Jump to content

OnePlus 6


TAZ_DEV
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Την ραμ την φτιάξανε?

 

Είσαι από τους ελάχιστους που λένε ότι έχουν πρόβλημα οπότε δοκίμασε μόνος σου και πες μας

Link to comment
Share on other sites

Είσαι από τους ελάχιστους που λένε ότι έχουν πρόβλημα οπότε δοκίμασε μόνος σου και πες μας

 

θα του δώσω μια ευκαιρία

1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Μέσα από το twrp φλασαρεις το magisk-Uninstaller. Zip κάνεις reboot στο σύστημα και μετά πάλι από το twrp εγκατάσταση το magisk

ευχαριστω. Λογικα αυτο φταιει. Βεβαια τωρα που πηγα να μπω στη ρεκαβερυ, ειδα οτι γυρισε στη "μαμα" :lol:

 

iphone 14 pro

 

Link to comment
Share on other sites

Ημουν root και εβαλα την 9.0.5

 

Εβαλα τη ρομ, φλασαρα το twrp, αλλα οταν φλασαρω το magisk, το τηλεφωνο κανει επανεκκινηση και παει στη recovery δεν μπουταρει κανονικα.

Τι εχω κανει λαθος?

Εγώ πάντα περνάω και custom kernel και ξανά το TWRP recovery και δεν έχω τέτοια θέματα.

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Για όσους αντιμετωπίσουν το ίδιο πρόβλημα. Στο αυτοκίνητο μου Renault Clio (2016) συνδέθηκε κανονικά με bluetooth το κινητό και η λειτουργία κλήσεων δούλεψε. Όταν προσπάθησα να αναπαράγω μουσική από το κινητό δεν ακούγονταν τίποτα από το ηχοσύστημα. Επίσης το ίδιο φαινόμενο σε pair με Amazon Alexa , γίνεται η σύνδεση και δεν ακούγεται τίποτα.

 

Η αιτία του κακού ήταν η ενεργοποίηση μέσα από το Magisk του module 'Ainur Sauron' που το είχα προσθέσει για βελτίωση του ήχου.

Έχω και εγώ πρόβλημα με χαμηλό ήχο στο BT του αυτοκινήτου. Εγώ είμαι με stock λογισμικό όμως. Δεν ξέρω τι φταίει....

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS 6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν έχω τέτοια θέματα, παίζει πάρα πολύ καθαρά και δυνατά στο bt του αυτοκινήτου και με καστομ ρομ και στοκ. Ούτε μισή αποσύνδεση, απίστευτα σταθερό και πεντακάθαρος ήχος.
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Το βράδυ μετά από φόρτιση στο 90% βρίσκω το πρωί το τηλέφωνο στο 78% , είναι αυτό το 12% το αναμενόμενο ?
Mobile : One+8T
Link to comment
Share on other sites

Κατά τη γνώμη μου είναι πάρα πολύ!!!

2-3% είναι το λογικό!

Το βράδυ μετά από φόρτιση στο 90% βρίσκω το πρωί το τηλέφωνο στο 78% , είναι αυτό το 12% το αναμενόμενο ?
Link to comment
Share on other sites

Το βράδυ μετά από φόρτιση στο 90% βρίσκω το πρωί το τηλέφωνο στο 78% , είναι αυτό το 12% το αναμενόμενο ?
Όχι βέβαια.

Σε κανένα κινητό δεν πρέπει να υπάρχει πάνω από 1%/ώρα κατανάλωση σε deep sleep.

Προφανώς κάποια εφαρμογή σου τρώει μπαταρία

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Κάποια γνώμη για no limits? Δεν με ενδιαφέρει ιδιαίτερα το debloating όσο το always on display και η ram...

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Screenshot-20190427-165954.jpg

Με ενεργοποιημένο το Telefonica_UK για VOWIFI από την κοσμοτε, δεν παρατήρησα κανένα battery drain. Τόσο δεν βγάζω ούτε στο Note9 με flight mode. Επίσης φαίνεται και η beta16 να είναι αρκετά καλή σε μπαταρία

Link to comment
Share on other sites

Έχω και εγώ πρόβλημα με χαμηλό ήχο στο BT του αυτοκινήτου. Εγώ είμαι με stock λογισμικό όμως. Δεν ξέρω τι φταίει....

