Jump to content

OnePlus 6


TAZ_DEV
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μην είμαστε τόσο απόλυτοι, και εγώ είμαι φαν της OP αλλά αν ο φίλος είναι ευχαριστημένος από το s8+ δεν πιστεύω οτι υπάρχουν αρκετοί λόγοι για να αλλάξει κινητό.

Ας μας πει καλύτερα τι τον ενδιαφέρει περισσότερο στο κινητό για να δούμε άμα αξίζει να κάνει την μετάβαση ή όχι.

Oneplus 6 8/128
Link to comment
Share on other sites

Σε κάποια χάνεις σε κάποια κερδίζεις...δεν μπορούμε να μιλήσουμε για ξεκάθαρη αναβάθμιση. Και εγώ από s8 plus έρχομαι. Σίγουρα χάνεις σε οθόνη ηχείο και ip rating. Κερδίζεις όμως σε αρκετά περισσότερα...
Link to comment
Share on other sites

παίδες συνολικά αξίζει η μετάβαση απο s8 plus??

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Συνολικά δεν αξίζει. Μόνο σε ταχύτητα θα κερδίσεις ουσιαστικά.

Link to comment
Share on other sites

η κάμερα, μπαταρία, ταχύτητα ειναι βασικά και σημαντικά κομμάτια για εμένα

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Κάμερα και ταχύτητα είναι σίγουρα ανώτερα στο op6. Μπαταρία πάνω κάτω τα ίδια από ότι βλέπω μετά από 4 μέρες χρήσης...

Επειδή είπες ότι ήρθες από S8, την κάμερα δηλαδή (φωτό και βίντεο) του OnePlus 6 την είδες καλύτερη του S8;

Link to comment
Share on other sites

Η μπροστινή κάμερα του op6 είναι κατά πολύ καλύτερη από την τραγική του s8 που παραμορφώνει σε πολλές περιπτώσεις τα προσωπα. Έχει επίσης μεγαλύτερη ανάλυση από του s8 δίνοντας πολύ καλύτερη λεπτομέρια. σχετικά με την πίσω αρχικά το op6 υποστηρίζει μποκε και πολύ καλό μάλιστα ενώ το σ8 όχι. Την ημέρα πάνω κάτω στα ίδια αλλά βράδυ στα δικά μου μάτια τουλάχιστον το op6 είναι ανώτερο από το σ8 έχοντας λιγότερο θόρυβο από το σ8
Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα με τις κλήσεις εμφανίζεται όταν υπάρχουν δύο σιμ στη συσκευή. Ο συνομιλητής δεν σε ακούει καθαρά και μετά από λίγο πέφτει και η κλήση. Σήμερα πού ήμουν μέσα ςτ αυτοκίνητο με είχαν πιάσει τα νεύρα μου με όλο αυτό το θέμα ενώ προσπαθούσα να μιλήσω με πελάτες για την δουλειά και όχι με φίλους.

Ο καλύτερος μου φίλος FLEX (9/4/2000 - 19/06/2010).

Θα σε θυμόμαστε για πάντα

Link to comment
Share on other sites

Ούτε εγώ έχω κάποιο πρόβλημα (δύο sim cosmote).

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Note 10+ 12/256, iPhone 12 Pro Max 512
Link to comment
Share on other sites

Ούτε εγώ..κοσμοτε- vodafone..!

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Καλα μην γραψετε οσοι δεν εχετε προβλημα...Και φαμε 10 σελιδες.

Ας γραψουν μονο οσοι το εχουν για να δουμε ποσο διαδεδομενο ειναι...ειναι 1 στους 100?η 4-5?

Nokia 3510-->Sony Ericsson k700-->Sony Ericsson W550i-->Sony Ericsson U1 Sation-->Lg G2-->S9+
Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα με τις κλήσεις εμφανίζεται όταν υπάρχουν δύο σιμ στη συσκευή. Ο συνομιλητής δεν σε ακούει καθαρά και μετά από λίγο πέφτει και η κλήση. Σήμερα πού ήμουν μέσα ςτ αυτοκίνητο με είχαν πιάσει τα νεύρα μου με όλο αυτό το θέμα ενώ προσπαθούσα να μιλήσω με πελάτες για την δουλειά και όχι με φίλους.

 

To ίδιο πάθαινα κι εγώ, αλλά με μια sim.

Link to comment
Share on other sites

Order Paid

Estimated dispatch:Jun 6, 2018

αντε να δουμε θα φυγει σημερα η παραγγελια μας με τα ασυρματα ακουστικα -τζαμι και silk white gold OP6..?? τι θα γινει..??

Edited by STATYSS

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Ούτε έχω πρόβλημα με 2 SIM. Κουλό μου φαίνεται. Μήπως είναι κάτι άλλο?

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μετά από 1 εβδομάδας κτήσης και χρήσης, ας γράψω και εγώ τις εντυπώσεις μου για το κινητό...

Πρώτα θα πω αυτά που δε μου αρέσουν :

 

Δε μου αρέσει που δεν μπορώ να έχω τις κλήσεις μου σε HD Voice. Και αν τις έχω, δε μπορώ να το αντιληφθώ. Πρώην κάτοχος MI Max 2 (κινητό των 250 ευρώ) και ως συνδρομητής Cosmote, είχα και επικοινωνούσα μέχρι πρότινος με HD Voice. Τώρα πάπαλα.

 

Δε μου αρέσει που δε μπορώ να βγάλω φωτογραφίες σε πορτραίτο 16:9. Θέλω να τις δω στην τηλεόραση μου ή στον υπολογιστή μου σε foul screen και αυτό είναι αδύνατο.

 

Βρίσκω την φωτεινότητα επιθετική προς τα κάτω. Παρά πολύ συχνά την διορθώνω.

