Jump to content

iPad (6th gen - 2018)


billy1986
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 349
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πήρα ένα εξωτερικό πληκτρολόγιο αλλά δεν μπορώ να γράψω ελληνικά,καμία λύση?

 

Εχεις βρει με ποιο συνδυασμο πληκτρων αλλαζει η γλωσσα? Ποιο keyboard πηρες?

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν το θέμα με το πληκτρολόγιο λύθηκε, τώρα μήπως έχει κανένας άποψη για Pencil

εκτός apple λόγο τιμής. Οι απαιτήσεις είναι καθαρά για μάθημα και όχι για ζωγραφική-σχέδιο.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν το θέμα με το πληκτρολόγιο λύθηκε, τώρα μήπως έχει κανένας άποψη για Pencil

εκτός apple λόγο τιμής. Οι απαιτήσεις είναι καθαρά για μάθημα και όχι για ζωγραφική-σχέδιο.

 

Δυστυχώς στο θέμα pencil δεν υπάρχει σωστή λύση εκτός apple. Αυτη τη στιγμή το βρίσκεις γύρω στα 90 ευρώ. Καλύτερα και να πάρεις το γνήσιο όποτε θα έχεις να διαθέσεις τα χρήματα.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν το θέμα με το πληκτρολόγιο λύθηκε, τώρα μήπως έχει κανένας άποψη για Pencil

εκτός apple λόγο τιμής. Οι απαιτήσεις είναι καθαρά για μάθημα και όχι για ζωγραφική-σχέδιο.

 

Στις αγγελίες γειτονικού τεχνολογικού site "αϋπνίας" βρίσκεις με €50-60 μεταχειρισμένο...

Link to comment
Share on other sites

Έχει κάποιος να προτείνει κάποιο καλό screen protector. Αυτα που βρίσκω για ipad air, air 2, 3, 4 είναι συμβατα, γνωρίζετε;

 

 

 

Είναι συμβατά αυτά του air και air 2 ναι.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ως νεος κατοχος του Ipad θα μπορουσα να εχω info σχετικα με το builds io? Τι προσφερει, προτασεις για εφαρμογες που διαθετει, αν αξιζει κλπ;;
Link to comment
Share on other sites

Ως νεος κατοχος του Ipad θα μπορουσα να εχω info σχετικα με το builds io? Τι προσφερει, προτασεις για εφαρμογες που διαθετει, αν αξιζει κλπ;;

 

Kodi, game emulators, torrents, MediaBox (popcorntime) κ.α.

 

https://builds.io/

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Η καλύτερη συσκευή που είχα ποτε. Με το builds io η συσκευή απογειώθηκε.

 

Αφού είδα τα νέα iPad και δεν έβγαλε iPad 2019 με κάνα bionic :P στα 300 ευρώ.. Ελαφρά τη καρδία παρήγγειλα το εξαιρετικό αυτό iPad..Θέλω να μου πεις τι πρέπει να προσέξω αν ας πούμε έχει αναβαθμίσεις τις κάνω?Η θα έχουμε τίποτα κολλήματα?Από το κατάστημα που το παρήγγειλα έχει λέει ευρωπαϊκό αντάπτορα (για φόρτιση)εγγύηση θα έχει αν είναι αμερικάνικο;;Αυτά για αρχή:) Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Αφού είδα τα νέα iPad και δεν έβγαλε iPad 2019 με κάνα bionic :P στα 300 ευρώ.. Ελαφρά τη καρδία παρήγγειλα το εξαιρετικό αυτό iPad..Θέλω να μου πεις τι πρέπει να προσέξω αν ας πούμε έχει αναβαθμίσεις τις κάνω?Η θα έχουμε τίποτα κολλήματα?Από το κατάστημα που το παρήγγειλα έχει λέει ευρωπαϊκό αντάπτορα (για φόρτιση)εγγύηση θα έχει αν είναι αμερικάνικο;;Αυτά για αρχή:) Ευχαριστώ

 

Κόλλημα 0 και builds io

Link to comment
Share on other sites

Κόλλημα 0 και builds io

 

Τι είναι το builds iO;Πρώτη φορά σε apple συσκευή.Ελπιζω να συνεχίσει να είναι σταθερό όσο θα πέρνει αναβαθμίσεις..

Link to comment
Share on other sites

Τι είναι το builds iO;Πρώτη φορά σε apple συσκευή.Ελπιζω να συνεχίσει να είναι σταθερό όσο θα πέρνει αναβαθμίσεις..

 

Κάνε ένα κόπο και βάλε το builds io με 12 το χρόνο και θα έχεις YouTube+ άνευ διαφημίσεων, ποπκόρν Κόντι κ δεν θα εξαρτάσαι από jailbreak + προγραμμα μουσικης

Link to comment
Share on other sites

Τι είναι το builds iO;Πρώτη φορά σε apple συσκευή.Ελπιζω να συνεχίσει να είναι σταθερό όσο θα πέρνει αναβαθμίσεις..
Την αναβαθμιση του Σεπτεμβριου τη φοβαμαι παρα πολυ. Επειδη θα ειναι εκτεταμμενη, φοβαμαι πως ο,τι ειναι κατω απο Α12 θα παει στα σκουπιδια. Ελπιζω να κανω λαθος βεβαια.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Την αναβαθμιση του Σεπτεμβριου τη φοβαμαι παρα πολυ. Επειδη θα ειναι εκτεταμμενη, φοβαμαι πως ο,τι ειναι κατω απο Α12 θα παει στα σκουπιδια. Ελπιζω να κανω λαθος βεβαια.

