Jump to content

LG G7


_NikitaS_
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

κατι δεν παει καλα με την καμερα η μου φαίνεται ? :blink:

 

Ετσι οπως τις βλεπω τις νυχτερινες μου μοιαζουν σαν να ειναι τραβηγμενες με τη gcam,γιατι εχει λιγο περιεργα χρωματα.

Απο την αλλη η μπαταρια παλι 2 ωρες κ κατι εβγαλε,βεβαια το παλικαρι εχει σχεδον 4 ωρες ομιλια κι ισως εκει τρωει αρκετα,ειναι ομως με 2 μερες αφορτιστο.

Ισως ξερετε κατι παραπανω εσεις που το εχετε στην κατοχη σας αν οντως ειναι ολα ενταξει με τη συσκευη του.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 788
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Παιδια η φωτο που βλεπεται ειναι με το AI CAM ανοιχτο θα τραβηξω της ιδιες φωτο με κλειστο το ΑΙ CAM.καπου ειχα διαβασει επειδή ειναι λιγο ζορικα να ανγνωρισει τοπια και αλλα το βραδυ.θα επανελθω παλι να μου πειτε.δεν εχω βαλει το gcam καθολου.

 

Στάλθηκε από το LM-G710 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδια η φωτο που βλεπεται ειναι με το AI CAM ανοιχτο θα τραβηξω της ιδιες φωτο με κλειστο το ΑΙ CAM.καπου ειχα διαβασει επειδή ειναι λιγο ζορικα να ανγνωρισει τοπια και αλλα το βραδυ.θα επανελθω παλι να μου πειτε.δεν εχω βαλει το gcam καθολου.

 

Στάλθηκε από το LM-G710 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Φίλε να βάλεις τις φωτογραφίες σου στο flickr για να μπορέσουμε να κρίνουμε σωστά.. πάντως αυτές που έβαλες ήτανε πολύ χάλια που πιθανότητα θα οφείλεται στο ρίξιμο της ποιότητας στο site που τις ανέβασες..

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ανεβασα οσες μπορεσα για δειτε και πειτε μου ειναι με HDR ανοιχτο και χωρις το AI CAM ανοιχτο.

 

https://www.flickr.com/photos/138745045@N06/shares/n12P1w

 

Στάλθηκε από το LM-G710 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ωραια αποδοση εχει το κινητο! Θα μας κανεις να αλλαξουμε το G6! :rolleyes::D:p

Xiaomi Mi9 & Blackberry Passport User!

http://mowned.com/sig/panagiotischq.smart.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εχω παραγγείλει το G7+ από ebay unlocked. Γνωρίζω πως η συσκευή είναι HK version μόνο χωρίς την 20αρα μπάντα (σκασίλα μου κιόλας). Το θέμα είναι έχει επιλογή για locale την Ελλάδα και ελληνικά φουλ; πολλές εφαρμογές που θέλω δεν δουλεύουν χωρίς την ελληνική περιοχή στο store.
Link to comment
Share on other sites

Εχω παραγγείλει το G7+ από ebay unlocked. Γνωρίζω πως η συσκευή είναι HK version μόνο χωρίς την 20αρα μπάντα (σκασίλα μου κιόλας). Το θέμα είναι έχει επιλογή για locale την Ελλάδα και ελληνικά φουλ; πολλές εφαρμογές που θέλω δεν δουλεύουν χωρίς την ελληνική περιοχή στο store.

 

Είσαι σίγουρος ότι το ασιατικό δεν έχει την Β20;

Link to comment
Share on other sites

Είσαι σίγουρος ότι το ασιατικό δεν έχει την Β20;

 

Έτσι μου είπε ο πωλητής πριν μου το στείλει, με ρώτησε αν είμαι οκ που δεν την έχει.. εγώ ούτε καν χρησιμοποιώ 4G για οικονομία μπαταρίας οπότε δεν με απασχολεί τόσο, μόνο αν έχει ελλάδα σαν επιλογή region με ανησυχεί λίγο αλλά ίδωμεν..

