Jump to content

OnePlus 6


TAZ_DEV
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

τι εννοεις με αυτο?

 

9e25bde5838e47a2fc3050c50b59d41a.jpg

Αν έχεις 2 κάρτες sim να κάνεις εναλλαγή από ποια κάρτα τα δεδομένα θες να αξιοποιήσεις.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπαρχει ομως κουμπί "θαύμα" εναλλαγής κλησεων από τη 1 SIM στη SIM2 η υπαρχει και δεν το γνωριζω
:)
Link to comment
Share on other sites

9e25bde5838e47a2fc3050c50b59d41a.jpg

Αν έχεις 2 κάρτες sim να κάνεις εναλλαγή από ποια κάρτα τα δεδομένα θες να αξιοποιήσεις.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Άλεξ δώσε οδηγο με ακριβές βήματα για substratum. Παλευα στο note, παλεύω και εδώ και τίποτα δεν καταφέρνω.

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μετά από 1 εβδομάδας κτήσης και χρήσης, ας γράψω και εγώ τις εντυπώσεις μου για το κινητό...

Πρώτα θα πω αυτά που δε μου αρέσουν :

 

Δε μου αρέσει που δεν μπορώ να έχω τις κλήσεις μου σε HD Voice. Και αν τις έχω, δε μπορώ να το αντιληφθώ. Πρώην κάτοχος MI Max 2 (κινητό των 250 ευρώ) και ως συνδρομητής Cosmote, είχα και επικοινωνούσα μέχρι πρότινος με HD Voice. Τώρα πάπαλα.

 

 

Τι εννοείς δεν δουλεύει το HD voice με OP?

Link to comment
Share on other sites

Εννοώ ότι αυτό που ακούω, δεν είναι HD Voice. Ή αν είναι, καταρρακώνεται από το ακουστικό. Είχα HD στο MI Max 2, και δεν πίστευα τί άκουγα. Κοίταγα το ακουστικό και έλεγα "τί ήχος είναι αυτός".....

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS 6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εσύ τί λες να μην έχω ενεργοποιημένα τα δεδομένα? Αφού σου λεω είχα στο παλιό μου τηλέφωνο.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS 6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ας κάνει πρώτα κ μια τραμπα αλλαγή κάρτες sim1 sim2...μήπως και....

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα επειδη σκεφτομαι να προχωρησω σε αγορα,θελω να ρωτησω αν ξεκλειδωνει με face id χωρις να πατησω καποιο κουμπι,δηλαδη να ανασηκωνω τη συσκευη και να ξεκλειδωνει με προσωπο.Ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα επειδη σκεφτομαι να προχωρησω σε αγορα,θελω να ρωτησω αν ξεκλειδωνει με face id χωρις να πατησω καποιο κουμπι,δηλαδη να ανασηκωνω τη συσκευη και να ξεκλειδωνει με προσωπο.Ευχαριστω

 

Ετσι γινεται φιλε μου ναι η κανεις αμα θες double tap την οθονη πρωτα! :)

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα επειδη σκεφτομαι να προχωρησω σε αγορα,θελω να ρωτησω αν ξεκλειδωνει με face id χωρις να πατησω καποιο κουμπι,δηλαδη να ανασηκωνω τη συσκευη και να ξεκλειδωνει με προσωπο.Ευχαριστω

 

Όχι δεν γίνεται έτσι. Κανένα κινητό δεν το έχει κατορθώσει αυτό ακόμη όσον αφορά το face unlock.

Πρέπει να είναι ανοιχτή η οθόνη για να λειτουργήσει. Σε αντίθεση με το fingerprint scanner που προφανώς λειτουργεί και με κλειστή οθόνη.

Αρα η πατάς το power button μια φορά και μετά ανοίγει το κινητό κατευθείαν με face unlock ή κανείς double tap to wake και μετά ανοιγει το κινητό με face unlock.

Link to comment
Share on other sites

2 ακομη ερωτησεις.Ευκρινεια στον ηλιο και ποιο μαυρο χρωμα προτεινετε;

 

Για μένα είναι τέλεια. Μια χαρά. Εγώ είχα μιρορ και τώρα πήρα λευκό που είναι πραγματικά πανέμορφο..!!

