Jump to content

OnePlus 6


TAZ_DEV
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και εμενα όλα δουλεύουν τα apps τις τράπεζας με magisk. Μάλλον κάτι άλλο φταίει. Kατέβασε το app logact extreme και τρέξε το app που σου έχει πρόβλημα. Και στειλε μου το txt.

 

Με πια εφαρμογή μπορώ να αυξήσω την ταχύτητα των πυρήνων του επεξεργαστή?? Που είχες πει μια παλιότερα μια αλλά δεν την θυμάμαι.....

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Με πια εφαρμογή μπορώ να αυξήσω την ταχύτητα των πυρήνων του επεξεργαστή?? Που είχες πει μια παλιότερα μια αλλά δεν την θυμάμαι.....

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.grarak.kerneladiutor

https://play.google.com/store/apps/details?id=flar2.exkernelmanager

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το είχα

Για αυτό το πούλησα...

Όταν στρώσει θα το ξανά πάρω το Oneplus

Πρόβλημα μεγάλο να έχω missed calls

 

Κατάλαβα.

Μέτρια κάμερα , μέτρια μπαταρία και χάλια ακουστικό μπορώ να τα αντέξω, dropped calls με τίποτα...

Θα περιμένω το 6Τ τότε, μήπως και έχουν στρώσει όλα τα bugs (+wireless charge ελπίζω)

Edited by Redragon7

iPhone 3GS - iPhone 4s - Nokia Lumia 735 - Nokia Lumia 930 - Lumia 650 - Lumia 950 XL

iPad 2 Samsung Galaxy Tab Pro 8.4

Link to comment
Share on other sites

Κατάλαβα.

Μέτρια κάμερα , μέτρια μπαταρία και χάλια ακουστικό μπορώ να τα αντέξω, dropped calls με τίποτα...

Θα περιμένω το 6Τ τότε, μήπως και έχουν στρώσει όλα τα bugs (+wireless charge ελπίζω)

 

Ειδικά για την "μέτρια μπαταρία" καλό είναι να μας λέτε με ποια κινητά συγκρίνετε.. Γιατί έχοντας όλη την ημέρα την συσκευή με 2 emails, facebook app, φωτεινότητα καρφωτή λίγο πάνω από την μέση και 70-75% 4g, δεν έχω φορτίσει ακόμα με λιγότερο από 5 ώρες SOT.

 

Dropped calls δεν είχα. Όσο για τα υπόλοιπα έχουν υπεραναλυθεί..

s21 ultra 256
Link to comment
Share on other sites

Κατάλαβα.

Μέτρια κάμερα , μέτρια μπαταρία και χάλια ακουστικό μπορώ να τα αντέξω, dropped calls με τίποτα...

Θα περιμένω το 6Τ τότε, μήπως και έχουν στρώσει όλα τα bugs (+wireless charge ελπίζω)

Μάλλον δεν κατάλαβες. Έχει πολύ καλή κάμερα πολύ καλή μπαταρία πολύ καλό ακουστικό δεν έχει θέμα με dropped calls.

Έχει χειρότερο μεγάφωνο από 1+5 και 5t και εχει και αυτό που θα λυθεί με update.

Παρόλα αυτά εφόσον θες wireless charge πας για 6t

Link to comment
Share on other sites

Ειδικά για την "μέτρια μπαταρία" καλό είναι να μας λέτε με ποια κινητά συγκρίνετε.. Γιατί έχοντας όλη την ημέρα την συσκευή με 2 emails, facebook app, φωτεινότητα καρφωτή λίγο πάνω από την μέση και 70-75% 4g, δεν έχω φορτίσει ακόμα με λιγότερο από 5 ώρες SOT.

 

Dropped calls δεν είχα. Όσο για τα υπόλοιπα έχουν υπεραναλυθεί..

Όπως σε κάθε day 1 adopter, φαίνεται να είναι θέμα τύχης... Tόσο το θέμα μπαταρίας όσο και το θέμα dropped calls

https://forums.oneplus.com/threads/call-drop-issues-on-one-plus-6-handsets-in-india-urgent.842035/page-8

https://forums.oneplus.com/threads/unified-op6-battery-heating-issues-and-tips-share-your-stats-sot-how-to-improve-battery-life.837232/

 

Edit: θέλω τη συσκευή σαν τρελός, αλλά δεν θα το ρισκάρω αν υπάρχει έστω περίπτωση να είμαι από τους άτυχους, τουλάχιστον οχι πριν η Oneplus επισήμως απαντήσει και διευθετήσει τα εν λόγω (σοβαρά) ζητήματα

