Jump to content

LG G7


_NikitaS_
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά ψαχνωμαι για κινητό κατι η μπαταρία τελικά είναι το νούμερο 1 που με ενδιαφέρει.

Τελικά το g7 έχει 3sot μπαταρία?

Oneplus A6013
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 788
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Δεν ξέρω πόσες ώρες έχει στα χαρτιά, η μπαταρία του είναι μέτρια προς κακή.

 

Με ανοιχτή οθόνη και pokemon go σε μένα στο δίωρο και κάτι άδειασε.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω πόσες ώρες έχει στα χαρτιά, η μπαταρία του είναι μέτρια προς κακή.

 

Με ανοιχτή οθόνη και pokemon go σε μένα στο δίωρο και κάτι άδειασε.

 

Κρίμα γιατί κατά τα άλλα φαινόταν μια ολοκληρωμένη επιλογή

Oneplus A6013
Link to comment
Share on other sites

Κρίμα γιατί κατά τα άλλα φαινόταν μια ολοκληρωμένη επιλογή

 

Διαφορετικό ναι, ολοκληρωμένο όχι..

Δυστυχώς τα ολοκληρωμένα είναι μόνο τα κοινά και σιχαμένα samsung κλπ :lol:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ψαχνωμαι για κινητό κατι η μπαταρία τελικά είναι το νούμερο 1 που με ενδιαφέρει.

Τελικά το g7 έχει 3sot μπαταρία?

 

Τσέκαρε και το G6.

Link to comment
Share on other sites

Τσέκαρε και το G6.

 

To g6 πολύ όμορφο και ηταν υποψήφιο αλλά ούτε αυτό βγάζει μία μέρα.

Oneplus A6013
Link to comment
Share on other sites

To g6 πολύ όμορφο και ηταν υποψήφιο αλλά ούτε αυτό βγάζει μία μέρα.

 

Αν επιτρεπεται,τι χρηση κανεις κ θεωρεις οτι δε θα σε βγαλει μια ολοκληρη μερα το G6;δεν θελω να κανω τον εξυπνο,απλα μου φαινεται λιγο περιεργη αυτη σου η αποψη.

Γιατι εγω προσωπικα αυτη τη στιγμη που σου γραφω,ξεκινησα το πρωι για δουλεια με πληρως φορτισμενη συσκευη,κατα τη διαρκεια της ημερας εκανα καποια τηλεφωνα κ μηνυματα,καμια ωρα σερφαρισμα με 4g,και εχω ακομα 84% μπαταρια με 1 ωρα κ 7 λεπτα οθονης..

Να τονισω ομως οτι δεν εχω ενεργοποιημενους συγχρονισμους για μειλ,ουτε εφαρμογες φεισμπουκ κ τετοια,κ φυσικα ειμαι σε nougat γιατι η ορεο ειχε τα θεματακια της με την αυτονομια.

Γνωμη μου ετσι φιλικα,μην το απορριπτεις ως συσκευη,αξιζει πραγματικα τα λεφτα της για αυτα που προσφερει.

Link to comment
Share on other sites

Αν επιτρεπεται,τι χρηση κανεις κ θεωρεις οτι δε θα σε βγαλει μια ολοκληρη μερα το G6;δεν θελω να κανω τον εξυπνο,απλα μου φαινεται λιγο περιεργη αυτη σου η αποψη.

Γιατι εγω προσωπικα αυτη τη στιγμη που σου γραφω,ξεκινησα το πρωι για δουλεια με πληρως φορτισμενη συσκευη,κατα τη διαρκεια της ημερας εκανα καποια τηλεφωνα κ μηνυματα,καμια ωρα σερφαρισμα με 4g,και εχω ακομα 84% μπαταρια με 1 ωρα κ 7 λεπτα οθονης..

Να τονισω ομως οτι δεν εχω ενεργοποιημενους συγχρονισμους για μειλ,ουτε εφαρμογες φεισμπουκ κ τετοια,κ φυσικα ειμαι σε nougat γιατι η ορεο ειχε τα θεματακια της με την αυτονομια.

Γνωμη μου ετσι φιλικα,μην το απορριπτεις ως συσκευη,αξιζει πραγματικα τα λεφτα της για αυτα που προσφερει.

 

Η χρηση που κάνω και πάντα αυτό θέλω είνα όλα ανοιχτά, nfc WiFi data location κλπ.

Παίζω με Facebook messenger browsing.

Έχω το s7 και δεν με βγάζει μία μέρα.

Από ότι διάβασα ούτε στο g6.

