Jump to content

iPad (6th gen - 2018)


billy1986
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τι εννοείς δεν συνδέεται?

Θέλω να στείλω ένα αρχείο σε μορφή pdf

 

Δεν μπορείς. Στις Apple συσκευές η λειτουργία του BT είναι πολύ περιορισμένη....

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 349
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Οκ κατανοητό,θα το στείλω μεσω icloud.

Καινούργιος στο κόσμο του ios και κάποια πράγματα δεν τα ξέρω, ευχαριστώ πολύ....

Link to comment
Share on other sites

Οκ κατανοητό,θα το στείλω μεσω icloud.

Καινούργιος στο κόσμο του ios και κάποια πράγματα δεν τα ξέρω, ευχαριστώ πολύ....

 

Υπάρχει και τρόπος για ταινίες αλλά με κόστος 14 ευρώ το έτος. Κόντι και ποπκορνι και γιουτιουμπι άνευ διαφημίσεων.

Link to comment
Share on other sites

Αν και έχω netflix,αν δεν σου είναι κόπος για πες.

 

Safari builds io εγγράψου με 14 ευρώ και στείλε τους mail το popcorn time το έχουν κρυμμένο για copyright

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Γνωριιζουμε ποτε περιπου προβλεπεται να βγει ο διαδοχος (7 γενια) ?

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Γνωριιζουμε ποτε περιπου προβλεπεται να βγει ο διαδοχος (7 γενια) ?

 

Λογικά το Μάρτιο Απρίλιο. Δεν σε κάλυψε το 6αρη? Λογικά όμως θα ανακοινωθεί πριν από αυτό το γυμνό iPad Pro δίχως bezels και χωρίς home button

Link to comment
Share on other sites

Λογικά το Μάρτιο Απρίλιο. Δεν σε κάλυψε το 6αρη?

 

Οχι , δεν το εχω παρει. Σχεδιαζω να αγορασω κατα τα χριστουγεννα. Αλλα επειδη σκεφτομουν οτι μετα απο 3 μηνες θα βγουν τα καινουρια, δεν ξερω κατα ποσο συμφερει. Βεβαια, τα καινουρια θα εχουν και καινουριες τιμες, σε σχεση με το 6αρι που πλεον παιζει σε πολυ καλη τιμη (για το 128 εννοειται παντα).

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Οχι , δεν το εχω παρει. Σχεδιαζω να αγορασω κατα τα χριστουγεννα. Αλλα επειδη σκεφτομουν οτι μετα απο 3 μηνες θα βγουν τα καινουρια, δεν ξερω κατα ποσο συμφερει. Βεβαια, τα καινουρια θα εχουν και καινουριες τιμες, σε σχεση με το 6αρι που πλεον παιζει σε πολυ καλη τιμη (για το 128 εννοειται παντα).

 

Εξαρτάται τι θα το κάνεις. Προσωπικά ο η/υ δεν ξανά άνοιξε. Το iPhone ξεκουράστηκε . Το iPad χρησιμοποιήθηκε για ταινίες Netflix messenger FaceTime. Λίγο που το δοκίμασα και σε παιχνίδια έπαιζε υποδειγματικά. Τώρα μου μένουν τα ακουστικά να πάρω και ένα ηχείο jbl ένα aptv και θα είμαι άρχοντας. Πάντως αυτό που είπα παραπάνω στο σαφάρι να ξέρεις κάνει παπάδες.

Link to comment
Share on other sites

Εξαρτάται τι θα το κάνεις. Προσωπικά ο η/υ δεν ξανά άνοιξε. Το iPhone ξεκουράστηκε . Το iPad χρησιμοποιήθηκε για ταινίες Netflix messenger FaceTime. Λίγο που το δοκίμασα και σε παιχνίδια έπαιζε υποδειγματικά. Τώρα μου μένουν τα ακουστικά να πάρω και ένα ηχείο jbl ένα aptv και θα είμαι άρχοντας. Πάντως αυτό που είπα παραπάνω στο σαφάρι να ξέρεις κάνει παπάδες.

