Jump to content

OnePlus 6


TAZ_DEV
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά καλημέρα.Ερωτησης:Η gcam έχει pro mode για να πειράζουμε iso κτλ;Στις ρυθμίσεις δεν βλέπω κάτι..

 

Επίσης ήθελα να ρωτήσω η σύνδεση usb με otg καλωδιακι για να δουλέψει χρειάζεται κάποια διαδικασία;Μου ήρθε σήμερα από παραγγελία Νοέμβρη (έχω πάρει τα λεφτά πίσω )ένα αλλά δεν κάνει τίποτα για αυτό ρωτάω; Μάλλον μάπα το καρπούζι;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα.Ερωτησης:Η gcam έχει pro mode για να πειράζουμε iso κτλ;Στις ρυθμίσεις δεν βλέπω κάτι..
Έχει ναι στις ρυθμίσεις κατευθείαν

Exposure compensation

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Έκανα pair το Bluetooth στο αμάξι αλλά δοκίμασα να παίξω τραγούδια από το pi music player αλλα δεν ακουγόταν στα ηχεία. Προφανώς κάτι κάνω λάθος. Για πείτε καμία ιδέα
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Έκανα pair το Bluetooth στο αμάξι αλλά δοκίμασα να παίξω τραγούδια από το pi music player αλλα δεν ακουγόταν στα ηχεία. Προφανώς κάτι κάνω λάθος. Για πείτε καμία ιδέα

 

 

Στα settings της bluetooth συσκευής (γραναζι), έχει επιλογή ΟΝ για media audio?

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Έχει ναι στις ρυθμίσεις κατευθείαν

Exposure compensation

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

 

Σ ευχαριστώ πολύ.Παω σ'αυτό που μου λες και έχει τιμές από -2 έως 2 και ότι και να επιλέξω δεν βλέπω επιλογή για iso ή ταχύτητα κλείστρου κτλ.Μηπως σε παρακαλώ μπορείς να μου πεις ακριβώς την διαδικασία στις ρυθμίσεις;

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πρέπει να ενεργοποιήσεις το OTG από τα settings

 

Σ'ευχαριστώ για την απάντηση.Αν εννοείς ρυθμίσεις/σύστημα/αποθήκευση otg το έχω κάνει αλλά τίποτα.Εχει και κάτι άλλο για ενεργοποίηση;

 

----- προσθήκη μηνύματος 56 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πρέπει να ενεργοποιήσεις το OTG από τα settings

 

Σ'ευχαριστώ για την απάντηση.Αν εννοείς ρυθμίσεις/σύστημα/αποθήκευση otg το έχω κάνει αλλά τίποτα.Εχει και κάτι άλλο για ενεργοποίηση;

Link to comment
Share on other sites

Στα settings της bluetooth συσκευής (γραναζι), έχει επιλογή ΟΝ για media audio?

 

Ναι είναι ον

1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

 

Πρεπει να τρολαρεις δεν εξηγείτε αλλιώς

6/64 έκδοση στα 390.

Η είσαι ο τύπος στην αγγελία και ψάχνεις για κορόιδα η δεν έχεις ιδέα από κινητά.

 

----- προσθήκη μηνύματος 63 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπερα παιδια. Ποια ειναι η καλυτερη τιμη που μπορει να βρεθει το κινητο σημερα και απο που?

 

Απο banggood η έκδοση 8/128 στα 352.83 περίπου ανάλογα το χρώμα μαζί με τα μεταφορικά priority direct mail για αποφυγή τελωνείου. Δεν υπάρχει πουθενά αλλού καλύτερη τιμή.

Edited by P_papadis
Link to comment
Share on other sites

Πρεπει να τρολαρεις δεν εξηγείτε αλλιώς

 

6/64 έκδοση στα 390.

 

Η είσαι ο τύπος στην αγγελία και ψάχνεις για κορόιδα η δεν έχεις ιδέα από κινητά.

 

 

 

----- προσθήκη μηνύματος 63 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

 

 

 

 

Απο banggood η έκδοση 8/128 στα 352.83 περίπου ανάλογα το χρώμα μαζί με τα μεταφορικά priority direct mail για αποφυγή τελωνείου. Δεν υπάρχει πουθενά αλλού καλύτερη τιμή.

