Jump to content

iPad (6th gen - 2018)


billy1986
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μιας και το Kodi δεν λειτουργεί https://itunes.apple.com/sa/app/the-movie-db-net/id1367351373?mt=8 περάστε το για να βλέπετε ταινίες απευθείας δίχως υπολογιστή.
Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
  • Απαντήσεις 349
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα και λυπάμαι αν η ερώτηση μου είναι αδαούς... Σκέφτομαι να πάρω το iPad 2018 και βλέπω διάφορες στην τιμή ανάμεσα σε επισήμους μεταπωλητές κι σκρουτζομάγαζα των €50 και άνω. Πλην της άμεσης διαθεσιμότητας των επισήμων καναλιών υπάρχει ότι άλλο που να με οδηγήσει να αγοράσω από επίσημο κανάλι;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Samsung Galaxy Note 9
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και λυπάμαι αν η ερώτηση μου είναι αδαούς... Σκέφτομαι να πάρω το iPad 2018 και βλέπω διάφορες στην τιμή ανάμεσα σε επισήμους μεταπωλητές κι σκρουτζομάγαζα των €50 και άνω. Πλην της άμεσης διαθεσιμότητας των επισήμων καναλιών υπάρχει ότι άλλο που να με οδηγήσει να αγοράσω από επίσημο κανάλι;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

 

Εσύ επιλέγεις αν θες να δώσεις 340,00 ή 410,00 ευρώπουλα.

Όλοι πουλάνε το ίδιο ακριβώς προϊόν και έχουν την ίδια υποχρεωτική διετή εγγύηση !

 

Ανήκουμε στην Ενωμένη Ευρώπη και είμαστε σαν μία χώρα, αντιπροσωπείες ουσιαστικά δεν υπάρχουν...

Μπορείς να κάνεις αγορές από οπουδήποτε και για τον x λόγο να επιστρέψεις το προϊόν οπουδήποτε ! :happy:

[sIGPIC][/sIGPIC]

Τα ωραιότερα πράγματα στη ζωή είναι ή ανήθικα ή παράνομα ή παχαίνουν...

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για τις διευκρινίσεις!

Βρήκα τελικά σε καλή τιμή ένα iPad Pro 9.7 και επέστρεψα στο κόσμο της Apple με αυτό!

Samsung Galaxy Note 9
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για τις διευκρινίσεις!

Βρήκα τελικά σε καλή τιμή ένα iPad Pro 9.7 και επέστρεψα στο κόσμο της Apple με αυτό!

 

Μεγειές λοιπόν και Welcome Back!

 

Σε τι τιμή το βρήκες και ποιο μοντέλο?

Link to comment
Share on other sites

Μεγειές λοιπόν και Welcome Back!

 

Σε τι τιμή το βρήκες και ποιο μοντέλο?

 

Καλησπέρα!

Βρήκα το iPad Pro 9,7 32GB στα €350. Χτύπησα και το Apple Pencil και επειδή δεν υπάρχουν χρήματα για iMac... έφτιαξα και ένα Hackintosh!

Samsung Galaxy Note 9
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Καλησπέρα!

Βρήκα το iPad Pro 9,7 32GB στα €350. Χτύπησα και το Apple Pencil και επειδή δεν υπάρχουν χρήματα για iMac... έφτιαξα και ένα Hackintosh!

 

καλησπέρα επειδή ψάχνω κ γω για το pro μπορείς να μου στείλεις p.m το μαγαζί που το πήρες?

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά. Μου πρότεινε η wind προσφορά επιδότησης για το ipad 2018 6th gen wifi & cell 32gb με κόστος αγοράς για μένα 150€.

Τι λέτε αξίζει σαν συσκευή; με ανησυχούν τα 2 gb ραμ! αυτός είναι ο μόνος μου ενδοιασμός :wacko:

Είμαι κάτοχος iphone x.

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά. Μου πρότεινε η wind προσφορά επιδότησης για το ipad 2018 6th gen wifi & cell 32gb με κόστος αγοράς για μένα 150€.

Τι λέτε αξίζει σαν συσκευή; με ανησυχούν τα 2 gb ραμ! αυτός είναι ο μόνος μου ενδοιασμός :wacko:

Είμαι κάτοχος iphone x.

 

 

 

Αξιόπιστο μηχάνημα. Υπάρχει και μια υπηρεσία που με 14 ευρώ για ένα έτος με εγκατάσταση προφιλ έχεις και ποπκορνακι και στις διακοπές θα είσαι άρχοντας βλέποντας ταινίες. Να μην σε απασχολούν τα 2gb η συσκευή τρέχει ΑΨΟΓΑ. Έχει μειονέκτημα την οθόνη που δεν είναι laminated αλλά τα πάει περίφημα. Πήγαινε σε μια μεγάλη αλυσίδα και δοκίμασε το. Έχω ένσταση ως προς τη χωρητικότητα μόνο που πλέον τα 32gb δεν φτάνουν ούτε για ζήτω και στα λέει κάτοχος 32. Για μένα το 8αρη μου είναι ένα κόσμημα, αλλά το ipad έρχεται να υπερκαλύψει τομείς που δεν θέλω να ανοίξω το λαπτοπ μου.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά. Μου πρότεινε η wind προσφορά επιδότησης για το ipad 2018 6th gen wifi & cell 32gb με κόστος αγοράς για μένα 150€.

