Jump to content

OnePlus 6


TAZ_DEV
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ούτε η 1+ φταίει ούτε η dhl, είναι ξεκάθαρη αγραμματοσυνη του κλασικού Έλληνα δημοσίου υπαλλήλου που δεν έχει τελειώσει ούτε το δημοτικό και μπήκε από το παράθυρο. το ενδεχόμενο ότι πάει να τα τσεπωσει είναι πολύ πιο βαρύ. δεν νοείται να καθόμαστε να συζητάμε για το ποιος φταίει από την στιγμή που το δέμα ξεκίνησε από Πολωνία και φαίνεται ξεκάθαρα στο τρακινκ.

 

Εγώ θα ζητούσα κάποιον προϊστάμενο ή θα κυνηγούσα το θέμα μέσω της προστασίας του καταναλωτή.

 

μα ποιος να αντιμετωπίσει το ίδιο θέμα σε ξένο φόρουμ, δεν έχουν Έλληνες δημοσίους υπαλλήλους παντού

 

Που κολλάει ο δημόσιος υπάλληλος? Με DHL δεν έρχεται?

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω πολυ αλλα εχω βαλει τον nova και απλα μου μαυριζει την οθονη οταν κανω double tap (εχω ρυθμισει να κλεινει με παρατεταμενο το κεντρικο πληκτρο

 

Στον nova prime μπορείς να ορίσεις, στις χειρονομίες, με διπλό χτύπημα να κλειδώνει η οθόνη! Και 'γω (σε 5Τ ομως) nova prime έχω!

Απλά εγώ είμαι root και βάζοντας την ανάλογη ρύθμιση για root συσκευές στις ρυθμίσεις του Nova, κλειδώνει απευθείας με douple tap!

Όταν είχα το S7 edge, που δεν το είχα root, όταν έκανα douple tap στον Nova απλά μου μαύριζε την οθόνη και κλείδωνε σε 5 δευτερόλεπτα!

Link to comment
Share on other sites

δεν έχει η dhl τελωνείο, ένα τελωνείο υπάρχει και αυτό ανήκει στο δημόσιο
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

ούτε η 1+ φταίει ούτε η dhl, είναι ξεκάθαρη αγραμματοσυνη του κλασικού Έλληνα δημοσίου υπαλλήλου που δεν έχει τελειώσει ούτε το δημοτικό και μπήκε από το παράθυρο. το ενδεχόμενο ότι πάει να τα τσεπωσει είναι πολύ πιο βαρύ. δεν νοείται να καθόμαστε να συζητάμε για το ποιος φταίει από την στιγμή που το δέμα ξεκίνησε από Πολωνία και φαίνεται ξεκάθαρα στο τρακινκ.

 

Εγώ θα ζητούσα κάποιον προϊστάμενο ή θα κυνηγούσα το θέμα μέσω της προστασίας του καταναλωτή.

 

μα ποιος να αντιμετωπίσει το ίδιο θέμα σε ξένο φόρουμ, δεν έχουν Έλληνες δημοσίους υπαλλήλους παντού

 

Και γιατι αυτο δεν ειχε τυχει σε προηγουμενα μοντελα της εν λογω εταιεριας και συνεβη φετος με το 6ρι?Αλλαξε ο υπαλληλος στο τελωνειο??Οχι οτι δεν ειναι πιθανο οντως να φταινε και οι ιδιοι.

Επισης δεν βγαζω καθολου το ενδεχομενο για τις εδω αποθηκες αν περνανε τα προιοντα απο τελωνειο ή κανουν τιποτα λαμογιες για να αποφυγουν τις επιπλεον χρεωσεις.

Link to comment
Share on other sites

Και γιατι αυτο δεν ειχε τυχει σε προηγουμενα μοντελα της εν λογω εταιεριας και συνεβη φετος με το 6ρι?Αλλαξε ο υπαλληλος στο τελωνειο??Οχι οτι δεν ειναι πιθανο οντως να φταινε και οι ιδιοι.

Επισης δεν βγαζω καθολου το ενδεχομενο για τις εδω αποθηκες αν περνανε τα προιοντα απο τελωνειο ή κανουν τιποτα λαμογιες για να αποφυγουν τις επιπλεον χρεωσεις.

