Jump to content

OnePlus 6


TAZ_DEV
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οι beta δοκιμαστές της σταθερής ας γράψουν σχετικά με διαχείρηση μνήμης, τι καινούργιο υπάρχει εκτός από τις χειρονομίες και αν τρέχει ομαλά.
Link to comment
Share on other sites

Αυτή η χαζή μπάρα που υπάρχει κάτω και πιάνει χώρο από το πληκτρολόγιο, έχει λόγο ύπαρξης;

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Άσχετο με τη 10 που συζητάτε..

Ειμαι την τελευταία 9.0.9, TWRP 3.1.11, Magisk.

Πήγα να κάνω απεγκατάσταση το Magisk μέσω του TWRP με χρήση του uninstaller και έπεσα σε Bootloop. Κατάφερα να μπω στο TWRP και να ξεκινήσω το κινητό αλλά τώρα κάθε φορά που κάνω επανεκκίνηση με βγάζει αρχική οθόνη: Device is corrupt ... ktl.

Για να ξεκινήσει πρέπει να πατήσω το Power ξανά..

Έχει συμβεί σε άλλον/άλλη αυτό; Καμμιά ιδέα πως το λύνω?

Γιατί δεν πέρασες απλά την Ρομ από πάνω για να χάσεις το ροοτ, αν αυτό θέλεις;

Και αν επιτρέπεται, γιατί θες να βγάλεις το Magisk;

 

Επίσης, κάποιοι που περάσανε την Android 10 πάνω από την 9, χωρίς factory reset και μετά παραπονιεστε, πραγματικά δεν έχει λογική.

Στο XDA forum δεν θα ασχολιόταν κανείς μαζί σας σοβαρά.

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Καθαρη εγκατασταση εκανα ειπαμε.Αμα δεν θες να ασχοληθεις, να μην ασχολεισαι.....και πολυ ωρα χαλασες να γραψεις το μηνυμα.
Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Εγώ λόγω το είμαι στην δουλειά ακόμα την έβαλα από πάνω χωρίς fr. Δεν έχω κανένα θέμα ως τώρα..στην 1η ευκαιρία θα του κάνω μια επαναφορά πάντως..
Link to comment
Share on other sites

Πάντως έχω την αίσθηση ότι το θέμα των κλειστών εφαρμογών έχει λυθεί. Πρώτη φορά τα βρίσκω όλα ανοιχτά...

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πάντως έχω την αίσθηση ότι το θέμα των κλειστών εφαρμογών έχει λυθεί. Πρώτη φορά τα βρίσκω όλα ανοιχτά...

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μην ανησυχείς, θα το λύσει με την επόμενη αναβάθμιση! χαχα

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν πέρασες απλά την Ρομ από πάνω για να χάσεις το ροοτ, αν αυτό θέλεις;

Και αν επιτρέπεται, γιατί θες να βγάλεις το Magisk;

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

 

Γιατί δεν μου δουλεύει πλέον το magisk Hide σε 2 εφαρμογές τραπεζών που μου είναι απαραίτητες.. Επίσης, γιατί υπάρχει και το magisk Uninstaller, έτσι απλά!

 

Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk

:cool:

I want to be,

what i was,

when i wanted to be,

what i am now!!!

Link to comment
Share on other sites

Μου φαίνεται θα το περάσω στην επόμενη αναβάθμιση που θα δώσει...

Για να λέμε και την αληθεια, είχα παρατηρήσει και γω να κλείνει εφαρμογές στο παρασκήνιο, με όλες τις ρυθμίσεις που μπορούσα να κάνω να είναι αντίθετες με την (παρέ)ενέργεια αυτη.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

μεχρι στιγμης παντως η 10 ειναι μια χαρα.

αν και μαλλον ακομη κλεινει εφαρμογες...

