Jump to content

OnePlus 6


TAZ_DEV
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μακάρι παίδες, να είστε καλά!

 

Κακώς ασχολείσαι σε κουβεντούλα μαζί τους.

Έχεις 14 ημέρες επιστροφής χωρίς μάλιστα να αναφέρεις το λόγο( και χωρίς απαραίτητα να έχεις πρόβλημα απλά διότι δεν σε άρεσε/κάλυψε το κινητό)

Επέλεξε refund και τέρμα.

 

Κάλεσε ups να έρθουν να πάρουν το κινητό,το παραλαμβάνουν σου κάνουν το refund κα ξανά παρήγγειλε καινούργιο.

 

Μπαμ μπαμ.

 

Εγω αυτό θα έκανα εξ αρχής και τέλος.

 

Σιγά μην κάθομαι να χρονοτριβώ με κουβεντούλα και να τους στέλνω video.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Ζήτησα repair και θα έρθουν να μου το πάρουν μου είπαν σε 2 εργάσιμες. Καλύτερα να ζητούσα refund;;;

 

Καλυτερα refund ζητούσες και ξανα αγοράζεις καινούργιο.

Είναι κρίμα 2 ημερών τηλέφωνο να βάλουν χέρι και να κάνουν επισκευή.

 

Αφού έκανες επαναφορά και δεν έστρωσε τότε 100% hardware θέμα έχει.

 

Το στέλνεις πίσω να πάει στην ευχή σου δίνουν refund και δεν ασχολείσαι με επισκευές και αναμονές και κουβεντούλα.

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Καλύτερο το refund αφού έχεις το δικαίωμα. Εγώ αυτό έκανα, και απλά όταν εγκρίθηκε το ξαναπαρηγγειλα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλημέρα. Ζήτησα repair και θα έρθουν να μου το πάρουν μου είπαν σε 2 εργάσιμες. Καλύτερα να ζητούσα refund;;;

 

Μπορείς να κανείς ακύρωση του αιτήματος και να το ξανακάνεις με refund. Επίσης μπορείς να μιλήσεις στο support chat και να ζητήσεις να σου κάνουν από εκεί ακύρωση και να ξανακάνεις το refund. Απλά όταν μιλήσεις μαζί τους επιβεβαίωσε ότι θα το κάνουν σίγουρα.

Ηλίας

OnePlus 6 8/128GB Mirror Black :)

Link to comment
Share on other sites

θα συμφωνήσω με τα παιδιά

Καλύτερα refund και παίρνεις μετά άλλο

Είναι καινούργιο τηλέφωνο και δεν υπάρχει λόγος να πας για repair

Link to comment
Share on other sites

οποτε βαρα.. ακυρωση και refunt...πολυ σωστα.. πως δεν το σκεφτηκα πιο νωρις.. μπραβο στον φιλο..!! συγχαρητηρια!!

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Τους είπα για refund. Αναμένω!

Εννοείται refund μέσα σε 5 μέρες θα έχεις τα λεφτά σου πισω,Αν πήρες θήκη με κουπόνι την κρατάς μην την γυρίσεις πίσω.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις μου ακύρωσαν το service και περιμένω να εγκριθεί το αίτημα για refund.

Απαντούν άμεσα πάντως. Λογικά θα γίνει. Ειδωμεν. Πάντως στείλανε σήμερα να πάρουν την συσκευή για σέρβις.Μέσα σε 1 ημέρα. Πολύ άμεσα. Βέβαια μου είπαν να μην την στείλω ακόμα. Γιατί θα πήγαινε στο σέρβις. ARVATO.

 

----- προσθήκη μηνύματος 46 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εννοείται refund μέσα σε 5 μέρες θα έχεις τα λεφτά σου πισω,Αν πήρες θήκη με κουπόνι την κρατάς μην την γυρίσεις πίσω.

 

Ναι. Μόνο συσκευή θα στείλω εννοείται.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις μου ακύρωσαν το service και περιμένω να εγκριθεί το αίτημα για refund.

Απαντούν άμεσα πάντως. Λογικά θα γίνει. Ειδωμεν. Πάντως στείλανε σήμερα να πάρουν την συσκευή για σέρβις.Μέσα σε 1 ημέρα. Πολύ άμεσα. Βέβαια μου είπαν να μην την στείλω ακόμα. Γιατί θα πήγαινε στο σέρβις. ARVATO.

 

----- προσθήκη μηνύματος 46 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Ναι. Μόνο συσκευή θα στείλω εννοείται.

