Jump to content

iPad (6th gen - 2018)


billy1986
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 349
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Οπότε να φανταστώ ότι δεν φταίει το ipad αλλά οι αναβαθμίσεις έτσι?

 

Δεν ξέρω τι έκδοση είσαι. Δες αν στο κάνει και στην 12. Εμένα στη 12 έτρεχε θεϊκά. Αλλά στην 11.4.1 όχι και τόσο. Ειδάλλως μίλα με document μήπως η συσκευή σου έχει κάποιο θεματάκι.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Βρε παιδιά θα μπορώ να φορτώνω βίντεο που κατεβάζω στο PC; Θα είναι με drag and drop οπως στο Android ;

 

Τι θες να μεταφέρεις; Από που προς που; Κατέβασε το iTunes στον η/υ πρώτα.

Link to comment
Share on other sites

Θα γίνω πιο συγκεκριμένος. Το τελευταίο ipad που είχα ήταν πριν πολλά χρόνια και συγκεκριμένα το ipad 2.

Αυτο που θέλω είναι να κατεβάσω πχ mkv από το Internet και να τα μεταφέρω στο ipad για να τα παρακολουθήσω.

Σε Android απλά τα πετάω χύμα στην μνήμη, βάζω kodi και είναι έτοιμος.

Τα βίντεο αυτά μπορώ να τα μεταφέρω στην εσωτερική μνήμη του ipad μέσω iTunes και να τα παρακολουθήσω;

Link to comment
Share on other sites

Θα γίνω πιο συγκεκριμένος. Το τελευταίο ipad που είχα ήταν πριν πολλά χρόνια και συγκεκριμένα το ipad 2.

Αυτο που θέλω είναι να κατεβάσω πχ mkv από το Internet και να τα μεταφέρω στο ipad για να τα παρακολουθήσω.

Σε Android απλά τα πετάω χύμα στην μνήμη, βάζω kodi και είναι έτοιμος.

Τα βίντεο αυτά μπορώ να τα μεταφέρω στην εσωτερική μνήμη του ipad μέσω iTunes και να τα παρακολουθήσω;

Στο Android κατεβάζεις το torrent έτοιμο περνάς υπότιτλους σε μισό λεπτό srt και τους βλέπεις με mx player δεν χρειάζεται kodi ούτε υπολογιστή όλα γίνονται με το κινητό.

Edited by energetic
Αφαίρεση μέρους σχολίου εκτός πραγματικότητας.
Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά θα μπορώ να φορτώνω βίντεο που κατεβάζω στο PC; Θα είναι με drag and drop οπως στο Android ;

Ναι με drag drop μέσω iTunes αλλά μπορείς και μέσω διαφόρων app.

 

Θα γίνω πιο συγκεκριμένος. Το τελευταίο ipad που είχα ήταν πριν πολλά χρόνια και συγκεκριμένα το ipad 2.

Αυτο που θέλω είναι να κατεβάσω πχ mkv από το Internet και να τα μεταφέρω στο ipad για να τα παρακολουθήσω.

Σε Android απλά τα πετάω χύμα στην μνήμη, βάζω kodi και είναι έτοιμος.

Τα βίντεο αυτά μπορώ να τα μεταφέρω στην εσωτερική μνήμη του ipad μέσω iTunes και να τα παρακολουθήσω;

Από την εποχή του iPad 2 έχουν αλλάξει πολλα, και βέβαια μπορείς είτε με iTunes είτε με app.

[sIGPIC][/sIGPIC]

On Line...

 

Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση σχετικά με moderation actions, μπορείτε να αποστείλετε PM.

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά θα μπορώ να φορτώνω βίντεο που κατεβάζω στο PC; Θα είναι με drag and drop οπως στο Android ;

 

Μέσω iTunes συμφέρει για πιο γρήγορη μεταφορά ειδικά σε μαγαλα αρχεία.

Αλλιώς σε έως 50-70mb μπορείς ασύρματα με διαφορά universal app όπως send anywhere η shaire it που έχουν και σε Android και Windows και υποστηριζει από και προς προς όλες τις κατευθύνσεις.

 

Αλλιώς κι άλλη λύση iXpand usb flash που βάζεις στικάκι στο iPad και μεταφέρεις από και προς.

https://www.sandisk.com/home/mobile-device-storage/ixpand

 

Είναι με διπλό βύσμα usb 3.0 και lighting θύρα.

 

Μπορείς ασύρματα αν θες.. Εγώ αυτό κάνω.

 

Sent from my LG-H930 using Tapatalk

 

Ασύρματα μόνο αν έχεις πολύ υψηλές ταχύτητες δικτύου.

Η πλοίοψηφία δν έχει όμως.

