Jump to content

OnePlus 6


TAZ_DEV
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε ευχαριστω πολυ .......

Να είσαι καλά. Σου δούλεψε;

 

Παιδες μια ερωτηση.Τοσα χρονια σε 1+ αυτο με το 6αρι και μετα πρωτη φορα το βλεπω.Τοσο καιρο λοιπον απο το 3αρι εως και το 5Τ που ειχα πριν καθε φορα που εβγαινε καποιο update ακολουθουσα την εξης διαδικασια για τερμα clean install

 

Reboot twrp

Wipe Data/cache/dalvik/system/internal

reboot twrp

flash stock oos

flash magisk

flash no_verity

flash extras...

 

και ολα πηγαιναν καλως παντα χωρις bug χωρις τιποτα.Πηγα λοιπον να ακολουθησω την ιδια διαδικασια στο 6αρι και παπαλα.μολις τα εκανα γουαιπ ολα και εκανα reboot twrp κατεληγα στο fastboot mode χωρις recovery system etc..

 

Η ερωτηση ειναι.Πλεον στο 6αρι ποιος θεωρειται ο σωστος τροπος του clean install γιατι θα ξεχασουμε και αυτα που ξεραμε :lol: ?

 

Θέλει ξανά φλασάρισμα και τοrecovery.

 

Once you have downloaded all the required files on you device, please follow as below

 

1. Reboot to the latest Bluspark TWRP Recommended

 

2. Take a Nandroid of your existing ROM just in case you need it

 

3. Flash the latest Full Beta OOS Zip

 

4. Flash the TWRP installer Zip

 

5. Reboot to RECOVERY to make sure TWRP stays and continue to root.

 

6. Flash Magisk V17.1 to maintain root (Follow the build.prop edit for Safetynet pass)

 

7. Reboot System and Enjoy the latest firmware without any data loss

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Ε Π Ι Τ Ε Λ Ο Υ Σ!!Από τις 22/11 παραγγελία gb μου το στείλανε σήμερα.Ρε παιδιά όσοι βάλατε eu priority line όταν σας στείλανε email ship out στον τρόπο αποστολής έγραφε αυτό EUEXPHQRD ή αλλάξανε τρόπο αποστολής Edited by sifounas7
Link to comment
Share on other sites

Ε Π Ι Τ Ε Λ Ο Υ Σ!!Από τις 22/11 παραγγελία gb μου το στείλανε σήμερα.Ρε παιδιά όσοι βάλατε eu priority line όταν σας στείλανε email ship out στον τρόπο αποστολής έγραφε αυτό EUEXPHQRD η

 

 

DHL.

 

Αν το τρακιν τελειώνει σε DE, θα κανει 20 περίπου μέρες για Γερμανία και αλλη μια βδομαδα (οδικώς) Γερμανία - Ελλάδα. Παρελαβα OP6 σήμερα για φίλο (παραγγελία 8/11 στο GB)

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

DHL.

 

Αν το τρακιν τελειώνει σε DE, θα κανει 20 περίπου μέρες για Γερμανία και αλλη μια βδομαδα (οδικώς) Γερμανία - Ελλάδα. Παρελαβα OP6 σήμερα για φίλο (παραγγελία 8/11 στο GB)

 

Ναι σε DE τελειώνει.Αρα φίλε μου και εσύ eu priority line είχες βάλει απο ότι καταλαβαίνω και είχες κάτι τέτοιο (EUEXPHQRD) για shipping method;

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους φτάνει η ώρα να παραλάβω και εγώ το δικό μου oneplus 6. Παραγγελία στις 1/11 αποστολή στις 9/11 στα 350 το 64αρι και θα μου έρθει την Παρασκευή. Από όσα διάβασα όλοι αναφέρουν μικρούς χρόνους για DHL που στέλνει το gearbest με priority αλλά εμένα άργησε αρκετά (ένα μήνα σχεδόν έκανε). Πάντως το gearbest βάζει ακόμα το 128αρι σε έκπτωση στα 380 με αποστολή από ότι λένε 7 με 10 του μήνα. Τώρα γιατί δεν έχουν στείλει ακόμα τις παραγγελίες τις 11/11 δεν ξέρω......