Αρβάτο ? Καινουργιο αυτό? το service Ελλάδα?

 

Στάλθηκε από το SM-T825 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει και εξωτερικό αρβατο. Όταν είχα στείλει op3 για αντικατάσταση πριν 2 χρόνια πρώτα πήγε εκεί για έλεγχο και μετά μου έστειλαν άλλη.

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Arvato. Στο εξωτερικό. Δεν είναι Ελληνική εταιρία. Απλά έχει κι εδώ παρακλάδι.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

καλησεπρα στην ομαδα..βλεπω πολλα θεματα εχει το κιν..τεσπα επειδη με ενδιαφερει η αγορα του θα ηθελα τη γνωμη σας και την εμπειρια σας αφου το εχετε ηδη...απο καμερες μπρος πισω πως παει;;αξιζει σε σχεση με honor 10;και απο χρηση;;βολευει με το ενα χερι;;
Link to comment
Share on other sites

καλησεπρα στην ομαδα..βλεπω πολλα θεματα εχει το κιν..τεσπα επειδη με ενδιαφερει η αγορα του θα ηθελα τη γνωμη σας και την εμπειρια σας αφου το εχετε ηδη...απο καμερες μπρος πισω πως παει;;αξιζει σε σχεση με honor 10;και απο χρηση;;βολευει με το ενα χερι;;

 

χωρίς καμία διάθεση ειρωνείας ή οτιδήποτε άλλο. Μια απλή ερώτηση, αφού λες ότι έχει πολλά θέματα το κινητό για ποιο λόγο να θέλεις να το αγοράσεις;

Nokia 3210 - Nokia 8310 - Sony Ericsson K750i - Huawei Ideos X5 U8800 - Neo N003 - Umi X2 - Asus Zenfone 2 464 - OnePlus X - Oneplus 6 8/256 & Oneplus Nord:O
Link to comment
Share on other sites

καλησεπρα στην ομαδα..βλεπω πολλα θεματα εχει το κιν..τεσπα επειδη με ενδιαφερει η αγορα του θα ηθελα τη γνωμη σας και την εμπειρια σας αφου το εχετε ηδη...απο καμερες μπρος πισω πως παει;;αξιζει σε σχεση με honor 10;και απο χρηση;;βολευει με το ενα χερι;;
αν θες μπορείς να παραθέσεις τα 'θεματα' που διάβασες...

Πάντως προσωπικά μετά από. μια εβδομάδα το βλέπω bug free...

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

καλησεπρα στην ομαδα..βλεπω πολλα θεματα εχει το κιν..τεσπα επειδη με ενδιαφερει η αγορα του θα ηθελα τη γνωμη σας και την εμπειρια σας αφου το εχετε ηδη...απο καμερες μπρος πισω πως παει;;αξιζει σε σχεση με honor 10;και απο χρηση;;βολευει με το ενα χερι;;

 

Αν σε ενδιαφερει η καμερα μεταξυ των δυο παραπανω αξιζει ανετα ακομα και αν το Honor ειναι φθηνοτερο.

 

Αν μπορεις να πας στις γνωστες εταιρειες τυπου samsung(S9+),google,huawei(p20 pro) και HTC τοτε καλυτερα να κοιταξεις σ αυτες.

 

Ξεκαθαρα πραγματα για να αποφυγουμε αντιστοιχες περιπτωσεις του παρελθοντος που ορισμενοι ρωταγαν για την καμερα και μετα ξενερωναν με αυτη και εκραζαν.

Link to comment
Share on other sites

Αν σε ενδιαφερει η καμερα μεταξυ των δυο παραπανω αξιζει ανετα ακομα και αν το Honor ειναι φθηνοτερο.

 

Αν μπορεις να πας στις γνωστες εταιρειες τυπου samsung(S9+),google,huawei(p20 pro) και HTC τοτε καλυτερα να κοιταξεις σ αυτες.

 

Ξεκαθαρα πραγματα για να αποφυγουμε αντιστοιχες περιπτωσεις του παρελθοντος που ορισμενοι ρωταγαν για την καμερα και μετα ξενερωναν με αυτη και εκραζαν.

 

οχι θελω απο περσι να παρω one plus..απλα το αφησα και πηρα αλλο..αλλα φετος θελω να το δοκιμασω..

