Jump to content

OnePlus 6


TAZ_DEV
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κάθεστε να το δούμε πρώτα και μετά κραζουμε.

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Καλό είναι να έχεις κάποιες εφαρμογές της εγκατεστημένες, όπως πχ την συγκεκριμένη για τα ακουστικά.

Βέβαια πρέπει να σου δίνει και την επιλογή να την διαγράψεις αν θες.

Link to comment
Share on other sites

Κάθεστε να το δούμε πρώτα και μετά κραζουμε.

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

 

το είδα στο Nord

Nokia 3210 - Nokia 8310 - Sony Ericsson K750i - Huawei Ideos X5 U8800 - Neo N003 - Umi X2 - Asus Zenfone 2 464 - OnePlus X - Oneplus 6 8/256 & Oneplus Nord:O
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Τελικα εστειλα το 6αρι μου στην πολωνια για αλλαγη μπαταρίας, εκτος εγγυησης αφου ειχα ψωνισει απο gearbest. Η εφαρμογή one plus diagnostic εβγαζε 78%.

 

Η ολη εμπειρία με το customer service και την ups ηταν απίστευτα γρηγορη. Το κοστος 33€. Νομιζω τέσσερις εργάσιμες.

 

Γυρναει το κινητο το σεταρω, κανω διάγνωση με την εφαρμογή και μου βγαζει 91%. Δηλαδη θα ειχε μεινει στο ραφι η νεα μπαταρια που βαλανε. Σε πραγματικη χρηση, δεν ειναι σαν να ειχα καινούργιο το κινητό, αλλα σιγουρα ειναι καλυτερα απο πριν. Γενικα δηλαδη ψιλοαπογοητευκα, αφου δεν κερδισα την αυτονομία που περιμενα. Νομιζω ειναι και ανεπισημη αυτή η εφαρμογή οποτε δεν ξερω αν μπορω να επιδιωξω κατι απο το customer service της oneplus.

 

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όπως τα λες...οι περισσότερες και καινούργια να είναι τα κινητά εκεί κάπου παίζουν μέχρι 95 - 96 %
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Πότε θα πάρουμε Android 11 έχει ακουστεί;

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Πότε θα πάρουμε Android 11 έχει ακουστεί;

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

 

Από μέσα Δεκεμβρίου θα αρχίσει να διανέμεται σε 6 και 7 σειρά.

cf963b5aec6098d8e186826d98880471.jpg

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Όπως τα λες...οι περισσότερες και καινούργια να είναι τα κινητά εκεί κάπου παίζουν μέχρι 95 - 96 %
Και εμένα που έγινε πριν 2 μήνες είχε 96% πρώτη ημέρα που το δοκίμασα

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Βλέπω βγήκε Update 10.3.6

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κατι, εχει καποιος θεμα με το android auto;; Δεν συνδεεται.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δεν έχω κάποιο θέμα, να ξέρεις οτι δεν γίνεται ασύρματα. Με το ανδροιδ 11 θα μπορούμε να το κάνουμε ασύρματα.

Nokia 3210 - Nokia 8310 - Sony Ericsson K750i - Huawei Ideos X5 U8800 - Neo N003 - Umi X2 - Asus Zenfone 2 464 - OnePlus X - Oneplus 6 8/256 & Oneplus Nord:O
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Με καλωδιο προσπαθω, καποιο σκαλωμα εχει φαει, ουτε με oneplus 7t δεν συνδέεται. Χαθηκε και η εφαρμογη, ενω ειναι εγκατεστημενη δεν την εμφανίζει.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Με καλωδιο προσπαθω, καποιο σκαλωμα εχει φαει, ουτε με oneplus 7t δεν συνδέεται. Χαθηκε και η εφαρμογη, ενω ειναι εγκατεστημενη δεν την εμφανίζει.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

στις επιλογές για το usb , τι βάζεις?

