Jump to content

OnePlus 6


TAZ_DEV
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά μολισ παρέλαβα! Ενθουσιασμός! Φοβερό πραγματικά! Έχουμε Λίνκ για gcam;;;

 

https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/dev-xtrme/

Δοκίμασε την πρώτη δουλεύουν όλα...

Oneplus 6
Link to comment
Share on other sites

https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/dev-xtrme/

 

Δοκίμασε την πρώτη δουλεύουν όλα...

Όχι βέβαια.

Δεν προτίνεις σε νέο χρήστη ότι ναναι.

 

Εκεί προτείνουν αυτή ως recommended:

MGC_6.1.021_BSG_Arnova_TlnNeun_V1.3.030119.0645.apk

 

Μάλλον κάτι θα ξέρουν καλύτερα, ε;

 

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Όχι βέβαια.

Δεν προτίνεις σε νέο χρήστη ότι ναναι.

 

Εκεί προτείνουν αυτή ως recommended:

MGC_6.1.021_BSG_Arnova_TlnNeun_V1.3.030119.0645.apk

 

Μάλλον κάτι θα ξέρουν καλύτερα, ε;

 

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

 

Καλησπέρα παιδιά! Κάτοχος κ εγώ εδώ και 2 εβδομάδες.. Απλά φοβερό.Θα ήθελα να ρωτήσω κ εγώ για την gcam: έχει manual ρυθμίσεις και γενικά τι πρέπει να ενεργοποιήσουμε στις ρυθμίσεις; Επίσης στο magisk πια είναι τα καλύτερα modules για την συσκευή μας;Εγώ έχω βάλει μόνο εγγραφή κλήσης και ξενέρωσα που δεν λειτουργεί το always on display στην 9.0.4. που για μένα είναι πολύ χρήσιμο..

Link to comment
Share on other sites

1% εγώ φίλε μου

 

Εγώ κάθε μέρα είμαι μεταξύ 30 και 40% :( η μπαταρία δεν βλέπεται! Εννοείται ότι δεν έχω αλλάξει τίποτα από τις ρυθμίσεις σε σχέση με προηγούμενες εκδόσεις.

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς άλλος τρελη κατανάλωση μπαταρίας από Google play services στην 9.0.4?

 

Το έχω δύο εβδομάδες και είχα την τελευταία φορά 2 μέρες και κάτι από φόρτιση με πάνω από 6 ώρες sot.Με ανοιχτό wifi ή data και συνδεδεμένο ρολόι garmin σχεδόν συνέχεια εκτός από νύχτα.Παιχνιδια βέβαια δεν παίζω εκτός λίγο temple run.Για μένα μέχρι στιγμής πολύ καλή η κατανάλωση αλλά δεν έχω άποψη από προηγούμενες εκδόσεις.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά! Κάτοχος κ εγώ εδώ και 2 εβδομάδες.. Απλά φοβερό.Θα ήθελα να ρωτήσω κ εγώ για την gcam: έχει manual ρυθμίσεις και γενικά τι πρέπει να ενεργοποιήσουμε στις ρυθμίσεις; Επίσης στο magisk πια είναι τα καλύτερα modules για την συσκευή μας;Εγώ έχω βάλει μόνο εγγραφή κλήσης και ξενέρωσα που δεν λειτουργεί το always on display στην 9.0.4. που για μένα είναι πολύ χρήσιμο..
Καταρχήν για την gcam υπάρχουν και έτοιμα προφίλ με ιδανικές ρυθμίσεις. Μετά ο κάθε χρήστης αλλάζει ο,τι θέλει.

 

Όσο για το always on, υπάρχει εφαρμογή που κάνει σχεδόν αυτό το πράγμα αλλά τρώει πολύ μπαταρία.

Λέγεται Plus Beat

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Εγώ κάθε μέρα είμαι μεταξύ 30 και 40% :( η μπαταρία δεν βλέπεται! Εννοείται ότι δεν έχω αλλάξει τίποτα από τις ρυθμίσεις σε σχέση με προηγούμενες εκδόσεις.
Χρησιμοποιείς μήπως kwgt;

 

Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το σύμβολο αριστερά του 4G τι είναι;

Δεν θυμάμαι να το έχω ξαναδει

 

Edit. Screen rotation. Ok.

Edited by marlboro man

 

iphone 14 pro

 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ κάθε μέρα είμαι μεταξύ 30 και 40% :( η μπαταρία δεν βλέπεται! Εννοείται ότι δεν έχω αλλάξει τίποτα από τις ρυθμίσεις σε σχέση με προηγούμενες εκδόσεις.
Πήγαινε στις ρυθμίσεις/εφαρμογές βρες το play service, play store και μετά διαγραφή προσωρινής μνήμης . Τις περισσότερες φορές σταματά την κατανάλωση σε μένα, μετά από αναβαθμίσεις. .
Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς άλλος τρελη κατανάλωση μπαταρίας από Google play services στην 9.0.4?
Γενικά όχι αλλά εχθες μου εφαγε την μπαταρία και μόλις μπήκα να δω τι ήταν μου έλεγε 40% play store

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

MOTOROLA MILESTONE,MOTOROLA RAZR i,MOTOROLA MOTO X 2nd gen,ONEPLUS 6
Link to comment
Share on other sites

Τέτοια θέματα με play store και play services λύνονται συνήθως με ένα απλό restart

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε στις ρυθμίσεις/εφαρμογές βρες το play service, play store και μετά διαγραφή προσωρινής μνήμης . Τις περισσότερες φορές σταματά την κατανάλωση σε μένα, μετά από αναβαθμίσεις. .