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Σας βγάζει δηλαδή εικονίδιο HD voice κατά την διάρκεια της κλήσης ? Ή το θεωρούμε δεδομένο ότι έχει ?

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σας βγάζει δηλαδή εικονίδιο HD voice κατά την διάρκεια της κλήσης ? Ή το θεωρούμε δεδομένο ότι έχει ?

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

 

Δεν είχα ποτέ συσκευή που να έχει εικονίδιο για HD voice, πρέπει και η δύο συσκευές να το υποστηρίζουν και να είσαι σε δίκτυο 3g. Νομίζω πως πλέον είναι κάτι standard και δεν υπάρχουν συσκευές που δεν το υποστηρίζουν, αν δεν κάνω λάθος υπήρχε πριν από τα Android smartphones ή τουλάχιστον πριν γίνουν τόσο διαδεδομένα

Edited by leo06
Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν γίνεται έτσι. Κανένα κινητό δεν το έχει κατορθώσει αυτό ακόμη όσον αφορά το face unlock.

Πρέπει να είναι ανοιχτή η οθόνη για να λειτουργήσει. Σε αντίθεση με το fingerprint scanner που προφανώς λειτουργεί και με κλειστή οθόνη.

Αρα η πατάς το power button μια φορά και μετά ανοίγει το κινητό κατευθείαν με face unlock ή κανείς double tap to wake και μετά ανοιγει το κινητό με face unlock.

Στα OnePlus, όντως, πρέπει πρώτα να ενεργοποιηθεί η οθόνη και μετά λειτουργεί το face unlock!

Έχω την εντύπωση όμως ότι στο Huawei p20 pro, για παράδειγμα, δουλεύει απευθείας! Σηκώνεις δηλαδή απλά το κινητό και αν σε "βλέπει" ξεκλειδώνει!

Link to comment
Share on other sites

Για μένα είναι τέλεια. Μια χαρά. Εγώ είχα μιρορ και τώρα πήρα λευκό που είναι πραγματικά πανέμορφο..!!

Κανε ένα κόπο και σχολίασε λίγο παραπάνω την "υφή" του Silkwhite. Οι μεμβράνες dbrand πιστευεις οτι θα "κολλάνε" στην επιφάνεια?

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν γίνεται έτσι. Κανένα κινητό δεν το έχει κατορθώσει αυτό ακόμη όσον αφορά το face unlock.

Πρέπει να είναι ανοιχτή η οθόνη για να λειτουργήσει. Σε αντίθεση με το fingerprint scanner που προφανώς λειτουργεί και με κλειστή οθόνη.

Αρα η πατάς το power button μια φορά και μετά ανοίγει το κινητό κατευθείαν με face unlock ή κανείς double tap to wake και μετά ανοιγει το κινητό με face unlock.

Δεν έχει επιλογή lift to wake? Σα να θυμάμαι στο 5αρι είχε.

 

Mate the 10 pro be with you

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει επιλογή lift to wake? Σα να θυμάμαι στο 5αρι είχε.

 

Mate the 10 pro be with you

Το lift to wake είναι μόνο για την ambient display, που απλά σου δείχνει σε μαύρη οθόνη την ώρα και τις ειδοποιήσεις.

 

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Το lift to wake είναι μόνο για την ambient display, που απλά σου δείχνει σε μαύρη οθόνη την ώρα και τις ειδοποιήσεις.

 

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk

Μπερδεύτηκα τότε. Ζητάω συγγνώμη.

Στο mate 10 pro και λογικά και στο p20 pro που ανάφερε ο φίλος παραπάνω υπάρχει!

 

Mate the 10 pro be with you

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Για μένα είναι τέλεια. Μια χαρά. Εγώ είχα μιρορ και τώρα πήρα λευκό που είναι πραγματικά πανέμορφο..!!

 

 

 

Το silk white είναι κάτι αντίστοιχο του rose gold που δεν μου αρέσει ή όχι; Θα περιμένω εντυπώσεις όταν το παραλάβεις.

iphone 7 iOS 12.0
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 6

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...