Jump to content

Κριτική καμερών κινητών v.2


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

θα σταθώ σε αυτή.. με iso 50 και τόσο καλό φωτισμό θα περίμενα πολύ καλύτερο αποτέλεσμα

υπάρχει θόρυβος, αλλοίωση σε πρόσωπα/καρέκλες/κολώνες/μπλουζάκια κλπ.

και έντονο sharpening

 

το software της κάμερας είναι κάκιστο, μακάρι να το διορθώσουν σύντομα γιατί είναι αδιανόητο να τραβάει σαν κινητό των 100 ευρω σε καλοφωτισμένα πλάνα

 

Βασίλη μήπως έχετε υπερβολικές απαιτήσεις από μια κάμερα κινητού ?

Είναι πολύ ωραία για τα ματια του μέσου ανθρώπου όπως είμαι εγώ......

Ok γνωρίζεις χίλιες φορες παραπάνω από εμενα να κρίνεις μια φωτογραφία....ο ουρανός μια χαρά βγήκε όπως και χρώμα από τα τραπέζια....και τώρα που το κοιτάω τα ξύλινα πατώματα βγήκανε άψογα

 

iPhone X auto

 

41159558195_3776571c57_z.jpgUntitled by Imperia V, on Flickr

Edited by Imperia
Link to comment
Share on other sites

Βασίλη μήπως έχετε υπερβολικές απαιτήσεις από μια κάμερα κινητού ?

Είναι πολύ ωραία για τα ματια του μέσου ανθρώπου όπως είμαι εγώ......και τώρα πόου το κοιτάω τα ξύλινα πατώματα βγήκανε άψογα

Ok γνωρίζεις χίλιες φορες παραπάνω από εμενα να κρίνεις μια φωτογραφία....ο ουρανός μια χαρά βγήκε όπως και χρώμα από τα τραπέζια.

 

 

φίλε Τάσο απο μια συσκευή των 879 ευρω που διαφημίζεται σαν η καλύτερη κάμερα του κόσμου ναι έχω απαιτήσεις.. δεν μιλάμε για midrange συσκευή

 

κι επαναλαμβάνω, το hardware είναι κορυφαίο.. πρέπει να δουν τα λάθη στο software και να τα διορθώσουν

 

αυτη τη στιγμή δεν έχει καμία επαφή με την κορυφή το p20 pro

aka bill_thes
Link to comment
Share on other sites

Γιατι τοσο πολυ sharpening το p20 pro;

 

Θελουν να κανουν πιο αρεστο το αποτελεσμα στο ματι αλλα καποιες φορες τεινει να ειναι αρκετα αφυσικο.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

You'll never walk alone.
Link to comment
Share on other sites

Mate 10 PRo auto

 

42060629611_fd1ee078c0_c.jpgIMG_20180512_173127 by John, on Flickr

 

27190369927_f3cd0e4138_c.jpgIMG_20180512_173344 by John, on Flickr

 

40252629520_0b5c31602a_c.jpgIMG_20180512_161136 by John, on Flickr

 

42060635741_a654226096_c.jpgIMG_20180512_171709 by John, on Flickr

 

41160236215_3c98a434f9_c.jpgIMG_20180512_171647 by John, on Flickr

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

φίλε Τάσο απο μια συσκευή των 879 ευρω που διαφημίζεται σαν η καλύτερη κάμερα του κόσμου ναι έχω απαιτήσεις.. δεν μιλάμε για midrange συσκευή

 

κι επαναλαμβάνω, το hardware είναι κορυφαίο.. πρέπει να δουν τα λάθη στο software και να τα διορθώσουν

 

αυτη τη στιγμή δεν έχει καμία επαφή με την κορυφή το p20 pro

 

 

Δε πρόκειται να διορθώσουν το software ούτε μια στο εκατομμύριο ..δε θέλουν φυσιολογικό αποτέλεσμα...μη κοιτάς την HTC που απευθύνεται σε λίγους.

Link to comment
Share on other sites

Τάσο θα το διορθώσουν φίλε απλά θέλει υπομονή. Ήδη ετοιμάζουν update.

Γι αυτό ποτέ δεν αγοράζεις μια καινούρια συσκευή κατευθείαν.

 

Mate the 10 pro be with you

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Βασίλη πολύ καλή εάν αναλογιστείς τις συνθήκες!

 

Mate the 10 pro be with you

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Βασίλη πολύ καλή εάν αναλογιστείς τις συνθήκες!