 

Θα το δοκιμάσω! Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

lg g7 330(2 χρινια εγγυηση) , η one plus 6 8 128 360 (χωρις εγγυηση από κινα)? βλεπω συνεχεια ότι το g7 είναι καλυτερο . αλλα να πω την αληθεια εμπιστεύομαι πιο πολύ την one plus κ είναι κ λιγο πιο μαζεμενο παρολο που εχει πιο μεγαλη οθονη από το g 7
Xiaomi Mi 9t pro red
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!Μόλις παρέλαβα την OnePlus 6 Protective Case Karbon από Κίνα. Εκπληκτική!Δεν προστατεύει και πολύ βέβαια αλλά σε όποιον αρέσουν οι λεπτές θήκες είναι ιδανική!
Link to comment
Share on other sites

lg g7 330(2 χρινια εγγυηση) , η one plus 6 8 128 360 (χωρις εγγυηση από κινα)? βλεπω συνεχεια ότι το g7 είναι καλυτερο . αλλα να πω την αληθεια εμπιστεύομαι πιο πολύ την one plus κ είναι κ λιγο πιο μαζεμενο παρολο που εχει πιο μεγαλη οθονη από το g 7

 

Ήμουν και εγώ στο δίλημμα αυτό αλλά δεν εμπιστευόμουν καθόλου την lg σε θέμα λειτουργικού και αναβαθμίσεις. Έχει αρκετά + έναντι του op6, όπως, sd, ραδιόφωνο, κορυφαίο ήχο, αλλά η υποστήριξη είναι υποστήριξη...

Το οπ6 έχει καλύτερη κάμερα, μεγαλύτερη μπαταρία και όπως είπα και πιο πάνω πολύ καλύτερη υποστήριξη.

 

Όσοι έχουν τον μαμά εκινητή, πόσο % σας τρώει σε 1 φόρτιση; Εμένα 5-7% και δεν ξέρω αν είναι καλό.

Edited by bill_phone
Link to comment
Share on other sites

Για όποιον θέλει κάτι οικονομικό αλλά και καλό σε θήκη ας ρίξει μια ματιά εδώ (https://rover.ebay.com/rover/0/0/0?mpre=https%3A%2F%2Fwww.ebay.com%2Fulk%2Fitm%2F283240185049) μόλις παρέλαβα και τις τρεις και έμεινα απόλυτα ικανοποιημένος! Τώρα σε πτώση θα δείξει
#never settle down
Link to comment
Share on other sites

Για όποιον θέλει κάτι οικονομικό αλλά και καλό σε θήκη ας ρίξει μια ματιά εδώ (https://rover.ebay.com/rover/0/0/0?mpre=https%3A%2F%2Fwww.ebay.com%2Fulk%2Fitm%2F283240185049) μόλις παρέλαβα και τις τρεις και έμεινα απόλυτα ικανοποιημένος! Τώρα σε πτώση θα δείξει

 

Για ανέβασε καμιά φωτογραφία να τις δούμε live

Link to comment
Share on other sites

Προσθέτουν πολύ όγκο????

Για όποιον θέλει κάτι οικονομικό αλλά και καλό σε θήκη ας ρίξει μια ματιά εδώ (https://rover.ebay.com/rover/0/0/0?mpre=https%3A%2F%2Fwww.ebay.com%2Fulk%2Fitm%2F283240185049) μόλις παρέλαβα και τις τρεις και έμεινα απόλυτα ικανοποιημένος! Τώρα σε πτώση θα δείξει
Link to comment
Share on other sites

Προσθέτουν πολύ όγκο????

 

Πολύ άνετες στο χέρι, σαν να μην φοράς θήκη και από μπροστά είναι στο ύψος από το τζαμάκι. Τώρα να τονίσω τα πάντα είναι υποκειμενικά μην πάρω κανέναν στο λαιμό μου σας βάζω και ένα λινκ με κάτι φώτο που έβγαλα και αποφασίζετε.. https://drive.google.com/folderview?id=1DN_wJ4uRW2lSuO2TYs58uaVwZJPKpJwX

#never settle down
Link to comment
Share on other sites

Ήμουν και εγώ στο δίλημμα αυτό αλλά δεν εμπιστευόμουν καθόλου την lg σε θέμα λειτουργικού και αναβαθμίσεις. Έχει αρκετά + έναντι του op6, όπως, sd, ραδιόφωνο, κορυφαίο ήχο, αλλά η υποστήριξη είναι υποστήριξη...

Το οπ6 έχει καλύτερη κάμερα, μεγαλύτερη μπαταρία και όπως είπα και πιο πάνω πολύ καλύτερη υποστήριξη.

 

Όσοι έχουν τον μαμά εκινητή, πόσο % σας τρώει σε 1 φόρτιση; Εμένα 5-7% και δεν ξέρω αν είναι καλό.

 

Εμένα 2-3% αλλά δεν νομίζω ότι και εσύ έχεις κάποιο θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Μετά από 3 μήνες χρήσης έχω να πω ότι το op6 μου δεν το αλλάζω με τίποτα. Το τελευταίο κινητό που με βόλεψε τόσο ήταν το lenovo zuk z1 τότε το μακρινό 2015. Μετά από αυτό εγκατέλειψα την θύρα 3.5mm και το μετάνιωσα αρκετές φορές καθώς ούτε το leeco ούτε το mix2 είχαν 3.5 θύρα. Και όχι μόνο αυτό, είναι το μόνο κινητό μου με καλύπτει all around από θέμα ταχύτητας λειτουργικό κάμερα και μπαταρία. Το επόμενο θα είναι σίγουρα oneplus αλλά με την εγκατάλειψη του headphone jack που μάλλον δεν θα έχουν τα επόμενα δύσκολα θα το αποχωριστώ.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 6

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...