Jump to content

OnePlus 6


TAZ_DEV
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αλλάζω το χρώμα στο Led όταν φορτίζω να δείχνει πορτοκαλί πχ

Παρατηρώ ότι με το που βάζω τον φορτιστή γίνεται πορτοκαλί και αμέσως αλλάζει σε μπλε

Συμβαίνει σε άλλον???

Link to comment
Share on other sites

Αλλάζω το χρώμα στο Led όταν φορτίζω να δείχνει πορτοκαλί πχ

Παρατηρώ ότι με το που βάζω τον φορτιστή γίνεται πορτοκαλί και αμέσως αλλάζει σε μπλε

Συμβαίνει σε άλλον???

Ναι η dash charge φορτιση έχει μπλε χρώμα και αυτό δεν αλλάζει. Με άλλον φορτιστή γίνεται κόκκινο.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Δε μπορώ να καταλάβω τι κάνει αυτή η ρύθμιση

71c6aaf8a0248b9296f35a7dcee70a76.jpg

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS 6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

:cry:

Δε μπορώ να καταλάβω τι κάνει αυτή η ρύθμιση

71c6aaf8a0248b9296f35a7dcee70a76.jpg

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS 6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Οτι σου γραφει!αμα εχεις μεσα 2 καρτες θα εχεις και στις 2 4g.Πριν ηταν νομιζω η μια 4g και η αλλη 3g.

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τι κάνει η ρύθμιση " αντίστροφη χρωμάτων φωτογραφίας " στην κάμερα ? Και επίσης εκανα το update με τον oxygen updater και τώρα όταν πάω στις ρυθμίσεις εκεί π είναι για αναβάθμιση δεν μου γράφει στο log τις αλλαγές.
Link to comment
Share on other sites

Μόλις μου ήρθε από banggood φορτιστής dash charge με το καλώδιο γνήσιος 1+ ολόιδιος και φορτίζει κανονικά dash με 17 ευρώ οπότε συμφέρει από 34 που θέλει η OnePlus επίσημο
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τι κάνει η ρύθμιση " αντίστροφη χρωμάτων φωτογραφίας " στην κάμερα ? Και επίσης εκανα το update με τον oxygen updater και τώρα όταν πάω στις ρυθμίσεις εκεί π είναι για αναβάθμιση δεν μου γράφει στο log τις αλλαγές.

Όταν είναι ενεργοποιημένη η "αντίστροφη χρωμάτων φωτογραφίας" οι selfies βγαίνουν ανάποδα! Αν βγάλεις π.χ. τον εαυτό σου και πίσω σου έχει ένα κείμενο, δε θα μπορείς να το διαβάσεις, όταν πας μετά να δεις τη φωτό! Θα είναι ανάποδα σαν να βλέπεις καθρέφτη! Για να βγει σωστά, πρέπει να είναι απενεργοποιημένο.

Άνοιξε το Oxygen updater και πάτα VIEW UPDATE INFORMATION:

ae552c2fa9d3fcfe6aa4e10616843284.jpg

Link to comment
Share on other sites

Όταν είναι ενεργοποιημένη η "αντίστροφη χρωμάτων φωτογραφίας" οι selfies βγαίνουν ανάποδα! Αν βγάλεις π.χ. τον εαυτό σου και πίσω σου έχει ένα κείμενο, δε θα μπορείς να το διαβάσεις, όταν πας μετά να δεις τη φωτό! Θα είναι ανάποδα σαν να βλέπεις καθρέφτη! Για να βγει σωστά, πρέπει να είναι απενεργοποιημένο.

Άνοιξε το Oxygen updater και πάτα VIEW UPDATE INFORMATION:

ae552c2fa9d3fcfe6aa4e10616843284.jpg

 

 

Ευχαριστώ .

Ναι στο updater το δείχνει αλλά στις ρυθμίσεις της συσκευής δεν το δείχνει λογικά επειδή δεν έκανα με τον "σωστό " τρόπο το update . Στο επόμενο update πρέπει να ξαναμπώ στο oxygen updater ή θα το κάνω κανονικά μ τον πατροπαράδοτο τρόπο ?

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ .

Ναι στο updater το δείχνει αλλά στις ρυθμίσεις της συσκευής δεν το δείχνει λογικά επειδή δεν έκανα με τον "σωστό " τρόπο το update . Στο επόμενο update πρέπει να ξαναμπώ στο oxygen updater ή θα το κάνω κανονικά μ τον πατροπαράδοτο τρόπο ?

Συνήθως είναι staged rollout οπότε η περιμένεις και το κάνεις από τις ρυθμίσεις η αφού βγει το update για κάποιο region μέσα από το oxygen updater.

Όπως και να έχει είναι επίσημες εκδόσεις και 99% δεν θα έχεις θέμα.

Θυμάμαι μόνο μια περίπτωση πέρυσι που βρήκαν ένα bug τις πρώτες μέρες και το διόρθωσαν κατευθείαν βγάζοντας καινούρια έκδοση.

Oneplus 6 8/128
Link to comment
Share on other sites

Τετάρτη μεσημέρι η παραγγελία,σήμερα πριν μισή ώρα το πείρα.