 

Mate the 10 pro be with you

 

σ ευχαριστώ Γιάννη.. στο μάτι ήταν πιο σκοτεινό το πλάνο απ οτι δείχνει η κάμερα

μου αρέσει η φυσικότητα που έχει και ας υπάρχει λίγος θόρυβος

aka bill_thes
Link to comment
Share on other sites

Η φυσικότητα είναι φοβερή όντως!! Είναι ένα από τα ατού του u11!

 

Mate the 10 pro be with you

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Λίγα λουλούδια...iPhoneX auto

Σίγουρα το U11 ήτανε το φωτογραφικό κινητό της χρονιας.....Η θάλασσα συνήθως αποτυπώνεται δύσκολα...το U11 τα κάνει εύκολα τα πράγματα.

 

27209818817_df9a71e7c0_z.jpgUntitled by Imperia V, on Flickr

Edited by Imperia
Link to comment
Share on other sites

Mate 10 pro auto

 

41184667235_f63dd8a8c2_c.jpgIMG_20180513_190924 by John, on Flickr

 

41365436984_ba6d5d9974_c.jpgIMG_20180513_183117 by John, on Flickr

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν σχολιάζω σχεδόν ποτέ...φακ!

 

τωρα αυτό πως να το εκλάβω;:p

 

Mate 10 pro auto

 

41184667235_f63dd8a8c2_c.jpgIMG_20180513_190924 by John, on Flickr

 

μου πήρε κάποια δευτερόλεπτα να καταλάβω οτι η κόμμωση της συμπαθεστατης κυρίας κάτω δεξιά δεν είναι γλάστρα:p

 

Μάριε και Τάσο να είστε καλά:)

aka bill_thes
Link to comment
Share on other sites

Κάποιες σκέψεις μου που έγραψα στο νήμα του p20 pro κάθε απάντηση ευπρόσδεκτη

 

Επειδή σας διαβάζω συχνά κ λέτε ότι είναι μακράν καλύτερο απτο δεύτερο γιατί στο βίντεο αυτό δεν δείχνει κάτι τέτοιο;;

Εχω διαβασει ότι έχει το p20 pro καλύτερη σελφι κ είναι πίσω σε σχέση με το s9 plus όπως επίσης κ στο βίντεο διαφορά υπέρ του s9 plus όπως κ στις φώτο δεν βλέπουμε κάτι τέτοιο υπάρχει κάποιος αντικειμενικος; δεν προκαλώ ούτε τρολαρω απλά βρείτε μ λόγους πέρα απτό 5χ ζουμ κ την μπαταρία να αφήσει το s9 plus η ανάμεσα σε αυτά τα δύο να πάρει το p20. Εγώ είδα σε κάποιες φώτο κερδίζει πότε το το ένα κ πότε το άλλο.. Στο βίντεο γίνεται σεισμός κατά του Huawei κ στην σελφι beauty mode κ κερωμα πλαστικου παραπάνω στο Huawei. Δεν θέλω χαιδεμα στα αυτιά ούτε τσακωμό καλό βράδυ παρέα

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

S9+

 

2018-05-12_07-27-03 by Spyros Bassios, on Flickr[/img]

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Απο αυτα που βλέπω το S9+ δίνει μαθήματα σε όλους και φέτος.

Αυτα που έλεγα δηλαδή από την πρώτη μέρα κυκλοφορίας και με βάση τα πρώτα δείγματα.

Βελτίωση στα σημεία που χρειάζοταν και πιο φυσικά χρώματα.

Πρόκειται για μια απο τις πιο ολοκληρωμένες κάμερες εκεί έξω αυτή τη στιγμή.

Link to comment
Share on other sites

https://www.flickr.com/gp/149189895@N03/X34Qs3 καλημέρα και καλη εβδομαδα.μια παλια φωτο.alcatel pop up.

Tcl 20 5g

Link to comment
Share on other sites

Απο αυτα που βλέπω το S9+ δίνει μαθήματα σε όλους και φέτος.

Αυτα που έλεγα δηλαδή από την πρώτη μέρα κυκλοφορίας και με βάση τα πρώτα δείγματα.

Βελτίωση στα σημεία που χρειάζοταν και πιο φυσικά χρώματα.

Πρόκειται για μια απο τις πιο ολοκληρωμένες κάμερες εκεί έξω αυτή τη στιγμή.

