Jump to content

iPad (6th gen - 2018)


billy1986
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα. Πρίν πάρω το ipad2018 είχα το air. Η μπαταρία αυτού μου βγάζει για 6-7 ημέρες αναμονή γύρω στις 7 ώρες χρήση. Είναι φυσιολογικό αυτό? ¨έχω την εντύπωση από όσο θυμάμαι πως το air μου έβγαζε πάνω από 10 ώρες
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 349
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

10 ώρες σε ιδανική χρήση και σε ένα 24ωρο αναμονής, ναι.

 

 

10 ώρες σε μια εβδομαδα αναμονής δεν βγάζει ούτε με μπαταρία φορτηγου.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή είναι καλοί οι χρόνοι μου ? Ρωτάω γιατί σκεπτόμουν να το στείλω στο service. Πάντως να θυμάμαι τόσο λάθος? μήπως μετά από κάποιο update έγιναν ετσι τα πράματα? το air σίγουρα δεν το φόρτιζα κάθε εβδομάδα όπως αυτό πάντως
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή είναι καλοί οι χρόνοι μου ? Ρωτάω γιατί σκεπτόμουν να το στείλω στο service. Πάντως να θυμάμαι τόσο λάθος? μήπως μετά από κάποιο update έγιναν ετσι τα πράματα? το air σίγουρα δεν το φόρτιζα κάθε εβδομάδα όπως αυτό πάντως

 

 

 

Μάλλον δεν έκανες την ίδια χρήση...

Εμένα μου φαίνονται άψογοι οι χρόνοι σου, αν εσυ νιώθεις όμως ότι κάτι δεν πάει καλά, πήγαινε το στο επίσημο σέρβις να είσαι βέβαιος.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ΟΚ. Ευχαριστώ για την απάντηση. Εφόσον και άλλοι έχουν την ίδια απόδοση στην μπαταρία τότε δε νομίζω να υπάρχει νόημα να το πάω στο service και να χάσω τον χρόνο μου.
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Να ρωτήσω κάτι ρε παιδιά, προσπάθησα χθες να χρησιμοποιήσω τη siri, όλα οκ, απλά μου μιλάει πολύ σιγά. Ο ήχος στο tablet ει αι τέρμα, όλα τα υπόλοιπα ακούγονται μια χαρά. Μόνο η siri, πολύ χαμηλά. Έχεις κάνεις ιδέα τι φταίει;

 

Στάλθηκε από το LG-H870 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν την χρησιμοποιώ,δεν έχω και το tablet μαζί μου.αλλα δες εδώ:

 

Αλλάξτε τον όγκο Siri στο iPhone σας

Όταν ο Siri μιλάει, πατήστε τα κουμπιά έντασης στο πλάι του iPhone.

 

Εάν χρησιμοποιείτε ακουστικά, ρυθμίστε την ένταση του ήχου από το iPhone σας.

 

Οπότε την ώρα που μιλάει δοκίμασε να ανεβάσεις την ένταση.

Link to comment
Share on other sites

Δεν την χρησιμοποιώ,δεν έχω και το tablet μαζί μου.αλλα δες εδώ:

 

 

 

Αλλάξτε τον όγκο Siri στο iPhone σας

 

Όταν ο Siri μιλάει, πατήστε τα κουμπιά έντασης στο πλάι του iPhone.

 

 

 

Εάν χρησιμοποιείτε ακουστικά, ρυθμίστε την ένταση του ήχου από το iPhone σας.

 

 

 

Οπότε την ώρα που μιλάει δοκίμασε να ανεβάσεις την ένταση.

 

 

Ευχαριστώ φίλε,αυτό ήταν.

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Μετα το τελευταιο update η καταναλωση ειναι τραγικη:mad:

Σε αναμονη μια μερα απο 2 τοις εκατο τωρα εχει παει στο 8-9.

Το εχετε και εσεις αυτο?

Ποιες ειναι οι ρυθμισεις που εχετε κανει στο ipad για την λιγοτερη καταναλωση της μπαταριας?

Link to comment
Share on other sites

Μετα το τελευταιο update η καταναλωση ειναι τραγικη:mad:

Σε αναμονη μια μερα απο 2 τοις εκατο τωρα εχει παει στο 8-9.

Το εχετε και εσεις αυτο?

Ποιες ειναι οι ρυθμισεις που εχετε κανει στο ipad για την λιγοτερη καταναλωση της μπαταριας?

 

Ίσως κάποια εφαρμογή που έκανες αναβάθμιση

Όχι μόνο το iOS

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Μετα το τελευταιο update η καταναλωση ειναι τραγικη:mad:

Σε αναμονη μια μερα απο 2 τοις εκατο τωρα εχει παει στο 8-9.

Το εχετε και εσεις αυτο?

Ποιες ειναι οι ρυθμισεις που εχετε κανει στο ipad για την λιγοτερη καταναλωση της μπαταριας?

 

Δεν έχω θέμα εγώ με κατανάλωση στη 12.4, αλλά έχω άλλο ipad από αυτό του θέματος.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω θέμα εγώ με κατανάλωση στη 12.4, αλλά έχω άλλο ipad από αυτό του θέματος.

