Jump to content

OnePlus 6


TAZ_DEV
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μήπως να ξεκινήσει ενα καινούργιο επίσημο νήμα?

Επίσημη παρουσίαση 12 Μαΐου.

HTC Diamond --> NOKIA N97 mini --> SAMSUNG Galaxy W --> HTC One S --> LG G2 --> SAMSUNG Galaxy A5 --> Galaxy A7 --> Note 4 --> Lg g4 --> SAMSUNG Galaxy S7 Edge --> LG G6--> OnePlus 5T --> Huawei P20 pro --> Note 9 --> Huawei P30 pro --> Note 10+

Link to comment
Share on other sites

Μόλις ανέβηκε βίντεο στην επίσημη σελίδα στο Ινσταγκραμ που λέει για 16 Μαΐου

 

 

EDIT

16 Μαίου στο Λονδίνο ώρα 5.00 PM (19.00 ώρα Ελλάδος)

 

301620a9de228a22fb5d83daafe6c590.png

Edited by alex_gate_7
Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

μεσα σε ολα αυτα που εχουν ηδη ανακοινωσει ας βαλουν και ενα ois και ας πουλανε 650 την εκδοση με τα256...κανενα προβλημα....

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Μήπως να ξεκινήσει ενα καινούργιο επίσημο νήμα?

Επίσημη παρουσίαση 12 Μαΐου.

 

Να ξεκινήσει, αλλα με την σωστή ημερομηνία παρουσίασης...

(για αυτό πρέπει να βάζουμε την "πηγή"...)

 

http://onepl.us/uk_event6fb

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

μεσα σε ολα αυτα που εχουν ηδη ανακοινωσει ας βαλουν και ενα ois και ας πουλανε 650 την εκδοση με τα256...κανενα προβλημα....

 

Κοίτα 8/256 Αδιαβροχοποιηση, ασύρματη φόρτιση, dash,super amoled οθόνη, oxygen εγγύηση, καλά θα είναι τα 650...Απλα δεν θα είναι πια flagship killer...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά η 256 έκδοση το βλέπω για πιο ακριβά... Ειδικά αν έχει 3 και όχι 2 εκδόσεις, δηλαδή 64, 128, 256...

 

Η αρχική τιμή του 64 πιστεύω θα είναι τα 549€

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά η 256 έκδοση το βλέπω για πιο ακριβά... Ειδικά αν έχει 3 και όχι 2 εκδόσεις, δηλαδή 64, 128, 256...

 

Η αρχική τιμή του 64 πιστεύω θα είναι τα 549€

 

Και εγώ για πιο ακριβή την βλέπω, αλλά κουβέντα κάνουμε...

Όσο αφορά τώρα για 3 εκδόσεις δύσκολο το βλέπω, μιας και η 1+ δεν έχει μονάδα παραγωγής που να μπορεί να την υποστηριξει...

Link to comment
Share on other sites

μεσα σε ολα αυτα που εχουν ηδη ανακοινωσει ας βαλουν και ενα ois και ας πουλανε 650 την εκδοση με τα256...κανενα προβλημα....

 

Τι εννοεις κανενα προβλημα.Στα χρηματα αυτα παιζει αυτη την στιγμη με προσφορες(στο περιπου)το p20 pro και στα 600 το mate 10 pro.

Το ολο point της Oneplus ειναι να μην εχει τιμη ιδια με αυτη των αλλων ναυαρχιδων μιας και υποτιθεται οτι γλυτωνει χρηματα απο διαφημιση(δεν δινει τοσα χρηματα οσο huawei/samsung)και δεν εχει και φυσικα καταστηματα αλλα ουτε και επισημα service αφου λειτουργει ιντερνετικα κυριως.

 

Αν ειναι να μας γινει μια δευτερη Htc στην τιμολογηση τοτε οχι ευχαριστω να μου λειπει.

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοεις κανενα προβλημα.Στα χρηματα αυτα παιζει αυτη την στιγμη με προσφορες(στο περιπου)το p20 pro και στα 600 το mate 10 pro.

Το ολο point της Oneplus ειναι να μην εχει τιμη ιδια με αυτη των αλλων ναυαρχιδων μιας και υποτιθεται οτι γλυτωνει χρηματα απο διαφημιση(δεν δινει τοσα χρηματα οσο huawei/samsung)και δεν εχει και φυσικα καταστηματα αλλα ουτε και επισημα service αφου λειτουργει ιντερνετικα κυριως.

 

Αν ειναι να μας γινει μια δευτερη Htc στην τιμολογηση τοτε οχι ευχαριστω να μου λειπει.

 

Ετσι ακριβώς. Απο τοτε που ξεφυγαν απο τα 400-450€ παιζουν μπάλα σε αλλα γήπεδα και εκει φαινονται οι αδυναμίες τους (φωτογραφιες, βιντεο, sd, display).

 

Οι πωλήσεις του 6 θα δείξουν πολλά για τη συνέχεια...

