Jump to content

LG G7


_NikitaS_
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα, με 180 ευρώ 10 μηνών σε άριστη κατάσταση τι λέτε παιδια, αξίζει η να κάνω υπομονή για κανένα v30 αν πετύχω. Φοβάμαι τη μπαταρία η αλήθεια είναι.

 

Σαν τιμή μια χαρά είναι για ένα κινητό με 14 μήνες υπόλοιπο εγγύηση , από εκεί και πέρα θα πρέπει να κατασταλάξεις εσύ ποιο από τα δυο θέλεις

δεν είναι μόνο η μπαταρία , έχουν διαφορετικό επεξεργαστή , μέγεθος , οθόνη και ratio , διαφορετικές κάμερες , ήχο κ.λ.

νομίζω "αντίπαλος" του G7 είναι το V40 και όχι το V30

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 788
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Σαν τιμή μια χαρά είναι για ένα κινητό με 14 μήνες υπόλοιπο εγγύηση , από εκεί και πέρα θα πρέπει να κατασταλάξεις εσύ ποιο από τα δυο θέλεις

δεν είναι μόνο η μπαταρία , έχουν διαφορετικό επεξεργαστή , μέγεθος , οθόνη και ratio , διαφορετικές κάμερες , ήχο κ.λ.

νομίζω "αντίπαλος" του G7 είναι το V40 και όχι το V30

 

Τα άλλα δεν με πολυαπασχολουν ούτως η άλλως είναι σε αρκετά καλό επίπεδο, από g4 προέρχομαι ούτως η άλλως. Ε δεν θα το λεγα απ' όσο έχω δει το μεγαλύτερο δίλημμα είναι g7 και v30. Το G7 τα χει ολα, πλυν της μπαταρίας που εν τέλη μπορεί να μην είναι τόσο κακή.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Το καλοκαίρι λέει θα πάρει Android 10....

 

Too good to be true...Η LG έχει ξαναπογοητεύσει

 

https://www.gsmarena.com/9_more_lg_phones_are_getting_android_10_coming_this_year-news-41204.php

Link to comment
Share on other sites

Το καλοκαίρι λέει θα πάρει Android 10....

 

Too good to be true...Η LG έχει ξαναπογοητεύσει

 

https://www.gsmarena.com/9_more_lg_phones_are_getting_android_10_coming_this_year-news-41204.php

 

Όχι και "too good to be true" που θα πάρει android 10 μετά από κανα 8μηνο ενώ θα έπρεπε να έχει πάρει ήδη! Από το κακό στο χειρότερο πάει η lg με τις αναβαθμίσεις!

Link to comment
Share on other sites

Μού ήρθε νεο update v20h ,650mb

Security updates κυρίως

 

Στάλθηκε από το LM-G710 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Μετά το update έχει βελτιωθεί πολύ η μπαταρία. Συμβαίνει και σ' εσάς?
lg g7, lg g6, lg nexus 5x, lg g2, lg nexus 5, samsung galaxy nexus, moto defy
Link to comment
Share on other sites

Το Lg g7 plus(που δεν κυκλοφόρησε στην Ευρώπη) θα πάρει ποτέ update; Γιατί μετά από το android 9 που πήρε τον Αύγουστο δεν έχει πάρει ούτε μία ενημέρωση ασφαλείας!
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Βλέπω στο

https://lg-firmwares.com/lg-lmg710em-firmwares/?page=2#tab=firmwares

ότι βγήκε πάλι έκδοση, 20i.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Την έχω εδώ και καιρό, δεν αχω παρατηρήσει κάποια διαφορά.

Η μπαταρία σε τί επίπεδα βρίσκεται; Κατέβασα το AccuBattery και μετα από αρκετούς κύκλους φόρτισης υπολογίζει περίπου 2800mAh

Να σημειωθεί ότι το κινητό το έχω ένα χρόνο και κάνω αρκετά βαρια χρήση.

LG Optimus L3--> Galaxy S III mini-->LG G3s-->LG G Flex 2-->LG G6—>LG G7 -->1+ 8-->Pixel 6 Pro 

Link to comment
Share on other sites

Ναι και γω δεν έχω δει και κάτι τρελό... Το έχω επίσης 1 χρόνο και κάτι μήνες... Απλά η μπαταρία με αρκετά βαριά χρήση πλέον θέλει 2 φορτίσεις την μέρα σίγουρα... Τώρα η ν20i δεν είναι η τελευταία?
Link to comment
Share on other sites

Πήρε κανένας μήνυμα από το 112?

 

Εγω οχι παντως, και αναρωτιομουν μηπως εγινε γιατί είναι ιταλικο!

Motorola RAZR XT910 -> Nokia Lumia 820 -> Oneplus One -> LG G7 -> Oneplus 8T

Link to comment
Share on other sites

Αν πήρε κάποιος το μήνυμα, μπορεί να γράψει το κανάλι ?
lg g7, lg g6, lg nexus 5x, lg g2, lg nexus 5, samsung galaxy nexus, moto defy
Link to comment
Share on other sites

Υπάρει η εφαρμογή Cell Broadcast (Εκπομπή Κυψέλης) εγκατεστημένη ήδη στο κινητό. Για κάποιο λόγο είναι απενεργοποιημένη η υπηρεσία από προεπιλογή κια πρέπει να ενεργοποιηθεί χειροκίνητα από τις ρυθμίσεις της εφαρμογής πάνω δεξιά και μετα τικάριαμα της πρώτης επιλογής. Ελπίζω να βοήθησα :)

LG Optimus L3--> Galaxy S III mini-->LG G3s-->LG G Flex 2-->LG G6—>LG G7 -->1+ 8-->Pixel 6 Pro 

Link to comment
Share on other sites

Πρεπει ομως να επιλέξεις κανάλι!ποιο μπορει να ειναι αυτο;
Link to comment
Share on other sites

Πας στα μηνύματα και στις ρυθμίσεις έχει "ασύρματες ρυθμίσεις έκτακτης ανάγκης" και μετά έχει "εκπομπή κυψέλης " πατάς και τικαρεις αυτό που είναι απενεργοποιημενο ώστε να ενεργοποιηθει.... Αυτό είναι? Ή το Έχει κάπου αλλού? Επίσης θέλει κάποιο καναλι να επιλέξεις ή φτάνει μόνο το τικάρισμα?
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπαρχει η επιλογη εκτακτη αναγκη παρα να προσθεσεις τα καναλια
Link to comment
Share on other sites

Και γιατί γίνεται αυτή η βλακεια σε αυτά τα κινητά ... Σε όσους ξέρω πήγε το μήνυμα... Από apple μέχρι κινέζικα κινητά... Τι κουλά είναι αυτά?
Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να υπάρχει πρόβλημα..Το 112 είναι πανευρωπαϊκός αριθμός. Θα έπρεπε να λαμβάνουμε τα μηνύματα αυτά. Θα στείλω email στο support της LG. Θα ενημερώσω το thread αν πάρω απάντηση.
lg g7, lg g6, lg nexus 5x, lg g2, lg nexus 5, samsung galaxy nexus, moto defy
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...