Jump to content

Huawei P20 Pro


a40ntistos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts



Πήρα το mi11 lite 5g, δεν έπιασα ποτέ 5g, η μπαταρία έπεφτε 30% σε δέκα λεπτά και έτρωγε και σκαλωματα.
Επέστρεψα στο p20 pro
Πήρα το S22 ultra. Ζεσταίνοταν απίστευτα και δεν με ενθουσίασε ούτε η φωτογραφική του ούτε το λειτουργικό του.
Επέστρεψα στο p20 pro.
 
Τώρα δεν βρίσκω εναλλακτική και αρχίζει και δείχνει την ηλικία της η συσκευή
 
Έχω ένα περίεργο πρόβλημα με το GPS. Σε όποια εφαρμογή πλοήγησης και να δοκιμάσω δειχνει να μην "λοκάρει" δορυφόρους και η πλοήγηση είναι τελείως λάθος. Σε αστικές περιοχές με υψηλή κάλυψη σήματος δίνει οδηγίες αλλά έχει αρκετή καθυστέρηση.
 
Όταν συνδέσω την συσκευή με το αυτοκίνητο μέσω android auto η πλοήγηση δουλεύει κανονικά, ανεξαρτήτως σήματος και περιοχής. Τι μπορεί να φταίει;


Αν δεν σε κάλυψε το s22 ultra ως μετάβαση, δεν ξέρω τι μπορεί να σε καλύψει! Ίσως κάποιο honor magic αν είναι μέσα στο budget σου που έχει το ίδιο αξιόπιστο UI με τα τα huawei, αλλά με google services.

Εγώ πάντως εχω μεταβεί εδώ και 6 μήνες περίπου στο Nothing phone (1) και το P20 pro το έχω πλέον ως δεύτερο. Προς το παρόν είμαι απόλυτα ικανοποιημένος από τη μετάβαση σε όλα τα επίπεδα με βάση τις απαιτήσεις μου και το budget.

Για το πρόβλημα που αναφέρεις, σε πλοήγηση με emui 12 δεν είχα κάποιο πρόβλημα με πλοήγηση με αυτοκίνητο ή όταν χρησιμοποιούσα το android auto. Μετά την αναβάθμιση σε emui 12 κάποιες φορές απλά αργούσε να λοκάρει. Πρόβλημα είχα μόνο όταν χρησιμοποιούσα πλοήγηση για διαδρομή με πόδια, εκεί ανέκαθεν είχα πρόβλημα και δεν λόκαρε σωστά.

Sent from my Nothing Phone (1) using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλησπέρα παιδιά.

 

Από HUAWEI τα πάω καλά και είχα πριν γινούν γνωστά στην Ευρώπη.

Στο ρεζουμέ , έπεσε στα χέρια μου ένα P20 pro  6gbram 128 και το θέλω για τον γιο μου , έχω δυο ερωτήματα.

Το πρώτο είναι να βάλω EMUI 12 ? Αν και ακόμα δεν το έχει βγάλει στις αναβαθμίσεις του τηλεφώνου, σε αντίθετη περίπτωση θα δω αν βγαίνει στο hisuite και αν όχι θα κατεβάσω την rom σε usb stick και θα την βάλω.

Δεύτερο ερώτημα είναι για το αν το κινητό ζεσταίνετε , πάντα μιλάμε χωρίς θήκη ? Αν και το έχω δουλέψει και πάει σφαίρα σε όλα παρατηρώ ότι έχει λίγο περισσότερη θερμοκρασία από όσα HUAWEI έχω , και από το P30.

Τα διαγνωστικά και όλα δουλεύουν μια χαρά

Ευχαριστώ προκαταβολικά

Link to comment
Share on other sites




Καλησπέρα παιδιά.
 
Από HUAWEI τα πάω καλά και είχα πριν γινούν γνωστά στην Ευρώπη.
Στο ρεζουμέ , έπεσε στα χέρια μου ένα P20 pro  6gbram 128 και το θέλω για τον γιο μου , έχω δυο ερωτήματα.
Το πρώτο είναι να βάλω EMUI 12 ? Αν και ακόμα δεν το έχει βγάλει στις αναβαθμίσεις του τηλεφώνου, σε αντίθετη περίπτωση θα δω αν βγαίνει στο hisuite και αν όχι θα κατεβάσω την rom σε usb stick και θα την βάλω.
Δεύτερο ερώτημα είναι για το αν το κινητό ζεσταίνετε , πάντα μιλάμε χωρίς θήκη ? Αν και το έχω δουλέψει και πάει σφαίρα σε όλα παρατηρώ ότι έχει λίγο περισσότερη θερμοκρασία από όσα HUAWEI έχω , και από το P30.
Τα διαγνωστικά και όλα δουλεύουν μια χαρά
Ευχαριστώ προκαταβολικά


