Jump to content

OnePlus 6


TAZ_DEV
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Συγνώμη μπορούμε να ενεργοποιήσουμε το vowifi και volte στην ,vodafone?
Αυτή την στιγμή έχει μόνο η cosmote volte και vowifi. Πάντως μετά από την ενεργοποίηση από το πάροδο και όλη την διαδικασία με τον υπολογιστή μπορώ να πω ότι έχω δει διαφορά στην ποιότητα ομιλίας με την βασική προϋπόθεση να έχει και ο άλλος χρήστης ενεργοποιήσει volte και vowifi...

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά , είμαι με root στη 5.1.11 και δε μπορώ να δω με τπτ το σηματάκι του VoLTE.

 

Βήματα που εχω κάνει :

 

1) Εχω στη 1η sim το cosmote whats up μου και στο 2ο τη wind

2) Εχω μιλήσει με cosmote και μου ήρθε sms οτι το vowifi ειναι ενεργοποιημένο στη κάρτα μου

3) Εχω βάλει το magisk mod Voenabler

4) Στη 1η και 2η sim ενεργοποιήσα το Volte switch που εμφανίστηκε στα settings

5) Εκανα ρεσταρτ

 

Δεν είναι αρκετά αυτά για να δουλέψει? Στην Αθήνα ζω και μετακινούμε οπότε θα έπρεπε να δουλέψει θεωρητικά

Υπόψιν οτι με cosmote μόνο 4g σήμα βλέπω στο κινητό και όχι LTE , υποθέτω είναι το ίδιο...

Tech Junkie - not curable
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά , είμαι με root στη 5.1.11 και δε μπορώ να δω με τπτ το σηματάκι του VoLTE.

 

Βήματα που εχω κάνει :

 

1) Εχω στη 1η sim το cosmote whats up μου και στο 2ο τη wind

2) Εχω μιλήσει με cosmote και μου ήρθε sms οτι το vowifi ειναι ενεργοποιημένο στη κάρτα μου

3) Εχω βάλει το magisk mod Voenabler

4) Στη 1η και 2η sim ενεργοποιήσα το Volte switch που εμφανίστηκε στα settings

5) Εκανα ρεσταρτ

 

Δεν είναι αρκετά αυτά για να δουλέψει? Στην Αθήνα ζω και μετακινούμε οπότε θα έπρεπε να δουλέψει θεωρητικά

Υπόψιν οτι με cosmote μόνο 4g σήμα βλέπω στο κινητό και όχι LTE , υποθέτω είναι το ίδιο...

Πρέπει να κάνεις και κάποια βήματα μέσω υπολογιστή χοντρικά 5 λεπτά υπόθεση...

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να κάνεις και κάποια βήματα μέσω υπολογιστή χοντρικά 5 λεπτά υπόθεση...

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ευχαριστώ φίλε μου , που μπορώ να τα βρω?

Tech Junkie - not curable
Link to comment
Share on other sites

Θα προσπαθήσω το απόγευμα να γράψω έναν οδηγό αναλυτικό στα ελληνικά για όσους δυσκολεύονται ...

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Landline Internet : Cosmote VDSL 200 Mbps |  Mobile Internet : Cosmote Gigamax Unlimited

iPhone 13 Pro Max 256GB | Apple Watch Series 8 45MM Aluminium | Apple AirPods Pro 2 | iPad 7th Gen 64GB 10,2''

MacBook Pro 13'' 2022 M2 16GB RAM 256GB SSD  | MacBook Pro 13'' 2015 i5 8GB RAM 128GB SSD

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ φίλε μου , που μπορώ να τα βρω?

 

https://forum.xda-developers.com/oneplus-5t/how-to/guide-volte-vowifi-german-carriers-t3817542

 

----- προσθήκη μηνύματος 61 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλημέρα παιδιά , είμαι με root στη 5.1.11 και δε μπορώ να δω με τπτ το σηματάκι του VoLTE.

