Jump to content

Huawei P20 Pro


a40ntistos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δοκίμασα από το Hisuite, αλλά δεν μπόρεσα. Δεν είμαι ειδικός και βαρέθηκα να χάνω το χρόνο μου σαν πιστσιρίκι που πρωτοέβαλα τα πρώτα windows. 

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν έφτιαξε το proximity sensor στις κλήσεις. Ξέρετε πως? Έτριψα τους αισθητήρες στο notch με το δάκτυλό μου! 

 

 

Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πριν, PapaDarxon said:

Θα πρέπει να κάνεις uninstall την εφαρμογή ενημέρωσης μέσω adb shell εντολών. Χρειάζεσαι Η/Υ για την διαδικασία αυτή. 

 

Για επιστροφή στο emui10 δοκιμάστε μέσα από το hisuite. 

Για να γράψω αυτές τις εντολές που λες, χρειάζεται να το έχω κάνει root? Τι ακριβώς πρέπει να κάνω; Είναι εύκολο ή διαδικασία ολόκληρη;

Edited by nkarafo
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, nkarafo said:

Για να γράψω αυτές τις εντολές που λες, χρειάζεται να το έχω κάνει root? Τι ακριβώς πρέπει να κάνω; Είναι εύκολο ή διαδικασία ολόκληρη;

Υπαρχει οδηγος εδω στο forum, το αν ειναι ευκολο ή δυσκολο θα το κρινεις εσυ.

Στην κατηγορια οδηγοι κοιτα για την αφαιρεση loatware χωρις root, για καποιο λογο αν βαλω το  link μου βγαινει μια απαγορευση για καποιο worldfence.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Δεν μου εχει ερθει ακομα η τελευταια αναβαθμιση.
Oταν με το καλο ερθει να την περασω;;; Εχει θεματα το κινητο μετα την αναβαθμιση;;;
Εγω πάντως τις λίγες ημέρες που είμαι με emui 12, δεν βρήκα κάποιο θέμα στην καθημερινή χρήση προς το παρόν. Δεν έχω κάνει επαναφορα. Αν σε ενδιαφέρουν οι ενημερώσεις ασφαλείας δεν βρίσκω κάποιο λόγο προς το παρόν να μην κάνεις την αναβάθμιση. Για την μπαταρία είναι νωρίς ακόμα να βγάλω κάποιο συμπέρασμα.
Λοιπόν έφτιαξε το proximity sensor στις κλήσεις. Ξέρετε πως? Έτριψα τους αισθητήρες στο notch με το δάκτυλό μου! 
 
 
Μια χαρά. Τελικά η λύση στο πρόβλημα ήταν πολύ απλή. Κοίτα να απολαύσεις απερίσπαστος το emui 12.
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

On 24/9/2022 at 11:31 ΠΜ, kostas2712 said:

Έκανα το τεστ, όλα εντάξει μου γράφει. Όμως το πρόβλημα με την οθόνη στις κλήσεις επιμένει. Υπάρχει κάποιος τρόπος να γυρίσω στο παλαιότερο emui? Δοκίμασα μία-δύο φορές με κάποιες οδηγίες (νομίζω από youtube), αλλά δεν τα κατάφερα. Επίσης τρώει και κάτι κολλήματα κάποιες πολύ λίγες φορές, η στο googlemaps η με το αποτύπωμα κλπ.

Μου θύμισε windows95 🙂

Στα τεστ αν έχει πρόβλημα ο proximity δεν το βγάζει. Είχα και γώ το ίδιο πρόβλημα, βέβαια μετά αποδέχθηκε πως είχε ξεκολλήσει η οθόνη στο σημείο, τσέκαρε και αυτό. 

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πριν, rackal said:

Στα τεστ αν έχει πρόβλημα ο proximity δεν το βγάζει. Είχα και γώ το ίδιο πρόβλημα, βέβαια μετά αποδέχθηκε πως είχε ξεκολλήσει η οθόνη στο σημείο, τσέκαρε και αυτό. 

Κάπως έτσι, όπως έγραψα και παραπάνω, το πρόβλημα λύθηκε:

"Λοιπόν έφτιαξε το proximity sensor στις κλήσεις. Ξέρετε πως? Έτριψα τους αισθητήρες στο notch με το δάκτυλό μου! "

Link to comment
Share on other sites

Επιστροφή στο EMUI 11 μπορεί να γίνει, απλά το θέμα είναι ότι όσοι το κάνετε δεν θα λαμβάνετε ούτε και τα απλά security updates (αφού πλέον θα ζητάνε πρώτα το EMUI 12).