 

δεν είναι λογικό αυτό που γίνεται. είναι ξεκάθαρο ότι φεύγει από την Πολωνία. προφανώς κάποιος πάει να τα αρπάξει ή απλά είναι αγράμματος, άλλη εξήγηση δεν υπάρχει. είναι παράνομο αυτό που γίνεται

1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

δεν είναι λογικό αυτό που γίνεται. είναι ξεκάθαρο ότι φεύγει από την Πολωνία. προφανώς κάποιος πάει να τα αρπάξει ή απλά είναι αγράμματος, άλλη εξήγηση δεν υπάρχει. είναι παράνομο αυτό που γίνεται

 

Ζητώ συγγνώμη αν έχω προκλέσει το οτιδήποτε στο φόρουμ αλλά κοντεύω να σκάσω και άκρη δεν μπορώ να βγάλω.Η τελευταία επικοινωνία που είχα με την Oneplus είναι πως θα κοιτάξουν και οι ίδιοι το συμβάν από δευτέρα και πως θα έχω και αυτούς απάντηση.Αναμονή λοιπόν μέχρι τρίτη λογικά που θα ανοίξουν πάλι ΟΙ ΔΗΜΟΣΙΟΙ ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ να δούμε τι απάντηση θα λάβουμε.

 

Τώρα αυτό που λέτε με έχει παραξενέψει σχετικά με το αν κάποιος το αρπάξει το δίκιο μου πως θα βρώ αν υπογράψει για μένα;

Σίγουρα δεν θα έχει αίσιο τέλος η όλη υπόθεση..

Link to comment
Share on other sites

Αρκετά κύριοι με τους ΔΥ. Κάποιος ίσως έκανε ένα λάθος, δεν είμαστε όμως όλοι αγράμματοι κλπ, δεν είναι δυνατό να μπούμε στο ίδιο πανέρι. Ιδιαίτερα όσοι διοριστήκαμε τα τελευταία χρόνια μέσω ΑΣΕΠ.

Την Τρίτη θα ανοίξουν ΟΛΟΙ, όχι μόνο οι ΔΥ, αν δεν κάνω λάθος.

Φίλε μου, ελπίζω την Τρίτη να βρεθεί το λάθος και να χαίρεσαι τη συσκευή σου κάθε μέρα.

Να στο πάρει κάποιος άλλος, δε νομίζω, αφού θα πρέπει να επιδείξει κάποια ταυτότητα ή άλλο αποδεικτικό.

Μη γινόμαστε τραγικοί.

Καθαρός ουρανός, αστραπές δε φοβάται!
Link to comment
Share on other sites

Ζητώ συγγνώμη αν έχω προκλέσει το οτιδήποτε στο φόρουμ αλλά κοντεύω να σκάσω και άκρη δεν μπορώ να βγάλω.Η τελευταία επικοινωνία που είχα με την Oneplus είναι πως θα κοιτάξουν και οι ίδιοι το συμβάν από δευτέρα και πως θα έχω και αυτούς απάντηση.Αναμονή λοιπόν μέχρι τρίτη λογικά που θα ανοίξουν πάλι ΟΙ ΔΗΜΟΣΙΟΙ ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ να δούμε τι απάντηση θα λάβουμε.

 

Τώρα αυτό που λέτε με έχει παραξενέψει σχετικά με το αν κάποιος το αρπάξει το δίκιο μου πως θα βρώ αν υπογράψει για μένα;

Σίγουρα δεν θα έχει αίσιο τέλος η όλη υπόθεση..

 

Με το "αρπάξει" δεν εννοεί το πακέτο

Link to comment
Share on other sites

Στον nova prime μπορείς να ορίσεις, στις χειρονομίες, με διπλό χτύπημα να κλειδώνει η οθόνη! Και 'γω (σε 5Τ ομως) nova prime έχω!

Απλά εγώ είμαι root και βάζοντας την ανάλογη ρύθμιση για root συσκευές στις ρυθμίσεις του Nova, κλειδώνει απευθείας με douple tap!

Όταν είχα το S7 edge, που δεν το είχα root, όταν έκανα douple tap στον Nova απλά μου μαύριζε την οθόνη και κλείδωνε σε 5 δευτερόλεπτα!

 

Καταβαλα σε ευχαριστω και εγω prime εχω αλλα δεν ειμαι ροοτ το σκεφτομαι μολις βγει να το κανω αν και δεν ξερω τι κανεις παραπανω με το root αν υπαρχει καποια σελιδα με τα πλεονεκτηματα μπορειτε να το βαλετε μηπως ?:D:D

Link to comment
Share on other sites

Θα ανεβάσω ένα συγκριτικό βίντεο μεταξύ s9+ vs oneplus 6. Έχει κάποιος από κάτι ιδιαίτερο που θέλει να δοκιμάσω εκτός από τα κλασικά που είναι ήχος οθόνη ταχύτητα φωτογραφική βίντεο;

Ο καλύτερος μου φίλος FLEX (9/4/2000 - 19/06/2010).