 

Αν είναι να μεταφέρεις 1gb να θες 7-8 λεπτά κλαφτα Χαράλαμπε,όταν σε iTunes η μέσω iXpand γίνεται σε λιγότερο από 1 λεπτό.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Αφαιρέθηκαν ανούσια σχόλια που δεν προσφέρουν τίποτα στη συζήτηση. Παραμείνετε μόνο στο θέμα και οποιοδήποτε αναφορά σε άλλες συσκευές που πυροδοτούν συγκρίσεις συσκευών θα διαγράφονται δίχως προειδοποίηση. Όσοι επιθυμούν να συγκρίνουν συσκευές μπορούν να σχολιάσουν ή να ανοίξουν θέμα στην ενότητα Τεχνολογικοί διαξιφισμοί και όχι σε αυτό το τοπικ.

[sIGPIC][/sIGPIC]

On Line...

 

Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση σχετικά με moderation actions, μπορείτε να αποστείλετε PM.

Link to comment
Share on other sites

PlayerXtreme παίδες κατεβάζει αυτόματα υπότιτλους στυλ bsplayer σε Windows η Android.

 

Επι πληρωμή είναι (10 ευρώ έκανε το αγόρασα στα 5 με μια προσφορά που έβγαλε προ καποιων μηνών-άνοιξη φέτος lifetime)

 

Η free έκδοση μόνο manual κατεβάζει.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

PlayerXtreme παίδες κατεβάζει αυτόματα υπότιτλους στυλ bsplayer σε Windows η Android.

 

Επι πληρωμή είναι (10 ευρώ έκανε το αγόρασα στα 5 με μια προσφορά που έβγαλε προ καποιων μηνών-άνοιξη φέτος lifetime)

 

Η free έκδοση μόνο manual κατεβάζει.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Κάποια στιγμή ήταν δωρεάν. Τώρα δεν γνωρίζω ποσό ήταν.

Link to comment
Share on other sites

PlayerXtreme παίδες κατεβάζει αυτόματα υπότιτλους στυλ bsplayer σε Windows η Android.

 

Επι πληρωμή είναι (10 ευρώ έκανε το αγόρασα στα 5 με μια προσφορά που έβγαλε προ καποιων μηνών-άνοιξη φέτος lifetime)

 

Η free έκδοση μόνο manual κατεβάζει.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

 

 

 

Αυτόν εννοούσα στο μήνυμα μου. Ίσως ο καλύτερος player και αξίζει ακόμα και τα 8 ευρώ που κοστίζει τώρα.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κατι χαζο ...ειχα αιφων αλλα λογω κοστους τωρα σκεφτομαι να παρω το αιπαντ...οι εφαρμογες στο στορ ειναι ιδιες η στο αιπαντ δεν υπαρχουν αυτεσ που ειναι για αιφων...δλδ λοιπουν και δεν ειναι τοσες πολλες? ευχαριστω προκαταβολικα :)
Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κατι χαζο ...ειχα αιφων αλλα λογω κοστους τωρα σκεφτομαι να παρω το αιπαντ...οι εφαρμογες στο στορ ειναι ιδιες η στο αιπαντ δεν υπαρχουν αυτεσ που ειναι για αιφων...δλδ λοιπουν και δεν ειναι τοσες πολλες? ευχαριστω προκαταβολικα :)

 

Τίποτα δεν λείπει. Εκτός από κάποιες που είναι σε μεγέθυνση τύπου instagram όλες οι υπόλοιπες παίζουν κανονικά. Ότι υπάρχει στο iPhone είναι και στο iPad. Έχουν ενοποιηθεί οι εφαρμογές εδώ και αρκετά χρόνια. Απλώς υπάρχουν κάποιες εφαρμογές που δεν θα τις βρεις στο iPhone τύπου civilization το παιχνίδι αν και σήμερα είδα ότι το έβγαλαν και για iPhone.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Νιώθω ότι βγήκα από σπηλιά! Πράγματι τα πράγματα έχουν πάρα πολύ από την εποχή του ipad2. Τότε ούτε mp3 δεν μπορούσα να περάσω!

 

Είμαι στο ψάξιμο για το τι τάμπλετ να πάρω για αυτό και οι ερωτήσεις. Τα καλά Android τα θεωρώ πανάκριβα ενώ το ipad έχει τέλεια τιμή.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Νιώθω ότι βγήκα από σπηλιά! Πράγματι τα πράγματα έχουν πάρα πολύ από την εποχή του ipad2. Τότε ούτε mp3 δεν μπορούσα να περάσω!

 

Είμαι στο ψάξιμο για το τι τάμπλετ να πάρω για αυτό και οι ερωτήσεις. Τα καλά Android τα θεωρώ πανάκριβα ενώ το ipad έχει τέλεια τιμή.

 

Για τα 300 είναι ότι πρέπει. Θα σκάσεις και ένα 50 για ζελατίνες θήκη και builds io και θα είσαι υπερκαλυμενος.