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Τελικά δεν χρειάζεται root όπως μου γράψατε και κατέβασα τα platform-tools, και μέσω εντολής έγραψα το adb shell pm uninstall -k --user 0 com.huawei.android.hwouc
και το πήρε. Πιστεύω τώρα δεν θα με ξανά ενοχλήσει για updates. Ίσως να μην έχει διαφορά στην ταχύτητα το emui 10 με το 12 αλλά δεν θέλω να πάρω το ρίσκο. Έχω κακή εμπειρία με προηγούμενες συσκευές και αφού δεν έχω πρόβλημα μέχρι στιγμής στο λειτουργικό, δεν θέλω να βρω τυχόν μπελάδες.

Update: Δυστυχώς παρόλο που έγραψα την εντολή, συνεχίζει να μου ζητάει να κάνω update!! 😡

Edited by nkarafo
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Ήρθε και σε μένα προχτές το update σε emui 12.

Απο εκείνη την ώρα έχω πρόβλημα να κάνω cast σε android tv με chromecast builtin από το application της EonTV

Ενώ με emui11 η σύνδεση και μετάδοση γινόταν ακαριαία, τώρα πρέπει να κάνω 6 με 7 προσπαθείες για να επιτευχθεί η σύνδεση και η μετάδοση και αν τα καταφέρω.

Δοκιμασα και σε συσκευή Chromecast with Google TV και έχω το ίδιο θέμα.

Οδηγούμαι λοιπόν στο συμπέρασμα ότι φταίει το κινητό και συγκεκριμένα το update σε emui 12.


Έχει κανείς άλλος τέτοιο πρόβλημα ή έστω καμιά ιδέα τι να κοιτάξω?

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλημέρα παιδιά. Να ρωτήσω, με emui 12 πως είστε από κατανάλωση μπαταρίας? Γιατι εγώ βλέπω πολύ μεγαλύτερη κατανάλωση σε σχέση με emui 10. Έχω 2 χρόνια που άλλαξα μπαταρία. Σκέφτομαι μήπως κάνω ένα hard reset, αλλά το ζήτημα είναι ποιος ξαναστήνει το κινητό από την αρχή...

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, zananiro said:

Καλημέρα παιδιά. Να ρωτήσω, με emui 12 πως είστε από κατανάλωση μπαταρίας? Γιατι εγώ βλέπω πολύ μεγαλύτερη κατανάλωση σε σχέση με emui 10. Έχω 2 χρόνια που άλλαξα μπαταρία. Σκέφτομαι μήπως κάνω ένα hard reset, αλλά το ζήτημα είναι ποιος ξαναστήνει το κινητό από την αρχή...

Δεν το έχω πλέον, δόθηκε σε συγγενικό πρόσωπο, αλλά μετά την αναβάθμιση δεν κατάλαβα κάποια διαφορά στη μπαταρία, ούτε προς το καλύτερο, ούτε προς το χειρότερο.

Βλέπεις κάτι περίεργο σ στην κατανάλωση των εφαρμογών;

Link to comment
Share on other sites

Δεν το έχω πλέον, δόθηκε σε συγγενικό πρόσωπο, αλλά μετά την αναβάθμιση δεν κατάλαβα κάποια διαφορά στη μπαταρία, ούτε προς το καλύτερο, ούτε προς το χειρότερο.
Βλέπεις κάτι περίεργο σ στην κατανάλωση των εφαρμογών;
Όχι, δεν φαίνεται κάποια με υπερβολική κατανάλωση. Και τις εγγραφές εκκίνησης που κοίταξα, δεν φαίνεται κάτι περίεργο. Και το accubattery που έβαλα, δεν δείχνει κάτι, ενώ αναφέρει battery health 89% (δεν ξέρω βέβαια πόσο αξιόπιστη είναι αυτή η μέτρηση).
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, zananiro said:
6 ώρες πριν, stefan_city said:
Δεν το έχω πλέον, δόθηκε σε συγγενικό πρόσωπο, αλλά μετά την αναβάθμιση δεν κατάλαβα κάποια διαφορά στη μπαταρία, ούτε προς το καλύτερο, ούτε προς το χειρότερο.
Βλέπεις κάτι περίεργο σ στην κατανάλωση των εφαρμογών;

Όχι, δεν φαίνεται κάποια με υπερβολική κατανάλωση. Και τις εγγραφές εκκίνησης που κοίταξα, δεν φαίνεται κάτι περίεργο. Και το accubattery που έβαλα, δεν δείχνει κάτι, ενώ αναφέρει battery health 89% (δεν ξέρω βέβαια πόσο αξιόπιστη είναι αυτή η μέτρηση).

