Jump to content

OnePlus 6


TAZ_DEV
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οι τιμές SAR είναι με δυο κάρτες ή δεν έχει σημασία ;

Νομίζω ότι δεν έχει σημασία.

Nokia 3210 - Nokia 8310 - Sony Ericsson K750i - Huawei Ideos X5 U8800 - Neo N003 - Umi X2 - Asus Zenfone 2 464 - OnePlus X - Oneplus 6 8/256 & Oneplus Nord:O
Link to comment
Share on other sites

Τελικά....... καμεράρα το 5Τ, όχι αστειά!! :p

 

Εντάξει, πέρα απ' την πλάκα είμαι πολύ περίεργος να δω πως θα είναι (ή πως θα γίνει με τα πρώτα updates) η κάμερα του 6!

 

Δεν το κρύβω οτι μου άρεσε το 6αρι και σκέφτηκα να δώσω το 5Τ για να το πάρω, αλλά τελικά πρυτάνευσε η λογική....... προς το παρών!!

 

Γλίτωσα και το μάλωμα με τη γυναίκα...!! :lol:

 

 

Και εγώ όσο περνάνε οι μέρες μάλλον οι πιθανότητες να μένω με 5T έως φθινόπωρο αυξάνονται με γεωμετρική πρόοδο.

 

Δεν με εξιτάρει ούτε στο ελάχιστο το 6.

 

Από την μια η κακογουστιά με δρακουλοδοντα(έστω που κρύβεται)από την άλλη η στροφή από αλουμίνιο σε γυαλί που το θεωρώ πισωγύρισμα από την άλλη η μόνη ουσιαστική διαφορά σε επίπεδο feature το OIS που και αυτό λειψό μόνο στην μια κάμερα.

 

Από την άλλη ξενέρωσα που dbrand skin δεν καλύπτει περιμετρικά παρά μόνο πλάτη άρα αργά η γρήγορα το αλουμίνιο γύρω γύρω όσο να προσέχω θα αποκτήσει σημάδια αφού γυμνά τα έχω συνέχεια.

 

Το λευκό χρωμα που σκεφτόμουν δεν είχα προσέξει ότι περιμετρικά και κάμερα είναι σε χρυσό πράγμα που δεν μου αρέσει.

 

Και από την άλλη δεν γουστάρω να επιβραβεύω αντιγραφή κακογουστιάς των Κινέζων.

 

Αν δηλαδή η Apple αφαιρέσει δυνατότητα πραγματοποίησης κλήσεων θα ακολουθήσουν και αυτοί?

 

Ελπίζω στο 6T να βάλουν 1-2 feature επιπλέον να έχω παραπάνω κίνητρο για πιο ουσιαστική αναβάθμιση και να ανεχτώ και δρακουλοδοντα.

 

Αλλιώς καθόμαστε έως την έλευση του oneplus 7 που να ελπίζουμε πέρα από την ουσίαστικη αναβάθμιση σε hardware με 7nm SOC να δούμε και μαζεμένα όσα περισσότερα feature και μαύρη πέτρα ρίξει σε δρακουλοδοντες :p

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Βρε καθηστε να το παρουμε να δουμε τι λεει το κινητο και μετα το θαβουμε. Εχει βγει εδω μεσα το χειροτερο κινητο 2018.
Link to comment
Share on other sites

Καλα και η Samsung που το καρα διαφημισε το κινητο της(s9) σαν το απολυτο καμερο τηλεφωνο και στην πραξη δεν υπηρχαν ουσιωδης διαφορες απο το note 8 περαν των δυνατοτητων σε video.

 

και το p20 pro μπορει σε φωτογραφιες να κανει παπαδες αλλα σε video ειναι πολυ κατωτερο του ονοματος του ως καλυτερο καμερο τηλεφωνο της αγορας(ειδικα σε 4κ).

Link to comment
Share on other sites

Τι περίμενες να έλεγαν στην παρουσίαση ότι δεν είναι η καλή η κάμερα??

Θα σε πάω λίγους μήνες πίσω όταν παρουσίαζαν το 5t και πόσο αναφέρθηκαν στην κάμερα.

