Jump to content

LG G7


_NikitaS_
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια ειμαι μεταξυ lgv 30 (να το αγορασω ξανα) και lg7 ...

το v 30 ηταν για μενα και παραμένει κορυφαίο κινητο ..στο lg 7 με φοβιζει η μπαταρια του που ειναι μικροτερη ..κυριως επειδη καλομαθα με το v30 που η διαχείριση που κανει το κινητο (περα απο την μεγαλυτερη μπαταρια) ειναι κορυφή ...

για βοηθήστε εδω λιγο ? τα παει καλα η θα ξενερώσω ?

 

Εγω παντως θα περιμενα λιγους μηνες ακομα να πεσει η τιμη του g8s κοντα στα 400 , πιο καλη μπαταρια και από το v30, 6gb μνήμης, oled οθονη και το νεώτερο επεξεργαστή. Εχε υποψη σου ότι αλλαζει λιγο και η αίσθηση στο χέρι καθως η g σειρα εχει ψηλοτερη οθονη με μικρότερο πλατος - αυτο ειναι κατι που μου αρέσει πολυ στο g7 και δε νομιζω να ξαναπάω σε πιο πλατυ κινητο. Κατα τα αλλα δεν ξερω σε τι τιμη παιζει και το v40

Motorola RAZR XT910 -> Nokia Lumia 820 -> Oneplus One -> LG G7 -> Oneplus 8T

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 788
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

παιδια μαλλον θα με εχετε και εμενα στην παρεα σας σε λιγες μερες ...

το βρηκα σε ΦΟΒΕΡΗ τιμη απο αγγελία :)

εδωσα και το λατρεμενο μου v30 οποτε μου κάθισε κουτι ! (δεν πληρωσα σχεδον τιποτα ..)! :)

αντε να δουμε τι θα δουμε το περιμενω σαν παλαβος :p

Link to comment
Share on other sites

Αν πάρω το g7+ LMG710EAW 6gb/128gb που δεν προορίζεται για την Ευρωπαική αγορά αλλά για την Ινδία και κάποιες άλλες χώρες, θα έχω κάποιο πρόβλημα με την χρήση του στην Ελλάδα; θα υστερεί σε κάτι εκτός από την απουσία εγγύησης; μπάντα Β20 θεωρητικά έχει, με βάση μία φωτογραφία από το κουτί του που είχα δει παλαιότερα σε αγγελία στο ebay.
Link to comment
Share on other sites

Υστερεί μόνο σε ένα πράγμα... την απουσία εγγύησης εντός Ευρώπης όπως σωστά είπες.

 

Γράφει ότι δίνει εγγύηση ο πωλητής στο ebay(που είναι από Γαλλία) αλλά δεν γράφει την διάρκεια και του έχω στείλει μήνυμα για να δω τι θα μου πει.

 

Επίσης βλέπω εδώ στο topic ότι δεν βγάζει προβλήματα το g7 και σκέφτομαι να το ρισκάρω.

 

Αν μου πει ο πωλητής ότι δίνει εγγύηση 1 χρόνο, πως είμαι καλυμμένος -σε περίπτωση που χρειαστεί να του το στείλω για επισκευή- ότι θα μου το ξαναστείλει πίσω;

Link to comment
Share on other sites

Αν πάρω το g7+ LMG710EAW 6gb/128gb που δεν προορίζεται για την Ευρωπαική αγορά αλλά για την Ινδία και κάποιες άλλες χώρες, θα έχω κάποιο πρόβλημα με την χρήση του στην Ελλάδα; θα υστερεί σε κάτι εκτός από την απουσία εγγύησης; μπάντα Β20 θεωρητικά έχει, με βάση μία φωτογραφία από το κουτί του που είχα δει παλαιότερα σε αγγελία στο ebay.
Σε τι τιμή το βρήκες ρε φίλε ρωτάω για να δω αν αξίζει όλο αυτό το ρίσκο. εγώ by the way το βρήκα από αγγελίες ολοκαίνουργιο κοντά στα 240 ευρώ. δεν σε κάνω πλάκα.. με ενάμιση χρόνο εγγύηση

 

Στάλθηκε από το LG-H930 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σε τι τιμή το βρήκες ρε φίλε ρωτάω για να δω αν αξίζει όλο αυτό το ρίσκο. εγώ by the way το βρήκα από αγγελίες ολοκαίνουργιο κοντά στα 240 ευρώ. δεν σε κάνω πλάκα.. με ενάμιση χρόνο εγγύηση

 

Στάλθηκε από το LG-H930 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Το βρήκα περίπου στα 325€. 240€ που το βρήκες; το πήρες;

Link to comment
Share on other sites

Το βρήκα περίπου στα 325€. 240€ που το βρήκες; το πήρες;

ναι το περιμενω ..το εγραψα και πανω ! η παρασκευη η σαββατο θα το εχω!