 

Δοκίμασες στα settings - bluetooth - ΣΥΣΚΕΥΗ - να απενεργοποιήσεις το HD audio ?

Mobile : One+8T
Link to comment
Share on other sites

Screenshot-20190426-235025.jpg

 

Αυτό είναι το sot που έβγαλα εχθές το βράδυ μετά από τελείως καθαρή εγκατάσταση της 9.0.5 με όλες τις λειτουργίες του κινητού για κλείσιμο εφαρμογών για καλύτερη κατανάλωση greenify magisk doze gms των Google services και μόνο wifi. Επίσης άμα κλείσεις όλα τα wakelock ενεργοβόρων εφαρμογών όπως το Facebook και το messenger η μπαταρία κρατάει πολύ παραπάνω.

Link to comment
Share on other sites

Το εικονιδιο του Google Lens, σας εμφανιζεται μεσα στην καμερα?
Εδώ και πολύ καιρό

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Screenshot-20190426-235025.jpg

 

 

 

Αυτό είναι το sot που έβγαλα εχθές το βράδυ μετά από τελείως καθαρή εγκατάσταση της 9.0.5 με όλες τις λειτουργίες του κινητού για κλείσιμο εφαρμογών για καλύτερη κατανάλωση greenify magisk doze gms των Google services και μόνο wifi. Επίσης άμα κλείσεις όλα τα wakelock ενεργοβόρων εφαρμογών όπως το Facebook και το messenger η μπαταρία κρατάει πολύ παραπάνω.

Τότε πολύ απλά δεν θεωρείτε smartphone γιατί πολύ απλά δεν πρόκειται να έρχονται ειδοποιήσεις.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τότε πολύ απλά δεν θεωρείτε smartphone γιατί πολύ απλά δεν πρόκειται να έρχονται ειδοποιήσεις.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Είναι όμως το τι χρειάζεται ο κάθε ένας. Εγώ πολύ απλά δεν θέλω να μου έρχονται ειδοποιήσεις σε καμία εφαρμογή. Έχω τις κλήσεις και τα sms. Μηνύματα στο messenger viber κτλ δεν με αφορούν. Ίσα ίσα δεν θέλω να με ενοχλούν και να πετάγονται κάθε φορά που συνδέομαι στο ίντερνετ και να με εμφανίζουν αυτόματα και ενεργό. Τα διαβάζω όταν μπαίνω στις εφαρμογές οπότε θέλω εγω. Email μου είναι άχρηστα. Μόνο στο ημερολόγιο έχω αφήσει push ειδοποιήσεις για ενεργοποίησή πακέτων κτλ. Οπότε για τις δικές μου ανάγκες είμαι πλήρως ικανοποιημένος έτσι.

Link to comment
Share on other sites

συμφωνω. Αν η αυτονομια ειναι το ζητουμενο και οχι τα features, τοτε καλυτερα ενα 3310.

 

iphone 14 pro

 

Link to comment
Share on other sites

Τελευταία έχω ένα μικρό θέμα, το οποίο είναι πολύ ενοχλητικό. Όταν έχω ένα Full screen app, όπως το YouTube η κάποιο παιχνίδι όπως το pubg, έχει μία τραγική καθυστέρηση, σε τυχαίες στιγμές, σε ότι προσπαθήσω να κάνω εκτός εφαρμογής. Για παράδειγμα, όταν παίζω pubg, μπορεί να πατήσω 4 φορές κάποιο πλήκτρο της φωνής και να την ανεβάσει μετά από 10 δευτερόλεπτα. Ούτε το gesture για την εμφάνιση των soft keys και του task bar λειτουργεί. Αν σε αυτή την φάση, κλείσω την οθόνη (κλείδωμα) δεν θα λειτουργεί το δαχτυλικό αποτύπωμα για αυτά τα 5-10 δευτερόλεπτα. Δεν ξέρω αν συμβαίνει κάποιο memory leak ή κάτι παρόμοιο, το παθαίνω τις τελευταίες τρεις εβδομάδες και με την 9.0.4 και μετά το update στην 9.0.5.