Απλη αποστολή UPS

Στο παρέδωσε ο courier ή πήγε στα ΕΛΤΑ;

 

Στάλθηκε από το Mi-4c μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στο παρέδωσε ο courier ή πήγε στα ΕΛΤΑ;

 

Στάλθηκε από το Mi-4c μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στο φέρνει κούριερ στο σπίτι. Στις περισσότερες πόλεις Ελλάδος που δεν έχει κατάστημα ups, (αν όχι όλες) συνεργάζεται με Γενική Ταχυδρομική.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μπορώ το πρωί να δεσμευσω συσκευή και το απόγευμα που θα σχολασω να τη πληρώσω;;

Ή δεν σε αφήνει το σύστημα τους;;

Λεω για λευκό αύριο το πρωί.

Link to comment
Share on other sites

την ώρα που βάζεις παραγγελιά για να ολοκληρωθεί θα πρέπει να την πληρώσεις κιόλας με κάρτα εκείνη την στιγμή
Ευχαριστώ, ελπίζω να μη πέσουν οι σερβερ πάλι γιατί θα έχω σύνολο 5 λεπτά το πολύ στη διάθεσή μου!
Link to comment
Share on other sites

Βρίσκομαι Αμερική για διακοπές και σκέφτομαι να παραγγείλω το oneplus 6 από εδώ, για να επωφεληθώ από την ισοτιμία.

Από όσο έχω καταλάβει, δε θα έχει πρόβλημα στο να το χρησιμοποιήσω με τα Ελληνικά δίκτυα, σωστά;

 

Επίσης, εάν δεν κάνω root και δε μπω στη διαδικασία να φλασάρω roms, χάνω κάτι από λειτουργικότητα;

Link to comment
Share on other sites

:cry:

 

Οτι σου γραφει!αμα εχεις μεσα 2 καρτες θα εχεις και στις 2 4g.Πριν ηταν νομιζω η μια 4g και η αλλη 3g.

Τί ότι μου γράφει... Και χωρίς αυτή την ρύθμιση, και σε άλλα μου τηλέφωνα, και οι 2 κάρτες μου είναι 4G. Γιατί η μια να είναι 3G;

Κάποιος άλλος ξέρει τι κάνει αυτή η ρύθμιση;

 

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS 6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τί ότι μου γράφει... Και χωρίς αυτή την ρύθμιση, και σε άλλα μου τηλέφωνα, και οι 2 κάρτες μου είναι 4G. Γιατί η μια να είναι 3G;

Κάποιος άλλος ξέρει τι κάνει αυτή η ρύθμιση;

 

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS 6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Το ότι είναι σε άλλα σου τηλέφωνα έτσι δε σημαίνει ότι είναι κανόνας για όλα τα τηλέφωνα. Πολλά απο default δουλέυουν τη κάρτα δεδομένων 4G και η άλλη 3G.

Τώρα γιατί έβαλαν την επιλογή αυτή με ''κουμπί'' είναι άλλο θέμα...

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Βρίσκομαι Αμερική για διακοπές και σκέφτομαι να παραγγείλω το oneplus 6 από εδώ, για να επωφεληθώ από την ισοτιμία.

Από όσο έχω καταλάβει, δε θα έχει πρόβλημα στο να το χρησιμοποιήσω με τα Ελληνικά δίκτυα, σωστά;

 

Επίσης, εάν δεν κάνω root και δε μπω στη διαδικασία να φλασάρω roms, χάνω κάτι από λειτουργικότητα;

 

Κανένα πρόβλημα, πήρα εγώ απο το επίσημο κατάστημα της OP στην Αμερική το 5Τ και δουλεύει μια χαρά εδω στην Ελλάδα.

Link to comment
Share on other sites

φίλε πρόσεξε γιατί αγορές ηλεκτρονικών συσκευών από Αμερική δε καλύπτονται από εγγύηση στην Ευρώπη.

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Tech Junkie - not curable
Link to comment
Share on other sites

Έκανα και εγώ την αναβαθμιση.

Παρατήρησα μια καθυστέρηση μετά από επανεκκίνηση στην εμφάνιση του widget της ώρας!

Ο ήχος κουδουνίσματος επιτέλους ήρθε στα ίσια του, ίσως και λίγο ποιο δυνατός!

Link to comment
Share on other sites

Έκανα και εγώ την αναβαθμιση.

Παρατήρησα μια καθυστέρηση μετά από επανεκκίνηση στην εμφάνιση του widget της ώρας!

Ο ήχος κουδουνίσματος επιτέλους ήρθε στα ίσια του, ίσως και λίγο ποιο δυνατός!

Αυτο μου το έκανε και εμενα οταν το έκανα ρουτ. τωρα γυρισα στοκ δεν μου το κανει

Link to comment
Share on other sites

Επίσης παρατήρησα ότι σε συγκεκριμένη εικόνα backround που έχει η συσκευή, στο status/ notification bar τα γραμματα μετά την αναβάθμιση εγιναν γκρι αντί για ασπρα όπως ήταν (είχα κρατημένο prt scrn)!
Link to comment
Share on other sites

Πήρα και το άσπρο σήμερα . Με απλή μέθοδο λέει πως θα φύγει αύριο και φτάνει 19 του μήνα. Λέτε να έρθει πιο γρήγορα ?
Λογικά Παρασκευή θα το έχεις αν είσαι Αθήνα.
Επίσης παρατήρησα ότι σε συγκεκριμένη εικόνα backround που έχει η συσκευή, στο status/ notification bar τα γραμματα μετά την αναβάθμιση εγιναν γκρι αντί για ασπρα όπως ήταν (είχα κρατημένο prt scrn)!
Είναι λόγω του wallpaper. Αν βάλεις ένα πιο σκούρο θα γίνουν άσπρα.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 6

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...