Jump to content

OnePlus 6


TAZ_DEV
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχω παρατήσει επίσης,ότι τις τελευταίες μέρες μου κάνει soft reboot σε τελείωςrandom στιγμές.

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Κάποια εφαρμογή πιθανότατα στην κάνει...

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Είμαι σχεδόν σίγουρος ότι δεν έχω προσθέσει τίποτα καινούργιο

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

Είμαι σχεδόν σίγουρος ότι δεν έχω προσθέσει τίποτα καινούργιο

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Βάλτο σε safe mode να δεις αν στο κάνει ξανά.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Με την τελευταία beta 9 ειχα και εγω γύρω στα 4 soft reboot μεχρι τώρα στα καλα καθούμενα, θα την ξαναπεράσω απο πανω και βλέπουμε.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον, επειδη ειχα κ αλλο rebbot, εκανα πληρη επαναφορα με το msmdownload tool στην 5.1.5 και τωρα κατεβαζω το update της 9.0.2

Μετα την επαναφορα με το tool, το τηλεφωνο επανερχεται σε πληρως εργοστασιακη κατασταση, ακομα και με τον bootloader κλειδωμενο.

Με αυτο το τροπο εφυγε και το ενοχλητικο μηνυμα για corrupted device, που οταν ειχα κανει τη διαδικασια μονος μου, δεν ειχε φυγει.

Οποτε τωρα περιμενω να δω συμπεριφορα.

Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

Στο 1+5 ειχε το κινητο διαχωρισμο 2 εφαρμογων στην οθονη. Στο 1+6 υπαρχει αυτη η επιλογη;

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στο 1+5 ειχε το κινητο διαχωρισμο 2 εφαρμογων στην οθονη. Στο 1+6 υπαρχει αυτη η επιλογη;

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ναι

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

ετσι απο περιεργια ειμαι ο μονος που με οτι εκδοση oos και οτι κερνελ και αν δοκιμασα στο 1+6 παντα θα το εχω το scolling lag,latency,stutter η οπως θες πες το ? κυριως στον chrome εκει κανει μπαμ η κατασταση:blink:
Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους μετά από καιρό βρήκα χρόνο να κάνω root την συσκευή και να βάλω επιτέλους κάποια πράγματα που δεν έχει. Πέρασα magisk και δοκίμασα μερικά μοντακια. Ωραίο το stereo mod μου είχε λείψει η stereo λειτουργία που είχα στο mix 2. Επιτέλους πραγματικό always on display με μοντάκι που βρήκα στο xda, έβαλα ηχογράφηση κλήσεων και greenify για να δω αν έχει κάποιο αποτέλεσμα στην μπαταρία. Επίσης αφού το έκανα ροοτ έβαλα και το adaway που πραγματικά σώζει και μου είχε σπάσει τα νεύρα με τις διαφημίσεις. Υπάρχει κάποιο άλλο magisk module που να είναι χρήσιμο? Εσείς τι έχετε βάλει?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα. Νέος κάτοχος του 1+6 μετά από μια τετραετία με το λατρεμένο Nexus 5.

 

Συνοπτικά έχω μείνει εντυπωσιασμένος από το κινητό. Τρομερή ταχύτητα, φοβερή οθόνη, εκπληκτική μπαταρία (8.30 ώρες sot! με την πρώτη φόρτιση και με πολύ πείραγμα, κατέβασμα εφαρμογών κτλ.) αλλά και το λογισμικό με έχουν αφήσει πολύ ικανοποιημένο σε σημείο να μην σκέφτομαι καν για custom rom (ενώ το Nexus το έχω σκίσει).

 

Βέβαια έχω ξεκλειδώσει bootloader, πέρασα twrp και magisk με τα YouTube vanced, v4a, Stereo speaker και Adguard dns να έρχονται πρώτα. Το τελευταίο δουλεύει πολύ καλά και είναι πιο ελαφρύ από το adaway.

