Jump to content

OnePlus 6


TAZ_DEV
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είπα να μην κατεβάσω την 10.3.3 από το oxygen updater. Ακόμα περιμένω να έρθει η 10.3.3 στο τηλέφωνο. Έχει πάρει κάνεις από Ελλάδα την 10.3.3 από το σύστημα, χωρίς να την κατεβάσει από αλλού και να την εγκαταστήσει?

Έχει καθυστερήσει παρά πολύ και σκέφτομαι μήπως την σταμάτησαν γιατί έχει κανένα πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα ήρθε.
Και μένα εμφανίστηκε σήμερα στην Κύπρο

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω να βρω να διαγράψω τη προσωρινή μνήμη στο κινητό???

που είναι.....έχω φάει το κόσμο!!!

One Plus 6
Link to comment
Share on other sites

Λογικά όπως στο 7pro θα είναι υποθέτω. Πας ρυθμίσεις, αποθηκευτικός χώρος, άλλες εφαρμογές,σου εμφανίζονται οι διάφορες εφαρμογές, πατώντας πάνω στην εκάστοτε εφαρμογή σου εμφανίζονται πληροφορίες και αριστερά και δεξιά έχει τις επιλογές. Μία από αυτές είναι η διαγραφή προσωρινής μνήμης. Από κάτω σου έχει και τις υπόλοιπες πληροφορίες.

Έχεις φυσικά και την επιλογή wipe cache partition όπως φαίνεται παρακάτω...

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Λογικά όπως στο 7pro θα είναι υποθέτω. Πας ρυθμίσεις, αποθηκευτικός χώρος, άλλες εφαρμογές,σου εμφανίζονται οι διάφορες εφαρμογές, πατώντας πάνω στην εκάστοτε εφαρμογή σου εμφανίζονται πληροφορίες και αριστερά και δεξιά έχει τις επιλογές. Μία από αυτές είναι η διαγραφή προσωρινής μνήμης. Από κάτω σου έχει και τις υπόλοιπες πληροφορίες.

Έχεις φυσικά και την επιλογή wipe cache partition όπως φαίνεται παρακάτω...

 

Σε ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια σού,όλα καλά!!

One Plus 6
Link to comment
Share on other sites

φοβερή δουλειά στην 10.3.3. μέχρι edxposed έβαλα ξανά μετά από μήνες. τρένο το τηλέφωνο και μπαταρία βγάζει κανένα 5ωρο μετά από 2 χρόνια. μπράβο τους. ας έρθει ότι update θέλει, εδώ με βλέπω μέχρι να το δώσω.
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

φοβερή δουλειά στην 10.3.3. μέχρι edxposed έβαλα ξανά μετά από μήνες. τρένο το τηλέφωνο και μπαταρία βγάζει κανένα 5ωρο μετά από 2 χρόνια. μπράβο τους. ας έρθει ότι update θέλει, εδώ με βλέπω μέχρι να το δώσω.

Να υποθέσω ότι το έχεις rooted....και έχεις την μαμά ρομ απλά.

Και εμένα με την 10.3.3 μου έβγαζε πολύ καλή διαχείριση μπαταρίας, μέχρι που είδα γύρω στις 40 ώρες χρήσης (2 μέρες) με 3 μίση ώρες οθόνη, με φουλ χρήση μου έβγαζε +/- 5 ώρες σε φουλ 24ωρο και όλα αυτά με μπαταρία 2 χρόνων (24/05).

Τώρα το περιμένω να έρθει οπό Πολωνία (το έστειλα τη Δευτέρα) με καινούργια μπαταρία :)

Link to comment
Share on other sites

ήμουν φουλ στοκ την περασμένη εβδομάδα αλλά δεν άντεξα τις διαφημίσεις και το έκανα ρουτ για να βάλω adaway.
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

ήμουν φουλ στοκ την περασμένη εβδομάδα αλλά δεν άντεξα τις διαφημίσεις και το έκανα ρουτ για να βάλω adaway.

 

Μπορούσες απλά να αλλάξεις dns server σε αυτόν της cloudflare 1.1.1.1

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάλι με 10.3.3 και καθαρή εγκατάσταση, κολλάει συχνά πυκνά. Τελείως μαμά... Δεν ξέρω τι φταίει.
Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Μπορούσες απλά να αλλάξεις dns server σε αυτόν της cloudflare 1.1.1.1
Αυτό κόβει μόνο σε browsers η και σε apps;

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό κόβει μόνο σε browsers η και σε apps;

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

 

Και στα δύο. Η καλύτερη λύση για no root αφαίρεση διαφημίσεων χωρίς εφαρμογές να τρέχουν στο background vpn κτλ

 

----- προσθήκη μηνύματος 65 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Διόρθωση: αλλάζουμε dns και βάζουμε τον dns.adguard.com

Link to comment
Share on other sites

Μπορούσες απλά να αλλάξεις dns server σε αυτόν της cloudflare 1.1.1.1

 

Αυτό δεν το δοκίμασα. όλα τα άλλα είναι της......