Link to comment
Share on other sites

Τίποτα δεν λείπει. Εκτός από κάποιες που είναι σε μεγέθυνση τύπου instagram όλες οι υπόλοιπες παίζουν κανονικά. Ότι υπάρχει στο iPhone είναι και στο iPad. Έχουν ενοποιηθεί οι εφαρμογές εδώ και αρκετά χρόνια. Απλώς υπάρχουν κάποιες εφαρμογές που δεν θα τις βρεις στο iPhone τύπου civilization το παιχνίδι αν και σήμερα είδα ότι το έβγαλαν και για iPhone.

 

σε εθχαριστω πολυ φιλε μου να σε καλα

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Καλημέρα.

 

Είμαι υπό σκέψιν και με βάση ότι έχω μία μεγάλη επιδότηση να κάνω αγορά του iPad 2018 4g.

 

Είμαι κάτοχος του iPad Air 1 και ενός iPhone Xr. Πιστεύετε ότι αξίζει η αναβάθμιση; Μήπως να διαθέσω τα χρήματα να πάρω κάτι άλλο;

 

Να πω ότι το iPad Air δεν έχει πολλά "χιλιόμετρα" χρήσης δεδομένου ότι τα περισσότερα τα κάνω από το κινητό.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

 

Είμαι υπό σκέψιν και με βάση ότι έχω μία μεγάλη επιδότηση να κάνω αγορά του iPad 2018 4g.

 

Είμαι κάτοχος του iPad Air 1 και ενός iPhone Xr. Πιστεύετε ότι αξίζει η αναβάθμιση; Μήπως να διαθέσω τα χρήματα να πάρω κάτι άλλο;

 

Να πω ότι το iPad Air δεν έχει πολλά "χιλιόμετρα" χρήσης δεδομένου ότι τα περισσότερα τα κάνω από το κινητό.

 

 

 

Να πας. Είναι ένα αξιόλογο μηχάνημα για αυτά που προσφέρει.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

 

Είμαι υπό σκέψιν και με βάση ότι έχω μία μεγάλη επιδότηση να κάνω αγορά του iPad 2018 4g.

 

Είμαι κάτοχος του iPad Air 1 και ενός iPhone Xr. Πιστεύετε ότι αξίζει η αναβάθμιση; Μήπως να διαθέσω τα χρήματα να πάρω κάτι άλλο;

 

Να πω ότι το iPad Air δεν έχει πολλά "χιλιόμετρα" χρήσης δεδομένου ότι τα περισσότερα τα κάνω από το κινητό.

 

Ενημερωτικα εδω που το ποσταρες γινεται συζητηση για το μοντελο του 2017. Πες μας, ποια εκδοση σε ενδιαφερει διοτι υπαρχουν σχετικα topics για τα iPad Pro του 2018 παρακατω. Απο το iPad Air παντως αξιζει και με το παραπανω η αναβαθμιση του, εφοσον το XR τωρα μολις το αποκτησες.

 

Apple iPad Pro 12.9” (2018)

Apple iPad Pro 11” (2018)

[sIGPIC][/sIGPIC]

On Line...

 

Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση σχετικά με moderation actions, μπορείτε να αποστείλετε PM.

Link to comment
Share on other sites

Ενημερωτικα εδω που το ποσταρες γινεται συζητηση για το μοντελο του 2017. Πες μας, ποια εκδοση σε ενδιαφερει διοτι υπαρχουν σχετικα topics για τα iPad Pro του 2018 παρακατω. Απο το iPad Air παντως αξιζει και με το παραπανω η αναβαθμιση του, εφοσον το XR τωρα μολις το αποκτησες.

 

Apple iPad Pro 12.9” (2018)

Apple iPad Pro 11” (2018)

 

Σε αυτό αναφέρομαι, δεν υπάρχει σχετικό τόπικ;

 

https://www.gsmarena.com/apple_ipad_9_7_(2018)-9142.php

Link to comment
Share on other sites

Σε αυτό αναφέρομαι, δεν υπάρχει σχετικό τόπικ;

 

https://www.gsmarena.com/apple_ipad_9_7_(2018)-9142.php

 

Τοτε εισαι στο σωστο, my bad. :D

[sIGPIC][/sIGPIC]

On Line...

 

Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση σχετικά με moderation actions, μπορείτε να αποστείλετε PM.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Νέος κάτοχος iPad 2018 και επισης στο iOS λειτουργικό

Απόλυτα ευχαριστημένος

Μια ερώτηση

Ο φορτιστής είναι στα 10 w και αργεί λίγο

Υπάρχει κάποιος άλλος συμβατός Ποιο γρήγορος,30 w ?

Διαβάζω σε κάποια φόρουμ ότι το συγκεκριμένο δεν υποστηρίζει fast charge, έτσι τελικά θα φορτίζει Ποιο γρήγορα?

Ευχαριστώ πολύ

 

Στάλθηκε από το SM-J730F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPad (6th gen - 2018)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...