Σε όσους έχουν παραγγείλει υπομονή. Κρίμα είναι να ακυρώσετε και να χάσετε την καλή τιμή που πετύχατε

Edited by P_papadis
Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους φτάνει η ώρα να παραλάβω και εγώ το δικό μου oneplus 6. Παραγγελία στις 1/11 αποστολή στις 9/11 στα 350 το 64αρι και θα μου έρθει την Παρασκευή. Από όσα διάβασα όλοι αναφέρουν μικρούς χρόνους για DHL που στέλνει το gearbest με priority αλλά εμένα άργησε αρκετά (ένα μήνα σχεδόν έκανε). Πάντως το gearbest βάζει ακόμα το 128αρι σε έκπτωση στα 380 με αποστολή από ότι λένε 7 με 10 του μήνα. Τώρα γιατί δεν έχουν στείλει ακόμα τις παραγγελίες τις 11/11 δεν ξέρω......

Σε όσους έχουν παραγγείλει υπομονή. Κρίμα είναι να ακυρώσετε και να χάσετε την καλή τιμή που πετύχατε

 

Συμφωνώ φίλε μου απλά είναι πολύ σπάσιμο νεύρων να περιμένεις 2 βδομάδες (Η περίπτωση μου 22/11-σημερα αποστολή)για να στο στείλουν + ότι μετά θα περιμένεις άλλο ένα μήνα για να σου έρθει

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν από εχθές δοκιμάζω την beta 8 μια χαρά είναι α λ λ α...... Είμαι 48%μπαταρια με 1ωρα και 38λεπτα οθόνη χωρίς παιχνίδια.....

Λέτε να τα έχει παίξει η μπαταρία......

Σκέφτομαι να ξάνα πάω σε android 8 να δοκιμάσω γιατί είχα 7:30 ώρες οθόνη με την ίδια χρήση...

Oneplus 6
Link to comment
Share on other sites

Άστο να χαλαρώσει μια δυο μέρες, και μετά βλέπεις πως δουλεύει η μπαταρία σου. Να χαλάσει ξαφνικά πάνω στη αναβάθμιση,είναι ψιλό απίθανο

 

Εδώ είμαι εγώ σήμερα,και πέρασα την 8 εχθές.

Επίσης,πέρασα πρώτα την OP7 με fast boot, wipe κτλ, έκανα re lock τον bootloader, αλλά ακόμα εμφανίζει το μήνυμα στην αρχή ότι η συσκευή είναι corrupted. Θέλω να δοκιμάσω και με το msmdownload να δω μήπως αυτό αλλάξει.43081f9403cee983439fcaa2a1ef98dc.jpg

Edited by lgalkis
Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

Άστο να χαλαρώσει μια δυο μέρες, και μετά βλέπεις πως δουλεύει η μπαταρία σου. Να χαλάσει ξαφνικά πάνω στη αναβάθμιση,είναι ψιλό απίθανο

 

Εδώ είμαι εγώ σήμερα,και πέρασα την 8 εχθές.

Επίσης,πέρασα πρώτα την OP7 με fast boot, wipe κτλ, έκανα re lock τον bootloader, αλλά ακόμα εμφανίζει το μήνυμα στην αρχή ότι η συσκευή είναι corrupted. Θέλω να δοκιμάσω και με το msmdownload να δω μήπως αυτό αλλάξει.43081f9403cee983439fcaa2a1ef98dc.jpg

 

Εγώ το είχα μπρικαρι και με το πρόγραμμα msmdownload έκανα εγκατάσταση την 5.1.5 και μου κλειδώθηκε πάλι ο bootloader...

Τώρα εάν θέλω να κάνω καθαρή εγκατάσταση με wipe όλα εκτός την internal την 5.1.11 απο beta 8 χρειάζεται να κάνω κάτι?

Oneplus 6
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω πως μπορείς ,λόγο διαφορετικών security patches που έχουν περάσει. Αν και νομίζω πως με fastboot rom ή στη χειρότερη με το mdm, να βάλεις ότι θες. Εγώ ήθελα να το επαναφέρω πλήρως στην αρχική κατάσταση, έχω περάσει με fastboot την OP7, έκανα wipe τα πάντα, κλείδωσα bootloader, και το μήνυμα για corrupted device, συνεχίζει και βγαίνει, απλά θέλει πάτημα για να προχωρήσει. Δεν ξέρω αν με την stable 9.0.2 το μήνυμα σβήνει.

