Jump to content

OnePlus 6


TAZ_DEV
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι. 10.3.4.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ακόμα τη 10.3.3 μου δείχνει ως τελευταία

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα τη 10.3.3 μου δείχνει ως τελευταία

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

 

Την έχει εμφανίσει στο Oxygen Updater

Link to comment
Share on other sites

Εχω παρατηρησει μεγαλο ευρος στην καταναλωση μπαταριας και ηθελα να ρωτησω αν ειναι κατι που εχουν δει και αλλοι χρηστες. Μπορει να τελειωσω την ημερα π.χ. με 40% και αλλη μερα να πρεπει να φορτισω στο αυτοκινητο κατα τον γυρισμο στο σπιτι (21:00). Εχω μονο τις official rom και χωρις να εχω πειραξει οτιδηποτε. Εν τω μεταξυ, η χρηση μου ειναι σχετικα στανταρ.
Link to comment
Share on other sites

Εχω παρατηρησει μεγαλο ευρος στην καταναλωση μπαταριας και ηθελα να ρωτησω αν ειναι κατι που εχουν δει και αλλοι χρηστες. Μπορει να τελειωσω την ημερα π.χ. με 40% και αλλη μερα να πρεπει να φορτισω στο αυτοκινητο κατα τον γυρισμο στο σπιτι (21:00). Εχω μονο τις official rom και χωρις να εχω πειραξει οτιδηποτε. Εν τω μεταξυ, η χρηση μου ειναι σχετικα στανταρ.

Η χρήση σου μπορεί να είναι σχετικά ίδια, το σήμα σου?

Και σε μένα έχει κάποιες διαφορές κάποιες μέρες, αλλά όχι τόσο μεγάλες,

.

Link to comment
Share on other sites

Η χρήση σου μπορεί να είναι σχετικά ίδια, το σήμα σου?

Και σε μένα έχει κάποιες διαφορές κάποιες μέρες, αλλά όχι τόσο μεγάλες,

.

 

Πολυ σωστη σκεψη, αλλα γενικα ειμαι σπιτι-δουλεια με ελαχιστες παρεκκλισεις, οποτε δεν θεωρω οτι συμβαινει αυτο. Υποπτευομαι οτι "κολλανε" εφαρμογες ανοιχτες, αν και σχεδον ολες τις εχω στο "intelligent control"

Link to comment
Share on other sites

Πολυ σωστη σκεψη, αλλα γενικα ειμαι σπιτι-δουλεια με ελαχιστες παρεκκλισεις, οποτε δεν θεωρω οτι συμβαινει αυτο. Υποπτευομαι οτι "κολλανε" εφαρμογες ανοιχτες, αν και σχεδον ολες τις εχω στο "intelligent control"

Η έξυπνη διαχείριση είναι μια λύση για όποιους δεν θέλουν να ασχοληθούν 5 λεπτά :).

Εγώ έχω αφήσει λίγες εκεί, τις περισσότερες τις έβαλα μόνος μου είτε στην βελτιστοποίηση είτε στο να μην γίνετε ποτέ βελτιστοποίηση.

Είναι καλύτερα να το κάνεις μόνος με βάση το ποιες εφαρμογές τρέχεις και πως τις δουλεύεις.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Ετρεξα το apk oneplus diagnostic, στον έλεγχο μπαταρίας γράφει: σοβαρή απώλεια 78%. Έχω πάνω από ενάμιση χρόνο την συσκευή και έχω παρατηρήσει μια πτώση βέβαια 3,5 ώρες τις βγάζει οθόνη. Το καλύτερο κινητό που είχα ποτέ.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by Barimagas
Link to comment
Share on other sites

Ετρεξα το apk oneplus diagnostic, στον έλεγχο μπαταρίας γράφει: σοβαρή απώλεια 78%. Έχω πάνω από ενάμιση χρόνο την συσκευή και έχω παρατηρήσει μια πτώση βέβαια 3,5 ώρες τις βγάζει οθόνη. Το καλύτερο κινητό που είχα ποτέ.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

που την βρηκες την εφαρμογη αυτη? ψαχνω στο google play και δεν την βρισκω

Nokia 3210 - Nokia 8310 - Sony Ericsson K750i - Huawei Ideos X5 U8800 - Neo N003 - Umi X2 - Asus Zenfone 2 464 - OnePlus X - Oneplus 6 8/256 & Oneplus Nord:O
Link to comment
Share on other sites

που την βρηκες την εφαρμογη αυτη? ψαχνω στο google play και δεν την βρισκω
Δεν είναι στο playstore. Στο XDA την βρίσκεις και δεν θεωρείται αξιόπιστη ως προς τα αποτελέσματα της μπαταρίας.