Oneplus A6013
Link to comment
Share on other sites

Η χρηση που κάνω και πάντα αυτό θέλω είνα όλα ανοιχτά, nfc WiFi data location κλπ.

Παίζω με Facebook messenger browsing.

Έχω το s7 και δεν με βγάζει μία μέρα.

Από ότι διάβασα ούτε στο g6.

 

Ενταξει δε λεω ειναι σιγουρα ενεργοβορα η συγκεκριμενη χρηση,αλλα μου φαινεται περιεργο να μη βγαζει μερα.

Και σιγουρα παιζει ρολο η μπαταρια που εχεις τωρα εφοσον ειναι παλια κι εχει τη φυσιολογικη φθορα.

Ισως καποιος αλλος φιλος με παρομοια χρηση να ξερει να σου πει σιγουρα,αλλα καλυτερα ρωτα στη σελιδα που αφορα το G6.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Μετά από πολύ καιρό είμαι κοντά σε αγορά νέας συσκευής. Εδώ και 4+ χρόνια έχω το LG G2 32Gb το οποίο παρότι η μπαταρία του έχει ακόμα ικανοποιητική συμπεριφορά, έχει ωστόσο αρχίσει να δείχνει την ηλικία του (lag).

Επειδή είμαι λάτρης της ακρόασης ήχου από αρχεία mp3 & FLAC προσανατολίσθηκα αρχικά στο V30. Ωστόσο με την έλευση του G7 το οποίο φορά τον νεότερο Snapdragon 845 έναντι του 835 του V30, προβληματίζομαι ποιο από τα 2 να επιλέξω. Με βασικό γνώμονα λοιπόν την απόδοση ήχου, μια που στα υπόλοιπα τα 2 τηλέφωνα είναι σχετικά κοντά (τουλάχιστον για τη χρήση που εγώ κάνω στο τηλέφωνο), με βασικό στοιχείο την ηχητική απόδοση ποιο από τα 2 τηλέφωνα να προτιμήσω;

NOKIA 8

LG G2 32Gb (DEU)

Link to comment
Share on other sites

Είμαι καθοδον για την αγορά του G7 ThinQ 64gb.... Αξίζει η αγορά του σε αυτά τα λεφτά και με αυτά που παρέχει? Γτ πιστεύω ότι δίνει πολλά καλά στην τιμή που παίζει τώρα...
Link to comment
Share on other sites

Ειμαι και εγω υποψηφιος αγοραστης και θα θελα να μαθω και εγω αποψεις απο καποιον που το εχει.
Link to comment
Share on other sites

1 μηνα και κατι με το κινητο που το εχω, για εμενα ειναι η καλυτερη επιλογη σε αυτα τα χρηματα, οθονη φανταστικη, μπαταρια με full χρηση κραταει μια ημερα,απο ηχο τα σπαει πολυ δυνατος. Και τςλευταιο η καμερα που κοντραρει ανετα το s9 σε φωτο.για εμενα αξιζει σε αυτα τα λεφτα που ειναι τωρα.
Link to comment
Share on other sites

1 μηνα και κατι με το κινητο που το εχω, για εμενα ειναι η καλυτερη επιλογη σε αυτα τα χρηματα, οθονη φανταστικη, μπαταρια με full χρηση κραταει μια ημερα,απο ηχο τα σπαει πολυ δυνατος. Και τςλευταιο η καμερα που κοντραρει ανετα το s9 σε φωτο.για εμενα αξιζει σε αυτα τα λεφτα που ειναι τωρα.

 

Δηλαδή τι χρήση κάνεις? Πόσες ώρες έχεις screen on time?

Oneplus A6013
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή τι χρήση κάνεις? Πόσες ώρες έχεις screen on time?
Ειμαι στο 11% και το εχω λιωσει,απο το πρωι.3c8f782a102840eb2570a94e031b6c15.jpg496a328f94bcccc9463273f7229bdb18.jpg

 

Στάλθηκε από το LM-G710 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι στο 11% και το εχω λιωσει,απο το πρωι.3c8f782a102840eb2570a94e031b6c15.jpg496a328f94bcccc9463273f7229bdb18.jpg

 

Στάλθηκε από το LM-G710 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Κοντά στις 5 ώρες? Καθόλου άσχημα

Oneplus A6013
Link to comment
Share on other sites

1 μηνα και κατι με το κινητο που το εχω, για εμενα ειναι η καλυτερη επιλογη σε αυτα τα χρηματα, οθονη φανταστικη, μπαταρια με full χρηση κραταει μια ημερα,απο ηχο τα σπαει πολυ δυνατος. Και τςλευταιο η καμερα που κοντραρει ανετα το s9 σε φωτο.για εμενα αξιζει σε αυτα τα λεφτα που ειναι τωρα.

