Jump to content

OnePlus 6


TAZ_DEV
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τελικά προτίμησα μικρή συσκευή..

 

Οπότε στείλτε μήνυμα όποιος ενδιαφέρεται για το γνωστό πανέμορφο camo skin της Dbrand..

 

Στάλθηκε από το G8441 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κάκιστη. Θέλει διορθώσεις άμεσα.

 

Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk

 

Το έφτιαξα με ένα mod που βρήκα στο magisk

1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Το έφτιαξα με ένα mod που βρήκα στο magisk
ο συνδυασμος που μου έχει δουλέψει σε unroot συσκευη

 

είναι ο ακόλουθος..

 

πρώτα...

 

1: Go to the dialer and enter: *#800#

 

2: Select Enter

 

3: Go to Logkit

 

4: Swipe down to function switch

 

5: Tick VoLTE, VoWiFi switch

 

6: Reboot

 

εν συνεχεια κατεβαζετε τα δυο απαραιτητα αρχεια στον υπολογιστη σας και τα κανετε εγκατασταση..

 

1o https://mega.nz/#!5ZERnC7Z!ev6j8ZJXd7_78L4_YoUmTUESyZTSiHf-4968BOzh4d4

 

2o https://mega.nz/#!5ZERnC7Z!ev6j8ZJXd7_78L4_YoUmTUESyZTSiHf-4968BOzh4d4

 

 

και εν συνεχεία ακολουθείται τα βήματα...

 

1.Connect your phone to your laptop via USB

 

2. open dialer app and enter *#801#

 

Set Serial and Full-port switch to ON

 

3) Open "PDC" in your QPST start menu folder, best to do by right click & "run as administrator"

 

Select your device, right click on "Oversea-Commercial_DS" and deactivate Sub0 and Sub1

 

Click on Oversea-Commercial_DS again and click on remove

 

4) Close the app and reopen it

 

5) Select India-VoLTE-Vodafone or Telefonica_UK_Commercial, right click and SetSelectedConfig for both Sub0 and Sub1

 

6) Click on the profile from step 7 again and click on Activate

 

Yes, select UK/India even if you are located in another region (see above for comfirmed locations + carriers)

 

7) Restart your phone

 

 

η επιλογή που μου δούλεψε είναι η

 

Telefonica_UK_Commercial

 

 

υπάρχει και αυτό το video που εξηγεί την διαδικασία βήμα βήμα... στα Γερμανικά μεν αλλά βγάζεις άκρη..

 

Edited by anergos13

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

μου ήρθε το πακέτο από orzly με τις θήκες τζαμακια κλπ. οι θήκες καλές είναι, τα τζαμακια είναι μαπα (κόβουν οθόνη) και ο φορτιστής φαίνεται ψεύτικος.
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

μου ήρθε το πακέτο από orzly με τις θήκες τζαμακια κλπ. οι θήκες καλές είναι, τα τζαμακια είναι μαπα (κόβουν οθόνη) και ο φορτιστής φαίνεται ψεύτικος.
το κόψιμο της οθόνης είναι άπειρο ελάχιστο... και δεν ενοχλεί σε τπτ.. πραγματικά... η εφαρμογή του είναι τέλεια.. και η υφή του εξαιρετική.. και δεν πιάνει πολλές δακτύλιες....

 

προσωπικά θεωρώ ότι είναι άριστη η ποιότητα..

 

μήπως δεν το έχεις κεντράρει σωστά?

 

e7e3d17ee4399dbe406c1d37ec2f952f.jpgd85c9b592d981da6d9ad3d52e850f8ce.jpgdb4351d18fa596fd02236640a99eb5c3.jpg

Edited by anergos13

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

μια χαρά το κεντραρα αλλά δυστυχώς χάνει. σαν ποιότητα όμως είναι αρκετά καλό
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

μια χαρά το κεντραρα αλλά δυστυχώς χάνει. σαν ποιότητα όμως είναι αρκετά καλό
τι να σου πω.... πάντως όπως βλέπεις και στις φωτογραφίες.. σε εμένα.. δεν κόβει κάτι..

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Guys παρατηρώ ότι όταν χρησιμοποιώ την gcam για σελφι την αποθηκεύει ανάποδα. Όχι δλδ όπως με βλέπω στην οθόνη πριν την τραβήξω. Ξέρουμε αν και πως αλλάζει να την αποθηκεύει κανονικά? Στα settings δε βρίσκω κάτι.
Link to comment
Share on other sites

Όπως τα λες ακριβώς.

Εγώ το παρήγγειλα πριν 8/11 και ακόμη βρίσκεται σε 'Processing time'. Μου είπαν ότι σε 5-10 μέρες θα φύγει από εκεί.