 

ο kiwi κόβει μόνο από τα site, εγώ θέλω ριζικά να τις κόψω, από παντού όπως κάνει το adaway.

1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Απορια προς οσους εχουν στειλει κινητο για σερβις.

Έστειλα την Δευτέρα το κινητό μου για αλλαγή μπαταρίας, μέσω τρακινγκ παρακολουθώ την διαδικασία, βλέπω λοιπόν ότι το κινητό είναι έτοιμο, έφυγε απο το σέρβις για τα κεντρικά σήμερα το πρωί και σε συνομιλία με το τσατ, γιατί δεν επικοινώνησαν μαζί μου για το κόστος, μου είπαν ότι θα μου γίνει η αποστολή και όταν το παραλάβω, θα μου έρθει μαιιλ για το κόστος.

Έτσι γίνεται κανονικά

 

Πριν λίγο ήρθανε 2 mail, ένα από UPS ότι αύριο θα γίνει παράδοση και ένα από ΟΡ ότι αλλάξανε:

Battery

Camera Lens

Battery Cover Black

Battery Cover Double-sided Adhesive

 

Τώρα περιμένω την απόδειξη για την πληρωμή.

Edited by alfa
Link to comment
Share on other sites

Απορια προς οσους εχουν στειλει κινητο για σερβις.

Έστειλα την Δευτέρα το κινητό μου για αλλαγή μπαταρίας, μέσω τρακινγκ παρακολουθώ την διαδικασία, βλέπω λοιπόν ότι το κινητό είναι έτοιμο, έφυγε απο το σέρβις για τα κεντρικά σήμερα το πρωί και σε συνομιλία με το τσατ, γιατί δεν επικοινώνησαν μαζί μου για το κόστος, μου είπαν ότι θα μου γίνει η αποστολή και όταν το παραλάβω, θα μου έρθει μαιιλ για το κόστος.

Έτσι γίνεται κανονικά

 

Πριν λίγο ήρθανε 2 mail, ένα από UPS ότι αύριο θα γίνει παράδοση και ένα από ΟΡ ότι αλλάξανε:

Battery

Camera Lens

Battery Cover Black

Battery Cover Double-sided Adhesive

 

Τώρα περιμένω την απόδειξη για την πληρωμή.

 

Μήπως στα πέρασαν εγγύηση..? Περίεργο να στο έφτιαξαν χωρίς να έχεις πληρώσει πρώτα. Δηλαδή αν εσύ δεν συμφωνείς με τα παραπάνω θα το στείλεις πίσω, θα το ξαναλυσουν για να βάλουν τα παλιά κ θα στο στείλουν πίσω?

Απο το official store το αγόρασες? Έχουν περάσει 2 χρόνια? Αν είναι απ το store κ λιγότερο απο 2 χρόνια πιθανότατα στα πέρασαν εγγύηση κ δεν θα πληρώσεις τίποτα.

Edited by Lorgan21
Link to comment
Share on other sites

Αυτό μου ήρθε από το σέρβις, η εγγύηση λήγει στις 24 Μαΐου... 489865a098957b626cdb6caef5be29bf.jpg

 

Gesendet von meinem POT-LX1 mit Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτό μου ήρθε από το σέρβις, η εγγύηση λήγει στις 24 Μαΐου... 489865a098957b626cdb6caef5be29bf.jpg

 

Gesendet von meinem POT-LX1 mit Tapatalk

 

Στα πέρασαν εγγύηση. Δεν θα πληρώσεις κάτι. Άψογο γι ακόμα μια φορά το service της oneplus!

Link to comment
Share on other sites

Καλά το ότι είναι άψογο το ξέραμε, 5 μέρες να πάει Πολωνία και να έρθει; από Θεσσαλονίκη Αθήνα θα ήθελε παραπάνω, αν το πέρασαν και στην εγγύηση τι να πω.... Άψογοι. Θα δω αύριο αν μου στείλουν κανένα μαιιλ.

 

 

Gesendet von meinem POT-LX1 mit Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα για θύμισε μου κάποιος για να ενεργοποιηθεί wowifi k volte?? κατεβάζουμε κάτι κ πληκτρολογούμε..??
Link to comment
Share on other sites

Βγήκε καινούργια stable με security patch Μαΐου.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εννοείς πιο καινούρια από την 10.3.3?

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 6

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...