Τα αποτελέσματα στα χέρια μου ήταν απογοητευτικό με μηδαμινή βελτίωση τώρα 6 μήνες.

Γι'αυτό θα περιμένω κανά μήνα ίσως και λίγο παραπάνω για να δω τα reviews και να δω αν θα περιμένω το 6t.

 

 

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

Εγώ όχι μόνο βελτίωση δεν είδα από το 5, χειρότερα ήταν, το 5 τουλάχιστον είχε οπτικό ζουμ. Δε περιμένω και τώρα βελτίωση αλλιώς θα μιλούσαμε για Pixel XL killer, δύσκολο πολύ

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλα και η Samsung που το καρα διαφημισε το κινητο της(s9) σαν το απολυτο καμερο τηλεφωνο και στην πραξη δεν υπηρχαν ουσιωδης διαφορες απο το note 8 περαν των δυνατοτητων σε video.

 

 

Βέβαια το ένα δεν αναιρεί το άλλο.

Αναμένω κι εγώ να δω πως τα πάει στη κάμερα και αν έχει βελτιωθεί σε σχέση με το 5Τ λέω να την ξανατιμήσω μετά το 5 που είχα δοκιμάσει.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ όχι μόνο βελτίωση δεν είδα από το 5, χειρότερα ήταν, το 5 τουλάχιστον είχε οπτικό ζουμ. Δε περιμένω και τώρα βελτίωση αλλιώς θα μιλούσαμε για Pixel XL killer, δύσκολο πολύ

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ακριβώς αυτό συμφωνώ μαζί σου ή κάμερα του 5 ήταν ανώτερη από του 5Τ λόγο του zoom, περιμένω λίγα πράγματα από την κάμερα μιας και βλέπω πάλι σενσορα 16mpx,αν μπορεί κάποιος να μου πει πια εταιρεία με σωστή κάμερα βάζει τέτοιους σενσορες εκτός της LG που όμως είναι έτη φωτός μπροστά στο software από την oneplus, απορώ πως δεν έβαλαν 12αρι σενσορα με μεγάλο μέγεθος pixel, πιστεύω ότι αν θα έβαζαν καλό σενσορα θα έπρεπε να αλλάξουν όλο το software ειδικά στις ημερήσιες και δεν έχουν την τεχνογνωσία, επίσης περιμένω να δω το ois γιατί στο 3 και 3Τ υπήρχε πάλι και ήταν για τα πανηγύρια

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς αυτό συμφωνώ μαζί σου ή κάμερα του 5 ήταν ανώτερη από του 5Τ λόγο του zoom, περιμένω λίγα πράγματα από την κάμερα μιας και βλέπω πάλι σενσορα 16mpx,αν μπορεί κάποιος να μου πει πια εταιρεία με σωστή κάμερα βάζει τέτοιους σενσορες εκτός της LG που όμως είναι έτη φωτός μπροστά στο software από την oneplus, απορώ πως δεν έβαλαν 12αρι σενσορα με μεγάλο μέγεθος pixel, πιστεύω ότι αν θα έβαζαν καλό σενσορα θα έπρεπε να αλλάξουν όλο το software ειδικά στις ημερήσιες και δεν έχουν την τεχνογνωσία, επίσης περιμένω να δω το ois γιατί στο 3 και 3Τ υπήρχε πάλι και ήταν για τα πανηγύρια

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Το θέμα είναι τι κάνεις αν δε σου αρέσει η κάμερα της OnePlus; Απλά την βελτιώνεις με mods τύπου Google camera η πας σε Xiaomi συσκευή που έχει άλλα κακά; LCD οθόνες έναντι Amoled, άθλιο ήχο σε βίντεο, λογισμικό που δεν αρέσει σε ολους και πιο αργή υποστήριξη σε Android updates;

 

Δίνεις κάτι παραπάνω και αγοράζεις κάτι πιο επωνυμο και πιο ολοκληρωμένο χάνοντας όμως τα οποία πλεονεκτήματα έχει η OnePlus; Σβελταδα, ποιότητα κατασκευής, γρήγορα updates, ξεκλειδωματα και root χωρίς απώλεια εγγύησης κλπ;