Το γέλιο είναι ότι θα μου έρθουν τα παρελκομενα πρώτα και θα κάθομαι να τα κοιτάω σαν χαχας.

 

Σου έχει δώσει tracking number το site ή ακόμα?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

Έχει βγάλει το gearbest προσφορά το 1+ την έκδοση Α6000, αλλά απ'τι διάβασα αυτή είναι η έκδοση με την κινέζικη ρομ και όχι η global.

Εφόσον εγκαταστήσω την global θα μπορώ να το χρησιμοποιήσω κανονικά το τηλέφωνο;

Edited by Mankon7
Link to comment
Share on other sites

το κόψιμο της οθόνης είναι άπειρο ελάχιστο... και δεν ενοχλεί σε τπτ.. πραγματικά... η εφαρμογή του είναι τέλεια.. και η υφή του εξαιρετική.. και δεν πιάνει πολλές δακτύλιες....

 

προσωπικά θεωρώ ότι είναι άριστη η ποιότητα..

 

μήπως δεν το έχεις κεντράρει σωστά?

 

e7e3d17ee4399dbe406c1d37ec2f952f.jpgd85c9b592d981da6d9ad3d52e850f8ce.jpgdb4351d18fa596fd02236640a99eb5c3.jpg

Θα συμφωνήσω και εγώ μετά τις 2 αυθεντικές πήρα αυτές και κάθισαν ακριβώς όπως η γνήσια δεν βρήκα καμιά διαφορά και ούτε σε εμένα κόβει κάτι..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

Έχει βγάλει το gearbest προσφορά το 1+ την έκδοση Α6000, αλλά απ'τι διάβασα αυτή είναι η έκδοση με την κινέζικη ρομ και όχι η global.

Εφόσον εγκαταστήσω την global θα μπορώ να το χρησιμοποιήσω κανονικά το τηλέφωνο;

 

Καλημέρα παιδιά κι από μένα.Εγω θελω να ρωτήσω πρώτα απ'όλα αν το έχει κανένας και αν έχει προβλήματα με τις μπάντες του που εκεί είναι η διαφορα (έχει τρεις μπάντες λιγότερες στο 4g απ το α6003). Βεβαια απ'ότι βλέπω στην Ελλάδα δεν χρησιμοποιούνται απ τις εταιρείες οι συγκεκριμένες που λείπουν, αλλά για να είμαστε σίγουροι πρέπει να ξέρουμε αν κάποιος το έχει φέρει και έχει κάποιο πρόβλημα..Επίσης θέλω να ρωτήσω τι παιζει από εγγύηση με το gearbest και πόσο καιρό κάνει να έρθει Ελλάδα.. ευχαριστώ εκ των προτέρων..

Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω και εγώ μετά τις 2 αυθεντικές πήρα αυτές και κάθισαν ακριβώς όπως η γνήσια δεν βρήκα καμιά διαφορά και ούτε σε εμένα κόβει κάτι..
Και η αυθεντική κόβει οθόνη. Δεν ξέρω για αυτή που λέτε αλλά η original που έχω εγώ κόβει γύρω γύρω όπως όλα τα Full face πιστεύω. Από κει και πέρα τα ζυγίζεις και πράττεις. Καλή προστασία με καλή αφή ή κάποια χιλιοστά οθόνης? Εγώ είμαι στο πρώτο

 

Στάλθηκε από το Oneplus 6

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά κι από μένα.Εγω θελω να ρωτήσω πρώτα απ'όλα αν το έχει κανένας και αν έχει προβλήματα με τις μπάντες του που εκεί είναι η διαφορα (έχει τρεις μπάντες λιγότερες στο 4g απ το α6003). Βεβαια απ'ότι βλέπω στην Ελλάδα δεν χρησιμοποιούνται απ τις εταιρείες οι συγκεκριμένες που λείπουν, αλλά για να είμαστε σίγουροι πρέπει να ξέρουμε αν κάποιος το έχει φέρει και έχει κάποιο πρόβλημα..Επίσης θέλω να ρωτήσω τι παιζει από εγγύηση με το gearbest και πόσο καιρό κάνει να έρθει Ελλάδα.. ευχαριστώ εκ των προτέρων..
Καλησπέρα παιδιά,

Έχει βγάλει το gearbest προσφορά το 1+ την έκδοση Α6000, αλλά απ'τι διάβασα αυτή είναι η έκδοση με την κινέζικη ρομ και όχι η global.

