Jump to content

LG G7


_NikitaS_
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Απο τη στιγμη που το imei σου δειχνει οτι εχεις ρομ vodafone Ισπανιας,τοτε ειναι branded..εχει δηλαδη λειτουργικο γραμμενο για τη συγκεκριμενη εταιρια..

 

Οταν εκκινας τη συσκευη δε σου δειχνει λογοτυπο της vodafone;μηπως υπαρχουν και προεγκατεστημενες καποιες εφαρμογες της απο οταν το αγορασες;

 

Όχι. Το τηλέφωνο είναι καθαρό. Καθαρό ήταν από τη πρώτη στιγμή που το πήρα.

Στο boot έχει το logo της LG, δεν έχει install τίποτα της vodafone. Η ROM είναι η European unbranded. V30b-EUR-XX

Η ιταλική ΤΙΜ έχει δική της ρομ.

Δοκίμασες με το LG Bridge?

Edited by stelios67
lg g7, lg g6, lg nexus 5x, lg g2, lg nexus 5, samsung galaxy nexus, moto defy
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 788
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Καλή σας μέρα ,

 

μια ερώτηση έχω, έλαβα την περασμένη εβδομάδα την αναβάθμιση,

 

πώς ελέγχω από το imei για ποια χώρα/πάροχο προοριζόταν ;

 

Σάς ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπέρα,

Ποιες είναι οι εντυπώσεις σας από το android 10? Πέρασα πριν από λίγες μέρες την αναβάθμιση σε ΤΙΜ κινητό, αρχικά από πάνω από την προηγούμενη έκδοση χωρίς κανένα πρόβλημα. Επείδή όμως εδώ και 1.5 χρόνο που το έχω δεν έχω κάνει φορμάτ, αφιέρωσα χθες μια ωρίτσα για καθαρή εγκατάσταση

Ωραία η νέα σχεδίαση, αν και με ξένισαν στην αρχή οι μεγάλες γραμματοσειρές, στο τέλος τη συνήθισα. Ενεργοποίησα και ta gestures αλλά έχοντας συνηθίσει τα πλήκτρα πλοήγησης τόσο καιρό, τα απενεργοποίησα πάλι επειδή μπερδευόμουν λίγο στο landscape. Επίσης ωραίο το dark mode, αλλά σε κάποιες εφαρμογές ή σαιτς εβγαζε μαύρο κείμενο σε μαύρο φόντο και επίσης το απενεργοποίησα. Αυτές ήταν και οι μόνες αλλαγές που περίμενα προσωπικά στη νέα έκδοση. Εν ολίγοις, καταλήγω ότι το κράξιμο για τις αναβαθμίσεις στο αντρόιντ είναι πλέον πολύ φασαρία για ελάχιστο όφελος.

Εσείς τι πιστεύετε?

Motorola RAZR XT910 -> Nokia Lumia 820 -> Oneplus One -> LG G7 -> Oneplus 8T

Link to comment
Share on other sites

Το πιο σημαντικό για τις αναβαθμίσεις είναι οι ενημερώσεις ασφαλείας παρα το ίδιο το λειτουργικό που συνήθως δέχεται μόνο μικροαλλαγές.
Link to comment
Share on other sites

Τελευταίος και κατα ιδρωμένος βρίσκω και γω ενα μεταχειρισμένο lg g7 ενός έτους. Μέχρι στιγμής όλα άψογα, έχω κλείσει 2.30 ώρες οθόνη με 4g/wifi μεικτά μαζί με το στήσιμο του κινητού και βρίσκομαι στο 47%.

 

Προερχόμενος από g4 με την καμεράρα του που το είχα 4+ χρόνια, δοκίμασα διάφορες συσκευές με τελευταία το xiaomi redmi note 9. Παρ΄ολα αυτά το πούλησα μέσα σε 2 βδομάδες. Είπα δεν θα ξαναπάρω lg μετα τα bootloop αλλά δεν άντεξα. Άλλη φάση η ναυαρχίδα πως να το κάνουμε, στο user experience, στις κάμερες, στον ήχο, στο κράτημα, στη δόνηση τι να λέμε.

 

Καλως σας βρήκα.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Γεια σας,

 

γνωρίζετε αν αλλάζει η ανάλυση της φωτογραφίας που αποθηκεύει όταν "τραβάμε" σε νυκτερινή λήψη ;

 

Στα 4mp μου δείχνει τις αποθηκευμένες φωτογραφίες.