Θα σε θυμόμαστε για πάντα

Link to comment
Share on other sites

Θα ανεβάσω ένα συγκριτικό βίντεο μεταξύ s9+ vs oneplus 6. Έχει κάποιος από κάτι ιδιαίτερο που θέλει να δοκιμάσω εκτός από τα κλασικά που είναι ήχος οθόνη ταχύτητα φωτογραφική βίντεο;

 

low light photo

Link to comment
Share on other sites

Θα ανεβάσω ένα συγκριτικό βίντεο μεταξύ s9+ vs oneplus 6. Έχει κάποιος από κάτι ιδιαίτερο που θέλει να δοκιμάσω εκτός από τα κλασικά που είναι ήχος οθόνη ταχύτητα φωτογραφική βίντεο;

Ποιος ο λόγος να παιδευτείς αφού χάνει το 6 σε ολα απο αυτα που ανέφερες. Στο μόνο που κερδίζει είναι στο speedtest και στην τιμή.

Link to comment
Share on other sites

Ποιος ο λόγος να παιδευτείς αφού χάνει το 6 σε ολα απο αυτα που ανέφερες. Στο μόνο που κερδίζει είναι στο speedtest και στην τιμή.

 

Διότι πιστεύω ότι κάποιοι που θέλουν να επιλέξουν μια συσκευή θα έχουν μια ξεκάθαρη άποψη.

Ο καλύτερος μου φίλος FLEX (9/4/2000 - 19/06/2010).

Θα σε θυμόμαστε για πάντα

Link to comment
Share on other sites

Διότι πιστεύω ότι κάποιοι που θέλουν να επιλέξουν μια συσκευή θα έχουν μια ξεκάθαρη άποψη.
Κάνε ένα συγκριτικό φίλε μου με νυχτερινες φωτός.

Ανέβασε στο Flickr άμα μπορείς. :)

 

Mate the 10 pro be with you

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Κάτι που δεν εχει αναφερθεί και αξίζει να τονιστεί είναι το το εχει oneplus 6 δεν μπορεί να διαχειριστεί ταυτόχρονα δύο συσκευές Bluetooth σαν ακουστικά όπως μπορεί να κάνει το s9+, note 8,mate 10 pro,p20 pro κτλ. Αυτό πρακτικά, για καταλάβει κανείς τι σημαίνει, είναι ότι όταν έχεις συνδέσει ακουστικό Bluetooth και μπαίνεις στο αυτοκίνητο σου που έχει Bluetooth δεν συνδέεται αυτόματα. Πρέπει να πας να αποσυνδέσεις το ακουστικό για να συνδεθεί το αυτοκίνητο. Άλλη μια περίπτωση είναι όταν θέλεις να έχεις συνδεδεμένο smartwatch που έχει μικρόφωνο και ανοιχτή ακρόαση δεν γίνεται να λειτουργεί σωστά όταν έχεις και Bluetooth ακουστικό για τον ίδιο λόγο. Κρίμα πιστευα οτι θα το είχαν διορθώσει αυτό. Edited by gkp

Ο καλύτερος μου φίλος FLEX (9/4/2000 - 19/06/2010).

Θα σε θυμόμαστε για πάντα

Link to comment
Share on other sites

Κάνε ένα συγκριτικό φίλε μου με νυχτερινες φωτός.

Ανέβασε στο Flickr άμα μπορείς. :)

 

Mate the 10 pro be with you

Δε νομίζω να τραβάει καλύτερες βραδυνές απ' το δικό σου.

Έχεις απ' τα καλύτερα στον τομέα αυτό.

Αλλου κερδίζει το OnePlus σε σύγκριση με το mate , και αυτό είναι η ομαλότητα και η ταχύτητα.