 

Για καταναλωση περιεχομενου και παιχνιδια το θελω.

Δηλαδη browsing, netflix, youtube και παιχνιδια ( real racing 3, modern compact κλπ)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Για καταναλωση περιεχομενου και παιχνιδια το θελω.

Δηλαδη browsing, netflix, youtube και παιχνιδια ( real racing 3, modern compact κλπ)

 

Θα σε καλύψει απόλυτα. Σα να έχεις ένα μεγάλο iphone 7. Εκτός αν θες το απόλυτο οπότε μετά πας για το pro. Αλλά για τα λεφτά του είναι ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟ!!

Link to comment
Share on other sites

Θα σε καλύψει απόλυτα. Σα να έχεις ένα μεγάλο iphone 7. Εκτός αν θες το απόλυτο οπότε μετά πας για το pro. Αλλά για τα λεφτά του είναι ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟ!!

 

Οχι, οχι, δεν εχω κανενα λογο να παω στο pro. Ειναι πολυ ακριβο για την τυπικη χρηση που το θελω.

Αρκει, με τις αναβαθμισεις του να με βγαλει καλα για 3 χρονακια τουλαχιστον.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Οχι, οχι, δεν εχω κανενα λογο να παω στο pro. Ειναι πολυ ακριβο για την τυπικη χρηση που το θελω.

Αρκει, με τις αναβαθμισεις του να με βγαλει καλα για 3 χρονακια τουλαχιστον.

 

Άνετα θα σε καλύψει για 3 έτη. Δες μια καλή θήκη και ένα τζάμι από πάνω και θα είσαι άρχοντας. Ακόμα και στο office και pdf τα πάει καλύτερα και από το laptop Μου(i7 4510u ssd 840m). Ακόμα και στο popcrn time σε 1080p τα πάει καλύτερα το Ipad.

Link to comment
Share on other sites

Άνετα θα σε καλύψει για 3 έτη. Δες μια καλή θήκη και ένα τζάμι από πάνω και θα είσαι άρχοντας. Ακόμα και στο office και pdf τα πάει καλύτερα και από το laptop Μου(i7 4510u ssd 840m). Ακόμα και στο popcrn time σε 1080p τα πάει καλύτερα το Ipad.
Οποτε δεν αξιζει να περιμενω το καινουριο που θα ειναι και ακριβοτερο.

Σε ευχαριστω!

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Οποτε δεν αξιζει να περιμενω το καινουριο που θα ειναι και ακριβοτερο.

Σε ευχαριστω!

 

 

Για εμένα αξίζει. Το έχω από την 1 μέρα κυκλοφορίας και δηλώνω ικανοποιημένος. Τώρα πέρασα και το tvos beta profile 12 και το κόλλησα στην 11.4.1 δεν ξέρω αν θα το πάω στην 12. Αξίζει να πας στα νέα αν σκοπεύεις να δώσεις παραπάνω. Πάντως από το 5 τα χωρίζει το χάος. Μπες και δες τα σχόλια για το 6.

Link to comment
Share on other sites

Για εμένα αξίζει. Το έχω από την 1 μέρα κυκλοφορίας και δηλώνω ικανοποιημένος. Τώρα πέρασα και το tvos beta profile 12 και το κόλλησα στην 11.4.1 δεν ξέρω αν θα το πάω στην 12. Αξίζει να πας στα νέα αν σκοπεύεις να δώσεις παραπάνω. Πάντως από το 5 τα χωρίζει το χάος. Μπες και δες τα σχόλια για το 6.
Γιατι να μην πας στη 12? Δεν το καταλαβα....:(

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Γιατι να μην πας στη 12? Δεν το καταλαβα....:(

 

Την φοβάμαι. Υπάρχουν αναφορές πως υπάρχει μια μικρή μείωση του χρόνου στη μπαταρία και πως είναι το ίδιο γρήγορη με την 11 αλλά πιο σταθερή. (Την πάτησα με το 6αρη που αναβάθμισα ελέω aw οπότε φυσάω και το γιαούρτι καθώς στην 8.4 το 6αρη ήταν πολύ σβέλτο!)