 

Βήματα που εχω κάνει :

 

1) Εχω στη 1η sim το cosmote whats up μου και στο 2ο τη wind

2) Εχω μιλήσει με cosmote και μου ήρθε sms οτι το vowifi ειναι ενεργοποιημένο στη κάρτα μου

3) Εχω βάλει το magisk mod Voenabler

4) Στη 1η και 2η sim ενεργοποιήσα το Volte switch που εμφανίστηκε στα settings

5) Εκανα ρεσταρτ

 

Δεν είναι αρκετά αυτά για να δουλέψει? Στην Αθήνα ζω και μετακινούμε οπότε θα έπρεπε να δουλέψει θεωρητικά

Υπόψιν οτι με cosmote μόνο 4g σήμα βλέπω στο κινητό και όχι LTE , υποθέτω είναι το ίδιο...

 

Έκανες όλα τα βήματα?

https://forum.xda-developers.com/oneplus-5t/how-to/guide-volte-vowifi-german-carriers-t3817542

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει σε μένα δούλεψε. Εμφανίστηκε το σηματάκι του VoLTE, και όταν κάνω κλήση δεν πέφτει σε 3G το σήμα.

Το VoWiFi όμως δεν δουλεύει. Σε λειτουργία πτήσης και με ενεργοποιημένο το WiFi δεν παίρνει κλήση....

 

Μου φαίνεται λίγο πατάτα το VoLTE. Εκεί που έχω 4G έχω και μια χαρά σήμα από την εταιρεία. Ποια η χρησιμότητα του;

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS 6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by MeddlingMageGR
Link to comment
Share on other sites

Εντάξει σε μένα δούλεψε. Εμφανίστηκε το σηματάκι του VoLTE, και όταν κάνω κλήση δεν πέφτει σε 3G το σήμα.

Το VoWiFi όμως δεν δουλεύει. Σε λειτουργία πτήσης και με ενεργοποιημένο το WiFi δεν παίρνει κλήση....

 

Μου φαίνεται λίγο πατάτα το VoLTE. Εκεί που έχω 4G έχω και μια χαρά σήμα από την εταιρεία. Ποια η χρησιμότητα του;

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS 6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Κάνε επανεκκίνηση και θα φτιάξει το vowifi.

Link to comment
Share on other sites

Σας παρακαλω πολυ θελω την βοηθεια σας!!!

Εχω κανει nadroid backup σε ενα usb otg και θελω να κανω restore αλλα δεν μπορω με τιποτα!!!!!! τι μπορει να κανω λαθος?

Oneplus 6
Link to comment
Share on other sites

Εντάξει σε μένα δούλεψε. Εμφανίστηκε το σηματάκι του VoLTE, και όταν κάνω κλήση δεν πέφτει σε 3G το σήμα.

Το VoWiFi όμως δεν δουλεύει. Σε λειτουργία πτήσης και με ενεργοποιημένο το WiFi δεν παίρνει κλήση....

 

Μου φαίνεται λίγο πατάτα το VoLTE. Εκεί που έχω 4G έχω και μια χαρά σήμα από την εταιρεία. Ποια η χρησιμότητα του;

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS 6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μήπως έχεις προεπιλογή κλήσης με την SIM που δεν υποστήριζει vowifi;

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

MOTOROLA MILESTONE,MOTOROLA RAZR i,MOTOROLA MOTO X 2nd gen,ONEPLUS 6
Link to comment
Share on other sites

Παιδια android 9 pie το εχω βαλει και κατεβαινει τωρα πηγαινετε γαι ενημερωση α ρε oneplus εισαι πρωτη.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ λέω να το αφήσω λίγες μέρες να δούμε τι bugs έχει. Τώρα χτυπάω κάπου στις 7 ώρες sot, δεν θέλω να το χάσω.