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Gilles smiles!
Link to comment
Share on other sites

Κάτι που δεν εχει αναφερθεί και αξίζει να τονιστεί είναι το το εχει oneplus 6 δεν μπορεί να διαχειριστεί ταυτόχρονα δύο συσκευές Bluetooth σαν ακουστικά όπως μπορεί να κάνει το s9+, note 8,mate 10 pro,p20 pro κτλ. Αυτό πρακτικά, για καταλάβει κανείς τι σημαίνει, είναι ότι όταν έχεις συνδέσει ακουστικό Bluetooth και μπαίνεις στο αυτοκίνητο σου που έχει Bluetooth δεν συνδέεται αυτόματα. Πρέπει να πας να αποσυνδέσεις το ακουστικό για να συνδεθεί το αυτοκίνητο. Άλλη μια περίπτωση είναι όταν θέλεις να έχεις συνδεδεμένο smartwatch που έχει μικρόφωνο και ανοιχτή ακρόαση δεν γίνεται να λειτουργεί σωστά όταν έχεις και Bluetooth ακουστικό για τον ίδιο λόγο. Κρίμα πιστευα οτι θα το είχαν διορθώσει αυτό.

 

 

 

Κακο αυτό για μια τέτοια επιπέδου συσκευή.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

iphone 7 iOS 12.0
Link to comment
Share on other sites

Κάτι που δεν εχει αναφερθεί και αξίζει να τονιστεί είναι το το εχει oneplus 6 δεν μπορεί να διαχειριστεί ταυτόχρονα δύο συσκευές Bluetooth σαν ακουστικά όπως μπορεί να κάνει το s9+, note 8,mate 10 pro,p20 pro κτλ. Αυτό πρακτικά, για καταλάβει κανείς τι σημαίνει, είναι ότι όταν έχεις συνδέσει ακουστικό Bluetooth και μπαίνεις στο αυτοκίνητο σου που έχει Bluetooth δεν συνδέεται αυτόματα. Πρέπει να πας να αποσυνδέσεις το ακουστικό για να συνδεθεί το αυτοκίνητο. Άλλη μια περίπτωση είναι όταν θέλεις να έχεις συνδεδεμένο smartwatch που έχει μικρόφωνο και ανοιχτή ακρόαση δεν γίνεται να λειτουργεί σωστά όταν έχεις και Bluetooth ακουστικό για τον ίδιο λόγο. Κρίμα πιστευα οτι θα το είχαν διορθώσει αυτό.

Ενδιαφέρον "ανακάλυψη"!

Καλά είναι να ακούγονται τα θετικά μια συσκευής, καλά είναι όμως να ακούγονται επίσης και τα αρνητικά και οι ελλείψεις! Έτσι ώστε οι υποψήφιοι αγοραστές να ξέρουν ακριβώς τι θα συναντήσουν.

Εμένα προσωπικά δεν θα με πείραζε το συγκεκριμένο "κουσούρι", γιατί δεν το χρειάζομαι! Για κάποιους άλλους όμως μπορεί να είναι απαραίτητο!

Link to comment
Share on other sites

 

Αν και εχει εκνευριστική φωνη είναι ωραίο βίντεο

Edited by dleyteris

iPhone 11

Apple Watch Series 5

iPad Air 3 (2019)

Link to comment
Share on other sites

Άλλες δύο πληροφορίες για την οθόνη αυτή τη φορά σε σύγκριση με το s9+.

1) Κόντρα στον ήλιο με φουλ φωτεινότητα δίπλα με το s9+ η διαφορά είναι τεράστια. Στο oneplus 6 βλέπεις αυτά που απεικονειζονται στην οθόνη αλλά πολύ πιο δύσκολα σε σχέση με το s9+ όπου όλα φαίνονται καθαρά και όμορφα.

 

2) Όταν έχεις σβηστή την συσκευή πάνω στο τραπέζι και την κοιτάς υπό γωνία η οθόνη δεν είναι καταμαύρη αλλά μια απόχρωση προς το γκρι. Όσοι το έχετε δείτε το notch γι να καταλάβετε την διαφορά ότι δεν είναι μαύρο κατάμαυρο.

Σε αντίθεση με το s9+ που και πάλι έβαλα διπλα δίπλα και είναι κατάμαυρο.

 

Το ίδιο ακριβός φαινόμενο εμφανίζει και το P20 pro και το mate 10 pro. Δηλαδή και εκεί δεν είναι κατάμαυρη η οθόνη.

 

Πολλοί ίσως πείτε ότι πρόκειται για λεπτομέρεια κάποιοι όμως πιστεύω ότι κάπως έτσι καταλαβαίνουν την ποιότητα μεταξύ οθονών

Edited by gkp

Ο καλύτερος μου φίλος FLEX (9/4/2000 - 19/06/2010).