Για πόσες ώρες χρήσης μιλάμε περίπου και με τι SOT; WiFi ή data;

Link to comment
Share on other sites

Για πόσες ώρες χρήσης μιλάμε περίπου και με τι SOT; WiFi ή data;
Με emui 12, είναι λίγο δύσκολο να υπολογίσεις sot όπως υπολογίζει πλέον το χρόνο ενεργοποίησης οθόνης σε σχέση με το emui 10. Αλλά μέσω της ψηφιακής ισορροπίας που το έψαξα, υπολόγισα sot περίπου 1:40 λεπτά με μια πλήρη φόρτιση. Πολύ λιγότερο σε σχέση με πριν και την ίδια χρήση. Πλέον θέλω περίπου 2 πλήρης φορτίσεις για να βγάλω την ημέρα. Χρήση wifi-data μεικτή (50-50 περίπου) τις καθημερινές. Αποκλειστικά με wifi βελτιώνεται η κατάσταση.
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Εμένα μέχρι πρότινος που το είχα έβγαζε περίπου 3 ώρες ενεργής οθόνης με μεικτή χρήση, αλλά με μπαταρία 4 χρονών. Μέσα στη μέρα σίγουρα ήθελα κι εγώ μια έξτρα φόρτιση, αλλά τα ίδια ήταν και με EMUI 10.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μέχρι πρότινος που το είχα έβγαζε περίπου 3 ώρες ενεργής οθόνης με μεικτή χρήση, αλλά με μπαταρία 4 χρονών. Μέσα στη μέρα σίγουρα ήθελα κι εγώ μια έξτρα φόρτιση, αλλά τα ίδια ήταν και με EMUI 10.
3ωρο περίπου έβγαζα και εγώ με emui 10. Θα δω, ίσως χρειάζεται ένα hard reset.
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παιδιά να αναφέρω ότι για όποιον ενδιαφέρεται να συνδέεται wireless με το κινητό στο Android auto, υπάρχει απλός τρόπος να γίνει, παρόλο που έχει android 10. Υπόψιν ότι το wireless Android auto σύμφωνα με τη Google υποστηρίζεται μόνο σε κινητά με έκδοση Android 11 και πάνω, αλλά μπορεί να ενεργοποιηθεί μέσα από τη ρυθμίσεις του android auto για το κινητό μας, καθώς και για άλλα huawei με εκδοση android 10 και Google services.

Δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί και παλαιότερα στο topic, αλλά για όποιον ενδιαφέρεται συνοπτικά περιγράφω τη διαδικασία η οποία είναι πολύ απλή:

1. Αφού έχουμε συνδεθεί με usb cable στο Android auto, ανοίγουμε τις ρυθμίσεις του android auto στην οθόνη του κινητού και κάτω που γράφει έκδοση Android auto κάνουμε αρκετές φορές tap μέχρι να βγάλει μήνυμα ότι ενεργοποιήθηκαν οι ρυθμίσεις προγραμματιστή (developer settings) στην εφαρμογή του android auto (βλέπε screenshot).

2. Αφού ενεργοποιηθούν οι ρυθμίσεις προγραμματιστή, επιλέγουμε. πάνω δεξιά τις τελίτσες, μπαίνουμε στις Ρυθμίσεις προγραμματιστή και ενεργοποιούμε την επιλογή "προσθήκη ασύρματης προβολής στην οθόνη". Επίσης στο μενού Σύστημα τσεκάρουμε να είναι ενεργοποιημένη η επιλογή "ασύρματο Android Auto" (βλέπε screenshots)

Τώρα θα μπορεί πλέον να συνδέεται ασύρματα. Υπάρχει όμως ένα ακόμα σημείο που πρέπει να προσέξουμε και το αναφέρω λίγο πιο κάτω.

Πλέον για να συνδεθεί ασύρματα ακολουθούμε τη στάνταρ διαδικασία, δηλαδή ανοίγουμε Bluetooth και wifi στο κινητό. Όταν το κινητό θα αναγνωρίσει το android auto, θα ξεκινήσει τη διαδικασία για ασύρματη σύνδεση. Θα πετάξει ένα pop up μήνυμα ότι το δίκτυο wifi δεν έχει internet (βλέπε screenshot). Εκεί δεν κάνουμε τίποτα, δεν επιλέγουμε ούτε ακύρωση ούτε σύνδεση, απλά το αγνοούμε ώστε να συνδέεται στο internet από τα mobile data του κινητού (και όχι από το wifi της οθόνης του αυτοκινήτου). Και το κινητό συνδέεται ασύρματα κανονικα.

Το δοκίμασα σήμερα, συνδεόταν κανονικά. Αλλά δεν το δούλεψα για αρκετή ώρα να δω αν είναι σταθερή η σύνδεση κλπ.

