Jump to content

OnePlus 6


TAZ_DEV
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και εγώ σκέφτομαι να δώσω το Mate 10 pro μου για να πάω σε op6 8/256.

Θα περιμένω λίγο καιρό ακόμη και μερικές γνώμες από εσάς παίδες ειδικά στο τομέα της κάμερας.

 

Mate the 10 pro be with you

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Μια από τα ίδια και εγώ.

Το ιδανικό για μένα είναι το pixel 2xl αλλά έχω ξενερώσει με αυτά που διαβάζω για την οθόνη, την απουσία της θύρας ακουστικών που είναι πολύ σημαντικό για μένα και την τιμή.

Μπορώ να τα δώσω τα λεφτά αλλά δεν νομίζω οτι αξίζει τόσα, οπότε παίρνω το oneplus που συμφέρει περισσότερο.

 

Δεν ειναι λίγα τα 4 γιγα του pixel 2xl ? με βασανιζει πολυ αυτη η αποφαση :wacko:

Nokia 3210 - Nokia 8310 - Sony Ericsson K750i - Huawei Ideos X5 U8800 - Neo N003 - Umi X2 - Asus Zenfone 2 464 - OnePlus X - Oneplus 6 8/256 & Oneplus Nord:O
Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι λίγα τα 4 γιγα του pixel 2xl ? με βασανιζει πολυ αυτη η αποφαση :wacko:
Είναι πολύ λίγα τα 4 γιγα πλέον,μετα τις 4 το πολύ 5 εφαρμογές έχεις reloads.

 

Send from my Galaxy S9+

Λάζαρος..

Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

Σε κάθε καινούρια κυκλοφορία oneplus τα ίδια γράφονται.

 

Είναι ξεκάθαρο πως όποιος μπορεί να διαθέσει τα λεφτά για το τωρινό flaghship της Samsung, τον ενδιαφέρει η κάμερα και δεν τον πειράζει το skin της τότε ναι ξεκάθαρα πάει εκεί.

 

Όποιος είναι οριακά στα λεφτά, θέλει τον τελευταίο επεξεργαστή, καθαρό android και δεν τον ενοχλεί που δεν θα έχει την καλύτερη κάμερα πάει στο oneplus.

 

Απλά είναι τα πράγματα δεν χρειάζεται να τα κάνουμε περίπλοκα.

 

Το θεμα ειναι οτι η αγορα των smartphones ειναι πολυ περιεργη τον τελευταιο καιρο απο πλευρας εταιρειων.

 

Μια η Sony που ειναι κλασσικα στον κοσμο της με τα κινητα που βγαζει,μια η HTC που επισης οσο και να προσπαθει με τετοιες τιμες απλα δεν,μια η LG που ενω δεν την κυνηγαει πλεον το bootloop απο αναβαθμισεις εγινε η χειροτερη.Αρα μενουν οι εξης επιλογες.

 

Απο κινητα με δικο τους skin Samsung,Huawei,Xiaomi με τα γνωστα θεματα βεβαια που μπορει να εχουν κινητα με skins που εχουν bloatware.

Απο κινητα με ψιλο stock android oneplus ή Pixel ή nokia.

 

Το προβλημα στην δευτερη κατηγορια ειναι οτι το pixel

1)κραταει υψηλα την τιμη του μεχρι να βγει το επομενο.

2)Εχει θεμα καλυψης εγγυησης στην Ελλαδα.Με λιγα λογια δωσε 800+ευρω και αν παθει κατι απο εγγυηση εχεις κυριως το καταστημα αγορας.

 

Αν δηλαδη τα pixel ερχονταν κανονικα Ελλαδα και ειχαν δικο τους service/αντιπροσωπεια,εκει ναι να κανεις την υπερβαση και να το προτιμησεις.

Τα Nokia ειναι ακομα φρεσκα στην αγορα και θελουν δουλεια στο κομματι των ναυαρχιδων.

 

Γιαυτο και ολο το βαρος πεφτει συνεχεια στα Oneplus.Γιατι καλυπτουν οσους στην ουσια θελου να αγορασουν ενα pixel και δεν μπορουν,δεν ειναι εναλλακτικη των Samsung.

Link to comment
Share on other sites

@jimlost Πώς σου φαίνεται το note?

