Jump to content

OnePlus 6


TAZ_DEV
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

επειδή έχω δοκιμάσει κυριολεκτικά τα πάντα και το force close δεν λύνεται και όσο πάει γίνεται πολύ χειρότερο, η μόνη μου λύση είναι το rma. θα το δεχτούν ή θα μου πουν λαλακιες και θα το στείλουν πίσω έτσι? δεν ξέρω τι άλλο να κάνω εκτός απο αυτό. η να το πατήσω με το αμαξι. βάση της εμπειρίας μου σε authorize service κινητών, δεν θα ασχοληθούν καν και τσάμπα θα μείνω πόσο καιρό χωρίς κινητό. να πω ότι ήμουν στοκ και κλειδωμένο bl κλπ κλπ αλλά δεν λύθηκε, συνέχιζε να το κάνει και μάλιστα όσο περνά ο καιρός και το δουλεύεις δεν κρατά ούτε 3 εφαρμογές. ήδη έχω αρχίσει να ψάχνω κινητό γιατί δεν μπορώ να δουλέψω.
Δε θυμάμαι αν έχεις απαντήσει και στο παρελθόν την ίδια ερώτηση. Επειδή βλέπω ότι συχνά παραπονιέσαι για την απόδοση της συσκευής σου, μπορείς να μου θυμίσεις σε παρακαλώ ποιά έκδοση έχεις; Με πόση ram εννοώ.

United we stand, divided we fall

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Δε θυμάμαι αν έχεις απαντήσει και στο παρελθόν την ίδια ερώτηση. Επειδή βλέπω ότι συχνά παραπονιέσαι για την απόδοση της συσκευής σου, μπορείς να μου θυμίσεις σε παρακαλώ ποιά έκδοση έχεις; Με πόση ram εννοώ.

 

8/128 Άλλοι εδώ λένε ότι αφήνουν 20 εφαρμογές άρα κάτι πάει λάθος με την δική μου γιατί δεν κρατάει ούτε 3 χωρίς ριλοντ.

1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Έχω κι εγώ την 8/256 κι έχει τελείως διαφορετική συμπεριφορά από τη δικιά σου. Το δοκιμάζω κάθε φορά που ανεβάζεις ένα αντίστοιχο σχόλιο εσύ.

United we stand, divided we fall

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Για αυτό λέω να το στείλω για rma. Εγώ ανοίγω το pdf και μέχρι να πάω στην πύλη να το σκαναρω φορτώνει πάλι. Την νύχτα τις εξαφανίζει εντελώς, χάνονται εντελώς από τα recent.

 

Μέχρι και στην κάμερα το κάνει.

Edited by johny_pl
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον ανακάλυψα bug. Όταν πας να στείλεις κάποια φωτογραφία, βίντεο μέσω WhatsApp, Viber, telegram και γενικότερα να κάνεις share κάτι τρώει σκάλωμα και δεν στέλνει τίποτα, κολλάει στην προεπισκόπηση άρθρου που θες να στείλεις και μετά κολλάει όλο το τηλέφωνο. Κάνεις επανεκκίνηση και μετά δουλεύει καλά για 1-2 ημέρες. Υπόψιν, δοκίμασα και καθαρή εγκατάσταση στην τελευταία rom και αυτό γίνεται μέχρι στιγμής σε όλες τις Android 10 oxygen ROMs.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον ανακάλυψα bug. Όταν πας να στείλεις κάποια φωτογραφία, βίντεο μέσω WhatsApp, Viber, telegram και γενικότερα να κάνεις share κάτι τρώει σκάλωμα και δεν στέλνει τίποτα, κολλάει στην προεπισκόπηση άρθρου που θες να στείλεις και μετά κολλάει όλο το τηλέφωνο. Κάνεις επανεκκίνηση και μετά δουλεύει καλά για 1-2 ημέρες. Υπόψιν, δοκίμασα και καθαρή εγκατάσταση στην τελευταία rom και αυτό γίνεται μέχρι στιγμής σε όλες τις Android 10 oxygen ROMs.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μέχρι την περασμένη εβδομάδα που είχα την stable δούλευε άψογα σε όλα.