Εφόσον εγκαταστήσω την global θα μπορώ να το χρησιμοποιήσω κανονικά το τηλέφωνο;

Έχουν αναλυθεί τα παραπάνω λίγο πιο πάνω με άπειρες λεπτομέρειες.

Τόσο δύσκολο είναι να κάνετε λίγο κόπο να διαβάσετε λίγο μόνοι σας;

Τα θέλετε όλα μασημένη τροφή;

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

φωτογραφία με night mode σε κλειστό χώρο και σκοτάδι εντελως. για τα γούστα μου και τις ανάγκες μου νομίζω είναι αρκετά καλή.

 

44120476320_7a3f07e982_z.jpg#oneplus6 #nightmode by johny pl, on Flickr

1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

πώς πάτε από μπαταρία εγώ ένα 4ωρο με 4;20 μαξ σε full charge.

to instagram τρωει πολυ μπαταρια το καταραμένο στα stories..

Link to comment
Share on other sites

Έχουν αναλυθεί τα παραπάνω λίγο πιο πάνω με άπειρες λεπτομέρειες.

Τόσο δύσκολο είναι να κάνετε λίγο κόπο να διαβάσετε λίγο μόνοι σας;

Τα θέλετε όλα μασημένη τροφή;

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

 

 

Μπορούσες απλά να αναφέρεις ότι το ερώτημα μου έχει απαντηθεί σε προηγούμενα ποστ.....

Τώρα αν παραγγείλω την έκδοση με την κινέζικη ρομ, η συσκευασία έρχεται με ευρωπαϊκό φορτιστή;;;

Link to comment
Share on other sites

πώς πάτε από μπαταρία εγώ ένα 4ωρο με 4;20 μαξ σε full charge.

to instagram τρωει πολυ μπαταρια το καταραμένο στα stories..

Εμένα είναι άριστη. Κοντά στο 7ωρο συνεχώς. Τώρα είμαι στις 6 ώρες (5:50 για την ακρίβεια) με 15% ακόμα και πάνω από 48 ώρες από την τελευταία πλήρη φόρτιση. Και το σκίζω κιόλας στη μουσική και Bluetooth και τέτοια που δεν ανάβει η οθόνη για να γράφει μίλια.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

United we stand, divided we fall

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μπορούσες απλά να αναφέρεις ότι το ερώτημα μου έχει απαντηθεί σε προηγούμενα ποστ.....

Τώρα αν παραγγείλω την έκδοση με την κινέζικη ρομ, η συσκευασία έρχεται με ευρωπαϊκό φορτιστή;;;

 

Όχι θα έχει τον κινέζικο. Πρόβλημα με τις μπάντες στο 4g δεν υπάρχει. Μόνο το λογισμικό θέλει αλλαγή εάν έρθει με hydrogen os που έχουν τα περισσότερα από Κίνα.

Link to comment
Share on other sites

Μπορούσες απλά να αναφέρεις ότι το ερώτημα μου έχει απαντηθεί σε προηγούμενα ποστ.....

Τώρα αν παραγγείλω την έκδοση με την κινέζικη ρομ, η συσκευασία έρχεται με ευρωπαϊκό φορτιστή;;;

Δεν παραγγελνεις κινεζική ρομ. Παραγγέλνεις κινεζική συσκευή.

Άρα Μιλάμε για κινέζικο φορτιστή, κουτί, manual κλπ

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Ευρωπαϊκό φορτιστή αγοράζω μόνο από το επίσημο site της oneplus;;;

Γιατί ψάχνω στο GB αλλά δεν μπορώ να βρω κάτι

Edited by Mankon7
Link to comment
Share on other sites

Κοιτάω το κινέζικο μοντέλο του GB και για μεταφορικά μου δείχνει για Κύπρο Middle East express. Το ξέρει αυτό κανείς;

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Ευρωπαϊκό φορτιστή αγοράζω μόνο από το επίσημο site της oneplus;;;

Γιατί ψάχνω στο GB αλλά δεν μπορώ να βρω κάτι

 

Original EU ONEPLUS 6 Dash charger One plus 6t 5T 5 3T 3 Smartphone 5V/4A Fast charge USB wall power adapter

https://s.click.aliexpress.com/e/bUtDvxeu

Εγώ πήρα αυτόν (και με flat και με round cable) εδώ και 4ις μήνες δουλεύει άψογα

Link to comment
Share on other sites

Ευρωπαϊκό φορτιστή αγοράζω μόνο από το επίσημο site της oneplus;;;

Γιατί ψάχνω στο GB αλλά δεν μπορώ να βρω κάτι

 

 

https://www.gearbest.com/chargers-cables/pp_1717541.html

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 6

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...