 

Ε καλά Μάριε κάποιοι θα σου την πούνε..

Βγαίνουν κ γράφουν ότι τρώει σκόνη κ είναι δεύτερο με μεγάλη διαφορά κτλ βγάλανε τενεκε το note 8. Είπαμε καλός ο ανταγωνισμός στις συσκευές αλλά πήραν αέρα τα πανιά τους

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Το P20 αποδεικνύει ότι τα κινητά εξαρτώνται πάρα πολύ από το software. Δεν αρκεί το κορυφαίο hardware για να γίνει μια συσκευή πρώτη.

Και δεν είναι μόνο στο θέμα φωτογραφίας. Τα Huawei έχουν software θέματα γενικώς. Είναι καθαρά θέμα εμπειριας. Έχουν δώσει βάση μόνο στο πώς δειχνουν οι φωτογραφίες στην οθόνη του κινητού και φυσικά χωρίς μεγάλο ζουμ. Αυτό θέλει ο κόσμος. Όμορφες εικόνες που θα τις βλέπει στο κινητό του άντε και στο tablet.

Απορώ με κάποιες κριτικές στο διαδίκτυο.

 

Η Samsung σπατάλησε 7-8 χρόνια μέχρι να καταφέρει να δώσει εξαιρετικό software. Ειδικά μέχρι το 2015 είχε πολλά προβλήματα.

Σετο θέμα κάμερα, φέτος μπόρεσε να φτάσει εκεί που ήθελε.

Δεν ξέρω για την Xiaomi, έχω δοκιμάσει μόνο το Α1. Νομίζω όπως ότι τα πήγε καλύτερα γιατί δεν προσπάθησε να το παρακάνει με το camera software. Αλλά και σαν λειτουργικό έχει λιγότερα προβλήματα αν κρίνω από το φθηνό Max 2 της γυναίκας μου. Συν ότι με την προσθήκη της gCam, δίνει πολύ καλές indoor ειδικά σε πορτραίτα.

 

 

Στάλθηκε από το HTC U11 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Ε καλά Μάριε κάποιοι θα σου την πούνε..

Βγαίνουν κ γράφουν ότι τρώει σκόνη κ είναι δεύτερο με μεγάλη διαφορά κτλ βγάλανε τενεκε το note 8. Είπαμε καλός ο ανταγωνισμός στις συσκευές αλλά πήραν αέρα τα πανιά τους

Γεια σου φιλαράκι, αυτούς που τη λένε κτλπ και λένε τα δικά τους ξέρεις ότι τους γράφω κανονικά. Είναι πλέον γνωστό οτι στο ίντερνετ ο καθένας λέει ότι θέλει δεν σημαίνει οτι ισχύει κιολας.

Καποια πραματα δεν αλλάζουν όσο πάει και ανεβαίνει η Samsung στο software της καμερας και βελτιώνει συνεχώς τους τομείς που υστερει. Πιστεύω το νοτε 9 θα είναι ακόμα καλύτερο.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου φιλαράκι, αυτούς που τη λένε κτλπ και λένε τα δικά τους ξέρεις ότι τους γράφω κανονικά. Είναι πλέον γνωστό οτι στο ίντερνετ ο καθένας λέει ότι θέλει δεν σημαίνει οτι ισχύει κιολας.

Καποια πραματα δεν αλλάζουν όσο πάει και ανεβαίνει η Samsung στο software της καμερας και βελτιώνει συνεχώς τους τομείς που υστερει. Πιστεύω το νοτε 9 θα είναι ακόμα καλύτερο.

 

Κρατάει για τα δεκαρια τις διαφορές μακάρι να φέρει το αναδιπλωμενο για να πάμε κατευθείαν χε χε. Το note 9 πιστεύω ένα s9plus με πενάκι θα είναι ίσως βγάλει να έχει όσο θέλεις διάφραγμα κ όχι 1.5 ως 2.4

Η Huawei είναι σε καλό δρόμο απαντώ κ στον Κώστα από πάνω και η Samsung άργησε να φτάσει να είναι κορυφαία στα περισσότερα αλλά θέλει προσοχή γιατί δίνει πολλά ο ανταγωνισμός. Δεν μπορώ να καταλάβω στο dxomark. Κ δώσανε τόσους πόντους παραπάνω. Στα υπόλοιπα site να ψηφίζεται κ εκεί το p20 σαν πρώτο;

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...