Jump to content

skroutz vs κωτσοβολος


cocomel
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ηθελα να αγωρασω μια μηχανή espresso μια krups ηθελα να την παρω απο κωτσοβολο γτ θα μπορουσα να την βαλω δωσεις

βλεπω τιμη 570 ο κωτσοβολος ψαχνω στο σκρουτζ 265 μιλαμε για τρομερή διάφορα δεν ξερω γτ ποτε δεν το καταλαβα αλλα πλέον θα ψάχνω μεχρι και το ευρω

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 105
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ειναι λιγο άτοπη η σύγκριση διοτι το σκρουτζ ειναι μηχανή αναζήτησης καταστημάτων ενω ο κωτσοβολος κατάστημα (που υπάρχει και στο σκρουτζ)

οπότε παίρνεις απο όπου βρεις φθηνότερα, αρκεί να βρεις αξιόπιστο κατάστημα με θετικές κριτικές

aka bill_thes
Link to comment
Share on other sites

Μπορείτε να γίνετε πιο ακριβείς; Ποιά Κρουπς και ποιό συγκεκριμένα μοντέλο; Τί είναι αυτή η μηχανή, εσπρεσιέρα ή νεσπρεσιέρα; Στη μεγάλη διαφορά τιμής από το σκρουτζ, σας τη δείχνει διαθέσιμη ή πχ επί παραγγελία σε δέκα μέρες παραλαβή και βάλε; Προσέχετε τι ρωτάτε και πως απαντάτε στα υπερβολικά πολύ τραβηγμένα αόριστα που γράφετε. Αλλιώς βοήθεια μηδέν θα έχετε. Edited by Vangelis_D9
Link to comment
Share on other sites

Μπορείτε να γίνετε πιο ακριβείς; Ποιά Κρουπς και ποιό συγκεκριμένα μοντέλο; Τί είναι αυτή η μηχανή, εσπρεσιέρα ή νεσπρεσιέρα; Στη μεγάλη διαφορά τιμής από το σκρουτζ, σας τη δείχνει διαθέσιμη ή πχ επί παραγγελία σε δέκα μέρες παραλαβή και βάλε; Προσέχετε τι ρωτάτε και πως απαντάτε στα υπερβολικά πολύ τραβηγμένα αόριστα που γράφετε. Αλλιώς βοήθεια μηδέν θα έχετε.

 

https://www.kotsovolos.gr/site/small-home-appliances/coffeemakers/espresso/134279-krups-ea8108-compact

 

εγώ την πήρα απο εδώ και μάλιστα άμεσα διαθέσιμη

https://www.skroutz.gr/products/show/29651358

Link to comment
Share on other sites

Ίδιες διαφορές ίσως και μεγαλύτερες υπάρχουν και στα κινητά του Κωτσόβολου και του Σκρουτζ
Link to comment
Share on other sites

Ο Κοτσόβολος συμφέρει μόνο όταν πρόκειται να πάρεις αυτό που θες με δόσεις χωρίς χρήση πιστωτικής κάρτας.
Αν ειχε ομως φθηνες τιμες θα εβγαζε πολλα περισοτερα. Πολλυς κοσμος πλεον επιλεγει κοτσοβολο για το λόγο που είπες και ας πληρωσει παραπανω
PiranxaS
Link to comment
Share on other sites

Έψαχνα πριν κανένα μήνα για laptop! Δε σκέφτηκα ούτε στιγμή ότι θα το έπαιρνα από Κωτσόβολο!

Ψάχνοντας στο skroutz, κατέληξα σ' αυτό:

https://www.skroutz.gr/s/13527972/Dell-Inspiron-5570-i5-8250U-8GB-1TB-128GB-Radeon-530-FHD-W10.html

Στο skroutz τότε ξεκινούσε από 824€. Είδα ότι το είχε και ο Κωτσόβολος 869€! Λέω ας πάω να κάνω μία ερώτηση, αφού έχω Κωτσόβολο στην πόλη μου!