Τι λέτε αξίζει σαν συσκευή; με ανησυχούν τα 2 gb ραμ! αυτός είναι ο μόνος μου ενδοιασμός :wacko:

Είμαι κάτοχος iphone x.

 

Μην σε ανησυχούν καθόλου τα 2GB

Το tablet είναι ταχύτατο και δεν προβληματίζεται πουθενά και σε τίποτα..

 

Το ξεσκίζω , ιδίως σε games όπως το PUBG και δεν έχει παρουσιάσει τίποτα, ποτέ !

Έχω πάρει το 128άρη για να έχω το κεφάλι μου ήσυχο ! :happy:

[sIGPIC][/sIGPIC]

Τα ωραιότερα πράγματα στη ζωή είναι ή ανήθικα ή παράνομα ή παχαίνουν...

Link to comment
Share on other sites

Αξιόπιστο μηχάνημα. Υπάρχει και μια υπηρεσία που με 14 ευρώ για ένα έτος με εγκατάσταση προφιλ έχεις και ποπκορνακι και στις διακοπές θα είσαι άρχοντας βλέποντας ταινίες. Να μην σε απασχολούν τα 2gb η συσκευή τρέχει ΑΨΟΓΑ. Έχει μειονέκτημα την οθόνη που δεν είναι laminated αλλά τα πάει περίφημα. Πήγαινε σε μια μεγάλη αλυσίδα και δοκίμασε το. Έχω ένσταση ως προς τη χωρητικότητα μόνο που πλέον τα 32gb δεν φτάνουν ούτε για ζήτω και στα λέει κάτοχος 32. Για μένα το 8αρη μου είναι ένα κόσμημα, αλλά το ipad έρχεται να υπερκαλύψει τομείς που δεν θέλω να ανοίξω το λαπτοπ μου.

 

 

 

Μην σε ανησυχούν καθόλου τα 2GB

 

Το tablet είναι ταχύτατο και δεν προβληματίζεται πουθενά και σε τίποτα..

 

 

 

Το ξεσκίζω , ιδίως σε games όπως το PUBG και δεν έχει παρουσιάσει τίποτα, ποτέ !

 

Έχω πάρει το 128άρη για να έχω το κεφάλι μου ήσυχο ! :happy:

 

 

 

Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Σίγουρα με τον Α10 fusion δεν θα κολλάει το μηχάνημα. Συμφωνώ απόλυτα. Από multistasking όμως πως πάει; Κρατάει αρκετές εφαρμογές στη μνήμη; Στο safari γίνονται reloads;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα ακόμα δεν έτυχε κάποιο reload

Το έχω για παιχνίδια και απλό καθημερινό web browsing

[sIGPIC][/sIGPIC]

Τα ωραιότερα πράγματα στη ζωή είναι ή ανήθικα ή παράνομα ή παχαίνουν...

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Σίγουρα με τον Α10 fusion δεν θα κολλάει το μηχάνημα. Συμφωνώ απόλυτα. Από multistasking όμως πως πάει; Κρατάει αρκετές εφαρμογές στη μνήμη; Στο safari γίνονται reloads;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

 

Αν θέλεις να κρατάει 15 καρτέλες ταυτόχρονα ανοικτές στον Safari, ναι θα δεις reloads. Tablet είναι, όχι server.

Τα 2gb είναι υπεραρκετά για τη χρήση των περισσότερων. Αν έχεις εξειδικευμένες απαιτήσεις σε ram, πας σε κανένα surface pro στη διπλή/τριπλή τιμή (ή σε κάποια κινέζικη απομίμηση του).

Link to comment
Share on other sites

Αν θέλεις να κρατάει 15 καρτέλες ταυτόχρονα ανοικτές στον Safari, ναι θα δεις reloads. Tablet είναι, όχι server.

Τα 2gb είναι υπεραρκετά για τη χρήση των περισσότερων. Αν έχεις εξειδικευμένες απαιτήσεις σε ram, πας σε κανένα surface pro στη διπλή/τριπλή τιμή (ή σε κάποια κινέζικη απομίμηση του).

 

Ανάλογα τι εφαρμογές χρησιμοποιείς

Πχ στο κινητό έχω το instagram

Όσο το χρησιμοποιώ τρώει πολύ ram

Μετά βρίσκω κλειστές εφαρμογές

Σπαστικό βέβαια αλλά έτσι δουλεύει

Αν δεν το έχω στην συσκευή μου τότε δουλεύει πολύ καλύτερα και κρατάει πολλά παραπάνω στην ram

Facebook δεν χρησιμοποιώ. Είναι κάποιες εφαρμογές που ξεσκίζουν και την μπαταρία και την ram και την γενική λειτουργία των συσκευών

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις.