 

Έχω κάνει clear την cache, δεν τρέχει κάτι στο background που να γονατίζει το κινητό, δεν εχω ούτε root, ούτε custom kernel.

Το μόνο που μπορώ να σκεφτώ, είναι που το ξέχασα μία μέρα για 5 λεπτά, μέσα στο μπάνιο ενώ έκανα ντούζ, όπου μπορεί να έπαθε κάτι από υγρασία αλλά δεν νομίζω να συμβαίνει κάτι τέτοιο.

Nokia 2760 -> LG GD510 -> Xperia X10 Mini -> Moto G 1st gen -> LG G4 -> Nexus 6P -> OnePlus 6 -> Pixel 4a 5G
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην ομάδα και χρόνια πολλά.Εχω burn in στην οθόνη και θέλω να το στείλω για service να ανοίξω ticket στο chat για να τους πω το πρόβλημα ή απευθείας service repair?
Link to comment
Share on other sites

Τελευταία έχω ένα μικρό θέμα, το οποίο είναι πολύ ενοχλητικό. Όταν έχω ένα Full screen app, όπως το YouTube η κάποιο παιχνίδι όπως το pubg, έχει μία τραγική καθυστέρηση, σε τυχαίες στιγμές, σε ότι προσπαθήσω να κάνω εκτός εφαρμογής. Για παράδειγμα, όταν παίζω pubg, μπορεί να πατήσω 4 φορές κάποιο πλήκτρο της φωνής και να την ανεβάσει μετά από 10 δευτερόλεπτα. Ούτε το gesture για την εμφάνιση των soft keys και του task bar λειτουργεί. Αν σε αυτή την φάση, κλείσω την οθόνη (κλείδωμα) δεν θα λειτουργεί το δαχτυλικό αποτύπωμα για αυτά τα 5-10 δευτερόλεπτα. Δεν ξέρω αν συμβαίνει κάποιο memory leak ή κάτι παρόμοιο, το παθαίνω τις τελευταίες τρεις εβδομάδες και με την 9.0.4 και μετά το update στην 9.0.5.

 

 

 

Έχω κάνει clear την cache, δεν τρέχει κάτι στο background που να γονατίζει το κινητό, δεν εχω ούτε root, ούτε custom kernel.

 

Το μόνο που μπορώ να σκεφτώ, είναι που το ξέχασα μία μέρα για 5 λεπτά, μέσα στο μπάνιο ενώ έκανα ντούζ, όπου μπορεί να έπαθε κάτι από υγρασία αλλά δεν νομίζω να συμβαίνει κάτι τέτοιο.

Πότε έκανες τελευταία φορά full wipe;

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Με νέα εγκατάσταση OOS 9.0.5 και χΧχ NoLimits 6.0 και ElementalX-OP6 3.15 , o Ex Kernel Manager δείχνει κατανάλωση Active:10.6%/hr και Idle:1.68%/hr (έχω περίπου 60 εφαρμογές) . Κάποιος με τον ίδιο kernel manager μπορεί να μας πει τιμές ? Edited by kontax
Mobile : One+8T
Link to comment
Share on other sites

Πότε έκανες τελευταία φορά full wipe;

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

 

Όταν έβαλα την 9.0 από open beta. Μετά dirty upgrade σε 9.03->9.0.4->9.0.5

 

Έκανα boot σε safe mode το μεσημέρι, δεν έκανε κάτι εκεί και από τότε δεν έχει γίνει ξανά.

Nokia 2760 -> LG GD510 -> Xperia X10 Mini -> Moto G 1st gen -> LG G4 -> Nexus 6P -> OnePlus 6 -> Pixel 4a 5G
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 6

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...