Εδώ δίνει 310 το mi mix 2 :P

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, επιτέλους κατάφερα να το αποκτήσω μετά από περιπέτειες. Στα χέρια μου το εξάρι. .Έβαλα twrp, magisk, gcam, και έκανα το τελευταίο update μέσα όμως απο το OOS, και όλα καλά μέχρι στιγμής. Θα μου παρει λίγο καιρό να συνηθίσω το μέγεθος :p Ένα μικρο προβληματάκι μου έβγαλε σήμερα μόνο. Άφησα το κινητό στην πίσω τσέπη του παντελονιού και κάποια στιγμή το έψαχνα και έκανα μία αναπάντητη κλήση και μου είπε ότι η συσκευή είναι κλειστή. TLDR έκλεισε μόνο του χωρίς λόγο.

Είναι φυσιολογικό να γράφει κάθε φορά στην επανεκίνηση ότι ο bootloader είναι unlocked;

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, επιτέλους κατάφερα να το αποκτήσω μετά από περιπέτειες. Στα χέρια μου το εξάρι. .Έβαλα twrp, magisk, gcam, και έκανα το τελευταίο update μέσα όμως απο το OOS, και όλα καλά μέχρι στιγμής. Θα μου παρει λίγο καιρό να συνηθίσω το μέγεθος :p Ένα μικρο προβληματάκι μου έβγαλε σήμερα μόνο. Άφησα το κινητό στην πίσω τσέπη του παντελονιού και κάποια στιγμή το έψαχνα και έκανα μία αναπάντητη κλήση και μου είπε ότι η συσκευή είναι κλειστή. TLDR έκλεισε μόνο του χωρίς λόγο.

Είναι φυσιολογικό να γράφει κάθε φορά στην επανεκίνηση ότι ο bootloader είναι unlocked;

Ναι. Δεν αλλάζει αυτό εκτός και το ξανά κλειδώσεις.
Link to comment
Share on other sites

Απο banggood η έκδοση 8/128 στα 352.83 περίπου ανάλογα το χρώμα μαζί με τα μεταφορικά priority direct mail για αποφυγή τελωνείου. Δεν υπάρχει πουθενά αλλού καλύτερη τιμή.

 

Σε ευχαριστω φιλε. Ειναι 100% οτι θα ερθει χωρις τελωνειο με το priority direct mail?

Περιπου ποσες μερες κανει?

 

Πρεπει να προσεξω κατι για να ειναι η international version και να παιζει σε ελληνικες 4g bands κλπ?

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω φιλε. Ειναι 100% οτι θα ερθει χωρις τελωνειο με το priority direct mail?

Περιπου ποσες μερες κανει?

 

Πρεπει να προσεξω κατι για να ειναι η international version και να παιζει σε ελληνικες 4g bands κλπ?

 

Ναι το priority direct mail είναι η μόνη εγγυημένη μέθοδος και δοκιμασμένη καιρό τώρα ότι δεν περνάει τελωνείο. Για πόσο χρονικό διάστημα θα κάνει να φτάσει κάνεις δεν μπορεί να σου πει 100% γιατί αυτό εξαρτάται από πολλούς παράγοντες και ο σημαντικότερος είναι πόσο γεμάτο θα είναι το τελωνείο με δέματα εκείνη την περίοδο που θα έρθει. Το banggood λέει γύρω στις 15 μερες.

 

Η έκδοση που πουλάνε από την Κίνα δεν είναι η international αλλά η κινέζικη. Βέβαια η μόνη διαφορά που έχουν είναι ο φορτιστής που δεν είναι ευρωπαϊκού τύπου αλλά σου δίνουν ανταπτορακι οπότε δεν υπάρχει πρόβλημα. Στα υπόλοιπα είναι ίδια. Η μπάντα 4g 800 παίζει κανονικά και φοράει πάνω και το oxygen os που είναι για Ευρώπη.

Link to comment
Share on other sites

Ναι το priority direct mail είναι η μόνη εγγυημένη μέθοδος και δοκιμασμένη καιρό τώρα ότι δεν περνάει τελωνείο. Για πόσο χρονικό διάστημα θα κάνει να φτάσει κάνεις δεν μπορεί να σου πει 100% γιατί αυτό εξαρτάται από πολλούς παράγοντες και ο σημαντικότερος είναι πόσο γεμάτο θα είναι το τελωνείο με δέματα εκείνη την περίοδο που θα έρθει. Το banggood λέει γύρω στις 15 μερες.

 

Εγγυημένη δεν είναι καμιά μέθοδος... Απλά ειναι αυτή με τις λιγότερες πιθανότητες. Πολύ δύσκολο να περάσει τελωνείο αλλά οχι 100%. Επίσης ποτέ δε ξέρεις πότε θα στραβωσει κάτι με τις μεθόδους αυτές... Προς το παρών δουλεύει αλλά οχι να λέμε οτι ειναι εγγυημένο οτι δε θα περάσει τελωνείο...

