Jump to content

OnePlus 6


TAZ_DEV
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και εμεις με την 5.1.6 τι κανουμε

 

Σαν τι να κάνουμε δηλαδή... Αναμένουμε την νέα αναβάθμιση σε λίγες μέρες...

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Γυρνάς αν θες στην προηγούμενη κατεβάζοντας την άλλη το επίσημο site της oneplus και την περνάς χειροκίνητα σαν update ή βρίσκεις μια fastboot έκδοση και κάνεις την δουλειά σου...

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω βάλει την πρώτη από το leak και δεν έχω κάποιο πρόβλημα. Αν δεν έχεις κάποιο πρόβλημα ,γιατί να γυρίσεις πίσω;

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

Έκανα την βλακεια και έβγαλα το εργοστασιακό screen protector για δύο μέρες μέχρι να βάλω το Tempered glass και την πάτησα.. Το έβαλα ο χαζός στην τσέπη με κατι κλειδιά για 5 λεπτα και μου έκανε μερικές ψιλές γρατζουνιές.. Το gorilla glass 5 φαίνεται ότι έχει αδυναμίες και δεν είναι ούτε καν για πολλά ζόρια.
Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχετε κάνει ρούτ παιδιά και δεν σας αρέσει ο ήχος που βγάζει η συσκευή δοκιμάστε να περάσετε το Dolby atmos από το axon 7 την τελευταία έκδοση του (Dolby-Atmos_Axon7_Oreo_BnC_Edition_5.30.18.zip) και όχι αυτή που έχει στα modules του magisk... Πραγματικά είναι αρκετά καλός ο ήχος μετά.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχετε κάνει ρούτ παιδιά και δεν σας αρέσει ο ήχος που βγάζει η συσκευή δοκιμάστε να περάσετε το Dolby atmos από το axon 7 την τελευταία έκδοση του (Dolby-Atmos_Axon7_Oreo_BnC_Edition_5.30.18.zip) και όχι αυτή που έχει στα modules του magisk... Πραγματικά είναι αρκετά καλός ο ήχος μετά.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δώσε ένα λινκ φίλε μου... Ευχαριστώ

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Δώσε ένα λινκ φίλε μου... Ευχαριστώ
https://androidfilehost.com/?w=files&flid=247761.

Εδώ είσαι...

 

Υ. Γ. Μήπως να φτιάξουμε κανένα θέμα με τροποποιήσεις βελτιώσεις για το κινητό μας;

Link to comment
Share on other sites

https://androidfilehost.com/?w=files&flid=247761.

Εδώ είσαι...

 

Υ. Γ. Μήπως να φτιάξουμε κανένα θέμα με τροποποιήσεις βελτιώσεις για το κινητό μας;

 

Ευχαριστω πολύ φιλε....Οκ φλας από ρεκοβερυ.. καλό είναι. Δυνατό. Έχει πιο πολλές επιλογές από το άλλο dolby που είχα βάλει...σας το προτείνω

Edited by STATYSS

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Έκανα την βλακεια και έβγαλα το εργοστασιακό screen protector για δύο μέρες μέχρι να βάλω το Tempered glass και την πάτησα.. Το έβαλα ο χαζός στην τσέπη με κατι κλειδιά για 5 λεπτα και μου έκανε μερικές ψιλές γρατζουνιές.. Το gorilla glass 5 φαίνεται ότι έχει αδυναμίες και δεν είναι ούτε καν για πολλά ζόρια.

 

Δεν είναι τα κλειδιά... Πολύ μικροί κόκκοι σκόνης και άμμου που βρίσκονται στις τσέπες μας, σε συρτάρια, παντού έχουν μεγαλύτερη σκληρότητα από το gorilla glass 5 και για αυτό μπορούν να του κάνουν γρατσουνιές.

Link to comment
Share on other sites

https://androidfilehost.com/?w=files&flid=247761.

Εδώ είσαι...

 

Υ. Γ. Μήπως να φτιάξουμε κανένα θέμα με τροποποιήσεις βελτιώσεις για το κινητό μας;

Προφανώς και πρέπει να φτιάξουμε ειδικό θέμα,απλά δεν ξέρω αν εξαντλήσαμε το θέμα ,αν είναι αυτό καλύτερο ή το Galaxy p20 plus.

Υ.γ. ίσως μόνο αυτό μου έχει μείνει και ότι μου έλειπε από την στοκ τα έχω βάλει έξτρα!

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι τα κλειδιά... Πολύ μικροί κόκκοι σκόνης και άμμου που βρίσκονται στις τσέπες μας, σε συρτάρια, παντού έχουν μεγαλύτερη σκληρότητα από το gorilla glass 5 και για αυτό μπορούν να του κάνουν γρατσουνιές.

 

Δεν ξερω αν ήταν από κόκκους η απο τα κλειδιά παντος η ξενερα μου ήταν μεγάλη

Link to comment
Share on other sites

Βγήκε η 5.1.7 παιδιά...

Μέσω vpn ορίζοντας Καναδά ως χώρα ή oxygen updater.

Και εννοείται ότι ρουτάρεται άφοβα όπως η προηγούμενη

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ενώ την έχω κατεβάσει μέσω oxygen updater, δεν μπορώ να την περάσω σε ρουταρισμένο κινητό. Μου βγάζει error. Έχει συμβεί σε άλλον;

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ενώ την έχω κατεβάσει μέσω oxygen updater, δεν μπορώ να την περάσω σε ρουταρισμένο κινητό. Μου βγάζει error. Έχει συμβεί σε άλλον;

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν την περνάς από TWRP,αλλά από ρυθμίσεις -system update κ local .

Πέρασα κ εγώ,όλα μια χαρά! Προς το παρόν είναι ενοχλητικό που δεν μένει το recovery, και θέλει περασμα από το PC, ελπίζω να λυθεί Κ αυτό.

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

Δεν την περνάς από TWRP,αλλά από ρυθμίσεις -system update κ local .

Πέρασα κ εγώ,όλα μια χαρά! Προς το παρόν είναι ενοχλητικό που δεν μένει το recovery, και θέλει περασμα από το PC, ελπίζω να λυθεί Κ αυτό.

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Είχα κατεβάσει μόνο το update κι όχι όλη τη ρομ, ενώ σε ρουταρισμένο τηλέφωνο θέλει ολόκληρη τη ρομ. Το πέρασα μέσω twrp.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζουμε τι βελτιωνει?
η συγκεκριμένη δε βελτιώνει... μπαλωνει

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Tech Junkie - not curable
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 6

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...