Link to comment
Share on other sites

οχι θελω απο περσι να παρω one plus..απλα το αφησα και πηρα αλλο..αλλα φετος θελω να το δοκιμασω..
Επειδή τα δοκίμασα και το honor αλλά έχω και αυτό μπορώ να σου πω με σιγουριά ότι απλά το honor δεν το βλέπει πουθενά το oneplus... Πραγματικά είναι παντού ανώτερο το OP... Ακόμα και από το p20 pro για τα γούστα μου είναι ανώτερο αφού πέρα από τις φώτο (όχι βίντεο), ήχο και ελάχιστα καλύτερη αυτονομία σε όλα τα άλλα είναι πολύ καλύτερο το OP (εννοώ, επιδόσεις, ταχύτητα, bug free, εγγραφή βίντεο, gps, ταχύτητα φόρτισης, custom roms και tweaks, οθόνη, σήμα). Αν έχεις τα χρήματα μπορείς να το παραγγείλεις και εντός 14 ημερών αν δεν σου αρέσει να το επιστρέψεις και να πάρεις τα χρήματα σου πίσω.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Αυτό μου έστειλαν. Είμαι σε καλό δρόμο υποθέτω.

I respect your decision to request for a refund of your OnePlus 6 and I'll go ahead and assist you with the return process.

 

I appreciate you for letting us know that you still have the device. Since we have an active repair request from our partner Service Center, what are going to do is create an escalation request to cancel the active repair request for us to create a new Return RMA. Please provide us 24-48 business hours for this request. Don't forget to check your email (Inbox/Spam/Junk folder) time to time for this information.

 

OnePlus products are made to the highest standards and undergo rigorous testing. If you are not satisfied with your purchase for any reason, you may request a return within 15 calendar days of delivery. Once we approve your request and receive the returned item(s), we will issue a refund through the method of payment you used minus any shipping and handling fees incurred in the return process.

 

All returned product(s) will be fully inspected. To qualify for a refund, the product(s) must be in 'like new' condition and, if possible, with the original sealed packaging intact. We reserve the right to refuse a refund if the returned goods are deemed to have been damaged. You can refer to the details of the OnePlus Return Policy here: https://oneplus.net/privacy-and-legal#returnpolicy.

 

Here's what the timeline of the return process looks like:

 

It will take 2 business days for inspection of the device.

Once passed, refund team will process the refund (within 24 hours)

Maximum of 3 business days for the amount to be reflected.

I hope this helps you gain a better perspective of what's going on. Let me know if there's anything else I can clarify or if you have other concerns.

Link to comment
Share on other sites

Ήθελα απλά να ενημερώσω όλα τα παιδιά ότι είναι πολύ βασικό μόλις αρχίσουν να κάνουν root και twrp κλπ να παίρνουν οπωσδήποτε efs back up, γιατί καμιά φορά μπορεί να χαθεί ΙΜΕΙ και χωρίς efs είναι δύσκολα τα πράγματα!

Αν θέλει κάποιος βοήθεια ή δεν τα καταφέρνει μου λέει!!

2 αρχειάκια των 2ΜΒ είναι το σωστό efs back up.294c54b82e4bf1284e2315c4f101f3a9.jpg

Link to comment
Share on other sites

https://www.apkmirror.com/apk/oneplus-ltd/oneplus-camera/oneplus-camera-2-7-19-release/

 

Μια ενημερωμένη έκδοση της εφαρμογής Κάμερα OnePlus διαθέτει ενσωμάτωση στο Google Lens

Ακόμη και με τη νέα ενσωμάτωση, η λειτουργικότητα παραμένει η ίδια. Το Google Lens διαθέτει λειτουργία αναζήτησης σε πραγματικό χρόνο, η οποία φορτώνει αυτόματα τα αποτελέσματα καθώς μεταφέρετε σε διαφορετικά αντικείμενα, αντιγράφει και επικολλώνται κείμενο από αντικείμενα πραγματικού κόσμου και εντοπίζει είδη ένδυσης και έπιπλα..

Μπορείτε επίσης να χρησιμοποιήσετε το φακό για να εντοπίσετε ορόσημα, προϊόντα, ζώα και άλλα, καθώς και να προσθέσετε συμβάντα στο ημερολόγιό σας και να προσθέσετε πληροφορίες επικοινωνίας.

Τα καλά νέα είναι ότι δεν χρειάζεται να διαθέτετε το OnePlus 6 για να ανοίξετε την ενημερωμένη εφαρμογή OnePlus Camera. Επειδή υπάρχει ως APK και όχι ως ενημέρωση λογισμικού, η εφαρμογή θα πρέπει να λειτουργεί και σε παλαιότερα smartphones OnePlus.

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 6

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...