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοεις κανενα προβλημα.Στα χρηματα αυτα παιζει αυτη την στιγμη με προσφορες(στο περιπου)το p20 pro και στα 600 το mate 10 pro.

Το ολο point της Oneplus ειναι να μην εχει τιμη ιδια με αυτη των αλλων ναυαρχιδων μιας και υποτιθεται οτι γλυτωνει χρηματα απο διαφημιση(δεν δινει τοσα χρηματα οσο huawei/samsung)και δεν εχει και φυσικα καταστηματα αλλα ουτε και επισημα service αφου λειτουργει ιντερνετικα κυριως.

 

Αν ειναι να μας γινει μια δευτερη Htc στην τιμολογηση τοτε οχι ευχαριστω να μου λειπει.

είναι αυτονόητο πως υπάρχει "πρόβλημα"! Εγώ πήρα από Γερμανία πριν ένα μήνα το mate 10 pro στα 499€, που είναι φουλ έξτρα και το μόνο που λείπει είναι θύρα ακουστικών και ασύρματη φόρτιση!

Πολύ αμφιβάλλω πως το op6 θα έχει κάμερα που να ανταγωνίζεται mate/note/iPhone, ελπίζω να διαψευστω πανυγηρικα.

Δηλαδή αν βγει το OnePlus με τιμή 600+ πχ και που θα μείνει μέχρι την απόσυρση του στην ίδια ακριβώς τιμή, υπάρχει πλέον σε αυτές τις τιμές σοβαρός ανταγωνισμός, ειδικά όσο αφορά στην κάμερα, στην πληρότητα χαρακτηριστικών ή και στην ποιότητα οθονών που παίζουν σε αυτές τις τιμές (Samsung πχ)..

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το μεγάλο βάρος ή 1+ το ρίχνει στην ταχύτητα του λειτουργικού της...

Η τιμή πιστεύω θα είναι ανάμεσα στα 550 για το μικρό και 639-649 για το μεγάλο... Σε αυτά τα λεφτά υπάρχει έντονος ανταγωνισμός, και για μένα ήταν αναμενόμενο να βάλει ΙΡ πιστοποιηση και ασύρματη φόρτιση, αλλά πρέπει να έχει και καλή καμερα,και οθόνη...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ να πώ την αλήθεια το ΜΑΤΕ στα 490 το θεωρώ ακριβό.

 

Από την άλλη το 1+3 μου το βλέπω σήμερα για μένα κοστολογήται στα 550-600, αλλά δε με ενδιαφέρει τόσο πολύ η φωτογραφία, αλλά η πολύ γρήγορη πλοήγηση στο δίκτυο και το να μη κολλάει το κινητό μου.

 

Γενικά θεωρώ ότι όλα είναι καλά στο κινητό (bt,nfc μπλα μπλα μπλα) αλλά η κοστολόγηση για μένα είναι πρώτα η εμπειρία χρήσης και μετά η κάμερα (ακριβώς επειδή αυτά χρησιμοποιώ εγώ).

 

Πάντως αν μου δίνανε σήμερα το 1+3 καινουργιο εύκολα έδινα τόσα λεφτά.

 

Οπότε και το 1+6 θεωρώ ότι το ίδιο ποιοτικό θα είναι αντίστοιχα και δε με ενοχλεί καθόλου μια τέτοια τιμή (απλά δε παίρνω κινητά με fp πίσω).

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδια την προβλεψη την εχω δωσει εδώ και μερες, τη δινω κι εδώ:

669 το 8/256 μοντελο. Το περιμενω πως και πως. Αγορα day 1, να ειμαστε καλα... :lol:

Link to comment
Share on other sites

Αν αρχίσουν να τσιμπάνε προς τα πάνω οι τιμές, δεν θα θεωρήται πια volue for money!

Πιστεύω πως κάπου εκεί βασιζόταν η 1+.

Αν δώσει ότι δίνουν και οι ανταγωνιστές, δηλαδή ασύρματη φόρτιση, πιστοποίηση ip, ois στην κάμερα κτλ, σιγά σιγά οι τιμές θα φτάσουν κοντά στων ανταγωνιστών, κάτι που δε θα έπρεπε να γίνει γιατί ούτε διαφήμιση πληρώνει, ούτε φυσικά καταστήματα έχει, ούτε προωθητικές κινήσεις κάνει!

Εντάξει έχει ενα λειτουργικό που δουλεύει αέρας, αλλά αυτό δεν είναι νούμερο ένα κριτήριο για όλους!

Για μένα, θα θεωρούσα δικαιολογημένη την αύξηση της τιμής, μόνο αν η κάμερα της γίνει αντάξια των κορυφαίων ναυαρχίδων!

Link to comment
Share on other sites

Η τιμη πεφτει καθολου η πωλειται παντα στην αρχικη τιμη; το ρωτω γιατι δεν εχω παρακολουθησει ποτε την πορεια τιμης των προηγούμενων μοντέλων
Link to comment
Share on other sites

Η τιμη πεφτει καθολου η πωλειται παντα στην αρχικη τιμη; το ρωτω γιατι δεν εχω παρακολουθησει ποτε την πορεια τιμης των προηγούμενων μοντέλων

Στο επίσημο site, δεν πέφτει όχι!