Με emui 12 δεν υπάρχει κανένα θέμα. Κάνε το update, κάνε και μια επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων μετά την αναβάθμιση και θα είσαι ΟΚ. Υποθέτω έχεις βάλει κάρτα sim, γιατί αλλιώς δεν έρχονται αναβαθμίσεις. Με τη θερμοκρασία δεν είχα παρατηρήσει κάποιο θέμα που να με ανησυχήσει στην καθημερινή χρήση, ακόμα και καλοκαίρι. Οπότε το ότι ίσως ανεβάζει θερμοκρασία περισσότερο από άλλα κινητά, δεν θεωρώ ότι πρέπει να σε ανησυχεί.

Sent from my Nothing Phone (1) using Tapatalk


The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι. Εγώ έχω μείνει με την παλιά έκδοση, την 10 και δεν έχω κάνει update γιατί φοβάμαι μήπως μου τα χαλάσει. Απλά τον τελευταίο καιρό έχω παρατηρήσει ότι με το bluetooth δεν αποθηκεύει την σύζευξη - pair. Είτε με το ηχοσύστημα του αυτοκινήτου, είτε με μια philips λάμπα στο σπίτι. Οπότε δεν πρέπει να τρελάθηκαν και οι 2 συσκευές ξαφνικά. Απλά κάνω το pair, το παίρνει και αν κλείσω το αυτοκίνητο ή την λάμπα, πάλι ζητάει από την αρχή σύνδεση. Υπάρχει κάποια λύση; Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πριν, zananiro said:


 

 


Με emui 12 δεν υπάρχει κανένα θέμα. Κάνε το update, κάνε και μια επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων μετά την αναβάθμιση και θα είσαι ΟΚ. Υποθέτω έχεις βάλει κάρτα sim, γιατί αλλιώς δεν έρχονται αναβαθμίσεις. Με τη θερμοκρασία δεν είχα παρατηρήσει κάποιο θέμα που να με ανησυχήσει στην καθημερινή χρήση, ακόμα και καλοκαίρι. Οπότε το ότι ίσως ανεβάζει θερμοκρασία ίσως περισσότερο από άλλα κινητά, δεν θεωρώ ότι πρέπει να σε ανησυχεί.

Sent from my Nothing Phone (1) using Tapatalk
 

 

Την έβαλα, καμιά διαφορά δουλεύει ωραία το τηλεφωνο , smoth όλα μια χαρά. 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Καλή σας ημέρα.

Μόλις μου έπεσε το κινητό δυστυχώς και δεν δουλεύει η οθόνη του. Η συσκευή δουλεύει κανονικά,δέχεται και κλήση αλλά δεν βλέπω τίποτα.

Υπάρχει κάποιος τρόπος μέσω υπολογιστή (να το συνδέσω) τουλάχιστον να του κάνω επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και κατόπιν να το πάω για service...???

Ευχαριστώ για τον χρόνο σας.

Life is a trip......

Better do it on a motorcycle.

Link to comment
Share on other sites

On 30/6/2023 at 9:49 ΜΜ, zagoreos said:

Για να δούμε αν θα καταφέρω να το αναστήσω...

Εδώ και κάποιους μήνες το κινητό που είχα δώσει στον μικρό μου γιο έχασε επαφή με το Google Play γενικώς.

Ούτε update, ούτε προσθήκη εφαρμογών, ούτε cloud backup ούτε τίποτα.

Του έκανα factory reset, wipe cache ξανά και ξανά χωρίς αποτέλεσμα.

Τώρα δε με αφήνει καν να μπω στο Google Play, ούτε να φτιάξω νέο λογαριασμό ας πούμε.

Το μήνυμα είναι Clouldn't sign in, There was a problem communicating with Google Servers.

Κατά τα άλλα με Chrome μπαίνει κανονικά στο ιντερνέτ μέσω Wifi η GSM, το speedtest από το web site μετράει 195 Mb upload,  ζώνη ώρα & ημερομηνία παίρνει κανονικά, τι να φταίει;

Απλά να το συνεφέρω για να το έχω ως backup phone όταν τα παιδιά η η σύζυγος μου φέρουν το επόμενο κινητό με σπασμένη οθόνη για το μάστορα.

Τελικά, το μόνο που χρειάστηκε ήταν να δημιουργήσω ένα νέο λογαριασμό Huawei και όλα έστρωσαν.

Το κινητό λειτουργεί πλέον κανονικά, όλα σπέσιαλ!

GH 198, GH 388, 8110, T39m,....., S7 Edge, P20 Pro, 1+ 8 Pro, 1+ 8T
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...