Edited by KonKart
Link to comment
Share on other sites

Έτσι μου είπε ο πωλητής πριν μου το στείλει, με ρώτησε αν είμαι οκ που δεν την έχει.. εγώ ούτε καν χρησιμοποιώ 4G για οικονομία μπαταρίας οπότε δεν με απασχολεί τόσο, μόνο αν έχει ελλάδα σαν επιλογή region με ανησυχεί λίγο αλλά ίδωμεν..

 

Το λέω γιατί στο ebay που κοίταζα είδα κουτί από "κινέζικο" g7 6/128gb και αναγράφει επάνω την B20. Βέβαια με προβληματίζει που δεν γράφει gsm 800 αλλά ξεκινάει από 850. Αν μπορεί κάποιος κάτοχος ευρωπαικής συσκευής 64gb ας μας πει αν γράφει gsm 800 στο δικό του.

 

g7.jpg

Edited by gre
Link to comment
Share on other sites

Η 800αρα ή αλλιως Β20 ειναι στο LTE. Κακως την ψαχνεις στο GSM. Μην αγχωνεσαι, εισαι καλυμμενος απο μπαντες δικτυου.

 

Στάλθηκε από το LG-H870DS μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το δίκαρτο G710EAW 128/6 δεν έχει την 20άρα σύμφωνα και με το gsmarena:

LTE band 1(2100), 3(1800), 5(850), 7(2600), 8(900), 28(700), 38(2600), 39(1900), 40(2300), 41(2500) - G710EMW, G710EAW

 

Δεν ξέρω γιατί το γράφει αυτό που βρήκες..

Link to comment
Share on other sites

Το δίκαρτο G710EAW 128/6 δεν έχει την 20άρα σύμφωνα και με το gsmarena:

LTE band 1(2100), 3(1800), 5(850), 7(2600), 8(900), 28(700), 38(2600), 39(1900), 40(2300), 41(2500) - G710EMW, G710EAW

 

Δεν ξέρω γιατί το γράφει αυτό που βρήκες..

 

Τότε ή δεν την υποστηρίζει το δίκαρτο ή έχει κάνει λάθος το gsmarena. Στο ebay βρήκα δύο g7 128gb με φωτογραφίες του κουτιού τους και αναγράφουν και τα δύο την Β20:

 

https://www.ebay.com/itm/Open-Box-New-LG-G7-ThinQ-LM-G710EAW-128GB-6GB-Blue-Factory-Unlocked-GSM-ONLY/173488572997?epid=20020110238&hash=item2864b98a45:g:-KEAAOSw5WVbfEv0

 

https://www.ebay.com/itm/Open-Box-New-LG-G7-ThinQ-LM-G710EAW-128GB-6GB-Black-Factory-Unlocked-GSM/173381683606?epid=8020221761&hash=item285e5a8996:g:2NQAAOSwD~BbMmnC

Link to comment
Share on other sites

Τότε ή δεν την υποστηρίζει το δίκαρτο ή έχει κάνει λάθος το gsmarena. Στο ebay βρήκα δύο g7 128gb με φωτογραφίες του κουτιού τους και αναγράφουν και τα δύο την Β20:

 

https://www.ebay.com/itm/Open-Box-New-LG-G7-ThinQ-LM-G710EAW-128GB-6GB-Blue-Factory-Unlocked-GSM-ONLY/173488572997?epid=20020110238&hash=item2864b98a45:g:-KEAAOSw5WVbfEv0

 

https://www.ebay.com/itm/Open-Box-New-LG-G7-ThinQ-LM-G710EAW-128GB-6GB-Black-Factory-Unlocked-GSM/173381683606?epid=8020221761&hash=item285e5a8996:g:2NQAAOSwD~BbMmnC

 

Ο ίδιος πωλητής είναι και στα δύο, αλλά πραγματικά δεν ξέρω τι συμβαίνει.. Βλέπω ότι είναι από Αμερική, μήπως είναι κανένα μπλέξιμο με την Καναδική έκδοση; εμένα έρχεται δευτέρα οπότε θα ενημερώσω.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους-ες .