Στο κατάστημα λοιπόν μου είπανε για το ίδιο laptop 829€. Είχανε επίσης και μια προσφορά το ίδιο laptop με "δώρο" antivirus McAfee και Microsoft office στα 849€.

Όταν με είδε ο υπάλληλος ότι το σκέφτομαι, μου έκανε προσφορά να πάρω με 829€ το πακέτο που είχε και το antivirus και το office!

Εννοείται το πήρα τελικά!

Το έβαλα και 15 άτοκες δόσεις μέσω πιστωτικής, 55€ το μήνα.

Link to comment
Share on other sites

γενικα ο κωτσος μπορει να κανει τιμες σκρουτζ (ή αλλων καταστηματων που δε συμμετεχουν)?

 

γιατι θελω να παρω καποιες (λευκες) συσκευες και βλεπω αρκετη διαφορα στις τιμες.

προτιμω κωτσο, αρκει να κανει τις ιδιες η εστω παρομοιες τιμες

Link to comment
Share on other sites

το κακό με τον Κώτσο είναι πως εαν πας να αγοράσεις έστω μια 4δα μπαταρίες απαιτεί να σε φακελώσει για την απόδειξη αλλιώς δεν σου το πουλά.

Ανώνυμες αποδείξεις μαλλον επαψε να δίνει και δεν ξερω εαν κάτι τέτοιο είναι νόμιμο.

[ f i l i p p o s ] - [ lokalize.gr ]

Link to comment
Share on other sites

το κακό με τον Κώτσο είναι πως εαν πας να αγοράσεις έστω μια 4δα μπαταρίες απαιτεί να σε φακελώσει για την απόδειξη αλλιώς δεν σου το πουλά.

Ανώνυμες αποδείξεις μαλλον επαψε να δίνει και δεν ξερω εαν κάτι τέτοιο είναι νόμιμο.

Και τι κακό έχει αυτό; Δλδ το χάνεις ακριβώς;

 

Στάλθηκε από το Mi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

γενικα ο κωτσος μπορει να κανει τιμες σκρουτζ (ή αλλων καταστηματων που δε συμμετεχουν)?

 

γιατι θελω να παρω καποιες (λευκες) συσκευες και βλεπω αρκετη διαφορα στις τιμες.

προτιμω κωτσο, αρκει να κανει τις ιδιες η εστω παρομοιες τιμες

 

Το mediamarkt πριν χρόνια μου είχε κάνει τιμές skroutz

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Η απάτη του Κωτσόβολου:

Παρασκευη 25-10-2019 κωδικός προϊόντος Bosch WTM85268GR πρόκυτε για στεγνωτήριο τιμή 525€.

Δευτέρα 28-10-2019 τιμή 800+ με την υπηρεσία σηκώνει παζάρι στα 600€.Υπάρχουν και screenshots για το λόγο του αληθές.

Link to comment
Share on other sites

Γνωστή τακτική/πρακτική πολλών καταστημάτων.

Απλά μην ασχολείσαι.

Πάρε αυτό που θες από όπου σε συμφέρει

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γνωστή τακτική/πρακτική πολλών καταστημάτων.

Απλά μην ασχολείσαι.

Πάρε αυτό που θες από όπου σε συμφέρει

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Και το συμαντικο φρόντισε να ρωτήσεις τι παίζει με εγγύηση πριν πάρεις
Link to comment
Share on other sites

Η απάτη του Κωτσόβολου:

 

Παρασκευη 25-10-2019 κωδικός προϊόντος Bosch WTM85268GR πρόκυτε για στεγνωτήριο τιμή 525€.

 

Δευτέρα 28-10-2019 τιμή 800+ με την υπηρεσία σηκώνει παζάρι στα 600€.Υπάρχουν και screenshots για το λόγο του αληθές.

Η απάτη που είναι ακριβώς?
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Πλασματικές εκπτώσεις;

 

Sent from my Moto G (5S) using Tapatalk

Γιατί πλασματικες?