 

Εγώ προσωπικά αν ήμουν ακόμα στην φάση να αλλάζω κινητά σαν τα πουκάμισα, στο 6 δεν θα πήγαινα σίγουρα. Θα περίμενα τις μετέπειτα συσκευές της εταιρίας.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Όλα όσα γράφουμε είναι ικασιες και προσωπικές εκτιμήσεις, μιας και εγώ περιμένω σχόλια από τους πρώτους κατόχους της συσκευής... Λίγες μέρες μείνανε, φυσικά να είναι αντικειμενική η άποψη...Εγω έκανα υπέρβαση χρηματική και πήρα το Note 8, γνωρίζοντας ότι θα χάσω στην εμπειρία χρήσης του 1+ αλλά σίγουρα θα κερδίσω κάπου αλλού....

Προσωπικά επειδή είδα και την παρουσίαση, περίμενα κάτι περισσότερο από κάμερα, αλλά εγώ πιστεύω ότι όλο το βάρος πέφτει στην ταχύτητα της συσκευής και του Oxygen OS...

Γιαυτό προσωπικά δεν περιμένω πολλά... Εύχομαι να διαψεύδω πανηγυρικά,μιας και η συγκεκριμένη εταιρεία είναι στις συμπάθειές μου...

Link to comment
Share on other sites

Για εμένα θα πρέπει να βελτιώσει την κάμερα αν θέλει να είναι μέσα στο παιχνίδι. Λένε πως τα samsung έχουν lag . Στα τελευταία τις τηλέφωνα έχει μειωθεί αρκετά οπότε αν κάποιος δεν θέλει απλά να κάθετε με κάποιον δίπλα δίπλα για να δει πιο ανοίγει μια εφαρμογή ποιο γρήγορα από το άλλο θα προτιμήσει το samsung (s7 edge , s8 , s9 ).

Google Pixel 8 pro

Link to comment
Share on other sites

@jimlost Πώς σου φαίνεται το note?

 

Αύριο θα το έχω.... Βλέπεις είμαι σε νησί, μεσολάβησε η Κυριακή, μιας και Σάββατο το στείλανε, και να σου πω την αλήθεια το περιμένω πως και πως... Έχω στο μυαλό μου συγκεκριμένο λόγο που το πήρα... Ήταν υπέρβαση χρηματική για μενα,αλλα πιστεύω επειδή το θέλω μόνο για δουλειά, να με βοηθήσει...

Όταν θα έρθει θα έχω καλύτερη άποψη...Ελπιζω να μου κάνει, αν δεν το δουλέψω δεν μπορώ να πω... Σίγουρα θα είναι πολύ διαφορετικά σε σχέση με το 1+3Τ που έδωσα....

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αν δεν κάνω λάθος την Τριτη ανοίγουν 11 η ώρα Ελλάδας οι παραγγελίες. Από προηγούμενη εμπειρία σας για πόσο θα μείνουν ανοιχτές για την πρώτη φουρνιά ? Μέρες ή ώρες ?

 

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αν δεν κάνω λάθος την Τριτη ανοίγουν 11 η ώρα Ελλάδας οι παραγγελίες. Από προηγούμενη εμπειρία σας για πόσο θα μείνουν ανοιχτές για την πρώτη φουρνιά ? Μέρες ή ώρες ?

 

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk

Τι εννοείς "για πόσο θα μείνουν ανοιχτές";

Δεν κλείνουν οι παραγγελίες, εκτός αν πέσει το σύστημα! Απλά ανάλογα τη ζήτηση του κάθε μοντέλου εναλλάσσεται ο χρόνος εκτιμώμενης αποστολής!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αν δεν κάνω λάθος την Τριτη ανοίγουν 11 η ώρα Ελλάδας οι παραγγελίες. Από προηγούμενη εμπειρία σας για πόσο θα μείνουν ανοιχτές για την πρώτη φουρνιά ? Μέρες ή ώρες ?