 

iphone 14 pro

 

Link to comment
Share on other sites

Καθαρη εγκατασταση εκανα ειπαμε.Αμα δεν θες να ασχοληθεις, να μην ασχολεισαι.....και πολυ ωρα χαλασες να γραψεις το μηνυμα.
Εδώ την μία δεν ξέρεις ποια κάμερα να βάλεις, μετά χάνεις τις φωτογραφίες σου, μετά παραπονιέσαι για πληκτρολόγια και τώρα βγάζεις γλώσσα και το παίζεις εξυπνάδα;

Όταν κάνεις 100 ερωτήσεις,.τουλάχιστον να σέβεσαι γιατί πολύ πιθανόν στο παρελθόν αυτόν που ειρωνεύεσαι κοπελιά μπορεί να σε βοήθησε κάποτε.

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα!Το android 10 μέσω recovery το έχει περάσει κανένας;Εγώ είμαι στην 909 προσπαθώ να την περάσω μέσω recovery κ μου βγάζει error..Έχω το zip κ από το oxygen updater κ απ' το link του community;Δεν μπορώ να καταλάβω τι γίνεται..

Έκανα απεγκατασταση του magisk κανονικά..

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα την 10αρα. Εδώ και μια ώρα δεν έχω συναντήσει κάποιο πρόβλημα εκτός το κενό κάτω από το πληκτρολόγιο. Θέμα με το γράμμα Σ δεν έχω πάντως με πληκτρολόγιο SwiftKey. Να σημειώσω ότι ήμουν ροοτ με magisk και γύρισα φουλ στοκ στην 9.0.8 και έκτοτε έκανα system update. Επίσης όταν πέρασα την 10αρα έκανα factory reset. Εφαρμογές δεν έχω παρατηρήσει να κλείνει. Για την μπαταρία θα γράψω αύριο.
Link to comment
Share on other sites

Εδώ την μία δεν ξέρεις ποια κάμερα να βάλεις, μετά χάνεις τις φωτογραφίες σου, μετά παραπονιέσαι για πληκτρολόγια και τώρα βγάζεις γλώσσα και το παίζεις εξυπνάδα;

Όταν κάνεις 100 ερωτήσεις,.τουλάχιστον να σέβεσαι γιατί πολύ πιθανόν στο παρελθόν αυτόν που ειρωνεύεσαι κοπελιά μπορεί να σε βοήθησε κάποτε.

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

 

Άστο δεν το συνεχίζω....

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Τελικά δεν άντεξα την πέρασα από πανω, φρέσκο πράμα λέμε. Μου φαίνεται ότι πάει σφαίρα το κινητό. Το κενό στο πληκτρολόγιο με βολεύει, πριν έπρεπε να το κρατας πολύ χαμηλά για να γράψεις, τώρα λίγο ψηλότερα έχω πιο σταθερό κράτημα.

Είχα apple, lg, Samsung, πάντα ήθελε clean install για να πάρεις το κάτι παραπάνω. Τρία χρόνια με συσκευές one plus και android 7,8,9,10 όλες από πάνω και δεν σκαλωνει πουθενά. Χωριά που οι αναβαθμίσεις γίνονται στο παρασκήνιο, και το μόνο που χρειάζεται είναι ένα reset. Εργαλεία!

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by Barimagas
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα ομάδα , το τηλέφωνο το πήρα από έναν φίλο με την pie beta μέχρι τώρα είμαι στην 10 ΒΕΤΑ 30 , αν από το επίσημο σάιτ κατεβάσω την 9.0.9 που έχει για download την περάσω κανονικά , θα πάρω οσα ΟΤΑ μου δώσει αν μου δώσει και μετά με oxygen updater πάρω την 10 ? Είμαι νέος σε αυτό το κομματι.. ευχαριστώ εκ τον προτέρων για κάθε απάντηση !