 

Σήμερα το απόγευμα ήρθε τελικά το Note 8, δεν το έχω ακόμα καλά καλά δουλέψει, αλλά με λίγα λόγια είναι άλλη κατηγορία... Τρομερή οθόνη, πολύ καλή ποιότητα κατασκευής, κάμερα για τα δικά μου μάτια πολύ καλή, και ενώ το φοβόμουνα σαν μέγεθος τελικά κάθετε πολύ καλά στο χέρι... Ακόμα δεν του έχω βάλει όλες τις εφαρμογές που χρησιμοποιώ, αλλά μέχρι τώρα είναι και γρήγορο, και γενικά δεν έχει κολλήσει καθόλου... Για μπαταρία θα μιλήσω μετά από μερικές φορτίσεις.... Αυτά τα λίγα μέχρι στιγμής... Αλλά η οθόνη είναι μαγεία....

Link to comment
Share on other sites

Μια από τα ίδια και εγώ.

Το ιδανικό για μένα είναι το pixel 2xl αλλά έχω ξενερώσει με αυτά που διαβάζω για την οθόνη, την απουσία της θύρας ακουστικών που είναι πολύ σημαντικό για μένα και την τιμή.

Μπορώ να τα δώσω τα λεφτά αλλά δεν νομίζω οτι αξίζει τόσα, οπότε παίρνω το oneplus που συμφέρει περισσότερο.

 

Η απλα περιμενεις το Pixel 3 τελος του χρονου.

Link to comment
Share on other sites

Η απλα περιμενεις το Pixel 3 τελος του χρονου.

 

Καλό το pixel αλλά μην ξεχνάς έχει και διπλάσια τιμή....

Link to comment
Share on other sites

Η απλα περιμενεις το Pixel 3 τελος του χρονου.

 

Όπως έγραψα παίζει σε διαφορετική οικονομική κατηγορία.

 

Μόλις βγήκε αυτό

 

 

 

Περίμενα να είναι το D μιας και είναι το χειρότερο, στα δικά μου μάτια τουλάχιστον, αλλά μου έκανε εντύπωση οτι ήταν το p20 pro τελικά

 

Edited by kill_noob
Oneplus 6 8/128
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα μαλλον θα ειμαι ενας που θα το αγορασει αυριο το mindnight 8/128 ξερει κανενας η συσκευασια τι ακριβως περιεχει ? πχ ακουστικα ή θηκη ?
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα μαλλον θα ειμαι ενας που θα το αγορασει αυριο το mindnight 8/128 ξερει κανενας η συσκευασια τι ακριβως περιεχει ? πχ ακουστικα ή θηκη ?

 

In the box

1x OnePlus 6

1x Screen Protector (pre-applied)

1x Translucent Case (we recommend assembling the protective case from the bottom)

1x OnePlus Fast Charge Type-C Cable

1x OnePlus Fast Charge Power Adapter

1x SIM Tray Ejector

1x Quick Start Guide

1x Safety Information

 

https://www.oneplus.com/gr/6/specs

 

Ακουστικά όχι αλλά υπάρχει μια απλή διάφανη θήκη σιλικόνης και περασμένη ζελατίνα.

Oneplus 6 8/128
Link to comment
Share on other sites

Πείτε μου μόνο είναι φαρδύτερο του g3; Αν ναι μιλάμε για παντοφλε κινητό και με αποτρέπει από την αγορά του καθος σε αυτές τις διαστάσεις πονάνε τα μικρά μου δάχτυλα.
Link to comment
Share on other sites

Πείτε μου μόνο είναι φαρδύτερο του g3; Αν ναι μιλάμε για παντοφλε κινητό και με αποτρέπει από την αγορά του καθος σε αυτές τις διαστάσεις πονάνε τα μικρά μου δάχτυλα.