Αν το αφήνεις στο φόρτιση , δεν θα την βλέπεις την εφαρμογή

Nokia 3210 - Nokia 8310 - Sony Ericsson K750i - Huawei Ideos X5 U8800 - Neo N003 - Umi X2 - Asus Zenfone 2 464 - OnePlus X - Oneplus 6 8/256 & Oneplus Nord:O
Link to comment
Share on other sites

Τελικα ηθελε επαναφορα εργοστασιακων η οθονη του αυτοκινήτου. Επισης ανοιγει η εφαρμογή ακομα και στο μονο φορτιση, το δοκιμασα, ευχαριστω.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

dsoaA6a

Παίδες τα φώτα σας, μπορεί κάποιος να μου πει τι είναι αυτή η ένδειξη στην μπάρα δίπλα στο wifi???

https://imgur.com/gallery/dsoaA6a

 

όλα καλά το βρήκα είναι η περιστροφή οθόνης.

Edited by tommyriz
Link to comment
Share on other sites

Αγόρια και κορίτσια πόσο περίπου πιάνει ένα μεταχειρισμένο 8/256 λέτε; Μάλλον θα το πουλήσω το δικό μου.

United we stand, divided we fall

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αγόρια και κορίτσια πόσο περίπου πιάνει ένα μεταχειρισμένο 8/256 λέτε; Μάλλον θα το πουλήσω το δικό μου.

 

Και εγώ σκέφτομαι να δώσω το δικό μου. Έχω το 8/128 και σκεφτόμουν 220-200€. Νομίζω είναι μια καλή τιμή.

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω αν αντιμετωπίζει κάποιος πρόβλημα με αποστολή μηνύματος στο 13033?

Είμαι με 10.3.6

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Μου βγάζει στην αποστολή ότι πρέπει να ενεργοποιήσω τα premium sms τα οποία όμως βγάζουν ότι καμία εφαρμογή δεν έχει ζητήσει τέτοια δικαιώματα και δεν με αφήνει να στείλω το sms. Εντωμεταξύ δεν έχω βρει από που δίνω δικαιώματα premium sms στην εφαρμογή των sms. Κάθε πρόταση δεκτή. Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε στις ρυθμίσεις και κάνε αναζήτηση premium. Θα σου βρει αυτό που θες. Μπορώ να σου πω και το path για να βρεις τη ρύθμιση αλλά είναι πιο εύκολο να κάνεις αναζήτηση.

 

Edit: διάβασα καλύτερα αυτό που λες και κατάλαβα ότι το έχεις βρει. Μπορείς να στείλεις μια εικόνα τί σου βγάζει όταν πας να στείλεις sms;

Edited by Fick

United we stand, divided we fall

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Οταν πάω να στείλω sms κολάει στην αποστολή. Η μαμά εφαρμογή γράφει αποστολή κάτω από το μήνυμα και μένει εκεί. Η εφαρμογή της google για τα sms κάνει ακριβώς το ίδιο και μένει να γράφει Αποστολή κάτω από το μήνυμα και αυτή. Η εφαρμογή chompSMS βγάζει ένα θαυμαστικό κοκκινο και λέει δεν εστάλει. Απ ότι έχω δει δεν είναι ενεργοποιημένα τα premium sms από το μενού Ρυθμίσεις>Εφαρμογες>Ειδοποιήσεις>Ειδική Πρόσβαση στην Εφαρμογη>Πρόσβαση σε SMS premium. όπου βγάζει "Δεν ζητήθηκε πρόσβαση ειδικής χρέωσης από εγκατεστημένες εφαρμογές" και δεν έχω βρει μενού να ζητάει καμιά εφαρμογή SMS αυτό το δικαίωμα. Μήπως το έχει πάρει πουθενά το μάτι σας. Σε κάτι samsung κτλ αναφέρεται το θέμα όμως έχουμε διαφορετικό μενού οπότε προφανώς είναι φραγμένοι οι πενταψήφιοι από το τηλέφωνο.

Κάθε βοήθεια δεκτή. Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 6

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...