1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Αυτό γράφω, είχα stable. Τώρα δεν έχω. Ανέκαθεν stable είχα εκτός από διαλείμματα που δοκίμαζα καστομ. Τώρα τελευταία ήμουν φουλ στοκ και κλειδωμένο γιατί δεν παίζουν εφαρμογές που είναι απαραίτητες. Τώρα τις έβαλα στο 5τ που είναι φουλ στοκ και κάνω πειράματα στο 6. Θα δείξει σε καμιά βδομάδα αν πετύχει. Και το 5τ στο ίδιο χάλι είναι με 20 εφαρμογές όλες και όλες.
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Αυτό γράφω, είχα stable. Τώρα δεν έχω. Ανέκαθεν stable είχα εκτός από διαλείμματα που δοκίμαζα καστομ. Τώρα τελευταία ήμουν φουλ στοκ και κλειδωμένο γιατί δεν παίζουν εφαρμογές που είναι απαραίτητες. Τώρα τις έβαλα στο 5τ που είναι φουλ στοκ και κάνω πειράματα στο 6. Θα δείξει σε καμιά βδομάδα αν πετύχει. Και το 5τ στο ίδιο χάλι είναι με 20 εφαρμογές όλες και όλες.
Κοίταξε, είσαι αδικαιολόγητος που δεν το έχεις πάει rma. 1 χρόνο τώρα έχεις βγάλει τρελούς εδώ και στο xda και στο forum της OnePlus με το πρόβλημα σου. Πρέπει και έπρεπε να το είχες στείλει για rma. Τέλος.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτό γράφω, είχα stable. Τώρα δεν έχω. Ανέκαθεν stable είχα εκτός από διαλείμματα που δοκίμαζα καστομ. Τώρα τελευταία ήμουν φουλ στοκ και κλειδωμένο γιατί δεν παίζουν εφαρμογές που είναι απαραίτητες. Τώρα τις έβαλα στο 5τ που είναι φουλ στοκ και κάνω πειράματα στο 6. Θα δείξει σε καμιά βδομάδα αν πετύχει. Και το 5τ στο ίδιο χάλι είναι με 20 εφαρμογές όλες και όλες.
Έκανα λάθος, sorry. Νόμιζα ότι το σχόλιό σου το έγραψε ο djtutis και ότι εκείνος δεν είχε τη stable και είχε τα θέματα με το share.

United we stand, divided we fall

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Κοίταξε, είσαι αδικαιολόγητος που δεν το έχεις πάει rma. 1 χρόνο τώρα έχεις βγάλει τρελούς εδώ και στο xda και στο forum της OnePlus με το πρόβλημα σου. Πρέπει και έπρεπε να το είχες στείλει για rma. Τέλος.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δεν γράφω στο φόρουμ της 1+ άλλος είναι και πιθανότατα άλλος είναι και στο xda γιατί έχω πολύ καιρό να γράψω. Πρέπει να το στείλω ναι γιατί δεν γίνεται. Μέχρι κάποια στιγμή νόμιζα ότι είναι φυσιολογικό όλο αυτό αλλά δεν είναι οπότε θα το στείλω τώρα που έχω 2ο.

1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμάστε την rom του 7 που έγινε πορτ για το 6. Μιλάμε πάει σανίδα και απίστευτη διαχείριση της ραμ. Από την Κυριακή δεν έχω δει εφαρμογή να κλείνει.
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμάστε την rom του 7 που έγινε πορτ για το 6. Μιλάμε πάει σανίδα και απίστευτη διαχείριση της ραμ. Από την Κυριακή δεν έχω δει εφαρμογή να κλείνει.

Πέρα από την ραμ, τι λέει? δουλεύουν όλα? από μπαταρία?