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,

 

γνωρίζετε αν αλλάζει η ανάλυση της φωτογραφίας που αποθηκεύει όταν "τραβάμε" σε νυκτερινή λήψη ;

 

Στα 4mp μου δείχνει τις αποθηκευμένες φωτογραφίες.

 

Ευχαριστώ

 

Η νυχτερινές γίνονται με pixel binning , παντα η αναλυση γινεται δια του 4 σ αυτες τις περιπτώσεις. Αμα θες σοβαρςς νυχτερινες θα παιξεις με manual settings και τριποδο.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση... Αυτό που κατεβάζεις με το δάχτυλο από πάνω για να βγει το παράθυρο για WiFi για να ανοίξεις mb που έχει τα πάντα δλδ είναι μαύρο... Αλλάζει ή είναι μαύρο μόνιμα? Δεν το έχω σε dark mode....
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Ερώτηση και στο G7 και στο G6 δεν έρχονται ειδοποιήσεις απο την γενική Γραμματεία τι πρεπει να ρυθμίσω για να έρχονται;
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση και στο G7 και στο G6 δεν έρχονται ειδοποιήσεις απο την γενική Γραμματεία τι πρεπει να ρυθμίσω για να έρχονται;

Είχα ρωτήσει την LG και μου έγραψαν ότι το G7 δεν μπορεί να λάβεις τέτοιες ειδοποιήσεις.

Στο thread για το G6 έχουν προτείνει να βάλουμε το κανάλι 919. Tο έβαλα, αλλά ακόμα δεν έχω πάρει ακόμα μήνυμα από τη ΓΓΠΠ.

Παρατήρησα ότι για κάποιο λόγο δεν παίρνω τον τελευταίο καιρό ούτε τα push notifications. Ούτε από το yahoo mail ούτε από την Alpha Bank. Έχει κάποιος άλλος αντίστοιχο πρόβλημα ?

lg g7, lg g6, lg nexus 5x, lg g2, lg nexus 5, samsung galaxy nexus, moto defy
Link to comment
Share on other sites

Είχα ρωτήσει την LG και μου έγραψαν ότι το G7 δεν μπορεί να λάβεις τέτοιες ειδοποιήσεις.

Στο thread για το G6 έχουν προτείνει να βάλουμε το κανάλι 919. Tο έβαλα, αλλά ακόμα δεν έχω πάρει ακόμα μήνυμα από τη ΓΓΠΠ.

Παρατήρησα ότι για κάποιο λόγο δεν παίρνω τον τελευταίο καιρό ούτε τα push notifications. Ούτε από το yahoo mail ούτε από την Alpha Bank. Έχει κάποιος άλλος αντίστοιχο πρόβλημα ?

 

Οι ειδοποιήσεις Κυψέλης που είναι παντελώς αδιαφορες δεν το θεωρώ πρόβλημα.

Μήπως έκανες το τελευταιο update στην εφαρμογη της alpha και πρεπει να πας στις ρυθμίσεις να τις ενεργοποιησεις;

Link to comment
Share on other sites

Οι ειδοποιήσεις Κυψέλης που είναι παντελώς αδιαφορες δεν το θεωρώ πρόβλημα.

 

Μήπως έκανες το τελευταιο update στην εφαρμογη της alpha και πρεπει να πας στις ρυθμίσεις να τις ενεργοποιησεις;

Δεν παίρνω push notification από πουθενά. Ούτε από την ΑΛΦΑ ούτε από τη google, ούτε από τη yahoo.

Την έβαλα την τελευταία έκδοση της εφαρμογής της άλφα. Μιλησα με το support. Δεν βγήκε άκρη. Με πήραν την επόμενη ημέρα από τη μηχανογράφηση της τράπεζας.

Η εφαρμογή κανονικά όταν την εγκαθιστάς σου ζητάει να εξουσιοδοτήσεις τη συσκευή.

Εμένα δεν μου ζήτησε τίποτα. Μπήκα στο προφίλ του ebanking, δεν υπάρχει η επιλογή να προσθέσω τη συσκευή. Μου είπαν θα με ξαναπάρουν τηλέφωνο.

