Jump to content

OnePlus 6


TAZ_DEV
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όταν έβαλα την 9.0 από open beta. Μετά dirty upgrade σε 9.03->9.0.4->9.0.5

 

 

 

Έκανα boot σε safe mode το μεσημέρι, δεν έκανε κάτι εκεί και από τότε δεν έχει γίνει ξανά.

Εμ για αυτό έχεις θέματα.

Τι το συζητάμε, απλή λύση

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά. Έχω 2 καινούργια tembered glass screen για το Op6 οποίος τα χρειάζεται τα χαρίζω. Από Ηράκλειο Κρήτης.

 

Σου έστειλα μήνυμα!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά. Έχω 2 καινούργια tembered glass screen για το Op6 οποίος τα χρειάζεται τα χαρίζω. Από Ηράκλειο Κρήτης.

 

Αν παίζει και ένα για εδώ

Link to comment
Share on other sites

https://forum.xda-developers.com/oneplus-6/how-to/guide-microg-oneplus-6-source-ligthway-t3874469

Χρησιμοποιεί κάποιος MicroG ?

Με ενδιαφέρει κυρίως το εάν βελτιώνεται αισθητά το idle battery life.

Mobile : One+8T
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

 

Δείχνει να μην υποστηρίζει 5V , άρα μην περιμένεις super fast φόρτιση.

Εγώ λέω να επενδύσω σε αυτό :

https://www.banggood.com/Baseus-5A-Super-Charge-VOOC-Dash-Charge-Type-C-Data-Cable-For-Huawei-Mate-20-OPPO-Find-X-Oneplus-6-p-1386157.html

Mobile : One+8T
Link to comment
Share on other sites

Η διαχείριση της ραμ έχει φτιάξει πάρα πολύ στην τελευταία stable. Επιτέλους
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Καλή η αναβάθμιση αλλά έχω παρατηρησει ότι ο ήχος στα ακουστικά bleutooth που έχω όταν ακούω μουσική έχει χαμηλώσει αισθητά. Έχει παρατηρήσει κανένας άλλος κάτι παρόμοιο, υπάρχει κάποια ρύθμιση που άλλαξε? Edited by themig
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.σημερς κανόνισα για service να έρθουν να το πάρουν για αλλαγή οθόνης..έχει άλλος εμπειρία;να κάνω επαναφορά στο κινητό;και να βγάλω κωδικούς κτλ;
Link to comment
Share on other sites

Μετά από πολλές δοκιμές τις τελευταίες 2 εβδομάδες , custom rom (Havoc, xXx), kernel (Smurf, ElementalX) και διάφορα Magisk modules,

την καλύτερη συμπεριφορά σε ταχύτητα και διάρκεια μπαταρίας την έχω με την τελευταία stock 9.0.5 και προσθήκη μόνο του LKT Magisk module (https://forum.xda-developers.com/apps/magisk/xz-lxt-1-0-insane-battery-life-12h-sot-t3700688) στο profile Battery.

https://imgur.com/h7AJJhN Accubattery app

 

https://imgur.com/6WZu0wP Απο το menu του κινητού.

 

PS. Φόρτιση κάνω μέχρι το 91%

Edited by kontax
Mobile : One+8T
Link to comment
Share on other sites

Λίγο μπερδεμένο το screen shot. Δεν βάζεις κ ένα μέσα από το μενού του κινητού?

Μετά από πολλές δοκιμές τις τελευταίες 2 εβδομάδες , custom rom (Havoc, xXx), kernel (Smurf, ElementalX) και διάφορα Magisk modules,

την καλύτερη συμπεριφορά σε ταχύτητα και διάρκεια μπαταρίας την έχω με την τελευταία stock 9.0.5 και προσθήκη μόνο του LKT Magisk module (https://forum.xda-developers.com/apps/magisk/xz-lxt-1-0-insane-battery-life-12h-sot-t3700688) στο profile Battery.

https://imgur.com/h7AJJhN

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.σημερς κανόνισα για service να έρθουν να το πάρουν για αλλαγή οθόνης..έχει άλλος εμπειρία;να κάνω επαναφορά στο κινητό;και να βγάλω κωδικούς κτλ;

Θα το κανουν full reset, θες δε θες, για να το "πειράξουν". Ειναι υποχρεώση τους (αν θες να στο επισκευάσουν) λογω GDPR.