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Έχει αντιμετωπισεί κανείς προβλήματα με υψηλές θερμοκρασίες; Με πολύ απλή χρήση το κινητό καίει. Με μέτρηση από GSam φτάνει σχετικά εύκολα τους 39-40 βαθμούς και κατά την φόρτωση φτάνει τους 42 (χωρίς θήκη). Φταίει ότι εχεί πολύ ζέστη ή κάτι αλλό άραγε; Καμιά ιδέα;
Link to comment
Share on other sites

Κι εδώ τα ίδια. Όχι με τελείως απλή χρήση αλλά με ελαφρύ gaming. Εκτός αν έκανε μ@€+'κια ο developer. Έχω παρατηρήσει και κάτι περίεργο. Δε μπορώ να βάλω default εφαρμογές. Εννοώ για παράδειγμα οι σύνδεσμοι Android authority να ανοίγουν με την εφαρμογή Android authority. Το έχει άλλος αυτό; Edited by Fick

United we stand, divided we fall

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Είναι ιδέα μου ή η oneplus έχει πέσει στο θεμα ενημερώσεων, updates κτλ?
Κάθε 1.5 μήνα σχεδόν βγάζει update. Δεν βλέπω κάτι διαφορετικό από παλιότερα.

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Έστειλα την συσκευή για αλλαγή μπαταρίας παρόλο που ήταν εκτός εγγύησης. Πάτρα - Πολωνία - Πάτρα έκανε 5 ημέρες (από Δευτέρα πρωί που το έδωσα στην γενική ταχυδρομική και το παρέλαβα Παρασκευή πρωί από την γενική πάλι) με συνολικό κόστος 0€ αφού το πέρασαν σε εγγύηση. Άψογο άλλη μια φορά το σέρβις τους! Με την τελευταία 10.3.4 πλέον έχω αυτονομία όπως στην αρχή με την 8! Well done OP!

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

με το volte τι συμβαινει? το εχει ενεργοποιησει καποιος σε wind?
Γιατί είχε ποτέ volte η wind;

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γιατί είχε ποτέ volte η wind;

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Υπάρχει η δυνατότητα εδώ και μερικές μέρες και σε καρτοκινητά! Μπες στο νήμα της να διαβάσεις...βέβαια άλλες συσκευές το υποστηρίζουν άλλες όχι. Όπως και να το κάνουμε είναι αρχή και θα υπάρχουν σίγουρα προβλήματα.

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Έστειλα την συσκευή για αλλαγή μπαταρίας παρόλο που ήταν εκτός εγγύησης. Πάτρα - Πολωνία - Πάτρα έκανε 5 ημέρες (από Δευτέρα πρωί που το έδωσα στην γενική ταχυδρομική και το παρέλαβα Παρασκευή πρωί από την γενική πάλι) με συνολικό κόστος 0€ αφού το πέρασαν σε εγγύηση. Άψογο άλλη μια φορά το σέρβις τους! Με την τελευταία 10.3.4 πλέον έχω αυτονομία όπως στην αρχή με την 8! Well done OP!

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Άρα δεν είμαι ο μόνος, ούτε ήταν κατά λάθος που μου αλλάξανε μπαταρία, 2-3 μέρες πριν λήξει η εγγύηση, χωρίς κόστος, το έδωσα το 6αρι στον γιο μου και ήταν σαν καινούργιο
Link to comment
Share on other sites

Μπορούμε κάπως να κλειδώσουμε σε συγκεκριμένη 4g μπάντα η εστω να απενεργοποιήσουμε το 4g plus?

Το network signal Guru το έχει δοκιμάσει κανείς?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

10.3.5 έβαλε κανείς;

Την κατεβάζω τώρα.

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 6

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...