Jump to content

LG G7


_NikitaS_
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν έχω καλά νέα:

 

Due to software restrictions of your device the emergency broadcasts from 112 can not be received. There is no workaround on this matter.

 

For any further queries, please call LGE on 801 11 200 900 or 210 4800654, Monday to Sunday.

lg g7, lg g6, lg nexus 5x, lg g2, lg nexus 5, samsung galaxy nexus, moto defy
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 788
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Με λίγα λόγια δηλαδή η εταιρεία μας έχει γραμμένους... Και ο λόγος που έγινε αυτό?

Δεν ξέρω. Ίσως τους πάρω τηλέφωνο αύριο. Είναι παράλογο που συμβαίνει αυτό.

Διαβάζω στο G6 thread, κάποιος πήρε μήνυμα από το 112, οι περισσότεροι όχι.

 

[Edit]

Τώρα το είδα στο thread του G6. Θέλει το κανάλι 919. Ας το δοκιμάσουμε.

Ας είναι καλά ο @Pier88

Edited by stelios67
lg g7, lg g6, lg nexus 5x, lg g2, lg nexus 5, samsung galaxy nexus, moto defy
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω. Ίσως τους πάρω τηλέφωνο αύριο. Είναι παράλογο που συμβαίνει αυτό.

Διαβάζω στο G6 thread, κάποιος πήρε μήνυμα από το 112, οι περισσότεροι όχι.

 

[Edit]

Τώρα το είδα στο thread του G6. Θέλει το κανάλι 919. Ας το δοκιμάσουμε.

Ας είναι καλά ο @Pier88

 

Δηλαδή βάζουμε αυτόν τον κωδικό στην κυψέλη? Τι?

Link to comment
Share on other sites

@kostasQuattro

Όπως το γράφει ο Pier88:

"Εκπομπή κυψελης,ρυθμίσεις:ενεργοποίηση Υπηρεσία εκπομπής Κυψέλης,κανάλια προσθέστε το 919."

Δεν ξέρω αν κι έτσι θα λυθεί το πρόβλημα.

Δεν έχει στείλει άλλο μήνυμα το 112 από την ημέρα που πρόσθεσα το κανάλι αυτό.

lg g7, lg g6, lg nexus 5x, lg g2, lg nexus 5, samsung galaxy nexus, moto defy
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπέρα παιδιά. Παίζει να βρω πουθενά το δίκαρτο μοντέλο είτε καινούργιο είτε σε μεταχειρισμένο;Κάθε πρόταση - συμβουλή ευπρόσδεκτη. Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα "συγκινήθηκα" μιας και εκεί που η lg είχε να δώσει update στο lg g7 plus(6/128gb) από τον Αύγουστο-Σεπτέμβρη που πήρε Android 9, επιτέλους σήμερα μου ήρθε αναβάθμιση(V20n-MAR-20-2020) με ενημερώσεις ασφαλείας Μαρτίου και προσθήκη VoWiFi. Αυτό το VoWiFi το ενεργοποιώ από κάπου ή λειτουργεί μόνο του έτσι κι αλλιώς;
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα "συγκινήθηκα" μιας και εκεί που η lg είχε να δώσει update στο lg g7 plus(6/128gb) από τον Αύγουστο-Σεπτέμβρη που πήρε Android 9, επιτέλους σήμερα μου ήρθε αναβάθμιση(V20n-MAR-20-2020) με ενημερώσεις ασφαλείας Μαρτίου και προσθήκη VoWiFi. Αυτό το VoWiFi το ενεργοποιώ από κάπου ή λειτουργεί μόνο του έτσι κι αλλιώς;
Έχει αρχίσει κάπως και το προσπαθεί η lg την τελευταία διετία, πέρασαν από τα χέρια μου και το v50 και το g8s και μου άφησαν εξαιρετικές εντυπώσεις και τα δυό,μακάρι να φτιάξει λίγο και την υποστήριξη της να είναι πιο συνεπής, οι κατασκευαστικές αστοχίες φαίνεται να στο παρελθόν.

 

Στάλθηκε από το Mi Note 10 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

@alnotas Ευχαριστώ. Δεν το είχα πάρει χαμπάρι. Κάθε 2 μήνες ένα update. Μια χαρά.