Οταν το παραλαβουν και σου δώσουν προσφορά, πες μας εδω ποσο στοιχίζει η αλλαγή οθόνης...

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Επειδή έχω ρίξει τρελό καντήλι για την διαχείριση της ραμ, επιτέλους έφτιαξε και είναι υποδειγματική.
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Καλή η αναβάθμιση αλλά έχω παρατηρησει ότι ο ήχος στα ακουστικά bleutooth που έχω όταν ακούω μουσική έχει χαμηλώσει αισθητά. Έχει παρατηρήσει κανένας άλλος κάτι παρόμοιο, υπάρχει κάποια ρύθμιση που άλλαξε?

 

Το δοκίμασα στο BT του αμαξιου και σε 2-3 ακουστικα και δεν παρατήρησα κάποια μείωση στην ένταση.

Link to comment
Share on other sites

Θα το κανουν full reset, θες δε θες, για να το "πειράξουν". Ειναι υποχρεώση τους (αν θες να στο επισκευάσουν) λογω GDPR.

Οταν το παραλαβουν και σου δώσουν προσφορά, πες μας εδω ποσο στοιχίζει η αλλαγή οθόνης...

 

α ενημερωσω μολις μου πουνε..αν και λογικα θα με καλυψει η εγγυηση..για burn in το εστειλα...

Link to comment
Share on other sites

Το δοκίμασα στο BT του αμαξιου και σε 2-3 ακουστικα και δεν παρατήρησα κάποια μείωση στην ένταση.

 

Το έκανε σε ένα ακουστικό ουσιαστικά, το ξανασυνδεσα έκανα επανεκκίνηση και όλα καλά. Μάλλον ήταν τυχαίο.

Link to comment
Share on other sites

 

Την πέρασε κάποιος?

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Επανερχομαι με το προβλημα οθονης.Τελικα με καλυψε η εγγυηση για το burn στην οθονη.Την αλλαξαν και το περιμενω μεχρι την παρασκευη...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Επανερχομαι με το προβλημα οθονης.Τελικα με καλυψε η εγγυηση για το burn στην οθονη.Την αλλαξαν και το περιμενω μεχρι την παρασκευη...

 

Μια χαρά! Τι είχες για στάμπα; Και σε ποιο σημείο;

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Δεν υπάρχει περίπτωση να περάσω σε Q. Η καλύτερα αν δεν περάσουν 5-6 καλές αναβαθμίσεις. Εδώ με την 9 και τώρα άγγιξε τελειότητα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Μια ερώτηση.

Η hydrogen και η oxygen roms περασμένες στην κινέζικη version (Α6000) είναι πιστοποιημένες από την Google;

(play store -> Ρυθμίσεις -> κάτω κάτω αναφέρει "πιστοποίηση Play Protect")

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Μια ερώτηση.

Η hydrogen και η oxygen roms περασμένες στην κινέζικη version (Α6000) είναι πιστοποιημένες από την Google;

(play store -> Ρυθμίσεις -> κάτω κάτω αναφέρει "πιστοποίηση Play Protect")

 

Α6000 με oxygen, κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Μια ερώτηση.

 

Η hydrogen και η oxygen roms περασμένες στην κινέζικη version (Α6000) είναι πιστοποιημένες από την Google;

 

(play store -> Ρυθμίσεις -> κάτω κάτω αναφέρει "πιστοποίηση Play Protect")

 

Δεν σημαίνει κάτι αυτό.

Έχω ακούσει για κόσμο με μαμά κινητό που τους βγάζει ότι δεν την έχουν

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Δεν σημαίνει κάτι αυτό.

Έχω ακούσει για κόσμο με μαμά κινητό που τους βγάζει ότι δεν την έχουν

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

 

"Μαμά" κινητό oneplus ή άλλη μάρκα;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 6

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...