ψαξου λιγο παντως γενικως! και εδω στο myphone και σε αλλο ΜΕΓΑΛΟ site ..

γινεται χαμος με αγγελιες! ειδικά lg!

ΠΡΟΣΕΧΕΙΣ ΠΑΝΤΑ ΝΑ ΕΧΕΙ ΠΟΛΛΕΣ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΕΣ ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΤΟ ΠΟΥΛΑΕΙ και θα βρεις πολυ πραγμα ..

εγω και το lgv 30 μου απο δω μεσα το αγορασα και ηταν Α Ψ Ο Γ Ο ...του κουτιου ..

μην μπαινεις καν στην διαδικασία πανω :)

 

----- προσθήκη μηνύματος 110 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

βασικα τελευταια φορα τωρα που το θυμαμαι που αγορασα κινητο εκτος αγγελιας ηταν το samsung galaxy note 4 ..

απο εκει και περα ολα απο αγγελιες ..και παντα ολα ηταν "μπιμπελα" :)

Link to comment
Share on other sites

Από σήμερα και εγώ στην παρέα σας...

(για το φίλο που ψαχνόταν πάνω)..

Του κουτιού όλα μαζί μόνο 250 από αγγελία.. cf2054a3455b5797b5fc423943f20f0a.jpg

 

Στάλθηκε από το LG-H930 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Από σήμερα και εγώ στην παρέα σας...

(για το φίλο που ψαχνόταν πάνω)..

Του κουτιού όλα μαζί μόνο 250 από αγγελία.. cf2054a3455b5797b5fc423943f20f0a.jpg

 

Στάλθηκε από το LG-H930 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μεγειά σου φίλε! Εγώ τελικά το παρήγγειλα στα 330€ από ebay αλλά την έκδοση με τα 6gb ram και 128gb αποθηκευτικό χώρο. Αν καταλαβαίνω σωστά εσύ έχεις το 4/64gb.

Link to comment
Share on other sites

Μεγειά σου φίλε! Εγώ τελικά το παρήγγειλα στα 330€ από ebay αλλά την έκδοση με τα 6gb ram και 128gb αποθηκευτικό χώρο. Αν καταλαβαίνω σωστά εσύ έχεις το 4/64gb.

aaaaa ναι εγω το μικρο πηρα :)

τεσπα σε καλη μας μερια φιλε :)

εγω παω για στήσιμο ωστε να το χαρω αύριο :)

Link to comment
Share on other sites

Τελικά μετά από random συνδυασμούς κατάφερα να το φέρω από την κατάσταση που είναι stuck στο LG Logo στο να κάνει συνεχόμενα reboots...

Μετά από αυτό ΚΑΤΑΦΕΡΑ να το κλείσω εντελώς.

Μετά VolUp + Power και μπήκε σε download mode.

LGUP και ξαναπέρασμα της ROM

...

Θα πάω να ξανακλειδώσω και τον bootloader να πα να γ@μη8εί

:mad:

Τέτοια λαχτάρα

Κρίμα.

Κάθε φορά που γίνεται Update το λειτουργικό το περνάω με το LG bridge κι όχι OTA.

Για να δουλέψει το root πρέπει κάθε φορά να κάνεις flash το αντίστοιχο patched boot image που αντιστοιχεί στην έκδοση του λειτουργικού που έκανες update.

Εγώ τα κατεβάζω από εδώ: https://drive.google.com/drive/folders/1bZwJVypZZLT6m9r_N2u1rJAxCz8kdiH2

lg g7, lg g6, lg nexus 5x, lg g2, lg nexus 5, samsung galaxy nexus, moto defy
Link to comment
Share on other sites

παιδες καλημερα :)

2 μερες ( μετα την θητεια μου με το εξαιρετικό LGV30) πλεον κατοχος του g7! μερικες εντυπώσεις στα γρηγορα ...

