Jump to content

OnePlus 6


TAZ_DEV
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κερνελ άλλαξες; Εγώ πλέον με στοκ ρομ (10.3.2) έβαλα τον ElementalX και είναι πολύ καλός.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Έχω δοκιμάσει και Elemental και Franco.

Δεν βλέπω καμία ιδιαίτερη διαφορά από τον στοκ.

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με τον κερνελ παραδοσιακά βάζαμε άλλον για καλύτερη διαχείριση μπαταρίας πρώτα και μετά για διάφορα άλλα καλούδια.

 

Όταν όμως πετυχαίνεις 0.7%/ώρα κατανάλωση με τον στοκ κερνελ, σε σύστημα με δεκάδες εφαρμογές, χωρίς να κλείνω ποτέ τίποτα, τότε βλέπετε πόσο καλή δουλειά έχει γίνει από την Oneplus.9f6b23e5190b71adf4835348c3a355cc.jpg

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Σε αναμονή overnight έχω δει 0.44% την ώρα με τον ElementalX, ότι καλύτερο, φυσικά την ημέρα αυτό αναιβαινει ανάλογα...

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν είναι ιδέα μου, αλλά με omega kernel βλέπω μεγάλη διαφορά στην κατανάλωση. Χωρίς να μπορώ να παραθέσω δεδομένα, βγάζω πλέον άνετα τη μέρα, ενώ με τον stock δεν...

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχει βγει καινούργα έκδοση launcher 4.4.2 με αλλαγές στο ui

Οποιος δεν θέλει να περιμένεις να βγει στο playstore μπορεί να το κατεβάσει από εδώ

https://www.apkmirror.com/apk/oneplus-ltd/oneplus-launcher-2/oneplus-launcher-2-4-4-2-200408114510-c7e96db-release/

 

1586760202367.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μετά από μια εβδομάδα δοκιμής της havoc os κατέληξα σε μερικά συμπεράσματα. Πρώτον, την ταχύτητα της Oxygen δεν την φτάνει καμία custom rom όπου η havoc θεωρείτε η γρηγορότερη και παράλληλα η rom με την καλύτερη αυτονομία. Δεύτερον, η havoc τα πάει πολύ καλύτερα σε deep sleep αυτονομία αφού είδα 5% σε 8 ώρες σε αντίθεση με την Oxygen που παίζει γύρω στο 7-8% ενώ συμβαίνει ακριβώς το ανάποδο με την οθόνη ανοιχτή. Τρίτον, αν εξαιρέσουμε τα σποραδικά μικροκολληματάκια που κάνει τα οποία λύνονται αν κλειδώσεις και ξεκλειδώσεις το τηλέφωνο στην Oxygen θεωρώ ότι η Oxygen είναι καλύτερη σαν υλοποίηση από την havoc.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως έχω γυρίσει σε στοκ ρομ. Αν διωρθουσουν κάποια μικρά αλλά σοβαρά θεματακια στις καστομ και έχω ακόμα το κινητό (γιατί με βλέπω για το 7t) τότε τα ξαναλέμε.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως έχω γυρίσει σε στοκ ρομ. Αν διωρθουσουν κάποια μικρά αλλά σοβαρά θεματακια στις καστομ και έχω ακόμα το κινητό (γιατί με βλέπω για το 7t) τότε τα ξαναλέμε.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Σε τι ακριβώς αναφέρεσαι;

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μετά το 6αρι μας μια λογική αναβάθμιση θα είναι το 7t αφού το 8αρι είναι αδιάφορο και το 8 pro πανάκριβο. Θα δείξει όμως ο καιρός και τι τιμές θα παίξουν από Κίνα μετά από 6-8 μήνες.
Link to comment
Share on other sites