Γνωριζει καποιος να μας πει τη παιζετε μεταξυ lg g7 και VR ?

Το συγκεκριμενο τηλεφωνω σηκωνει vr καταστασεις η μπα ?

υπαρχει καποιο vr που να ειναι 100 % συμβατω ?

Οποιαδηποτε πληροφορια σχετικα με αυτο θα μου ελυνε καποιες αποριες .

Ευχαριστω .

Link to comment
Share on other sites

Εμένα ήρθε το δικό μου σε κόκκινο χρώμα δίκαρτο και είδα πως με την πρώτη σιμ έπιασα 4G κανονικά στον Γέρακα που μένω και σε ύψος που δεν υπάρχει και καλό σήμα. Η σιμ είναι κοσμοτέ, τώρα για την δεύτερη που έχω wind θα δοκιμάσω εκτός σπιτιού που θα βάλω και την κάλυψη σε 4g/3g/2g. Στο κουτί γράφει και μένα την Β20 κανονικά. Δεν ξέρω τι στα κομμάτια γίνεται με την Β20 και γιατί ο πωλητής και το gsmarena γράφουν ότι δεν την έχει..
Link to comment
Share on other sites

Ωραία θετικό είναι αν την έχει..πέρα από την εγγύηση δεν βρίσκω άλλο λόγο για να προτιμήσει κανείς το 64gb. Από ποιον πωλητή του ebay το πήρες και πόσο; με την εγγύηση τι γίνεται; Edited by gre
Link to comment
Share on other sites

Εμένα ήρθε το δικό μου σε κόκκινο χρώμα δίκαρτο και είδα πως με την πρώτη σιμ έπιασα 4G κανονικά στον Γέρακα που μένω και σε ύψος που δεν υπάρχει και καλό σήμα. Η σιμ είναι κοσμοτέ, τώρα για την δεύτερη που έχω wind θα δοκιμάσω εκτός σπιτιού που θα βάλω και την κάλυψη σε 4g/3g/2g. Στο κουτί γράφει και μένα την Β20 κανονικά. Δεν ξέρω τι στα κομμάτια γίνεται με την Β20 και γιατί ο πωλητής και το gsmarena γράφουν ότι δεν την έχει..
Καλως ηρθες στην παρεα φιλε.σου εκανε update? Εγω εχω του ιουλιου. Να δουμε πως θα τα παει με της ενημερώσεις.

 

Στάλθηκε από το LM-G710 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλώς σας βρήκα και πάλι!

 

Έχω ένα χρόνο εγγύηση από πωλητή με ebay πρόγραμμα για φουλ κάλυψη. Εγώ το πήρα από εδώ: https://m.ebay.com/itm/Neu-LG-G7-Plus-ThinQ-LMG710-EAW-128GB-6GB-RAM-Dual-Unlocked-Black-Blue-Rose-/163141430234?varId=462306358258&txnId=1746361451006

 

Μου ήρθε σε 3 εργάσιμες, φυσικά κάνει dropshipping έτσι... Και εννοείται αξίζει από τα 650+ που ζητάνε εδώ για την απλή έκδοση.

 

Μου έκανε κατευθείαν το update και έχουν και οι δύο κάρτες 4G κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλώς σας βρήκα και πάλι!

 

Έχω ένα χρόνο εγγύηση από πωλητή με ebay πρόγραμμα για φουλ κάλυψη. Εγώ το πήρα από εδώ: https://m.ebay.com/itm/Neu-LG-G7-Plus-ThinQ-LMG710-EAW-128GB-6GB-RAM-Dual-Unlocked-Black-Blue-Rose-/163141430234?varId=462306358258&txnId=1746361451006

 

Μου ήρθε σε 3 εργάσιμες, φυσικά κάνει dropshipping έτσι... Και εννοείται αξίζει από τα 650+ που ζητάνε εδώ για την απλή έκδοση.