1)το κινητο ειναι τουμπανο ..ταχύτατο σφαιρα κτλ ..και μου φαινεται η pie κάθισε ενα κλικ καλύτερα στο G7 απο οτι στο v30! :)

2)η οθονη αν και δεν ειναι amoled ειναι ΤΟΥΜΠΑΝΟ επισης ..! πολυ ξεκαθαρη κατω απο τον ηλιο και γενικα μια απο τις καλυτερες οθονες που εχω δει ποτε ...(και ας χανει λιγο στο μαυρο οπως λετε σε σχεση με το v30 κτλ ..)

3)πολυ ομορφο κράτημα στο χερι ..μεγαλυτερη οθονη αλλα οτι και να λεμε παιδιά το κρατας πιο ανετα ..συμφωνω εδω με ενα φιλο που ειπε πιο πανω δυσκολα πας σε "χοντρότερο" κινητο τωρα ..

4)το ηχειο παιζει ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ ΔΥΝΑΤΑ ..επαθα την πλακα μου ...κυριολεκτικά ΜΕΡΑ ΜΕ ΤΗΝ ΝΥΧΤΑ σε σχέση με το v30 ! ακους μουσικη και σε εξωτερικο χωρο ΑΝΕΤΟΤΑΤΑ ...εδω δε το πίστευα:)

5)η καμερα επισης πολυ δυνατη .. (στα επιπεδα του v30 και ισως και ενα κλικ παραπανω )! εδω ομως θα το ψαξω και αλλο! η wide που μειώθηκε δεν ειναι μεγαλη η διαφορα για μενα ...

6)η μπαταρια ισως ειναι ενα κλικ κατω απο το v30 αλλα δεν ειναι τοσο μεγαλη η διαφορα ..! χθες ημουν ολη μερα σε κτημα φιλου το ξεσκισα με photos videos κτλ data σαν σημα μια και δεν υπήρχε wifi mp3 απο τα δυνατά ηχεια κτλ ..και γυρισα σπιτι ανετος με μπαταρια ακομη ...σιγουρα με το v30 θα ειχα ενα 20% πανω αλλα κανει τοσο αριστη διαχείριση εδω το κινητο (οπως και στο 30) που η μπαταρια στανταρ δινει χρονους μεγαλύτερους απο αυτο που ειναι ..

σε γενικες γραμμες εμεινα πολυ ευχαριστημενος ! :)

δευτερο κινητο απο την lg που με ενθουσιάζει! :)

και στα λεφτα που το βρηκα πλεον μην το πειτε πουθενα ...

(εδωσα το 30αρι μου 200 και αυτο το βρήκα απο αγγελια ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ 250 ολα μαζι ..)

ουσιαστικά δηλαδη το αγορασα ενα 50ρικο :)

εδω και ενα μικρο δειγμα απο την καμερα απο το κτημα που ημουν χθες ...

48564861671_434450b5cc_z.jpg2019-08-17 19.33.46 by freddy dyfre, on Flickr

Edited by freddaras
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά φίλε, το τηλέφωνο αναμενόμενα τα σπάει! Πάντως εγώ "ζηλεύω" την τιμή που το πήρες..250€ καινούριο είναι τζάμπα και θα προτιμούσα κι εγώ να δώσω 80€ λιγότερα(από τα 330€ που έδωσα για το 6/128gb) και να πάρω το ευρωπαικό που έχει και εγγύηση. Τώρα περιμένω με την σειρά μου να το παραλάβω και θα είναι η 4η συνεχόμενη ναυαρχίδα της lg για εμένα, μετά τα g2, g4 και g5 που έχω τα τελευταία χρόνια.
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά φίλε, το τηλέφωνο αναμενόμενα τα σπάει! Πάντως εγώ "ζηλεύω" την τιμή που το πήρες..250€ καινούριο είναι τζάμπα και θα προτιμούσα κι εγώ να δώσω 80€ λιγότερα(από τα 330€ που έδωσα για το 6/128gb) και να πάρω το ευρωπαικό που έχει και εγγύηση. Τώρα περιμένω με την σειρά μου να το παραλάβω και θα είναι η 4η συνεχόμενη ναυαρχίδα της lg για εμένα, μετά τα g2, g4 και g5 που έχω τα τελευταία χρόνια.
Ναι φίλε μου το χτύπησα φοβερή τιμή λουκούμι.. Παιδιά από gcam ποίαν έκδοση έχετε; και αν είναι εύκολο λινκ;

 

Στάλθηκε από το LM-G710 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

παιδες καλημερα :)

2 μερες ( μετα την θητεια μου με το εξαιρετικό LGV30) πλεον κατοχος του g7! μερικες εντυπώσεις στα γρηγορα ...