 

Τις διαστασεις του κινητου μπορεις να τις δεις για να εχεις μια εικονα του μεγεθους

https://www.gsmarena.com/oneplus_6-9109.php

vs g3

https://www.gsmarena.com/lg_g3-6294.php

Link to comment
Share on other sites

Τις διαστασεις του κινητου μπορεις να τις δεις για να εχεις μια εικονα του μεγεθους

https://www.gsmarena.com/oneplus_6-9109.php

vs g3

https://www.gsmarena.com/lg_g3-6294.php

Δεν παίζει να είναι λάθος Ε; Ουυ να σου μαμησω μόνο για αυτόν τον λόγο δεν θα προβώ στην αγορά του παρόλο που το θεωρώ την πιο τίμια επιλογή στα 500 ευρώ....με βλέπω να περνάω στο αντίπαλο στρατόπεδο για πρώτη φορά και νομίζω θα το μετανιώσω

Link to comment
Share on other sites

Δεν παίζει να είναι λάθος Ε; Ουυ να σου μαμησω μόνο για αυτόν τον λόγο δεν θα προβώ στην αγορά του παρόλο που το θεωρώ την πιο τίμια επιλογή στα 500 ευρώ....με βλέπω να περνάω στο αντίπαλο στρατόπεδο για πρώτη φορά και νομίζω θα το μετανιώσω

 

ειναι πολυ πιο λεπτο,πραγμα που βοηθαει...

Nokia 3510-->Sony Ericsson k700-->Sony Ericsson W550i-->Sony Ericsson U1 Sation-->Lg G2-->S9+
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το απόγευμα ήρθε τελικά το Note 8, δεν το έχω ακόμα καλά καλά δουλέψει, αλλά με λίγα λόγια είναι άλλη κατηγορία... Τρομερή οθόνη, πολύ καλή ποιότητα κατασκευής, κάμερα για τα δικά μου μάτια πολύ καλή, και ενώ το φοβόμουνα σαν μέγεθος τελικά κάθετε πολύ καλά στο χέρι... Ακόμα δεν του έχω βάλει όλες τις εφαρμογές που χρησιμοποιώ, αλλά μέχρι τώρα είναι και γρήγορο, και γενικά δεν έχει κολλήσει καθόλου... Για μπαταρία θα μιλήσω μετά από μερικές φορτίσεις.... Αυτά τα λίγα μέχρι στιγμής... Αλλά η οθόνη είναι μαγεία....

 

Αφού σου φαίνεται Οκ σαν μέγεθος το μοναδικό σημείο που σου μένει για να δεις είναι όπως είπες κι εσύ ή μπαταρία! Αν σε ικανοποιεί - ικανοποιήσει τότε δεν έχεις να "φοβηθείς" κάτι...

Για μένα παραμένει η πιο καλοκατασκευασμένη συσκευή εκεί έξω... Η ασχημια του notch που καθιερώθηκε από πολλούς είναι βασικός αποτρεπτικος παράγοντας.

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτό ήθελα να μάθω. Ελπίζω να υπάρχει η δυνατότητα όπως και στο 5t.

 

Σε ένα review που είδα είπε ότι δεν γίνεται να φαίνεται το ποσοστό όπως το 5Τ συνέχεια δίπλα στην μπαταρία. Μόνο όταν κατεβάζεις το κουρτινάκι. Και ούτε είχε βρει κάποια ρύθμιση.

Link to comment
Share on other sites

οποιος θέλει να πάρει με έκπτωση αξεσουαρ σήμερα μαζι με το τηλ βαζω το λινκ

 

https://www.oneplus.com/gr/invite#LSNJNST9DQLDY3

Tech Junkie - not curable
Link to comment
Share on other sites

Ακόμα δεν έχω αποφασίσει ποιο μοντέλο θα πάρω... Κυρίως επηρεάζομαι από το χρώμα καθώς το midnight black μου αρέσει περισσότερο
Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Ακόμα δεν έχω αποφασίσει ποιο μοντέλο θα πάρω... Κυρίως επηρεάζομαι από το χρώμα καθώς το midnight black μου αρέσει περισσότερο

 

μεσα σε θηκη δεν θα το εχεις?? καθρεφτη εγω...10 λεπτουδακια μονο.. βαρατεεε

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

φανταζομαι οτι θα εχει και ετοιμοπαραδοτα τα αξεσουαρ του σημερα. θηκες τζαμια...!!!

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

επεσε ο σερβερ......

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

εμενα αρνειται να μπει στο καλαθι μαζι με το bundle που διαλεξα.. σκετα ακουστηκα δεν δινουν? μονο μαζι με θηκη ή τζαμι?
Link to comment
Share on other sites

Εμένα προσπάθησα αλλά μου έκανε refresh πριν την υποβολή και τώρα δεν το παίρνει
Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 6

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...