Jump to content

OnePlus 6


TAZ_DEV
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και εγώ με το προφιλ Telefonica_UK είχα μεγάλη κατανάλωση μπαταρίας αλλά όχι πάντα

Κάποια στιγμή θα δοκιμάσω και το vf uk

Link to comment
Share on other sites

Επανέρχομαι σχετικά με τις αναφορές για πρόβλημα σχετικά με την διαχείριση της μνήμης και των ανοιχτών εφαρμογών. Με τις εφαρμογές που θέλω να έχω ειδοποιήσεις να είναι μη βελτιστοποιημένες και απενεργοποιημένα και τα 2 στην προηγμένη βελτιστοποίηση, 12 εφαρμογές μαζί με τον Chrome (με 9 καρτέλες) όλες εγκατεστημένες από το playstore ανοιχτές για 48 ώρες συνεχόμενα και από βράδυ σε πρωί δεν είδα κανένα reload σε καμία εφαρμογή καθώς και σε καμία καρτέλα με stock 9.0.4, stock kernel, κλειδωμένο bootloader με την μόνη παρέμβαση που έχω κάνει είναι η ενεργοποίηση του vowifi και volte.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ότι και να δοκίμασα δεν μου έκατσε. Τώρα είμαι με havoc χωρίς κανένα πρόβλημα.
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Εγώ ότι και να δοκίμασα δεν μου έκατσε. Τώρα είμαι με havoc χωρίς κανένα πρόβλημα.

Μήπως όταν παίζεις παιχνίδια που σου κάνει βέλτιστοποίηση μνήμης, κλείνει και εφαρμογές;

Link to comment
Share on other sites

Επανέρχομαι σχετικά με τις αναφορές για πρόβλημα σχετικά με την διαχείριση της μνήμης και των ανοιχτών εφαρμογών. Με τις εφαρμογές που θέλω να έχω ειδοποιήσεις να είναι μη βελτιστοποιημένες και απενεργοποιημένα και τα 2 στην προηγμένη βελτιστοποίηση, 12 εφαρμογές μαζί με τον Chrome (με 9 καρτέλες) όλες εγκατεστημένες από το playstore ανοιχτές για 48 ώρες συνεχόμενα και από βράδυ σε πρωί δεν είδα κανένα reload σε καμία εφαρμογή καθώς και σε καμία καρτέλα με stock 9.0.4, stock kernel, κλειδωμένο bootloader με την μόνη παρέμβαση που έχω κάνει είναι η ενεργοποίηση του vowifi και volte.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Τον chrome πως τον έκανες μη βελτιστοποίηση , γιατί δεν τον έχει στις επιλογές;Τον απεγκατεστησες απ' το σύστημα κ τον εγκατέστησες κανονικά να υποθέσω;

Link to comment
Share on other sites

Μήπως όταν παίζεις παιχνίδια που σου κάνει βέλτιστοποίηση μνήμης, κλείνει και εφαρμογές;

 

Δεν έχω καν παιχνίδια

 

Έχω ανοιχτές πάνω από 20 εφαρμογές από χτες και δεν έκλεισε ούτε μια. Με oxygen ούτε 5 δεν κράταγε

Edited by johny_pl
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Είναι τελείως άσχετο με το κινητό. Ήθελα να ρωτήσω απλά αν αυτό με τη Ραμ (που εγώ που έχω 1+3 το έχω χρόνια) φτιάχνεται με κάποια ρομ. Δεν υπάρχει χειρότερο πράγμα από το να σου κλείνουν εφαρμογές κτλ ειδικά με τόσα γβ.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι όλες οι καστομ δεν έχουν θέμα. Δοκίμασα αρκετές. Ούτε με την 8 υπάρχει θέμα, η 9 είναι το πρόβλημα.
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Διαβάζω μια διαδικασία για αλλαγή Ρομ, πιο περίπλοκη από αυτή που ίσχυε παλιά, περνώντας πρώτα την original rom. Κάνοντας wipe και εγκατάσταση της νέας, δεν γίνεται πια όπως παλιά; Επίσης ποια Ρομ θα προτείνατε;