1)το κινητο ειναι τουμπανο ..ταχύτατο σφαιρα κτλ ..και μου φαινεται η pie κάθισε ενα κλικ καλύτερα στο G7 απο οτι στο v30! :)

2)η οθονη αν και δεν ειναι amoled ειναι ΤΟΥΜΠΑΝΟ επισης ..! πολυ ξεκαθαρη κατω απο τον ηλιο και γενικα μια απο τις καλυτερες οθονες που εχω δει ποτε ...(και ας χανει λιγο στο μαυρο οπως λετε σε σχεση με το v30 κτλ ..)

3)πολυ ομορφο κράτημα στο χερι ..μεγαλυτερη οθονη αλλα οτι και να λεμε παιδιά το κρατας πιο ανετα ..συμφωνω εδω με ενα φιλο που ειπε πιο πανω δυσκολα πας σε "χοντρότερο" κινητο τωρα ..

4)το ηχειο παιζει ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ ΔΥΝΑΤΑ ..επαθα την πλακα μου ...κυριολεκτικά ΜΕΡΑ ΜΕ ΤΗΝ ΝΥΧΤΑ σε σχέση με το v30 ! ακους μουσικη και σε εξωτερικο χωρο ΑΝΕΤΟΤΑΤΑ ...εδω δε το πίστευα:)

5)η καμερα επισης πολυ δυνατη .. (στα επιπεδα του v30 και ισως και ενα κλικ παραπανω )! εδω ομως θα το ψαξω και αλλο! η wide που μειώθηκε δεν ειναι μεγαλη η διαφορα για μενα ...

6)η μπαταρια ισως ειναι ενα κλικ κατω απο το v30 αλλα δεν ειναι τοσο μεγαλη η διαφορα ..! χθες ημουν ολη μερα σε κτημα φιλου το ξεσκισα με photos videos κτλ data σαν σημα μια και δεν υπήρχε wifi mp3 απο τα δυνατά ηχεια κτλ ..και γυρισα σπιτι ανετος με μπαταρια ακομη ...σιγουρα με το v30 θα ειχα ενα 20% πανω αλλα κανει τοσο αριστη διαχείριση εδω το κινητο (οπως και στο 30) που η μπαταρια στανταρ δινει χρονους μεγαλύτερους απο αυτο που ειναι ..

σε γενικες γραμμες εμεινα πολυ ευχαριστημενος ! :)

δευτερο κινητο απο την lg που με ενθουσιάζει! :)

και στα λεφτα που το βρηκα πλεον μην το πειτε πουθενα ...

(εδωσα το 30αρι μου 200 και αυτο το βρήκα απο αγγελια ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ 250 ολα μαζι ..)

ουσιαστικά δηλαδη το αγορασα ενα 50ρικο :)

εδω και ενα μικρο δειγμα απο την καμερα απο το κτημα που ημουν χθες ...

[ig]https://live.staticflickr.com/65535/48564861671_434450b5cc_z.jpg[/img]2019-08-17 19.33.46 by freddy dyfre, on Flickr

 

Οταν τα λεγα εγω για το g7 vs v30 με βγαζατε αιρετικο :lol:

Οθόνη και ηχος ειχα παθει και γω πλακα. Και εχει και led αλλα και καλυτερο βιντεο (αν και δεν εναλλασει φακους). Κριμα που δεν με καλυπτε σε αυτονομια.

 

Καλοριζικο!!!

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Οταν τα λεγα εγω για το g7 vs v30 με βγαζατε αιρετικο :lol:

Οθόνη και ηχος ειχα παθει και γω πλακα. Και εχει και led αλλα και καλυτερο βιντεο (αν και δεν εναλλασει φακους). Κριμα που δεν με καλυπτε σε αυτονομια.

 

Καλοριζικο!!!

 

φιλε και η pie κάθισε καλυτερα απο το v30 ...

αυτα τα σπασιματακια που λενε τα παιδια στο νήμα του 30 εδω δεν υπάρχουν ...

γενικα εξαιρετική συσκευη σαν συνολο ...