Link to comment
Share on other sites

Την φοβάμαι. Υπάρχουν αναφορές πως υπάρχει μια μικρή μείωση του χρόνου στη μπαταρία και πως είναι το ίδιο γρήγορη με την 11 αλλά πιο σταθερή. (Την πάτησα με το 6αρη που αναβάθμισα ελέω aw οπότε φυσάω και το γιαούρτι καθώς στην 8.4 το 6αρη ήταν πολύ σβέλτο!)
Γενικοτερα απο οτι εχω διαβασει το ios12 , απο τις πρωτες beta ηδη ειναι σταθερο και γρηγορο. Τωρα ειδικα για το ipad 6 δεν ξερω.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Γενικοτερα απο οτι εχω διαβασει το ios12 , απο τις πρωτες beta ηδη ειναι σταθερο και γρηγορο. Τωρα ειδικα για το ipad 6 δεν ξερω.

 

Βρήκα κάποιον που την πέρασε σε iPad 6 και την εκθείαζε να σου πω την αλήθεια και έλεγε πόσο ομαλά τρέχει με την έκδοση 12 αλλά το φοβάμαι. Θα δω βιντεάκια και θα αποφασίσω. Μεγάλο φάουλ που απενεργοποιηθηκε από την Apple οι ώρες αναμονής.

Link to comment
Share on other sites

Και με το iOS 12 το εργαλείο συνεχίζει και πετάει !

Τρεις μέρες τώρα δεν βλέπω καμια διαφορά προς το χειρότερο τουλάχιστον !

 

Προτείνω να την περάσετε όσοι διστάζετε , το tablet δεν καταλαβαίνει τίποτα...!! :)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Τα ωραιότερα πράγματα στη ζωή είναι ή ανήθικα ή παράνομα ή παχαίνουν...

Link to comment
Share on other sites

Σε ipad του 17 που περασα την 12 παει σφαιρα. Ακομα και στο ξεχασμενο iphone 5s την περασα και εδωσε αλλη πνοη. Πεταει κι αυτο. Μεγαλη διαφορα με πριν!
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση,ενώ βρίσκομαι σε κάποιο σαιτ πχ car.gr μου ψιλοκολαει η οθόνη αφης

και θέλει να το πατήσω 2και 3 φορές για να το πιάσει, συμβαίνει σε κανέναν άλλον?

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση,ενώ βρίσκομαι σε κάποιο σαιτ πχ car.gr μου ψιλοκολαει η οθόνη αφης

και θέλει να το πατήσω 2και 3 φορές για να το πιάσει, συμβαίνει σε κανέναν άλλον?

 

1. Mήπως έχεις προστασία οθόνης και χάνονται κάποιες επαφές με το δάχτυλό σου;

2. Μήπως κολλάει το site? Σου το κάνει σε ΟΛΑ τα sites ή σε συγκεκριμενο/α;

3. Αν έχεις αποκλείσει τα παραπάνω, τότε ψάξου με τη συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω τίποτα απ τα παραπάνω και αυτό συμβαίνει μόνο σε σαιτ και όχι όταν σκαλίζω το μενού

του iPad γενικότερα

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω τίποτα απ τα παραπάνω και αυτό συμβαίνει μόνο σε σαιτ και όχι όταν σκαλίζω το μενού

του iPad γενικότερα

 

Σε 11.4.1 και με tempered glass είτε ζελατίνα είναι έτσι ακριβώς όπως το περιγράφεις. Σε 12 έχει βελτιωθεί απόλυτα. Κρίμα όμως που η μπαταρία είναι για τα σκουπίδια στη 12 όποτε και εγώ επέστρεψα στην 11.4.1

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPad (6th gen - 2018)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...