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by YanniZ
Link to comment
Share on other sites

Διαβάζω μια διαδικασία για αλλαγή Ρομ, πιο περίπλοκη από αυτή που ίσχυε παλιά, περνώντας πρώτα την original rom. Κάνοντας wipe και εγκατάσταση της νέας, δεν γίνεται πια όπως παλιά; Επίσης ποια Ρομ θα προτείνατε;

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Όσοι θέλετε να ασχοληθείτε δοκιμάστε την pixel experience caf... Είναι απλά η καλύτερη. Μετά ρίξτε μια ματιά στις omnirom και treskmod (είναι ίδιες απλά η treskmod έχει περισσότερο customization).

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά το τηλέφωνο μου είναι ρουταρισμένο και decrypted. Όταν το πήρα το Νοέμβριο ήταν ζόρικα να αλλάξεις ρομ γιατί δεν περνούσε το backup της stock αν ήθελες να το επαναφέρεις.

Έχουν αλλάξει τα πράγματα και είναι εύκολο;

Με τρώει λίγο το χέρι μου αλλά δεν θέλω να καταλήξω με μπρικαρισμενο τηλέφωνο και να τα ξανά περνάω όλα από την αρχή (και δεν εννοώ τις εφαρμογές).

Edited by flandra
Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Με decrypted πρέπει να κάνεις τρομερή βλακεια για να μπρικαρει. Όπως εγώ που έβαλα άλλο twrp που πρότεινε μια ρομ. Μόνο blue spark
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να είναι decrypted, αν απλά κάνω wipe και φλασάρω Ρομ; Γιατί βλέπω ότι η pixel experience ζητά να φλασαριστεί πρώτα η official ρομ ξανά..

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by YanniZ
Link to comment
Share on other sites

Take your risk.... Προσωπικά δεν θα ρίσκαρα. Βρήκα την υγειά μου με το decrypt. Η pixel experience δεν μου γέμιζε το μάτι, την treskmod δεν θα την έβαζα ποτέ επειδή είναι ρώσικη και δεν έχει θέμα στο xda.
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Take your risk.... Προσωπικά δεν θα ρίσκαρα. Βρήκα την υγειά μου με το decrypt. Η pixel experience δεν μου γέμιζε το μάτι, την treskmod δεν θα την έβαζα ποτέ επειδή είναι ρώσικη και δεν έχει θέμα στο xda.

 

Αφού είσαι decrypted, μπορεις να γράψεις τη διαδικασία, έστω και για τη ρομ που έχεις; εννοώ δεν ξέρω αν είναι ίδια σε ολες τις ρομ. Είμαι με beta.

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Εγώ στο 5αρι φοράω την POSP. Εάν υπάρχει για το 6, που λογικά θα υπάρχει, δοκιμάστε αυτή.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα το λες;

 

Το λέω γενικά σε όλους.... Είναι μεγάλο θέμα το flash σε rom με την κινηταρα μας.....

Oneplus 6
Link to comment
Share on other sites

Αν είσαι decrypted, κάνεις wipe cache, system, data. Φλας την ρομ, φλας twrp, reboot to recovery, flash gapps πρέπει, flash magisk, flash no verity. Reboot

 

Δεν μπρικαρει αν είσαι decrypted με καμία Παναγία

1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Αν είσαι decrypted, κάνεις wipe cache, system, data. Φλας την ρομ, φλας twrp, reboot to recovery, flash gapps πρέπει, flash magisk, flash no verity. Reboot

 

Δεν μπρικαρει αν είσαι decrypted με καμία Παναγία

 

Ωραία ευχαριστώ. Έχεις γυρίσει σε backup της stock μετά κανονικά;

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Ωραία ευχαριστώ. Έχεις γυρίσει σε backup της stock μετά κανονικά;

 

Ναι πολλές φορές αλλά την τελευταία απέτυχε

1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 6

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...