 

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk

 

Απλά μπορεί να φύγουν οι διαθέσιμες συσκευές, και να υπάρχει μετά μια αναμονή κατά την διαθεσιμότητα, αλλα πιστεύω ότι δεν θα συμβεί αυτό...

Link to comment
Share on other sites

Παντως μιλωντας για ανταγωνισμο σε αυτες τις τιμες,τρεχει αυτες τις μερες προσφορα απο Mediamarkt στο mate 10 pro το οποιο βγαινει στα 599ευρω αλλα με 20% επιστροφη για επομενη αγορα,αρα στην ουσια τελικη τιμη τα 480ευρω.

 

Δηλαδη φθηνοτερα απο το 6ρι και ας υστερει σε επεξεργαστη,skin και video.

 

Γιαυτο λεμε και ξαναλεμε οτι ειναι παρα πολυ σημαντικος παραγοντας η τιμη και ποσο ανταγωνιστικη θα ειναι η καμερα στο 6ρι,γιατι ενας snap845 δεν αρκει πια.

Link to comment
Share on other sites

Παντως μιλωντας για ανταγωνισμο σε αυτες τις τιμες,τρεχει αυτες τις μερες προσφορα απο Mediamarkt στο mate 10 pro το οποιο βγαινει στα 599ευρω αλλα με 20% επιστροφη για επομενη αγορα,αρα στην ουσια τελικη τιμη τα 480ευρω.

 

Δηλαδη φθηνοτερα απο το 6ρι και ας υστερει σε επεξεργαστη,skin και video.

 

Γιαυτο λεμε και ξαναλεμε οτι ειναι παρα πολυ σημαντικος παραγοντας η τιμη και ποσο ανταγωνιστικη θα ειναι η καμερα στο 6ρι,γιατι ενας snap845 δεν αρκει πια.

Mate 10 pro.???? 1000 φορές 5T...

Πιο αργό πεθαίνεις......

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Αργό το Mate 10 pro? Χαχαχα! Το εχεις δουλέψει? Είχα oneplus 5 8/128 πριν το Mate και σε ταχύτητα είναι ακριβώς ίδια με το Mate να κερδίζει σε πολλά σημεία όπως κάμερα, οθόνη, ήχος, ir κτλ

Μην λέμε ότι θέλουμε.

 

Mate the 10 pro be with you

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

To point μου δεν ειναι ποιο κινητο ειναι πιο αργο και πιο γρηγορο,αλλα τι αλλες επιλογες υπαρχουν πλεον στα χρηματα αυτα.

Και οχι δεν χρειαζεται να εχεις τον τελευταιο snapdragon για να εχεις ενα γενικα γρηγορο κινητο(φυσικα και τα oneplus καθαρα λογω oxygen ειναι πιο γρηγορα απο τα mate).

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σκεφτομαι να κανω την μεταβαση απο s7 ξερει κανενας αν εχει το οp6 wifi calling ?? με εχει καταβολεψει στο s7
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σκεφτομαι να κανω την μεταβαση απο s7 ξερει κανενας αν εχει το οp6 wifi calling ?? με εχει καταβολεψει στο s7
το wifi calling ειναι θεμα της εκάστοτε κινητής τηλεφωνίας αν υποστηρίζει την συσκευή. Στα προηγούμενα η cosmote δεν τα υποστηριζε

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Google Pixel 8 pro

Link to comment
Share on other sites

Ενα review που βρηκα που δεν εντυπωσιαστηκε απο την καμερα.

 

ΑΛλα πιο γνωστα καναλια που λενε καλυτερα λογια

Edited by Fulgore1
Link to comment
Share on other sites

Παρακάτω κάποια ωραία reviews της συσκευής, από τα πρώτα (σχεδόν) ολοκληρωμένα:

https://www.androidcentral.com/oneplus-6-review?amp

 

https://www.theverge.com/platform/amp/2018/5/21/17369956/oneplus-6-review-phone-android-phone-price-specs

 

https://www.engadget.com/amp/2018/05/21/oneplus-6-review/

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 6

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...