Με το wifi calling έβγαλε κανένας άκρη. Στο δικό μου με Vodafone δεν υπάρχει επιλογή να το ενεργοποιήσω.

lg g7, lg g6, lg nexus 5x, lg g2, lg nexus 5, samsung galaxy nexus, moto defy
Link to comment
Share on other sites

alnotas ευχαριστώ κι εγώ με την σειρά μου.

 

stelios67 σύμφωνα με χρήστες στο εξωτερικό το vowifi δεν θέλει από κάπου ενεργοποίηση. Λειτουργεί μόνο του όταν δεν έχεις σήμα και έχεις συνδεθεί σε wifi. Εγώ προσωπικά δεν έχω βρεθεί σε τέτοια κατάσταση για να μπορώ να το δοκιμάσω και στην πράξη.

Link to comment
Share on other sites

@alnotas Ευχαριστώ. Δεν το είχα πάρει χαμπάρι. Κάθε 2 μήνες ένα update. Μια χαρά.

Με το wifi calling έβγαλε κανένας άκρη. Στο δικό μου με Vodafone δεν υπάρχει επιλογή να το ενεργοποιήσω.

 

Καλημέρα, δεν ειμαι σιγουρος οτι μπορει να ενεργοποιηθεί από το κινητό χωρις την χρήση τριτης εφαρμογης, ισως επειδή το κινητό δεν ηρθε ποτε επισημα ελλαδα. Προσωπικα όσο ειχα vodafone red δεν καταφερα να το ενεργοποιησω. Μαλιστα το εψαξα αρκετα τοτε και ακομα δεν ειχε έρθει η δυνατοτητα στους περισσοτερους με συμβόλαιο. Οταν το αλλαξα πριν από 6 μηνες σε cu, το ενεργοποιησα μεσω της εφαρμογης cu. Εκεί εχει στις υπηρεσιες vodafone wifi calling και πατωντας το κατεβάζει την αντίστοιχη εφαρμογη της vodafone από το store η οποια λειτουργει κανονικα.

Motorola RAZR XT910 -> Nokia Lumia 820 -> Oneplus One -> LG G7 -> Oneplus 8T

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασα την εφαρμογή της Vodafone. Εκεί μπορείς να γίνεις register δωρεάν για wifi calling. Έστειλε αίτημα και πήρα απάντηση ότι αυτό δεν το καλύπτει το εταιρικό πακέτο που έχουμε.

Άρα το g7 δεν έχει πρόβλημα.

lg g7, lg g6, lg nexus 5x, lg g2, lg nexus 5, samsung galaxy nexus, moto defy
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Πήραμε και android 10 μέσα στον Αύγουστο. Για να δούμε τι σημαίνει αυτή η αναβάθμιση!
lg g7, lg g6, lg nexus 5x, lg g2, lg nexus 5, samsung galaxy nexus, moto defy
Link to comment
Share on other sites

Πήραμε και android 10 μέσα στον Αύγουστο. Για να δούμε τι σημαίνει αυτή η αναβάθμιση!

 

Πως...Που...Πότε;

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε μήνυμα για OTA.

Και το LG Bridge τη βρήκε.

 

Μπορείς λίγο να πεις ποιας χώρας ΙΜΕΙ έχει το κινητό σου; Είναι Branded?

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς λίγο να πεις ποιας χώρας ΙΜΕΙ έχει το κινητό σου; Είναι Branded?
Δεν είναι branded.

Το ΙΜΕΙ του δείχνει Vodafone Ισπανίας.

lg g7, lg g6, lg nexus 5x, lg g2, lg nexus 5, samsung galaxy nexus, moto defy
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι branded.

Το ΙΜΕΙ του δείχνει Vodafone Ισπανίας.

 

Απο τη στιγμη που το imei σου δειχνει οτι εχεις ρομ vodafone Ισπανιας,τοτε ειναι branded..εχει δηλαδη λειτουργικο γραμμενο για τη συγκεκριμενη εταιρια..

Οταν εκκινας τη συσκευη δε σου δειχνει λογοτυπο της vodafone;μηπως υπαρχουν και προεγκατεστημενες καποιες εφαρμογες της απο οταν το αγορασες;

Link to comment
Share on other sites

Ότι έχουν πάρει στο εξωτερικό android 10 εδώ και λίγες μέρες ισχύει. Απλά δεν το έχουν πάρει σε όλες τις χώρες.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...