 

Όλα τα iPhone iPad αξίζουν μέχρι και την επόμενη ipsw. Στην μεθεπόμενη έκδοση και μετά αρχίζουν τα προβλήματα. Προσωπικά όμως ούτε στην 12. 3 θα πάω επειδή θα έρθουν αρκετές προσθήκες όποτε θα έρθει σκόντο στη μπαταρία.

Θα περαστεί προφίλ μπλοκάροντας τις αναβαθμίσεις θα μείνω έτσι ένα έτος και μετά αγοράζω και το νέο iPhone k iPad.

Link to comment
Share on other sites

Τι αυθαίρετες γενικεύσεις κάνετε ρε παιδιά;

Με το iOS 12 αναστήθηκαν πολλές παλιές συσκευές.

Εκτός αν πιστεύετε σε θεωρίες συνωμοσίας... :)

Link to comment
Share on other sites

Τι αυθαίρετες γενικεύσεις κάνετε ρε παιδιά;

Με το iOS 12 αναστήθηκαν πολλές παλιές συσκευές.

Εκτός αν πιστεύετε σε θεωρίες συνωμοσίας... :)

 

Τα έχουμε ζήσει, δεν τα βγάζουμε από το μυαλό μας.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Τα έχουμε ζήσει, δεν τα βγάζουμε από το μυαλό μας.

 

 

 

Κι εγώ τα έχω ζήσει εδώ και 7 χρόνια που έχω προϊόντα Apple.

Κάποιες εκδόσεις είναι πιο βαριές, κάποιες πιο ελαφρές για τις παλιές συσκευές αναλόγως των χαρακτηριστικών και της βελτιστοποίησης που έχουν δεχθεί.

Αν πιστεύετε στο planned obsolescence, μην ακουμπάτε καν το κουμπάκι update ή πάρτε Android και λύθηκε το θέμα σας.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Edited by protsimer
Link to comment
Share on other sites

Έχω το πρώτο ipad air και όντως με το ios 12 η συσκευή αναστήθηκε.

Βασικά από το ios 11 και έπειτα (αν θυμάμαι καλά) είναι λες και πήρα καινούριο μηχάνημα

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ τα έχω ζήσει εδώ και 7 χρόνια που έχω προϊόντα Apple.

Κάποιες εκδόσεις είναι πιο βαριές, κάποιες πιο ελαφρές για τις παλιές συσκευές αναλόγως των χαρακτηριστικών και της βελτιστοποίησης που έχουν δεχθεί.

Αν πιστεύετε στο planned obsolescence, μην ακουμπάτε καν το κουμπάκι update ή πάρτε Android και λύθηκε το θέμα σας.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

Δεν υπαρχει λογος να γινεσαι εριστικος.

Ξερουμε τι παιρνουμε και τι κανουμε.

Οταν βγηκε το ios7 σκοτωσε οσες συσκευες υπηρχαν μεχρι τοτε. Ακομη και το καινουριο τοτε 5s εκανε 2 χρονια να συνελθει. Ειδικα για τα ipads η κατασταση με τα σπασιματα στα γραφικα αρχισε να στρωνει απο το ios 11 και μετα.

Τελος, ειναι δεδομενο οτι υπαρχει planned obsolescence, τοσο στο ios οσο και στο android.

Edited by ddr2

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπαρχει λογος να γινεσαι εριστικος.

Ξερουμε τι παιρνουμε και τι κανουμε.

Οταν βγηκε το ios7 σκοτωσε οσες συσκευες υπηρχαν μεχρι τοτε. Ακομη και το καινουριο τοτε 5s εκανε 2 χρονια να συνελθει. Ειδικα για τα ipads η κατασταση με τα σπασιματα στα γραφικα αρχισε να στρωνει απο το ios 11 και μετα.

Τελος, ειναι δεδομενο οτι υπαρχει planned obsolescence, τοσο στο ios οσο και στο android.

 

Μπα και γιατί άρχισε να φτιάχνει η κατάσταση στο 5S και στα iPads μετά από τόσα updates? Δεν τους βγήκε μέχρι το τέλος το secret planned obsolence program? Με τη λογική σου θα έπρεπε να είναι σκουπίδια μετά από 1-2 updates, αλλά τελικά πάνε μια χαρά.

Καταλαβαίνεις ότι αυτο-αναιρείσαι...

Τέλοσπάντων, αν δεν έχουμε αποδείξεις, είναι εύκολη λύση να πιστεύουμε σε θεωρίες συνωμοσίας.

Τέλος το off-topic από εμένα, ας μιλάμε για τη συγκεκριμένη συσκευή σήμερα και όχι για το τί θα μας/της επιφυλάξει το μέλλον γενικά και αόριστα.

Edited by protsimer
Link to comment
Share on other sites

Μπα και γιατί άρχισε να φτιάχνει η κατάσταση στο 5S και στα iPads μετά από τόσα updates? Δεν τους βγήκε μέχρι το τέλος το secret planned obsolence program? Με τη λογική σου θα έπρεπε να είναι σκουπίδια μετά από 1-2 updates, αλλά τελικά πάνε μια χαρά.

Καταλαβαίνεις ότι αυτο-αναιρείσαι...

Τέλοσπάντων, αν δεν έχουμε αποδείξεις, είναι εύκολη λύση να πιστεύουμε σε θεωρίες συνωμοσίας.

Τέλος το off-topic από εμένα, ας μιλάμε για τη συγκεκριμένη συσκευή σήμερα και όχι για το τί θα μας/της επιφυλάξει το μέλλον γενικά και αόριστα.

 

Αυτό ακριβώς σκέφτηκα κα7 εγώ Το σήμερα..Θέλω ένα καλό τάμπλετ μέχρι 300 ευρώ..Δεν έχει αντίπαλο!!Τώρα το τι θα γίνει σε 2 χρόνια....Μπορει να γίνει πόλεμος..

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPad (6th gen - 2018)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...