Jump to content

OnePlus 6


TAZ_DEV
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα ομάδα , έχω το oneplus μου κοντά στον χρόνο μπορεί και λίγο παραπάνω , με τις openbeta που δίνει η εταιρία... Έλεγα να του κάνω ένα factory reset να καθαρίσει... Να κάνω τελικά η δεν αξίζει ?

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μετά από καθαρή εγκατάσταση της 9.0.9 βγάζω 6 ώρες sot γεμάτες με 4g data. Πολύ καλά για 3300mha μπαταρία. Ελπίζω με την 10αρα να μην πέσουμε κάτω από 5 ώρες.
Link to comment
Share on other sites

Αναφέρεστε σε beta 9.0.9 υποθέτω επειδή δεν μου έχει εμφανιστεί ενημέρωση.
Όχι, η 9.0.9 είναι stable και κυκλοφόρησε πριν λίγες μέρες.

Εγώ την πέρασα με το oxygen updater.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος κ εγώ μόλις..μια ερώτηση.. υποστηρίζει με cosmote wifi calling k volte??
Ναι υποστηρίζει αλλά με μια μικρή και εύκολη διαδικασία. Βασική προϋπόθεση είναι να έχεις ενεργοποιήσει και άλλοι τον πάροχο αυτές τις υπηρεσίες.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι υποστηρίζει αλλά με μια μικρή και εύκολη διαδικασία. Βασική προϋπόθεση είναι να έχεις ενεργοποιήσει και άλλοι τον πάροχο αυτές τις υπηρεσίες.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Το έχω ενεργοποιήσει στην γραμμή μου χρόνια τώρα..εδώ πως γίνεται???

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο λέω και εγώ. Στο 5t είχα δοκιμάσει άλλες ρομ. Σε αυτό, ενώ παιδευτηκα να το κάνω decrypt, δεν έχω περάσει άλλη ρομ γιατί δεν βρίσκω το λόγο.

 

 

 

Σκέφτομαι να ξερουταριστω. Τώρα με ξεκλείδωτο bootloader και με root, τις αναβαθμίσεις τις περνάω μέσω recovery. Αν αφησω ξεκλείδωτο bootloader αλλά δεν κάνω root, θα μπορω να περνάω αυτόματα τις αναβαθμίσεις ή θα είναι πάλι τα ίδια;

Εγώ από τοτε που το πήρα ξεκλείδωσα τον bootloader και δεν έχω κάνει root ούτε άλλαξα recovery. Έρχονται κανονικά μόνο που κατεβαίνει όλη ρομ και όχι τα updates. Καλύτερα ξανά μπαίνει όλη η ρομ και όχι τα κομμάτια που αλλάζουν κάθε φορά. Τώρα με το recovery που το έχεις αλλάξει δεν ξέρω. Πρέπει να μπει το κανονικό πιθανόν. Αλλιώς πάλι μέσω twrp.
Link to comment
Share on other sites

Κάποια βοήθεια?

 

https://forum.xda-developers.com/oneplus-7-pro/help/force-enable-volte-vowifi-t3934227

Ίδια διαδικασία και για το 6

Link to comment
Share on other sites

 

Οπότε θέλει ρουτ ε???

Link to comment
Share on other sites

 

Οκ το ενεργοποίησα αλλά πώς καταλαβαίνεις ότι έχει συνδεθεί με wifi calling?? δεν βλέπω κάποιο εικονίδιο..

Link to comment
Share on other sites

Οκ το ενεργοποίησα αλλά πώς καταλαβαίνεις ότι έχει συνδεθεί με wifi calling?? δεν βλέπω κάποιο εικονίδιο..

 

Θα έπρεπε να εμφανίζεται το εικονίδιο. Στις ρυθμίσεις έχεις επιλέξει να προτιμάει το δίκτυο κινητής ή το WiFi? Για να το δοκιμάσεις βάλε flight mode και ενεργοποίησε το WiFi αν μπορείς να κάνεις και να δεχτείς κλήσεις τότε δουλεύει, αν και θα έπρεπε να εμφανίζεται το εικονίδιο

Link to comment
Share on other sites

Nαι wifi έχω επιλέξει..έβαλα κάτ.πτησης αλλά δεν...πάτησα το *#800# επέλεξα τους διακόπτες που εμφανίζονται κ μετά reboot...
Link to comment
Share on other sites

Nαι wifi έχω επιλέξει..έβαλα κάτ.πτησης αλλά δεν...πάτησα το *#800# επέλεξα τους διακόπτες που εμφανίζονται κ μετά reboot...

 

Εκανες όλα τα βήματα από το λινκ που έδωσα? Τι επέλεξες, με telefonica uk δούλεψε εμένα

Link to comment
Share on other sites

Εκανες όλα τα βήματα από το λινκ που έδωσα? Τι επέλεξες, με telefonica uk δούλεψε εμένα

 

Όχι μόνο αυτά που ανέφερα παραπάνω φίλε μου.. εννοείς να το συνδέσω με η/Υ Κ μετά..??

Link to comment
Share on other sites

Όχι μόνο αυτά που ανέφερα παραπάνω φίλε μου.. εννοείς να το συνδέσω με η/Υ Κ μετά..??

 

Ναι, όλα τα βήματα. Δεν ξέρω αν δουλεύει διαφορετικά

Link to comment
Share on other sites

Ναι, όλα τα βήματα. Δεν ξέρω αν δουλεύει διαφορετικά

 

Οκ θα το δοκιμάσω το πρωί.. ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Για όσους είναι root υπάρχει τρόπος χωρίς σύνδεση σε υπολογιστή? Διάβασα για κάποιο magisk module που όμως δεν το βλέπω διαθέσιμο...

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για όσους είναι root υπάρχει τρόπος χωρίς σύνδεση σε υπολογιστή? Διάβασα για κάποιο magisk module που όμως δεν το βλέπω διαθέσιμο...

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Το voenabler module απλά ενεργοποιεί τους διακόπτες. Πάλι χρειάζεται η διαδικασία για να δουλέψει

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση. Μου φάνηκε δύσκολη η διαδικασία...

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ναι κ μένα μου φαίνεται λίγο ζορικη η διαδικασία αν κ προέρχομαι από άλλες συσκευές με ξεκλείδωμα bootloader k root.. για να ενεργοποιηθεί κάτι τόσο απλό...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 6

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...