το ηχειο με ενθουσίασε παρα πολυ :):)

ανετα ακους και μουσικη και ραδιο και τα παντα χωρις ακουστικά ...:)

Link to comment
Share on other sites

Ναι φίλε μου το χτύπησα φοβερή τιμή λουκούμι.. Παιδιά από gcam ποίαν έκδοση έχετε; και αν είναι εύκολο λινκ;

 

Στάλθηκε από το LM-G710 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

αυτην την στιγμη καλυτερα καθετε της Arnova's Advanced 1.7 , καλες φωτος αλλα εχει lag αν πας να τραβηξεις συνεχωμενες φωτος

https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/dev-arnova8G2/

 

με ενεργο την AICAM τα παει μια χαρα παντως το G7 , ιδιαιτερα σε χαμηλο φωτισμο

Link to comment
Share on other sites

αυτην την στιγμη καλυτερα καθετε της Arnova's Advanced 1.7 , καλες φωτος αλλα εχει lag αν πας να τραβηξεις συνεχωμενες φωτος

https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/dev-arnova8G2/

 

με ενεργο την AICAM τα παει μια χαρα παντως το G7 , ιδιαιτερα σε χαμηλο φωτισμο

Υποστηριζει και wide αυτη η εκδοση ?

σε ευχαριστω για την απαντηση

Link to comment
Share on other sites

παιδια σε μενα δεν δουλευει η gcam πανω κανει σπασίματα :confused:

καποια αλλη εκδοση εχετε να προτείνετε ?

Link to comment
Share on other sites

Υποστηριζει και wide αυτη η εκδοση ?

σε ευχαριστω για την απαντηση

ναι κανονικά , πατώντας παρατεταμένα το για την εναλλαγή καμερων , παει στην wide και με τον ίδιο τρόπο επιστρέφει

 

παιδια σε μενα δεν δουλευει η gcam πανω κανει σπασίματα :confused:

καποια αλλη εκδοση εχετε να προτείνετε ?

 

τι εννοείς σπασίματα ; τα config τα πέρασες ;

Link to comment
Share on other sites

ναι κανονικά , πατώντας παρατεταμένα το για την εναλλαγή καμερων , παει στην wide και με τον ίδιο τρόπο επιστρέφει

 

 

 

τι εννοείς σπασίματα ; τα config τα πέρασες ;

πως τα βαζεις τα config? για βοηθα λιγο ?

ΕDIT το βρηκα φιλε μου ολα καλα !:)

https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/f/settings09/

Edited by freddaras
Link to comment
Share on other sites

καινουργια εκδοση gcam για το G7 , δεν χρειαζετε config

 

https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/f/changelog666/

Link to comment
Share on other sites

καινουργια εκδοση gcam για το G7 , δεν χρειαζετε config

 

https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/f/changelog666/

 

Δουλεύει εξαιρετικά με μια πρώτη δοκιμή. Και το night sight χωρίς κολλήματα.

Για τη wide camera:

1) enable "advanced mode" in "about" section of the settings

2) enable "AUX button" in main section

3) click the new icon in the viewfinde

Edited by nikosst
Link to comment
Share on other sites

παιδες καλημερα :)

 

2)η οθονη αν και δεν ειναι amoled ειναι ΤΟΥΜΠΑΝΟ επισης ..! πολυ ξεκαθαρη κατω απο τον ηλιο και γενικα μια απο τις καλυτερες οθονες που εχω δει ποτε ...(και ας χανει λιγο στο μαυρο οπως λετε σε σχεση με το v30 κτλ ..)

3)πολυ ομορφο κράτημα στο χερι ..μεγαλυτερη οθονη αλλα οτι και να λεμε παιδιά το κρατας πιο ανετα ..συμφωνω εδω με ενα φιλο που ειπε πιο πανω δυσκολα πας σε "χοντρότερο" κινητο τωρα ..

 

Μεγεια το κινητό φίλε μου. Εγώ προς το παρόν μένω πιστός στο v30 που παρεπιπτώντος όσο περνάει ο καιρός δείχει να στρώνει καλύτερα η pie πάνω του αν και όντως του έχει κάτσει λίγο βαριά. Προς το τέλος του χρόνου ίσως να κάνω μετάβαση σε note 9, αν με παίρνει, ή άλλο. Απλά να σου κάνω μια διόρθωση επειδή το βλέπω να γράφεται συχνά από αρκετό κόσμο. Η οθόνη του G7 είναι ελάχιστα μικρότερη σε εμβαδόν από του V30 και όχι μεγαλύτερη. Μη μπερδεύεσαι με το 0,1 ίντσες περισσότερο. Είναι πιο μακρόστενη 19,5/9 αντί για 18/9. Τσέκαρε το και στο GSMarena και θα δεις.

Edited by Rayden1

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...