Μόνο από τρίτους πωλητές (από Κίνα μεριά π.χ.). Αλλά μετά δεν έχεις την "επίσημη" εγγύηση!

Link to comment
Share on other sites

Πάντως με notch, με 18:9, με fingerprint πίσω... δεν θα το κοιτάξω αν δεν ερθει κάτω απο 450€ σαφως. Για μένα αυτα ειναι σοβαρά πισωγυρίσματα και δεν διορθωνονται απο τυχον αδιαβροχοποιηση ή ασύρματη φορτιση. Υπάρχουν και αλλες επιλογές, σωστοτερες υλοποιησεις (αν εξαιρεσουμε την μη υπαρξη στοκ αντροιντ).

 

Και τι δεν θα δινα για ενα OP5 με τον 845 και καμια αλλη αλλαγη.

Current status: Galaxy S21+, Huawei Matebook 14 (2020), Mi Air 13 (2017)
Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιώθηκε: Το OnePlus 6 έρχεται με Super Slo Mo Camera Mode, παρόμοιο με εκείνο του Galaxy S9

 

ttps://techmaniacs.gr/epivevaiothike-to-oneplus-6-erchetai-me-super-slo-mo-camera-mode-paromoio-me-ekeino-toy-galaxy-s9/

Κώστας

My current device: OnePlus 5T 8/128 - Oxygen OS 5.1 - Rooted with Magisk, Previous devices: Leeco Lemax 2 x820 6/64, LG G5 lite, LG G FLEX 2, LG G FLEX, Sony xperia Z1, Motorolla Razr, Htc Hd, .......

Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιώθηκε: Το OnePlus 6 έρχεται με Super Slo Mo Camera Mode, παρόμοιο με εκείνο του Galaxy S9

 

ttps://techmaniacs.gr/epivevaiothike-to-oneplus-6-erchetai-me-super-slo-mo-camera-mode-paromoio-me-ekeino-toy-galaxy-s9/

 

στο 5t δεν μου αρεσει ετσι οπως δουλευει το slow motion μιας και ολο το βιντεο ειναι σε αργη κινηση ενω εγω μπορει να θελω να επιλεξω συγκεκριμενο κομματι...

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Η τιμη πεφτει καθολου η πωλειται παντα στην αρχικη τιμη; το ρωτω γιατι δεν εχω παρακολουθησει ποτε την πορεια τιμης των προηγούμενων μοντέλων

 

οχι, απο επισημο καναλι ουτε 1 ευρω μεχρι το τελος ζωης. Η καλυτερη μεταπωληση απο οποιαδηποτε συσκευη smartphone στο εμποριο.

Κι ασε τους αλλους να πιπιλανε την καραμελα των μηλων "με την καλη μεταπωληση".

Καποιος που πηρε iphone x day 1, εχασε / χανει σχεδον 400 ευρω μεσα σε ελαχιστους μηνες μεταπωλωντας.

Ενας κατοχος oneplus 5t, πληρωσε 570 και πουλαει ευκολα στα 490, ητοι χασουρα 80 ευρω.

Με απλα λογια. Οποιος θελει τη μικροτερη δυνατη χασουρα στη μεταπωληση, απο οποιοδηποτε brand smartphone στο εμποριο, παιρνει day 1 ενα oneplus και ξενοιαζει για κανα εξαμηνο ;)

Edited by v@gelis
Link to comment
Share on other sites

οχι, απο επισημο καναλι ουτε 1 ευρω μεχρι το τελος ζωης. Η καλυτερη μεταπωληση απο οποιαδηποτε συσκευη smartphone στο εμποριο.

Κι ασε τους αλλους να πιπιλανε την καραμελα των μηλων "με την καλη μεταπωληση".

Καποιος που πηρε iphone x day 1, εχασε / χανει σχεδον 400 ευρω μεσα σε ελαχιστους μηνες μεταπωλωντας.

Ενας κατοχος oneplus 5t, πληρωσε 570 και πουλαει ευκολα στα 490, ητοι χασουρα 80 ευρω.

Με απλα λογια. Οποιος θελει τη μικροτερη δυνατη χασουρα στη μεταπωληση, απο οποιοδηποτε brand smartphone στο εμποριο, παιρνει day 1 ενα oneplus και ξενοιαζει για κανα εξαμηνο ;)

Ναι αλλά αυτό δε νομίζω να το τηρήσουν για πολύ καιρό ακόμα. Αναγκαστικά δηλαδή όταν θα ανεβάσει τα επόμενα χρόνια κι άλλο τις τιμές, θα πρέπει να τις ρίχνει μετά από ένα διάστημα. Άσχετα εάν σε ένα εξάμηνο θα βγαίνει το νέο μοντέλο.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 6

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...