Κάποιο λινκ?

Edited by alfa
Link to comment
Share on other sites

Πέρα από την ραμ, τι λέει? δουλεύουν όλα? από μπαταρία?

Κάποιο λινκ?

 

Ναι δουλεύουν όλα, λείπουν οι εφαρμογές της oneplus αλλά όσες ήθελα τις πέρασα εγώ. Μπαταρία δεν με πολύ νοιάζει από την στιγμή που βγάζει πολύ άνετα μια μέρα. Είναι πάρα πολύ γρήγορη και σμουθ. Αξίζει η δοκιμή.

1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Είμαι σε beta και τελευταία τρώει πολύ σκάλωμα σε viber, chrome ακόμα και στην εφαρμογή της κάμερας..Αν το γυρίσω σε stable,θα γίνει τίποτα ή φταίει κάτι άλλο;
Link to comment
Share on other sites

Είμαι σε beta και τελευταία τρώει πολύ σκάλωμα σε viber, chrome ακόμα και στην εφαρμογή της κάμερας..Αν το γυρίσω σε stable,θα γίνει τίποτα ή φταίει κάτι άλλο;
Φταίει κάτι αλλο.....

Ερώτηση που δεν έχει απάντηση, εκτός αυτού, ρωτάς και στο τοπικ του 6t...

Απαράδεκτο.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Είμαι σε beta και τελευταία τρώει πολύ σκάλωμα σε viber, chrome ακόμα και στην εφαρμογή της κάμερας..Αν το γυρίσω σε stable,θα γίνει τίποτα ή φταίει κάτι άλλο;
Έχω κάνει αναφορά στο ποστ #6142 για αυτό το θέμα. Ευτυχώς από τότε δεν μου το έχει ξανακάνει για να το ψάξω εκτενέστερα αν και κάτι μου λέει ότι μάλλον την κάνει την σκιά το geotagging στις φωτογραφίες, βίντεο και κάμερα.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Φταίει κάτι αλλο.....

Ερώτηση που δεν έχει απάντηση, εκτός αυτού, ρωτάς και στο τοπικ του 6t...

Απαράδεκτο.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Οκ.. Τζάμπα ο κόπος σου να γράψεις! Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Οκ.. Τζάμπα ο κόπος σου να γράψεις! Ευχαριστώ
Δεν είναι τζάμπα, σκέψου πόσο σπαστικό είναι να σου έρχονται ειδοποιήσεις και να αφορούν το ερώτημα σε διαφορετικά τοπικ. Δεν νομίζω να σου άρεσε ούτε εσένα αυτό. Άρα γράφω (γκρινιάζω) για να μην συμβαίνουν αυτά....

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμάστε την rom του 7 που έγινε πορτ για το 6. Μιλάμε πάει σανίδα και απίστευτη διαχείριση της ραμ. Από την Κυριακή δεν έχω δει εφαρμογή να κλείνει.

 

αυτην λες?

Link to comment
Share on other sites

 

Ναι. Είμαι 2+ βδομάδες πλέον με αυτή και δεν έχω το παραμικρό πρόβλημα. Μπαταρία θα μπορούσε και καλύτερα αλλά δεν με απασχολεί εμένα τουλάχιστον.

1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Ναι. Είμαι 2+ βδομάδες πλέον με αυτή και δεν έχω το παραμικρό πρόβλημα. Μπαταρία θα μπορούσε και καλύτερα αλλά δεν με απασχολεί εμένα τουλάχιστον.
Κερνελ άλλαξες; Εγώ πλέον με στοκ ρομ (10.3.2) έβαλα τον ElementalX και είναι πολύ καλός.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κερνελ άλλαξες; Εγώ πλέον με στοκ ρομ (10.3.2) έβαλα τον ElementalX και είναι πολύ καλός.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Όχι, άφησα τον στοκ, δεν υπάρχει λόγος να αλλάξω και να μην δουλεύει πάλι κάτι σωστά.

1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 6

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...