το μόνο που είδα σαν πρόβλημα στο YouTube και νομίζω και εδώ το είδα από κάποιον... ότι αρκετοί είχαν το θέμα με κάποιο pixel κάτω κάτω στην οθόνη που φωτίζε παραπάνω...

έχεις κανένα θέμα ή κάποιος άλλος εδώ?? και κάτι για το δαχτυλικο αποτύπωμα είδα ότι ανοίγει και από άλλους...τι να πω? (από skroutz το πήρες ή κάπου αλλού?? ) (το λαμπάκι ειδοποίησης υπάρχει? )

σορι για το κατεβατό φίλε μου...

Edited by kostasQuattro
Link to comment
Share on other sites

το μόνο που είδα σαν πρόβλημα στο YouTube και νομίζω και εδώ το είδα από κάποιον... ότι αρκετοί είχαν το θέμα με κάποιο pixel κάτω κάτω στην οθόνη που φωτίζε παραπάνω...

έχεις κανένα θέμα ή κάποιος άλλος εδώ?? και κάτι για το δαχτυλικο αποτύπωμα είδα ότι ανοίγει και από άλλους...τι να πω? (από skroutz το πήρες ή κάπου αλλού?? ) (το λαμπάκι ειδοποίησης υπάρχει? )

σορι για το κατεβατό φίλε μου...

Κοιτα εγω δεν εχω τετοιο προβλημα να μου εχει εμφανισει κατι στην οθονη, τωρα τι να σου πω.ναι το εχω αγορασμενο απο σκρουτζ επισης εχει led ειδοποιήσεων.για το δακτυλικο αποτυπωμα δεν το εχω δοκιμασει να σου πω.παντως η συσκευη παει μπαλα αυτο εχω να πω.

 

Στάλθηκε από το LM-G710 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα εγω δεν εχω τετοιο προβλημα να μου εχει εμφανισει κατι στην οθονη, τωρα τι να σου πω.ναι το εχω αγορασμενο απο σκρουτζ επισης εχει led ειδοποιήσεων.για το δακτυλικο αποτυπωμα δεν το εχω δοκιμασει να σου πω.παντως η συσκευη παει μπαλα αυτο εχω να πω.

 

Στάλθηκε από το LM-G710 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ευχαριστώ φίλε... Από θήκη ή κάποιο τζαμακι έχεις? Κυρίως για τζαμακι κοιτάω... Ειναι σχεδόν έτοιμος για την αγορά... Με κέρδισε βασικά... Αν και με κανένα κατοστάρικο παραπανω παίρνεις το p20 pro αλλά νομίζω πέρα από την κάμερα του p20 δεν έχει να ζηλέψει κάτι παραπάνω το LG... Από αυτά που έχω ψάξει και πιστεύω παντα

Link to comment
Share on other sites

η καμερα σε γενικες γραμμες πως ειναι? γιατι απο οτι βλεπω σε ολα τα αλλα τα παει καλα η συσκευη..μπαταρια μια χαρα παντως..

 

οπως επισης και το ηχειο πως ειναι? οταν το βαζεις σε επιφανεια γινεται πολυ δυνατο αλλα οταν το χεις στα χερια σου ειναι εξισου δυνατο?

 

ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Αν είχε 6gb ram (για το 64αρι μιλάω να έχεις και εγγύηση Στην Ελλάδα) θα το σκεφτόμουν για g7 αλλά τελικά προτίμησα το V30 , το θεωρώ πιο πλήρης σαν συσκευή και φθηνότερη
"ο μόνος αγώνας που χάνουμε είναι εκείνος που δεν δίνουμε..."
Link to comment
Share on other sites

δεν εχουμε εγγυηση για τα lg εδω ελλαδα? ξερω οτι δε πουλαει επισημα κινητα η lg εδω αλλα η procordia δε τα δεχεται πλεον?
Link to comment
Share on other sites

δεν εχουμε εγγυηση για τα lg εδω ελλαδα? ξερω οτι δε πουλαει επισημα κινητα η lg εδω αλλα η procordia δε τα δεχεται πλεον?
Έχεις για το G7 64gb με τα 4gb ram που είναι ευρωπαϊκό για το άλλο το 128 με τα 6gb ram δεν νομίζω να έχεις
"ο μόνος αγώνας που χάνουμε είναι εκείνος που δεν δίνουμε..."
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...