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

Ε Π Ι Τ Ε Λ Ο Υ Σ!!Από τις 22/11 παραγγελία gb μου το στείλανε σήμερα.Ρε παιδιά όσοι βάλατε eu priority line όταν σας στείλανε email ship out στον τρόπο αποστολής έγραφε αυτό EUEXPHQRD ή αλλάξανε τρόπο αποστολής

 

Με το καλό να παραλάβεις!

Μια ερώτηση μόνο, πήρες το 128 ή το 64?

 

Γιατί εμένα μου γράφουν κάτι ιστορίες για την έκδοση του 128:

"We have submitted a large order with the manufacturer, they attempt to supply the goods on time. We have urged the manufacturer to expedite delivery and the item will be in stock again soon. Once it is in stock, we will ship it for you in time. Please wait with more patience."

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες!!! Παρέλαβα και εγω χθες το 8/128 απο gearbest με DHL! Πρώτη εντύπωση πραγματικά εντυπωσιακό και σφαιράτο! (Προέρχομαι από Samsung Galaxy S6)
Link to comment
Share on other sites

Τα μισά ποστ αφορούν παραλαβές και χρόνους αναμονής.

Καλά πρώτη φορά αγοράζετε κάτι από εξωτερικό και έχετε τόση ανάγκη να το ποστάρετε;;

Στην τελική γράψτε το στα σχετικά θέματα με αγορές από Κίνα. Όχι εδώ.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Με το καλό να παραλάβεις!

Μια ερώτηση μόνο, πήρες το 128 ή το 64?

 

Γιατί εμένα μου γράφουν κάτι ιστορίες για την έκδοση του 128:

"We have submitted a large order with the manufacturer, they attempt to supply the goods on time. We have urged the manufacturer to expedite delivery and the item will be in stock again soon. Once it is in stock, we will ship it for you in time. Please wait with more patience."

 

Ευχαριστώ.Το 128 πήρα.Υπομονη να χεις θα στο στείλουν,δεν γίνεται αλλιώς..Είναι ξενερωμα..

Edited by sifounas7
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας....

Λοιπόν είπα να δοκιμάσω την treskmod μέχρι στιγμής παρά πολύ καλή....

Το θέμα είναι πως μπορώ να εγκαταστήσω bluspark recovery?

Oneplus 6
Link to comment
Share on other sites

Σε τι μορφή το κατεβάζεις; Συνήθως ,περνας ένα .img και ένα .zip αρχείο στην sd, μπαίνεις με fastboot boot και το recovery που θες, τρέχεις το zip και εγκαθίσταται το recovery και στα δύο slots. Απλά γενικά, όταν φλασαρεις άλλη rom, ξανά φλασαρεις το recovery γιατί σβήνεται

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας....

Λοιπόν είπα να δοκιμάσω την treskmod μέχρι στιγμής παρά πολύ καλή....

Το θέμα είναι πως μπορώ να εγκαταστήσω bluspark recovery?

Βρήκες κανένα αρνητικό σε σχέση με OOS?

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Βρήκες κανένα αρνητικό σε σχέση με OOS?

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

 

Μέχρι στιγμής κανένα.... Θα πω αύριο για μπαταρία....

Oneplus 6
Link to comment
Share on other sites

CY140755078DE

In transit Germany ----> Greece

 

2018-12-05 02:35:00The instruction data for this shipment have been provided by the sender to DHL electronically

 

Origin: Germany (448 MS)

The instruction data for this shipment have been provided by the sender to DHL electronically2018-12-05 02:35:00

 

First vessel (517 MS)

Departure in Location Warehouse Sorting Centre.2018-12-05 18:40:58

 

Shipping Label Printed.2018-12-05 17:01:37

 

Confirmed & Prepared For Packing.2018-12-05 17:01:36

Order Created.2018-12-04 18:55:17

 

Υπάρχει περίπτωση απο χθες που το έστειλαν να έφτασε Γερμανία η γράφει ότι να ναι;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.

 

Έχει να προτείνει κανεις κάποια αξιόλογη εφαρμογή αναγνώρισης κλήσεων;

 

Για πολύ καιρό χρησιμοποιούσα το Ελληνικό Caller ID https://play.google.com/store/apps/details?id=com.theengineer.greekcallerid&hl=el αλλά εδώ και κάτι μήνες το έχει παρατήσει ο προγραμματιστής και δεν παίζει η εφαρμογή.