 

Τις περισσότερες των περιπτώσεων φταίνε κάποιες εφαρμογές και συνήθως μετά από κάποια αναβάθμιση τους

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Καλημέρα. Σκέφτομαι να αγοράσω το ipad και να το χρησιμοποιώ κατά κόρον για διάβασμα. Έχει κανείς ανάλογη εμπειρία. Είναι εύκολο και "φιλικό" στα μάτια;;
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Σκέφτομαι να αγοράσω το ipad και να το χρησιμοποιώ κατά κόρον για διάβασμα. Έχει κανείς ανάλογη εμπειρία. Είναι εύκολο και "φιλικό" στα μάτια;;

 

Ναι ειναι πολυ καλο για διάβασμα,έχει και ένα κάρο εφαρμογές το App store που μπορούν να σε βοηθήσουν,για σημειώσεις και τέτοια..

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Σκέφτομαι να αγοράσω το ipad και να το χρησιμοποιώ κατά κόρον για διάβασμα. Έχει κανείς ανάλογη εμπειρία. Είναι εύκολο και "φιλικό" στα μάτια;;

 

 

 

Προσωπικά τους τελευταίους 4 μήνες διαβάζω από το iPad το βιβλίο της sisco για το CCNa και είναι πολύ ικανοποιημένος . Δεν με κουράζει καθόλου Το βιβλίο το έχω στο iBook

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Follow the White Rabbit....
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!!

Λίγο ψόφια τα νήματα του myphone,ακόμα και με το ipad os..Περίμενα να δω review πως τρέχει το 7th 10.2,νομίζοντας ότι είναι το ίδιο με το δικό μας,αλλά τελικά το 10.2 έχει 3gb ram..Ας ελπίσουμε να είναι και το δικό μας το ίδιο Smooth..Για πείτε πέρασε κανείς το iPad os??

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!!

Λίγο ψόφια τα νήματα του myphone,ακόμα και με το ipad os..Περίμενα να δω review πως τρέχει το 7th 10.2,νομίζοντας ότι είναι το ίδιο με το δικό μας,αλλά τελικά το 10.2 έχει 3gb ram..Ας ελπίσουμε να είναι και το δικό μας το ίδιο Smooth..Για πείτε πέρασε κανείς το iPad os??

Δεν έχει καμία διαφορά από τη 12. Τρέχει το ίδιο. Δε το έχω ψάξει και πολύ να δω διαφορές εκτός από το dark mode που είναι καταπληκτικό

Link to comment
Share on other sites

 

Πάντως φαίνεται πύραυλακι!

Και με το ποντίκι του,Που θα ναι ότι πρέπει όταν βαριέσαι να τεντωθείς να φτάσεις την οθόνη :D

Link to comment
Share on other sites

Απορια: Αν θες να κουμπώσεις πάνω controller για came, πρέπει οπωσδήποτε να είναι ps4 η Xbox η μπορείς και no name αρκεί να είναι ασύρματο?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!!

Λίγο ψόφια τα νήματα του myphone,ακόμα και με το ipad os..Περίμενα να δω review πως τρέχει το 7th 10.2,νομίζοντας ότι είναι το ίδιο με το δικό μας,αλλά τελικά το 10.2 έχει 3gb ram..Ας ελπίσουμε να είναι και το δικό μας το ίδιο Smooth..Για πείτε πέρασε κανείς το iPad os??

 

Συνεχίζει και ξεσκίζει το tablet και με την 13.1.2

Κανένα "θέμα" !!!! :up:

[sIGPIC][/sIGPIC]

Τα ωραιότερα πράγματα στη ζωή είναι ή ανήθικα ή παράνομα ή παχαίνουν...

Link to comment
Share on other sites

Συνεχίζει και ξεσκίζει το tablet και με την 13.1.2

Κανένα "θέμα" !!!! :up:

 

Αυτά είναι!!Τέτοια θέλω να ακούω!!Μια ανάσα ακόμα πιο κοντά στο "Pro" το classic ipad..

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
έχω κερδίσει ένα ipad σε διαγωνισμό αλλά αυτή την στιγμή δεν έχω καμία επαφή με το οικοσύστημα της apple.Αξίζει να το κρατήσω;Τι χρήσεις μπορεί να κάνω με ένα τέτοια ταμπλετ;
Link to comment
Share on other sites

έχω κερδίσει ένα ipad σε διαγωνισμό αλλά αυτή την στιγμή δεν έχω καμία επαφή με το οικοσύστημα της apple.Αξίζει να το κρατήσω;Τι χρήσεις μπορεί να κάνω με ένα τέτοια ταμπλετ;

 

Μπορείς να κάνεις τα πάντα..Ειδικά τώρα που αναβαθμίστηκαν και σε iPad os..Είναι το καλύτερο tablet που είχες ποτέ,δώσε του μια ευκαιρία,δοκίμασε το και αν δε σου κάνει,πουλά το..

Link to comment
Share on other sites

ios 13.1.3 : παρατηρείτε κανένα σοβαρό battery drain? χθες το είχα από τις 12.00 μέχρι τις 19.00 στο 43%, με χρήση όπως πάντα που έφτανε στο 75-80
Link to comment
Share on other sites

ios 13.1.3 : παρατηρείτε κανένα σοβαρό battery drain? χθες το είχα από τις 12.00 μέχρι τις 19.00 στο 43%, με χρήση όπως πάντα που έφτανε στο 75-80

 

Ναι όντως, υπομονή μέχρι το επόμενο update..

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPad (6th gen - 2018)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...