Το πρόλαβες? Το αγοράζεις!

Δεν το προλαβες? Ή περιμένεις πάλι την προσφορά ή πας σε σκρουτζομάγαζο.

 

Πχ, μελάνια για τον εκτυπωτή hp, τα βγαζει κατα καιρούς, πολυυυ πιο χαμηλα κ απο τα σκρουτζομαγαζα, σε σημείο να μην συμφέρει, ουτε η αναγόμωση (εμένα τουλαχιστον).

 

Αρκει να παρακολουθεις το προϊόν που σε ενδιαφέρει

 

-------------

Στάλθηκε με το Tapatalk, χρησιμοποιώντας το δεξί μου δάχτυλο.

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας εγώ παλιά έχω πάρει κατι ηλεκτρικες συσκευές όλες έχουν βγει καλες,όσο για τα skroutz δεν έχω πάρει κάτι από κει.
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας εγώ παλιά έχω πάρει κατι ηλεκτρικες συσκευές όλες έχουν βγει καλες,όσο για τα skroutz δεν έχω πάρει κάτι από κει.
Και ειναι επιτευγμα του Κωτσοβολου που βγηκαν καλες οι συσκευες?? Αυτος τις φτιαχνει??

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Γιατί πλασματικες?

Το πρόλαβες? Το αγοράζεις!

Δεν το προλαβες? Ή περιμένεις πάλι την προσφορά ή πας σε σκρουτζομάγαζο.

 

Πχ, μελάνια για τον εκτυπωτή hp, τα βγαζει κατα καιρούς, πολυυυ πιο χαμηλα κ απο τα σκρουτζομαγαζα, σε σημείο να μην συμφέρει, ουτε η αναγόμωση (εμένα τουλαχιστον).

 

Αρκει να παρακολουθεις το προϊόν που σε ενδιαφέρει

 

-------------

Στάλθηκε με το Tapatalk, χρησιμοποιώντας το δεξί μου δάχτυλο.

αυτό λέγεται απάτη φίλε μου. το τι προλαβαίνει ο καθένας είναι αδιάφορο. εδώ με προφανή τρόπο (σύμφωνα με τον φίλο) χρησιμοποιεί ψευδή στοιχεία για να κοροϊδέψει τον υποψήφιο αγοραστή.
Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος
Link to comment
Share on other sites

....... εδώ με προφανή τρόπο (σύμφωνα με τον φίλο) χρησιμοποιεί ψευδή στοιχεία για να κοροϊδέψει τον υποψήφιο αγοραστή.

Γιατι βρε Βασιλη?

Δηλαδή αν πήγαινε ο φιλος την Παρασκευη που ηταν η προσφορα, να παρει το στεγνωτηριο, δεν θα του το εδιναν 525€?

 

 

-------------

Στάλθηκε με το Tapatalk, χρησιμοποιώντας το δεξί μου δάχτυλο.

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά δεν μπορείς να το ακριβαινεις πχ 300€ και μετά να λες ότι κανείς έκπτωση 200€.

Και δεν είναι μόνο αυτό το προϊόν ,φίλος έψαχνε για τηλεόραση και είδε ακριβώς το ίδιο πράγμα.

 

Sent from my Moto G (5S) using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ελεύθερη αγορά εχουμε.

 

Ο αγοραστής είναι αυτός που θα κρίνει το κατάστημα και τελικά θα αποφασίσει από που θα κάνει την αγορά.

 

Συμπέρασμα: όταν δεις σε καλή τιμή κάτι που σε ενδιαφέρει, μη περιμένεις τις "εκπτώσεις", άρπαξε το όταν το δεις

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έτσι ακριβως δουλεύει η ελεύθερη αγορά.

Οπως το λεει ο mol

 

-------------

Στάλθηκε με το Tapatalk, χρησιμοποιώντας το δεξί μου δάχτυλο.

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...