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχω μια απορία που δεν έχω βρει λύση είναι η αλήθεια. Γιατί όταν έχω κλειστά τα δεδομένα μου έρχεται μήνυμα ότι δεν έχω δωρεάν mb από cosmote. Εννοείται ότι δεν έχω mb αλλά γιατί προσπαθεί να συνδεθεί στο ίντερνετ? Παίζει ρόλο η sim, γιατί από τις εφαρμογές δεν έβγαλα κάποια άκρη.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα ομάδα , το τηλέφωνο το πήρα από έναν φίλο με την pie beta μέχρι τώρα είμαι στην 10 ΒΕΤΑ 30 , αν από το επίσημο σάιτ κατεβάσω την 9.0.9 που έχει για download την περάσω κανονικά , θα πάρω οσα ΟΤΑ μου δώσει αν μου δώσει και μετά με oxygen updater πάρω την 10 ? Είμαι νέος σε αυτό το κομματι.. ευχαριστώ εκ τον προτέρων για κάθε απάντηση !

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Γιατί δεν κατεβάζεις το αρχείο της stable 10 να το περάσεις κατευθείαν; Το κατεβάζεις και το βάζεις χύμα στο κινητό. Όχι σε κάποιο φάκελο. Μετά πας ρυθμίσεις, σύστημα, ενημέρωση συστήματος και πατάς πάνω δεξιά που λέει τοπική αναβάθμιση. Λογικά θα δεις το αρχείο που κατέβασες. Αν δεν το δεις δεν το έχεις βάλει χύμα στον αποθηκευτικό χώρο.

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Μέσα από τον Oxygen updater , δεν μου το εμφανίζει , μπορείς να μου πεις βήματα ? Βρίσκομαι σε αυτήν την έκδοση !5a6dc8ef76f769e93b7b8b0b43c40ae2.jpg

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν το κάνεις θα μπρικαρεις το κινητό. Δεν μπορείς να πας από την μπετά στην σταθερή, μόνο το αντίθετο γίνεται. Μόνο ένας τρόπος υπάρχει για αυτό που θες να κάνεις και θα χάσεις τα πάντα, με το msmdownload tool.
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Θα βρω κανένα βιντεακι στο youtube μήπως ? Δεν έχω δοκιμάσει ποτέ και δεν ξέρω την διαδικασία...

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Θα βρω κανένα βιντεακι στο youtube μήπως ? Δεν έχω δοκιμάσει ποτέ και δεν ξέρω την διαδικασία...

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Για οποιον δε γουστάρει το κενό στο κάτω μέρος του πληκτρολογίου η λύση βρίσκεται στο παρακάτω link

 

https://www.androidsage.com/2019/10/23/how-to-remove-space-under-keyboard-while-using-gesture-navigation-on-android-10-or-9-pie/

Link to comment
Share on other sites

Μέσα από τον Oxygen updater , δεν μου το εμφανίζει , μπορείς να μου πεις βήματα ? Βρίσκομαι σε αυτήν την έκδοση !5a6dc8ef76f769e93b7b8b0b43c40ae2.jpg

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μισό... Εγώ κατέβασα το zip από εδώ https://forum.xda-developers.com/oneplus-6/how-to/oxygenos-10-op6-t3995891. Δεν χρησιμοποίησα το Oxygen updater. Ενώ την ώρα που πας να το περάσεις γράφει ότι θα σβηστούν τα αρχεία σου, τελικά δεν μου σβήστηκε τίποτα. Το έχουν αναφέρει πολλοί στο xda ότι δεν τους σβήστηκε κάτι. Από Beta 10 σε stable 10. Πάρε ένα back up καλού κακού γιατί δεν θέλω να σε πάρω στο λαιμό μου.

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν έχει βελτιωθεί, επιτέλους όμως έφτασε στην έκδοση 3.8.75 . Εδώ και καιρό από την 3.8.52 αρνιόταν πεισματικά να περάσει τα updates και κράσαρε..

Το μοναδικό πρόβλημα που έχω βρει είναι στο settings-->security and lockscreen-->Google play system update που έχει μείνει σε August 1st, 2019 και επιλέγοντας update , δεν το κάνει ποτέ.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 6

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...