 

Το oxygenOS υπολείπεται παταγωδώς του Miui και δε δίνει σε ρυθμίσεις και δυνατότητες ούτε τα μισά. Ως εκ τούτου θα μπορούσε η μπαταρία να έχει μεγαλύτερη διάρκεια με μερικές απλές ρυθμίσεις, αλλά δυστυχώς δεν.

 

Το φλας - φακός θα μπορούσε να είναι δυνατότερο.

 

Πράγματα που μου αρέσουν :

 

-Εξαιρετικό δακτύλιο αποτύπωμα.

-Εξαιρετικό face unlock το οποίο αν και το κορόιδευα τώρα βλέπω το πόσο χρήσιμο είναι (σε συνδιασμό με το double tap to wake δεν πατάω κανένα κουμπί, άρα λιγότερη χρήση κουμπιών μεγαλύτερη η προστασία τους)

-Κουμπί "θαύμα" εναλλαγής δεδομένων από τη 1 SIM στη 2.

-Εξαιρετική ποιότητα κατασκευής

-Εξαιρετική οθόνη

-Τα gestures με βόλεψαν απίστευτα πολύ.

-Το κουμπί ήχος - δόνηση - αθόρυβο το χρησιμοποιώ γιατί υπάρχει, και όσο πιο πολύ το χρησιμοποιώ τόσο πιο πολύ μου αρέσει...

-Η κάμερα εμένα με καλύπτει...

 

Βρήκα κινητό για τον επόμενο χρόνο τουλάχιστον.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS 6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα, ισχύει ότι εάν επιλέξεις free shipping,το στέλνουν πάλι με express method της ups?

 

νομιζω ναι.. εμενα εχει αποσταλει πριν απο λιγο.. ελπιζω μεχρι παρασκευη να το εχω...

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Με free shipping?ups express saver?

 

ναι free ειχα επιλεξει.. νομιζω ερχετε σε κανα 2 μερες..!!

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Μετά από 1 εβδομάδας κτήσης και χρήσης, ας γράψω και εγώ τις εντυπώσεις μου για το κινητό...

Πρώτα θα πω αυτά που δε μου αρέσουν :

 

Δε μου αρέσει που δεν μπορώ να έχω τις κλήσεις μου σε HD Voice. Και αν τις έχω, δε μπορώ να το αντιληφθώ. Πρώην κάτοχος MI Max 2 (κινητό των 250 ευρώ) και ως συνδρομητής Cosmote, είχα και επικοινωνούσα μέχρι πρότινος με HD Voice. Τώρα πάπαλα.

 

Δε μου αρέσει που δε μπορώ να βγάλω φωτογραφίες σε πορτραίτο 16:9. Θέλω να τις δω στην τηλεόραση μου ή στον υπολογιστή μου σε foul screen και αυτό είναι αδύνατο.

 

Βρίσκω την φωτεινότητα επιθετική προς τα κάτω. Παρά πολύ συχνά την διορθώνω.

 

Το oxygenOS υπολείπεται παταγωδώς του Miui και δε δίνει σε ρυθμίσεις και δυνατότητες ούτε τα μισά. Ως εκ τούτου θα μπορούσε η μπαταρία να έχει μεγαλύτερη διάρκεια με μερικές απλές ρυθμίσεις, αλλά δυστυχώς δεν.

 

Το φλας - φακός θα μπορούσε να είναι δυνατότερο.

 

Πράγματα που μου αρέσουν :

 

-Εξαιρετικό δακτύλιο αποτύπωμα.

-Εξαιρετικό face unlock το οποίο αν και το κορόιδευα τώρα βλέπω το πόσο χρήσιμο είναι (σε συνδιασμό με το double tap to wake δεν πατάω κανένα κουμπί, άρα λιγότερη χρήση κουμπιών μεγαλύτερη η προστασία τους)

-Κουμπί "θαύμα" εναλλαγής δεδομένων από τη 1 SIM στη 2.

-Εξαιρετική ποιότητα κατασκευής

-Εξαιρετική οθόνη

-Τα gestures με βόλεψαν απίστευτα πολύ.

-Το κουμπί ήχος - δόνηση - αθόρυβο το χρησιμοποιώ γιατί υπάρχει, και όσο πιο πολύ το χρησιμοποιώ τόσο πιο πολύ μου αρέσει...

-Η κάμερα εμένα με καλύπτει...

 

Βρήκα κινητό για τον επόμενο χρόνο τουλάχιστον.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS 6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Με καλυψες σε ολαθα προσθεσω αλλο ενα αρνητικο.Δεν υποστηριζεται απο την Cosmote για VOLTE και Wificaling

:)
Link to comment
Share on other sites

http://piunikaweb.com/2018/06/06/new-oneplus-6-update-brings-selfie-portrait-mode-battery-percentage-icon/

 

Βγήκε στην Κίνα το update οπότε σύντομα και σε μας.

Oneplus 6 8/128
Link to comment
Share on other sites

Επειδή είναι η πρώτη φορά που πάω σε συσκευή oneplus δεν ήξερα ότι υπάρχει άλλη έκδοση λογισμικού για την Κίνα... Γνωρίζετε μετά από πόσο καιρό βγαίνει το update για oxygen?
Link to comment
Share on other sites

Επειδή είναι η πρώτη φορά που πάω σε συσκευή oneplus δεν ήξερα ότι υπάρχει άλλη έκδοση λογισμικού για την Κίνα... Γνωρίζετε μετά από πόσο καιρό βγαίνει το update για oxygen?
Δε νομίζω να αργήσει, μερικές μέρες φαντάζομαι.
Oneplus 6 8/128
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 6

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...