 

Καλά Χριστούγεννα εύχομαι, θα τα λέμε.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Smile...
Link to comment
Share on other sites

έβαλα beta 9, από διαχείριση ραμ μια χαρά αλλά από ταχύτητα είναι άστα να πάνε. σαν να έχει θέμα στο scrolling
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση μπορούμε να ελέγξουμε απομακρυσμένα συσκευές;; Όπως τηλεόραση ,ac κτλ;;θέλει κάποια ρύθμιση ή πρόγραμμα;

Με τον "παραδοσιακό" τρόπο, όχι δε γίνεται! Δεν έχει η συσκευή θύρα υπέρυθρων!

Μόνο μέσω wifi (αν το υποστηρίζει η συσκευή που θέλεις να χειριστείς) με την ανάλογη εφαρμογή της εκάστοτε συσκευής.

Edited by Titarasaudi
Link to comment
Share on other sites

με την beta 9 έχω κανονικό τηλέφωνο επιτέλους χωρίς ηλιθια reload.
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και Χρόνια Πολλά!

Ξανα στην κατοχη μου το 6αρι και φυσικα ειναι πολυβολο!

Εαν καποιος εχει την sandstone case ευχαριστως να τον απαλλαξω!!!

Φυσικα με το αναλογο αντιτιμο!!

 

Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους μετά από καιρό βρήκα χρόνο να κάνω root την συσκευή και να βάλω επιτέλους κάποια πράγματα που δεν έχει. Πέρασα magisk και δοκίμασα μερικά μοντακια. Ωραίο το stereo mod μου είχε λείψει η stereo λειτουργία που είχα στο mix 2. Επιτέλους πραγματικό always on display με μοντάκι που βρήκα στο xda, έβαλα ηχογράφηση κλήσεων και greenify για να δω αν έχει κάποιο αποτέλεσμα στην μπαταρία. Επίσης αφού το έκανα ροοτ έβαλα και το adaway που πραγματικά σώζει και μου είχε σπάσει τα νεύρα με τις διαφημίσεις. Υπάρχει κάποιο άλλο magisk module που να είναι χρήσιμο? Εσείς τι έχετε βάλει?
App systemizer και Doze for Gms δουλεύω από Magisk

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Ναι κατεβάζεις το full update και το περνάς μέσω twrp. Απλά μετά πρέπει να ξαναφλασαρεις recovery και root και είσαι οκ

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Είσαι σίγουρος ότι είναι υποχρεωτικό να περνάς ξανά το recovery κάθε φορά που κάνεις update;

Νομίζω μόνο φλασαρισμα του magisk ότι είναι αρκετό.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Ναι,είναι υποχρεωτικό πλέον.

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

Καλήμερα και χρόνια πολλά.

Αν εγκαταστήσω το viper4android από το magisk και για τον οποιοδήποτε λόγο κάποια στιγμή θέλω να το απεγκαταστησω αφήνει τίποτα μόνιμα αρχεία στο system η μόλις το απενεργοποιησω από το magisk γυρνάνε όλα σε στοκ?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα και χρονια πολλα σε ολλους παντα με υγεια!Μια ερωτηση:το stereo speaker ειναι ασφαλες η υπαρχει περιπτωση βλαβης του ακουστικου;Εχει μεγαλη διαφορα ο ηχος;
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια και χρονια πολλα,ειμαι αναμεσα σε mi8 (6-128) και op6 (8-128) η διαφορα τους αυτη την στιγμη ειναι περιπου 45 ευρω.Πιστευεται οτι αξιζει να παω στο οπ6? H μπαταρια τι sot σας βγαζει ,γιατι βλεπω σε διαφορα βιντεο του εξωτερικου οτι με το ζορι βγαζει την μερα. Εγω να σας πω δεν παιζω καθολου παιχνιδια,αν το ζορισω θα κανω χρηση youtube,face,messenger,serfarisma ston chrome. Θελω με μετρια χρηση να βγαζει 1,5 μερα και να μην μου ξαναφορτωνει τις εφαρμογες που θα 'αφηνω' να τρεχουν στο background..
Link to comment
Share on other sites

σε μια μέρα περνάω τις 7 ώρες sot. συνήθως δεν καταφέρνω να τελειώσω την μπαταρία στην μια μέρα, πάω 48 με 50 ώρες με 4.30 ώρες οθόνη και μένει και 10%
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 6

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...