Μετά το 6αρι μας μια λογική αναβάθμιση θα είναι το 7t αφού το 8αρι είναι αδιάφορο και το 8 pro πανάκριβο. Θα δείξει όμως ο καιρός και τι τιμές θα παίξουν από Κίνα μετά από 6-8 μήνες.
Και όμως αν εξαιρέσεις την κάμερα στο 7T δεν θα δεις τρελή διάφορα αφού το έχω στα χέρια μου καθημερινά. Λογική αναβάθμιση είναι το 8pro το οποίο κοντά τα Χριστούγεννα τα είναι λουκούμι και από άποψη τιμής αφού θα έχουν βγάλει το Τ και το 8 Pro θα κυμαίνεται γύρω στα 500€. Μεταξύ μας πάντως αρχίζω και καλοβλέπω την στροφή προς την apple μόνο και μόνο από την άποψη ενημερώσεων αφού πλέον δεν έχουν τρελή τιμολογιακή διάφορα και στους ακατονόμαστους τους παραδέχομαι σχετικά με την υποστήριξη για 4 χρόνια με τα όλα τους σε σχέση με την op που το έχει γυρίσει στο τρελό.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και όμως αν εξαιρέσεις την κάμερα στο 7T δεν θα δεις τρελή διάφορα αφού το έχω στα χέρια μου καθημερινά. Λογική αναβάθμιση είναι το 8pro το οποίο κοντά τα Χριστούγεννα τα είναι λουκούμι και από άποψη τιμής αφού θα έχουν βγάλει το Τ και το 8 Pro θα κυμαίνεται γύρω στα 500€. Μεταξύ μας πάντως αρχίζω και καλοβλέπω την στροφή προς την apple μόνο και μόνο από την άποψη ενημερώσεων αφού πλέον δεν έχουν τρελή τιμολογιακή διάφορα και στους ακατονόμαστους τους παραδέχομαι σχετικά με την υποστήριξη για 4 χρόνια με τα όλα τους σε σχέση με την op που το έχει γυρίσει στο τρελό.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δεν νομίζω το 8pro να πέσει στα 500€ κοντά όπως το 7 τουλάχιστον από Κίνα. Μακάρι για να κάνουμε την αλλαγή, αλλά χλωμό όταν το 7t Pro τώρα στο τέλος της ζωής του δεν έχει πέσει ποτέ κάτω απο 580€.

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα, δεν μπορώ να σου πω ακριβώς ότι μου λείπει αυτό ή εκείνο, ή ότι κάτι ήταν πολύ χάλια, απλά σε 2-3 ρομ που δοκίμασα, κάτι μου έλειπε κάτι με ενοχλούσε....και γυρνούσα πάντα σε στοκ, μετά έβαζα κάποια άλλη να δω τι λέει και ξανά μετά στοκ...

Είναι η πρώτη φορά που αν στην στοκ ρομ είχε την δυνατότητα για unlink notification στους ήχους, ώστε να έχω χαμηλή ένταση στην ειδοποίηση και κανονική, πιο δυνατή στους ήχους κλήσης, δεν θα την άλλαζα....

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γιατί κανείς δεν αναφέρει το 8 lite που θα παίζει και σε χαμηλό budget;

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Γιατί κανείς δεν αναφέρει το 8 lite που θα παίζει και σε χαμηλό budget;

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Γιατί έχει mediatek...

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πόσο περνάει τώρα το 8/128 μεταχειρισμένο? Σκέφτομαι να το δώσω να πάω στο 8pro
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Πόσο περνάει τώρα το 8/128 μεταχειρισμένο? Σκέφτομαι να το δώσω να πάω στο 8pro

 

 

Υποψιάζομαι κοντα στα 250€ (μάλλον και προς τα κάτω)

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Υποψιάζομαι κοντα στα 250€ (μάλλον και προς τα κάτω)

 

Κάπου τόσο βρήκα και εγώ να πουλιούνται. Με ψήνει η ιδέα του πρασινου 12/256

1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Και επίσημα τέλος οι beta ROMs για την συσκευή. Έχω την εντύπωση ότι αυτή την φορά βιάζεται περισσότερο σε σχέση με τις προηγούμενες συσκευές.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και οχι τιποτα αλλο...μου ξαναεκανε το θεμα με το πληκτρολογιο οταν εινναι ενεργοποιημενος ο ηχος. Τωρα αναγκαστικα περασμα η stable και ξαναστησιμο απο την αρχη....
Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Και επίσημα τέλος οι beta ROMs για την συσκευή. Έχω την εντύπωση ότι αυτή την φορά βιάζεται περισσότερο σε σχέση με τις προηγούμενες συσκευές.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Και στο 5αρι το ίδιο έγινε στα δύο χρόνια.