 

Μου έκανε κατευθείαν το update και έχουν και οι δύο κάρτες 4G κανονικά.

 

Γιατί αυτός λέει ότι δεν έχει την 800άρα (Β20) μπάντα;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλώς σας βρήκα και πάλι!

 

Έχω ένα χρόνο εγγύηση από πωλητή με ebay πρόγραμμα για φουλ κάλυψη. Εγώ το πήρα από εδώ: https://m.ebay.com/itm/Neu-LG-G7-Plus-ThinQ-LMG710-EAW-128GB-6GB-RAM-Dual-Unlocked-Black-Blue-Rose-/163141430234?varId=462306358258&txnId=1746361451006

 

Μου ήρθε σε 3 εργάσιμες, φυσικά κάνει dropshipping έτσι... Και εννοείται αξίζει από τα 650+ που ζητάνε εδώ για την απλή έκδοση.

 

Μου έκανε κατευθείαν το update και έχουν και οι δύο κάρτες 4G κανονικά.

 

Με τα μεταφορικά τι γίνεται αν χρειαστεί service;

Link to comment
Share on other sites

Μου έστειλε μήνυμα πριν το στείλει πως δεν την έχει και αν είμαι εντάξει με αυτό. Ίσως το είδε και αυτός στο gsmarena, τι να πω...;

 

Με τα μεταφορικά δεν γνωρίζω σε περίπτωση βλάβης. Ένα απλό ταχυδρομείο δεν θα πάει πάνω από 7 ευρώ.. Όταν έρθει εκείνη η ώρα δεν σκέφτεται κανείς τα μεταφορικά.. :)

Link to comment
Share on other sites

Μου έστειλε μήνυμα πριν το στείλει πως δεν την έχει και αν είμαι εντάξει με αυτό. Ίσως το είδε και αυτός στο gsmarena, τι να πω...;

 

Με τα μεταφορικά δεν γνωρίζω σε περίπτωση βλάβης. Ένα απλό ταχυδρομείο δεν θα πάει πάνω από 7 ευρώ.. Όταν έρθει εκείνη η ώρα δεν σκέφτεται κανείς τα μεταφορικά.. :)

 

Για εξωτερικό μόνο 7€ το ταχυδρομείο; έχω την εντύπωση ότι θα είναι κανα 30άρι.

Link to comment
Share on other sites

Για εξωτερικό μόνο 7€ το ταχυδρομείο; έχω την εντύπωση ότι θα είναι κανα 30άρι.

 

Έχω στείλει στο clove.uk 3 συσκευές για επιστροφή μέχρι τώρα, 6 και κάτι ευρώ έδωσα για συστημένο αν θυμάμαι καλά.

Δύσκολα να βρεις κάτι σε καινούρια συσκευή, και όταν είναι να δώσεις κοντά στα 700 για αγορά κινητού, δεν νομίζω πως τα μεταφορικά σε περίπτωση βλάβης θα σου αλλάξουν γνώμη.. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Kon kart ποια θηκη του φορας? Εγω εχω μια της spigen διαφανη εφαρμοζει τελεια του πηρα και ενα τζαμακι αλλα δεν εφαρμοζει καλα πιανει το μισο στο κινητο.δεν μπορω να βρω πουθενα τζαμακι θελω να πιανει ολη την οθονη.

 

Στάλθηκε από το LM-G710 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και γω μια διαφανής σιλικόνης του πήρα και ένα τζαμακι προστασίας που το πιάνει μεν ολόκληρο αλλά θέλει προσοχή στις γωνίες. Κατάφερα και έκανα την θήκη να το πατήσει από πάνω. Από amazon τα έφερα, όλα ίδια ήταν..
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...