία έχανε την απόδοση της γρηγορότερα.

 

Τα δικά σας τι νούμερα βγάζουν;

Edited by ideal09
Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

καλησπερα σε ολους,

 

παιδια ψαχνω ακουστικα earphones wired για το g7 μεχρι 50 ευρω,

επειδη εχει το quad dac ηθελα να δω τη διαφορα με καλα ακουστικα,

σκεφτομαι τα Xiaomi Mi In-Ear Headphones Pro HD 2

https://www.skroutz.gr/s/15976623/Xiaomi-Mi-In-Ear-Headphones-Pro-HD-2-In-ear-Handsfree-με-Βύσμα-3-5mm-Μαύρο.html?from=catspan

αν εχετε να προτεινετε κατι καλυτερο , ευχαριστω πολυ εκ των προτερων !

Edited by loumos123
"το 'να χέρι νίβει τ' άλλο και τα δυο το πρόσωπο"
Link to comment
Share on other sites

On 28/8/2021 at 5:58 ΜΜ, loumos123 said:

καλησπερα σε ολους,

 

παιδια ψαχνω ακουστικα earphones wired για το g7 μεχρι 50 ευρω,

επειδη εχει το quad dac ηθελα να δω τη διαφορα με καλα ακουστικα,

σκεφτομαι τα Xiaomi Mi In-Ear Headphones Pro HD 2

https://www.skroutz.gr/s/15976623/Xiaomi-Mi-In-Ear-Headphones-Pro-HD-2-In-ear-Handsfree-με-Βύσμα-3-5mm-Μαύρο.html?from=catspan

αν εχετε να προτεινετε κατι καλυτερο , ευχαριστω πολυ εκ των προτερων !

παιδια αγοραζοντας το lg g7 για το quad dac δεν βλεπω καμια διαφορα , το αστειο ειναι οτι οταν συνδεω τα ακουστικα μεσω dongle me dac εχω πολυ καλυτερη ποιοτητα ηχου, τα earphones που εχω ειναι μεχρι 20 ευρω, ισως πρεπει να παω σε κατι καλυτερο,αν εχετε να προτεινετε κατι ?

thanks 

"το 'να χέρι νίβει τ' άλλο και τα δυο το πρόσωπο"
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Υπερβολικά απρόσμενο Update από την LG για το εργαλείο μας με patch Ασφαλείας Σεπτεμβρίου.

Δεν το περίμενα αλλά δεν είχε ανακοινώσει κι΄ όλας ότι σταματάει την υποστήριξη.

Μπράβο στην LG.

 

spacer.png

Edited by ideal09
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Με το φόβο να γίνω γραφικός, θα το ξαναπώ. Κρίμα για την LG, με την ιστορία της στο χώρο δεν έπρεπε να ρίξει μαύρη πέτρα. Έχει χρήματα από αλλά departments. Θα έπρεπε τουλάχιστον να ακολουθήσει την πολιτική της Sony… λίγες και καλές συσκευές.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μάπα το καρπούζι. Έγινε το update αλλά δεν είχε patch ασφαλείας δυστυχώς. Ακόμα με Νοέμβρη του 2020 είναι. Γενικά δεν παρατήρησα διαφορές.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
2 minutes ago, ideal09 said:

Μάπα το καρπούζι. Έγινε το update αλλά δεν είχε patch ασφαλείας δυστυχώς. Ακόμα με Νοέμβρη του 2020 είναι. Γενικά δεν παρατήρησα διαφορές.

Και τι στο καλό περιλάμβανε;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Έκανα κι εγώ την αναβάθμιση σε Lg g7+ και όντως δεν άλλαξε κάτι ούτε πέρασε ενημερώσεις ασφαλείας.

Στο τι νέο περιλαμβάνει έγραφε: "Περαιτέρω βελτίωση της λειτουργίας Χρηστικότητα και λειτουργικότητα τηλεφώνου."

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, athanaso77 said:

Και τι στο καλό περιλάμβανε;

Αυτά που λέει στην εικόνα που ανέβασα. Βελτίωση εμπειρίας χρήσης και security updates από Google.  Δεν καταλαβα τίποτα. Ίσως λόγω του ότι έκλεισε, έκανε σε τίποτα κείμενα αλλαγές για να είναι νομικά καλλυμένη... ξέρω γω.. Τζάμπα χάρηκα ότι πήραμε patch ασφαλείας με σχεδόν 3 χρονία συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Τελικά το wifi calling λειτουργεί σε κανέναν; Έχει καταφέρει κάποιος να έχει πρόσβαση στο διαδίκτυο με χρήση δεδομένων την ώρα που μιλάει στο κινητό;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...