Θα σε θυμόμαστε για πάντα

Link to comment
Share on other sites

Κάτι που δεν εχει αναφερθεί και αξίζει να τονιστεί είναι το το εχει oneplus 6 δεν μπορεί να διαχειριστεί ταυτόχρονα δύο συσκευές Bluetooth σαν ακουστικά όπως μπορεί να κάνει το s9+, note 8,mate 10 pro,p20 pro κτλ. Αυτό πρακτικά, για καταλάβει κανείς τι σημαίνει, είναι ότι όταν έχεις συνδέσει ακουστικό Bluetooth και μπαίνεις στο αυτοκίνητο σου που έχει Bluetooth δεν συνδέεται αυτόματα. Πρέπει να πας να αποσυνδέσεις το ακουστικό για να συνδεθεί το αυτοκίνητο. Άλλη μια περίπτωση είναι όταν θέλεις να έχεις συνδεδεμένο smartwatch που έχει μικρόφωνο και ανοιχτή ακρόαση δεν γίνεται να λειτουργεί σωστά όταν έχεις και Bluetooth ακουστικό για τον ίδιο λόγο. Κρίμα πιστευα οτι θα το είχαν διορθώσει αυτό.
Το ανακάλυψα και εγώ αυτό και με χάλασε.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το ανακάλυψα και εγώ αυτό και με χάλασε.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Σιγά ρε παιδιά ..σιγά . Σας χάλασε? Τι σας χάλασε? Το ένα έκανε 1000 κ τώρα κάνει 730 ευρώ και το άλλο 570 ευρω.. για Βάλτα δίπλα δίπλα και κατέβασε μια εφαρμογή ή άνοιξε μια σελίδα στον crhome και πες μας πιο κατέβασε την εφαρμογή και πιο άνοιξε πιο γρήγορα την σελίδα..? Εκει να σε δω θελω...Τώρα ψάχνεται να βγάλατε από την μύγα ξυγκι. Όχι είναι γκρι η οθόνη από γωνία και αν δεν συνδέεται με 2 bluetooth......ok. έλεος!!

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Εξαιρετικό SOT έχω να καταθέσω.. είμαι 3η σερί μέρα με μισο-μισο 4g και WiFi, 1-2 ώρες τηλέφωνο, Facebook app και φωτεινότητα σταθερά στα 3/4. 5 ώρες και πάνω σταθερά την ίδια στιγμή που στο s8+ δεν έβγαζα πάνω από 3 με 3,5 ώρες
s21 ultra 256
Link to comment
Share on other sites

Σιγά ρε παιδιά ..σιγά . Σας χάλασε? Τι σας χάλασε? Το ένα έκανε 1000 κ τώρα κάνει 730 ευρώ και το άλλο 570 ευρω.. για Βάλτα δίπλα δίπλα και κατέβασε μια εφαρμογή ή άνοιξε μια σελίδα στον crhome και πες μας πιο κατέβασε την εφαρμογή και πιο άνοιξε πιο γρήγορα την σελίδα..? Εκει να σε δω θελω...Τώρα ψάχνεται να βγάλατε από την μύγα ξυγκι. Όχι είναι γκρι η οθόνη από γωνία και αν δεν συνδέεται με 2 bluetooth......ok. έλεος!!
Υπάρχουν οι χρήστες που κοιτάνε πόσα δέκατα του δευτερόλεπτου ανοίγει μια εφαρμογή πιο γρήγορα σε ένα τηλέφωνο και υπάρχουν χρήστες που έχουν το τηλέφωνο για επαγγελματική χρήση, συγχρονιζουν ένα σκασμό λογαριασμό email και πολλές εφαρμογές όπως και ημερολόγια για την δουλειά τους και απλά θέλουν να γίνονται όλα σωστά και γρήγορα. Εγώ ανήκω στην δεύτερη κατηγορία. Δεν με νοιάζει ούτε με ένοιαξε και ούτε χρονομετρησα καμία εφαρμογή πόσο γρήγορα ανοίγει στα τηλ, αρκεί να ανοίγει γρήγορα. Τώρα επειδή μιλάω πολύ και μόνο με bluetooth με χαλάει που δεν συνδέεται αυτόματα στο car kit του αυτοκινήτου όταν μπαίνω μέσα και επίσης ότι όταν συνδεθεί στo Samsung Gear S3 frontier δεν συνδέεται και στο headset. Αυτά. Τώρα όταν θα αρχίσω να μετράω πόσα δέκατα ανοίγει το τάδε app πιο γρήγορα από κάποιο άλλο τηλέφωνο τότε και μόνο τότε ίσως να σταματήσει να με ενοχλεί το ότι συνδέεται σε μια μόνο συσκευή bluetooth handsfree.. Αλλά μέχρι τότε....
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 6

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...