 

Ιδανικά θα ήθελα να πετάει popup παράθυρο με τα στοιχεία του καλούντα, όχι phone app με ενσωματωμένη τη λειτουργία.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρες,

Παρέλαβα και εγώ την crashguard. Ωραία είναι. Μου αρέσει που πιάνεις πίσω την πλάτη. Δεν ήξερα ότι υπήρχε τέτοια θήκη. Απλά θα περίμενα να είναι πιο μαλακή στις άκρες για μεγαλύτερη απορρόφηση. αλλά αφού (1ή2) κάποια μέλη είπαν ότι σε άσχημο πέσιμο προστάτεψε το κινητό καλύφθηκα.

Link to comment
Share on other sites

CY140755078DE

In transit Germany ----> Greece

 

2018-12-05 02:35:00The instruction data for this shipment have been provided by the sender to DHL electronically

 

Origin: Germany (448 MS)

The instruction data for this shipment have been provided by the sender to DHL electronically2018-12-05 02:35:00

 

First vessel (517 MS)

Departure in Location Warehouse Sorting Centre.2018-12-05 18:40:58

 

Shipping Label Printed.2018-12-05 17:01:37

 

Confirmed & Prepared For Packing.2018-12-05 17:01:36

Order Created.2018-12-04 18:55:17

 

Υπάρχει περίπτωση απο χθες που το έστειλαν να έφτασε Γερμανία η γράφει ότι να ναι;

Απάντηση : όχι, είναι πολύ νωρίς ακόμη. Πήγαινε στο dhl.de και αφού φτάσει εκεί μετά το παρακολουθείς στο dhl.gr

Υπόδειξη : είναι κρίμα να γεμίζουμε το νήμα με άσχετα post ειδικά όταν υπάρχουν νήματα για τέτοια θέματα..., παραγγελίες, sites, αποστολές κτλ.

Φιλικά.

 

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk

:cool:

I want to be,

what i was,

when i wanted to be,

what i am now!!!

Link to comment
Share on other sites

Απάντηση : όχι, είναι πολύ νωρίς ακόμη. Πήγαινε στο dhl.de και αφού φτάσει εκεί μετά το παρακολουθείς στο dhl.gr

Υπόδειξη : είναι κρίμα να γεμίζουμε το νήμα με άσχετα post ειδικά όταν υπάρχουν νήματα για τέτοια θέματα..., παραγγελίες, sites, αποστολές κτλ.

Φιλικά.

 

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk

 

Ευχαριστώ πολύ φίλε μου.Για rom root υπάρχει άλλο νήμα ή εδώ συζητάμε;Έχω αρχίσει είδη να ψάχνω για να μαι έτοιμος απλά δεν ξέρω τι είναι καλύτερα να αφήσω στο κινητό:oreo, pie ή επειδή έτσι κ αλλιώς θα rootαρω απευθείας καμία custom; Έχει κάπου να διαβάσω για το έχουν δοκιμάσει άλλοι χρήστες;Στο g2 ασ πούμε είχαμε ξεχωριστό νήμα..

Edited by sifounas7
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ φίλε μου.Για rom root υπάρχει άλλο νήμα ή εδώ συζητάμε;Έχω αρχίσει είδη να ψάχνω για να μαι έτοιμος απλά δεν ξέρω τι είναι καλύτερα να αφήσω στο κινητό:oreo, pie ή επειδή έτσι κ αλλιώς θα rootαρω απευθείας καμία custom; Έχει κάπου να διαβάσω για το έχουν δοκιμάσει άλλοι χρήστες;Στο g2 ασ πούμε είχαμε ξεχωριστό νήμα..

 

Εδώ είναι ότι πρέπει για να μοιράζετε η γνώση, η εμπειρία και οι απορίες. Δεν βλέπω να υπάρχει κάποιο ξεχωριστό για One+6..., και δεν έχω ακόμη στα χέρια μου τη συσκευή για περισσότερα, ειμαι με το 5άρι ακόμη.

:cool:

I want to be,

what i was,

when i wanted to be,

what i am now!!!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 6

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...