 

Έχει κανείς υπόψιν του πώς να κάνουμε την κάμερα να έχει λιγότερο post processing στα πρόσωπα; Έβγαλα έναν φίλο χθες φωτογραφία που είναι μουσάτος και το μούσι έχασε όλη την λεπτομέρεια. Μπορεί να δει κάποιος αν είναι το ίδιο με Pie; Έρχομαι από Nexus 6P, το έχω το κινητό τρεις μέρες. Το Gcam έχει πολλά bugs και root δεν έχω όρεξη να κάνω

Nokia 2760 -> LG GD510 -> Xperia X10 Mini -> Moto G 1st gen -> LG G4 -> Nexus 6P -> OnePlus 6 -> Pixel 4a 5G
Link to comment
Share on other sites

Εγώ λέω να το αφήσω λίγες μέρες να δούμε τι bugs έχει. Τώρα χτυπάω κάπου στις 7 ώρες sot, δεν θέλω να το χάσω.

 

Έχει κανείς υπόψιν του πώς να κάνουμε την κάμερα να έχει λιγότερο post processing στα πρόσωπα; Έβγαλα έναν φίλο χθες φωτογραφία που είναι μουσάτος και το μούσι έχασε όλη την λεπτομέρεια. Μπορεί να δει κάποιος αν είναι το ίδιο με Pie; Έρχομαι από Nexus 6P, το έχω το κινητό τρεις μέρες. Το Gcam έχει πολλά bugs και root δεν έχω όρεξη να κάνω

 

M camera και βαζεις τα settings στο Fast Fast (θελει magisk αφου ειναι module) https://forum.xda-developers.com/oneplus-6/themes/mod-oneplus-camera-m-t3829027

 

Η gcam δεν χρειαζεται root. ;)

 

----- προσθήκη μηνύματος 84 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ναι ρε παιδες!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!ΕΣΚΑΣΕ.

 

Οταν σας ερθει, καντε ενα κοπο και πειτε μας ποια εκδοση λογισμικου εχει η καμερα. :)

Link to comment
Share on other sites

M camera και βαζεις τα settings στο Fast Fast (θελει magisk αφου ειναι module) https://forum.xda-developers.com/oneplus-6/themes/mod-oneplus-camera-m-t3829027

 

Η gcam δεν χρειαζεται root. ;)

 

----- προσθήκη μηνύματος 84 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Οταν σας ερθει, καντε ενα κοπο και πειτε μας ποια εκδοση λογισμικου εχει η καμερα. :)

 

2.8.29 είναι η έκδοση της καμερας

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει link για την official 9.0? Εμένα που είμαι beta 3 δεν μου βγάζει κάτι το oxygen updater.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει link για την official 9.0? Εμένα που είμαι beta 3 δεν μου βγάζει κάτι το oxygen updater.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Γιατί πρέπει να γυρίσεις σε stable πριν πας στην 9 μια και είναι και αυτή stable πλεον. 5.1.11 δεν ήταν νομίζω η τελευταία για το OP6;

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση για να το πάρω.

Το Α6000 ή το Α6003 κάνει για Ευρωπαϊκά δίκτυα ? (Αγγλία Ελλάδα)

Oneplus A6013
Link to comment
Share on other sites

Πρόβλημα με την beta ... Μπορεί να μου πει κάποιος να βάλω τη stable ? Πώς θα το κάνω γιατί δεν γνωρίζω 08a42202fc9b25d9255d446bc15cbf94.jpg

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Landline Internet : Cosmote VDSL 200 Mbps |  Mobile Internet : Cosmote Gigamax Unlimited

iPhone 13 Pro Max 256GB | Apple Watch Series 8 45MM Aluminium | Apple AirPods Pro 2 | iPad 7th Gen 64GB 10,2''

MacBook Pro 13'' 2022 M2 16GB RAM 256GB SSD  | MacBook Pro 13'' 2015 i5 8GB RAM 128GB SSD

Link to comment
Share on other sites

Κανείς άλλος που να έχασε το volte με την αναβάθμιση??

 

Επίσης ακόμα να βάλουν aod... Είχα την ελπίδα ότι με το 9.0 θα το έφερναν πίσω αλλά από ότι φαίνεται το root είναι μονόδρομος.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 6

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...