Σ' εσένα τα push notifications δουλεύουν κανονικά?

lg g7, lg g6, lg nexus 5x, lg g2, lg nexus 5, samsung galaxy nexus, moto defy
Link to comment
Share on other sites

Δεν παίρνω push notification από πουθενά. Ούτε από την ΑΛΦΑ ούτε από τη google, ούτε από τη yahoo.

Την έβαλα την τελευταία έκδοση της εφαρμογής της άλφα. Μιλησα με το support. Δεν βγήκε άκρη. Με πήραν την επόμενη ημέρα από τη μηχανογράφηση της τράπεζας.

Η εφαρμογή κανονικά όταν την εγκαθιστάς σου ζητάει να εξουσιοδοτήσεις τη συσκευή.

Εμένα δεν μου ζήτησε τίποτα. Μπήκα στο προφίλ του ebanking, δεν υπάρχει η επιλογή να προσθέσω τη συσκευή. Μου είπαν θα με ξαναπάρουν τηλέφωνο.

Σ' εσένα τα push notifications δουλεύουν κανονικά?

 

Push notifications παιρνω σίγουρα απο gmail και revolut. Και τα hot news απ το google news κανονικά έρχονται. Στην alpha δεν εχω δει ειδοποίηση αν και τις εχω κλειστες, yahoo δεν εχω οπότε δεν ξέρω. Συνήθως κατι τετοιο το προκαλουν άλλες εφαρμογές παντως. Τι ειδοποιήσεις σου έρχονται απο την alpha για να δοκιμασω;

Link to comment
Share on other sites

Push notifications παιρνω σίγουρα απο gmail και revolut. Και τα hot news απ το google news κανονικά έρχονται. Στην alpha δεν εχω δει ειδοποίηση αν και τις εχω κλειστες, yahoo δεν εχω οπότε δεν ξέρω. Συνήθως κατι τετοιο το προκαλουν άλλες εφαρμογές παντως. Τι ειδοποιήσεις σου έρχονται απο την alpha για να δοκιμασω;
Οι κωδικοί συναλλαγής. Με την νέα εφαρμογή υπαρχουν οι δυνατότητες να τις παίρνεις μέσω:

Push Notifications

Viber

SMS

lg g7, lg g6, lg nexus 5x, lg g2, lg nexus 5, samsung galaxy nexus, moto defy
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα πήρα μήνυμα από τη ΓΓΠΠ.

Το κανάλι είναι όντως το 919.

Βεβαιωθειτε ότι έχει ενεργοποιήσει τα μηνύματα εκπομπής κυψέλης.

lg g7, lg g6, lg nexus 5x, lg g2, lg nexus 5, samsung galaxy nexus, moto defy
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα πήρα μήνυμα από τη ΓΓΠΠ.

Το κανάλι είναι όντως το 919.

Βεβαιωθειτε ότι έχει ενεργοποιήσει τα μηνύματα εκπομπής κυψέλης.

 

 

view?usp=drivesdk Και μένα το ίδιο. Στο καναλο 919 που έβαλα για δοκιμή πήρα το μήνυμα. Αλλα θα το βγάλω αφού είναι ασημαντες.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
Μάγκες, έχει βγει νεότερο update για την κινητάρα μας ; Είμαι ακόμα με την 10αρα v30b με patch ασφαλείας Ιούλιος του 2020.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Το έκανα το update 4288c6054105f45c29528c06d83bb31e.jpg414f091a85cbf0cf483ce16d188e9b4e.jpg

 

Στάλθηκε από το LM-G710 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μωρέ μπράβο. Ακόμα δεν με χει έρθει αλλά δεν το περίμενα κι ολας. Ενα ακόμα patch ασφαλείας του 2021 να δωσει και θα χει ξεπεράσει τον εαυτο της η LG.

 

Μέχρι στιγμής έχεις παρατηρήσει σοβαρη διαφορά;

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι το Θέμα ότι δεν είδα κάτι ακόμα.... Πάντως κάτι κακό δεν είδα...ουτε εγώ το περίμενα... Μια χαρά πάει για δύο χρόνων κινητό
Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι το Θέμα ότι δεν είδα κάτι ακόμα.... Πάντως κάτι κακό δεν είδα...ουτε εγώ το περίμενα... Μια χαρά πάει για δύο χρόνων κινητό

 

Και το patch ασφαλείας ειναι σημαντικό. Κατι διάβασα θα φερει το ui του lg velvet. Παρατήρησες καμία διαφορα;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...