Edited by Redragon7

iPhone 3GS - iPhone 4s - Nokia Lumia 735 - Nokia Lumia 930 - Lumia 650 - Lumia 950 XL

iPad 2 Samsung Galaxy Tab Pro 8.4

Link to comment
Share on other sites

Δε ξέρω για τα άλλα , αλλά η μπαταρία 5 ώρες τις έχει για πλάκα, πολύ ευχαριστημένος σε αυτό τον τομέα που όπως έχω ξαναπεί προέρχομαι από mate 10pro

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όπως σε κάθε day 1 adopter, φαίνεται να είναι θέμα τύχης... Tόσο το θέμα μπαταρίας όσο και το θέμα dropped calls

https://forums.oneplus.com/threads/call-drop-issues-on-one-plus-6-handsets-in-india-urgent.842035/page-8

https://forums.oneplus.com/threads/unified-op6-battery-heating-issues-and-tips-share-your-stats-sot-how-to-improve-battery-life.837232/

 

Edit: θέλω τη συσκευή σαν τρελός, αλλά δεν θα το ρισκάρω αν υπάρχει έστω περίπτωση να είμαι από τους άτυχους, τουλάχιστον οχι πριν η Oneplus επισήμως απαντήσει και διευθετήσει τα εν λόγω (σοβαρά) ζητήματα

 

Δεν υπάρχει κανένα απολύτως θέμα.... Μην κάνουμε την τρίχα- τριχιά τώρα... Έλεος.. το να σώθηκαν π.χ 100000 συσκευές και 3_4_5 να έβγαλαν θέμα για μένα δεν είναι τίποτα. Είναι ψιλός στα άχυρα. Χτύπα το. Εγώ το χωριό 10 μέρες. Είναι σούπερ..! Κ η μπαταρία του. Κανένα θέμα με τις κλήσεις.

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Κανένα θέμα με τις κλήσεις επίσης όπως και κανένα bug με το εξωτερικό ηχείο όταν το πατάς κατά την διάρκεια της κλήσης, μπαταρία είμαι στο 63% με 1 μέρα 11 ώρες λειτουργίας πολύ κοντά στο S9 plus που είχα γενικά είμαι πολύ ευχαριστημένος από το τηλέφωνο και την εταιρεία. :)
Link to comment
Share on other sites

Ούτε εγώ έχω κάποιο από τα προβλήματα που αναφέρονται πιο πάνω, νομίζω μερικοί πρέπει να παίρνουν αυτά που διαβάζουν στο ίντερνετ with a grain of salt.
Link to comment
Share on other sites

ούτε εγώ έχω πρόβλημα με κλήσεις και μπαταρία.

 

Εντύπωση μου κάνει που κάθε 3-4 μέρες διαβάζω για κάποιο υποτιθέμενο κουσούρι.

 

Το συγκεκριμένο αν υπάρχει πχ λύνεται εύκολα με ένα update

Nokia 3210 - Nokia 8310 - Sony Ericsson K750i - Huawei Ideos X5 U8800 - Neo N003 - Umi X2 - Asus Zenfone 2 464 - OnePlus X - Oneplus 6 8/256 & Oneplus Nord:O
Link to comment
Share on other sites

το παρέλαβα, unlock twrp root xposed Με την μια, δεν εχει λογο ύπαρξης αλλιώς ενα smartphone.το κινητο φυσάει όπως φυσικά περίμενα.λατρεύω τα gestures, απίστευτα βολικα.
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το πρωί το παρέλαβα και εγώ

Άπλα φοβερό

Λοιπόν όταν βάζω ξυπνητήρι άλλη φορά μου έβγαζε πάνω το ρολογακι και άλλες όχι

Καμιά ιδέα?

Link to comment
Share on other sites

το παρέλαβα, unlock twrp root xposed Με την μια, δεν εχει λογο ύπαρξης αλλιώς ενα smartphone.το κινητο φυσάει όπως φυσικά περίμενα.λατρεύω τα gestures, απίστευτα βολικα.
Εννοείται,απλά θέλει λίγη προσοχή μέχρι να βγουν τα επίσημα εργαλεία γιατί έχει ιδιαίτερα partitionsκ και μπορεί να γίνει εύκολα λάθος.

Εγώ πέρασα την στοκ με fastboot γιατί δεν μπουταρε μετά από διάφορα που πέρασα

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

Εννοείται,απλά θέλει λίγη προσοχή μέχρι να βγουν τα επίσημα εργαλεία γιατί έχει ιδιαίτερα partitionsκ και μπορεί να γίνει εύκολα λάθος.