Όχι δεν εχω 15 καρτέλες ανοιχτές στο safari που είπε ο φίλος πιο πάνω αλλά είναι σπαστικό να κάνει κολλήματα κατά την επιστροφή σε προηγούμενη σελίδα μιας ιστοσελίδας. Ακομα και στο iPhone X βλεπω πότε πότε τέτοια συμπεριφορά.

Θα σκεφτώ ακόμη λίγο την προσφορά που μου κάνουν κι ισως τελικα την δεχθώ.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις.

Όχι δεν εχω 15 καρτέλες ανοιχτές στο safari που είπε ο φίλος πιο πάνω αλλά είναι σπαστικό να κάνει κολλήματα κατά την επιστροφή σε προηγούμενη σελίδα μιας ιστοσελίδας. Ακομα και στο iPhone X βλεπω πότε πότε τέτοια συμπεριφορά.

Θα σκεφτώ ακόμη λίγο την προσφορά που μου κάνουν κι ισως τελικα την δεχθώ.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

 

Αυτά έχουν σχέση με το ποσό καλά γραμμένη είναι η έκδοση στην συσκευή δεν φταίει η ram

Στο X έχω δει κι εγώ διαφορα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Σίγουρα με τον Α10 fusion δεν θα κολλάει το μηχάνημα. Συμφωνώ απόλυτα. Από multistasking όμως πως πάει; Κρατάει αρκετές εφαρμογές στη μνήμη; Στο safari γίνονται reloads;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

 

Αν θες όσο ομαλότερη συμβίωση με iPad και όχι σπάσιμο νεύρων πας μόνο στα pro με τα 4gb ram

 

Εκτός αν θες πολύ basic χρήση πχ 2-3 καρτέλες browser maximum και λίγο παιχνίδι.

 

Από τότε που πήρα το pro ξέχασα τι σημαίνει reload σε browsing είτε με safari είτε chrome.

 

Σε air 2 απεναντίας ειχα.

 

Δεν χωράνε τσιγκουνιές σε tablet αν θες να έχεις άψογη εμπειρία χρήσης δίνεις 900-1000 σε X δώσε κανα 600αρι και πάρε έστω ελαφρώς μεταχειρισμένο pro σειρά iPad.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Αν θες όσο ομαλότερη συμβίωση με iPad και όχι σπάσιμο νεύρων πας μόνο στα pro με τα 4gb ram

 

Εκτός αν θες πολύ basic χρήση πχ 2-3 καρτέλες browser maximum και λίγο παιχνίδι.

 

Από τότε που πήρα το pro ξέχασα τι σημαίνει reload σε browsing είτε με safari είτε chrome.

 

Σε air 2 απεναντίας ειχα.

 

Δεν χωράνε τσιγκουνιές σε tablet αν θες να έχεις άψογη εμπειρία χρήσης δίνεις 900-1000 σε X δώσε κανα 600αρι και πάρε έστω ελαφρώς μεταχειρισμένο pro σειρά iPad.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Με κάλυψες απόλυτα :)

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Με κάλυψες απόλυτα :)

 

Εγώ έχω το pro και το x και έχω reload και στα δυο. Δεν είναι καλά γραμμένο πλέον το iOS. Στο 12 λογικά θα λυθούν τα οποία προβλήματα.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Τρομερή η 11.4.1 για iPad 6 γενιάς. Πλέον με 9 ώρες χρήσης FaceTime κάμερα στο messenger ταινίες popcorn και Kodi πολύ messenger φλερτάρω με τις 53 ώρες αναμονής. Καλή και η 11.3.1 αλλά δυστυχώς η μπαταρία δεν κρατούσε με τίποτα.
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Προσπαθώ να συνδεθώ μέσω bluetooth με κινητό android-xiaomi και δεν συνδέεται με τίποτα

Προτείνετε κάτι η απλά είναι τόσο κλειστό που δεν δέχεται τίποτα πέρα από ios?

Απλά για να ξέρω μήπως έχει θέμα το bluetooth

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να συνδεθώ μέσω bluetooth με κινητό android-xiaomi και δεν συνδέεται με τίποτα

Προτείνετε κάτι η απλά είναι τόσο κλειστό που δεν δέχεται τίποτα πέρα από ios?

Απλά για να ξέρω μήπως έχει θέμα το bluetooth

 

Δεν συνδέεται. Τι θες να κανεις;

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς δεν συνδέεται?

Θέλω να στείλω ένα αρχείο σε μορφή pdf

 

Δεν συνδέεται απλό είναι. Το pdf θα το μεταφέρεις αλλιώς ή messenger ή Buber ή iCloud.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPad (6th gen - 2018)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...