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

θα το παρω για ενα φιλο.

Έβλεπα παλιότερα να.παίζουν συχνα σε προσφορά και στο gear αλλα και στο banggood.

Βασικά ψάχνουμε για το φτηνότερο οπότε κοίταξα για το 6/64 αλλά δεν το βρήκα πουθενά σε αξιόλογη τιμή.

Νομίζω παλιότερα είχε παιξει και στα 280-300?

Υπάρχει τωρα με κάποιο κουπόνι η να παμε στα 352€ που λέτε για το 8/128?

Τα 352€ ειναι με priority αλλά ποιό ειναι το κουπόνι που κατεβάζει την τιμή?

 

Ακόμα να ρωτήσω σε τι τιμες παίζουν τα 6t?

 

Ενα τελευταίο παρακαλώ.

Μπορείτε να δώσετε ένα λινκ για φτηνό τζάμι αλλά και για θήκες .

Μια απλή σιλικόνης αλλά και μια "τανκς" μιας και βλέπω να αρπάζει συχνά ο πιτσιρικάς το κινητό, αν είναι και απο banggood να έρθουν πακέτο ακόμα καλύτερα.

Συγγνώμη για το κατεβατό αλλα και για τις σίγουρα επαναλαμβανόμενες ερωτήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Για τζαμάκι φθηνό δες αυτό

https://s.click.aliexpress.com/e/bXSNunPE

 

Για θήκες αν θες δες επίσης σε aliexpress κάτι τέτοιο, (σιλικόνης η καλύτερη είναι αυτή που έρχεται με το κινητό νομίζω)

https://s.click.aliexpress.com/e/Dpofx0c

 

Κουπόνι είχε αναφερθεί αυτό op68

#never settle down
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ.

Υπάρχει πουθενά φθηνότερα (μπαίνει σε προσφορά η πιάνει το κουπόνι) στο 6/64 που να αξίζει αν γλυτώσεις κάποια χρήματα?

Με τις εκδόσεις του 6 τι να προσέξω ?

Ποιά η ουσιαστική διαφορά China με international γιατί νομίζω δεν υπάρχει, η κανω λάθος?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Διαπίστωσα τυχαία οτι όταν βρίσκομαι σε χώρο που υπάρχει δικτύο wifi 2.4G και 5G ταυτόχρονα, όταν επιλεξω να συνδεθώ συνδέεται αυτόματα στα 5G χωρίς να βρισκω πουθενά δυνατότητα αλλαγής στα 2.4G. Γνωρίζω οτι ειναι σαφως καλύτερη η σύνδεση στα 5G αλλά για λόγους που δεν υπάρχει λόγος να εξηγώ, χρειάζεται καποιες φορές να ειμαι συνδεδεμένος στο 2.4 δίκτυο και δε βρίσκω πουθενά τρόπο να το αλλάξω. Γνωρίζει κανείς κάτι επ'αυτου;. Πχ παλιότερα με xiaomi θυμάμαι υπήρχε επιλογή στις ρυθμίσεις του wifi και μπορούσα να επιλέξω το δίκτυο

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το 6/64 μάλλον μας τελείωσε. Γι'αυτό πήγαινα αλλά δεν πρόλαβα. Θα βάλεις το κουπόνι στο τέλος της διαδικασίας και θα δεις την έκπτωση.

Δεν χρειάζεται να προσέξεις τίποτα. Μόνο το χρώμα να αποφασίσεις.mirror ή midnight.

 

Ευχαριστώ.

Υπάρχει πουθενά φθηνότερα (μπαίνει σε προσφορά η πιάνει το κουπόνι) στο 6/64 που να αξίζει αν γλυτώσεις κάποια χρήματα?

Με τις εκδόσεις του 6 τι να προσέξω ?

Ποιά η ουσιαστική διαφορά China με international γιατί νομίζω δεν υπάρχει, η κανω λάθος?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στο φόρουμ.σημερα παρατήρησα ότι στην αρχική οθόνη εμφανίζεται το λογότυπο του facebook..σαν να έχει κολλήσει από πίσω..τι μπορεί να είναι αυτό;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στο φόρουμ.σημερα παρατήρησα ότι στην αρχική οθόνη εμφανίζεται το λογότυπο του facebook..σαν να έχει κολλήσει από πίσω..τι μπορεί να είναι αυτό;
Burn in λέγεται.

 

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 6

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...