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Και οχι τιποτα αλλο...μου ξαναεκανε το θεμα με το πληκτρολογιο οταν εινναι ενεργοποιημενος ο ηχος. Τωρα αναγκαστικα περασμα η stable και ξαναστησιμο απο την αρχη....
Πώς και δεν δοκιμάζεις την pixen; Εγώ εκεί με βλέπω γιατί όπως το πάει σιγά σιγά σταματάει και την stable αφού δεν έχει δώσει security patches. Επιπλέον όταν αποφασίσει να δώσει αυτή που θα πατάει στην τελευταία hydrogen το security patch θα είναι 2+ μήνες πίσω.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πώς και δεν δοκιμάζεις την pixen; Εγώ εκεί με βλέπω γιατί όπως το πάει σιγά σιγά σταματάει και την stable αφού δεν έχει δώσει security patches. Επιπλέον όταν αποφασίσει να δώσει αυτή που θα πατάει στην τελευταία hydrogen το security patch θα είναι 2+ μήνες πίσω.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μόλις έδωσε καινούργιο update με security patch Απριλίου πάνω που έχω βάλει ήδη pixenos και δεν με βλέπω να επιστρέφω στην oxygen αφού είναι το ίδιο γρήγορη (ίσως γρηγορότερη), αρκετά πιο παραμετροποιήσιμη, χωρίς κανένα bug, έχει φτιάξει το σύστημα με τους ενημερώσεις και τις κάνει όπως ακριβώς το oxygen χωρίς να χρειάζεται να φλασάρεις χειροκίνητα τον και recovery, με τρομερή αυτονομία και παράλληλα έχει την κάμερα της oxygen καθώς και την γκαλερί.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Επειδη εχω το 6 και το 7t. Το 7t ειναι σαν γκουμουτσα, δεν με βολευει στο κρατημα οπως το 6, επισης ειναι αισθητα βαρυτερο. Υπερ, το 7Τ εχει ο-θο-να-ρα!!! μια κλαση πανω. Επισης ειναι αισθητα ταχυτερο και πιο smooth. Μεχρι 450€ απο κινα ειναι καλο value for mony. Με τις τετραψηφιες τιμες που φτασαμε το 7τ πρεπει να ειναι ο τελευταιος σαμουραϊ...

 

Στάλθηκε από το CMR-AL09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Επειδη εχω το 6 και το 7t. Το 7t ειναι σαν γκουμουτσα, δεν με βολευει στο κρατημα οπως το 6, επισης ειναι αισθητα βαρυτερο. Υπερ, το 7Τ εχει ο-θο-να-ρα!!! μια κλαση πανω. Επισης ειναι αισθητα ταχυτερο και πιο smooth. Μεχρι 450€ απο κινα ειναι καλο value for mony. Με τις τετραψηφιες τιμες που φτασαμε το 7τ πρεπει να ειναι ο τελευταιος σαμουραϊ...

 

Στάλθηκε από το CMR-AL09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Συμφωνώ 1000%. Επειδή έχω αλλάξει σχεδόν όλες τις εταιρίες πρώτη φορά που σκέφτομαι να γυρνάω στην apple μόνο και μόνο ότι η συσκευή θα δουλεύει απροβλημάτιστα, γιατί πλέον όλες οι ναυαρχίδες δεν έχουν διαφορές και τέλος η Apple σου προσφέρει ενημερώσεις σε αντίθεση με τους άλλους που σε κοροϊδεύουν. Ακόμα και η Samsung το έχει φτιάξει λίγο με τα security patches αφού σχεδόν σε όλες συσκευές της τελευταίας διετίας τα δίνει κάθε 5 του μήνα το πιο πρόσφατο σε αντίθεση με τους "never settle" (γελάνε και τα τσιμέντα) που θα σου δώσει κάθε 2 μήνες και παράλληλα θα είναι και παλιό ένα μήνα αυτό που θα σου δώσει. Όσοι δουλεύουν με εταιρικά emails τους πετάει έξω αφού δεν έχουν τα απαραίτητα πιστοποιητικά γιατί συνήθως κάθε 2 μήνες ανανεώνονται και εσύ μένεις πίσω με την op.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 6

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...