Εγώ πέρασα την στοκ με fastboot γιατί δεν μπουταρε μετά από διάφορα που πέρασα

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

 

ο οδηγός στο xda είναι λάθος, με fastboot flash δεν περνάει το twrp, έψαξα λίγο και στο θέμα του unofficial twrp έχει τις 2 σωστές εντολές. μετά όλα ήταν παιχνίδι.

1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

ο οδηγός στο xda είναι λάθος, με fastboot flash δεν περνάει το twrp, έψαξα λίγο και στο θέμα του unofficial twrp έχει τις 2 σωστές εντολές. μετά όλα ήταν παιχνίδι.
Σε κάποια φάση είχα την nolimits μαζί με το ex kernel και ρουτ,και όλα κομπλέ. Επειδή όμως κάποια πράγματα από την Ρομ δεν δούλευαν σωστά γιατί ουσιαστικά είναι Πορτ από το 5τ,έκανα restore ένα backup που κράτησα από το TWRP την προηγούμενη Ρομ ,τη στοκ. Ε, και εκεί χάθηκε η μπάλα. Τώρα έχω στοκ και ρουτ άλλα χωρίς TWRP και θέλω να περάσω τον ex ξανά αλλά το φοβάμαι λογο. Τουλάχιστον έχω το titanium backup και δεν ξανά σεταρω εφαρμογές

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

Σε κάποια φάση είχα την nolimits μαζί με το ex kernel και ρουτ,και όλα κομπλέ. Επειδή όμως κάποια πράγματα από την Ρομ δεν δούλευαν σωστά γιατί ουσιαστικά είναι Πορτ από το 5τ,έκανα restore ένα backup που κράτησα από το TWRP την προηγούμενη Ρομ ,τη στοκ. Ε, και εκεί χάθηκε η μπάλα. Τώρα έχω στοκ και ρουτ άλλα χωρίς TWRP και θέλω να περάσω τον ex ξανά αλλά το φοβάμαι λογο. Τουλάχιστον έχω το titanium backup και δεν ξανά σεταρω εφαρμογές

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

 

είναι νωρίς για κερνελ, στοκ με ρουτ και xposed είναι μια χαρά

1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Έκανα και εγώ την παραγγελία μου σήμερα τα ξημερώματα της έκδοσης 8/128 mirror black. Θα έρθει με την δωρεάν αποστολή. Γνωρίζει κάποιος που του έχει σταλεί με την απλή πόσες μέρες κάνει; εμενα μου γράφει ότι και καλά αύριο θα το αποστείλουν 6/5 και στις 12 του μήνα θα παραλάβω. Edited by vegetto_raging
Link to comment
Share on other sites

Έκανα και εγώ την παραγγελία μου σήμερα τα ξημερώματα της έκδοσης 8/128 midnight black. Θα έρθει με την δωρεάν αποστολή. Γνωρίζει κάποιος που του έχει σταλεί με την απλή πόσες μέρες κάνει; εμενα μου γράφει ότι και καλά αύριο θα το αποστείλουν 6/5 και στις 12 του μήνα θα παραλάβω.

 

και γω τωρα που την εκανα το ιδιο μου βγαζει.... μακαρι να φυγουνσημερα αυριο. και σε 2-3 μερες ερχονται...!!

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

και γω τωρα που την εκανα το ιδιο μου βγαζει.... μακαρι να φυγουνσημερα αυριο. και σε 2-3 μερες ερχονται...!!
Έκανα και εγώ την παραγγελία μου σήμερα τα ξημερώματα της έκδοσης 8/128 midnight black. Θα έρθει με την δωρεάν αποστολή. Γνωρίζει κάποιος που του έχει σταλεί με την απλή πόσες μέρες κάνει; εμενα μου γράφει ότι και καλά αύριο θα το αποστείλουν 6/5 και στις 12 του μήνα θα παραλάβω.
Αμα φύγουν αυριο σε 2 τ πολυ 3 μερες θα το εχετε!!!

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

παίδες συνολικά αξίζει η μετάβαση απο s8 plus??

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

παίδες συνολικά αξίζει η μετάβαση απο s8 plus??

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

εξαρτάται τι ζητάς οι δύο εταιρείες έχουν τελείως διαφορετικό target Group...

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Tech Junkie - not curable
Link to comment
Share on other sites

εξαρτάται τι ζητάς οι δύο εταιρείες έχουν τελείως διαφορετικό target Group...

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ναι το γνωρίζω ειχα παλια oneplus one... απλα αν ειναι γενικά αναβάθμιση η θα μου λείψει κάτι

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

παίδες συνολικά αξίζει η μετάβαση απο s8 plus??

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Βασικά ναι αξίζει...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 6

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...