Για περισσότερες πληροφορίες δείτε και στο link απ' όπου βρήκα τις πληροφορίες που αναφέρω



Αν υπάρχουν προβλήματα με τη σύνδεση internet (το σημείο που πετάγεται το pop up μήνυμα και προσπαθεί να συνδεθεί στο wifi της οθόνης), υπάρχει μια απλή διαδικασία που περιγράφεται στο λινκ που το λύνει μια και καλή.

3174924356a9e9fee9a0748fd5355c43.jpg930300a3ab7642b83f1092ad89413c87.jpg34dc6e9af362a5f62812ada8279a3c56.jpg30dabe56614717065c0de2e023bdfad1.jpg















The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Παίδες μια ερώτηση. Σκέφτομαι να κάνω επαναφορα εργοστασιακών ρυθμίσεων μήπως και βελτιωθεί η μπαταρία και θα ήθελα να ρωτησω:

Έχω 2 factor authentication (2fa) στους λογαριασμούς Google και σε κάποια sites. Θα πρέπει να αφαιρέσω το 2fa από τα sites για να μπορέσω μετά την επαναφορά να συνδεθώ, σωστά? Γιατι δεν βλέπω κάποιο τρόπο να σώσω τους λογαριασμούς που έχουν 2fa στην εφαρμογή επαληθευτή της Google, ενώ μερικά sites δεν έχουν recovery keys όπως σου δίνει η Google. 

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
On 4/12/2022 at 3:51 ΜΜ, zananiro said:

Παίδες μια ερώτηση. Σκέφτομαι να κάνω επαναφορα εργοστασιακών ρυθμίσεων μήπως και βελτιωθεί η μπαταρία και θα ήθελα να ρωτησω:

Έχω 2 factor authentication (2fa) στους λογαριασμούς Google και σε κάποια sites. Θα πρέπει να αφαιρέσω το 2fa από τα sites για να μπορέσω μετά την επαναφορά να συνδεθώ, σωστά? Γιατι δεν βλέπω κάποιο τρόπο να σώσω τους λογαριασμούς που έχουν 2fa στην εφαρμογή επαληθευτή της Google, ενώ μερικά sites δεν έχουν recovery keys όπως σου δίνει η Google. 

Αν και περασε καιρός..

Κανονικά πατάς τις τρεις τελείες πάνω δεξια στην εφαρμογή και κάνεις transfer accounts.'

Ακόμα και καινούριο κινητό να πάρεις αυτό κάνεις.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα και χρόνια πολλά! Να ρωτήσω από περιέργεια, όσοι αλλάξατε συσκευή τι πήρατε? Είστε ικανοποιημένοι?

Ψάχνω εδώ και καιρό να βρω συσκευή σε κάποια λογική τιμή αλλά προσωπικά δεν βρήκα μέχρι τώρα κάτι να μου κάνει κλικ. Φυσικά σε ταχύτητα τα περισσότερα καινούργια κινητά είναι αναβάθμιση σε σχέση με το P20 pro, αλλά όλο και κάτι λείπει ή κάτι θα με χαλάει σε σχέση με τα υπόλοιπα χαρακτηριστικά και κάνω πίσω. Με καλύπτει εννοείται ακόμα το P20 pro, οπότε δεν βιάζομαι, πιο πολύ για την αλλαγή. Και το ζήτημα είναι να μην γίνει υποβάθμιση σε σχέση με το P20 pro.

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk



The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, zananiro said:

Καλησπέρα και χρόνια πολλά! Να ρωτήσω από περιέργεια, όσοι αλλάξατε συσκευή τι πήρατε? Είστε ικανοποιημένοι?

Ψάχνω εδώ και καιρό να βρω συσκευή σε κάποια λογική τιμή αλλά προσωπικά δεν βρήκα μέχρι τώρα κάτι να μου κάνει κλικ. Φυσικά σε ταχύτητα τα περισσότερα καινούργια κινητά είναι αναβάθμιση σε σχέση με το P20 pro, αλλά όλο και κάτι λείπει ή κάτι θα με χαλάει σε σχέση με τα υπόλοιπα χαρακτηριστικά και κάνω πίσω. Με καλύπτει εννοείται ακόμα το P20 pro, οπότε δεν βιάζομαι, πιο πολύ για την αλλαγή. Και το ζήτημα είναι να μην γίνει υποβάθμιση σε σχέση με το P20 pro.

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


 

Καλησπέρα και χρόνια πολλά. Επειδή μου χάλασε το p20 pro, πήρα στην αρχή ένα p40 pro (280 ευρώ). Πολύ καλό και γρήγορο τηλέφωνο με φοβερή κάμερα, αλλά δεν μου λειτουργούσε η πλοήγηση με κλειστή οθόνη, οπότε το πούλησα και πήρα,  ένα σχεδόν καινούργιο p30 pro (250 ευρώ). Σαφώς είναι αναβάθμιση από το p20 pro, αλλά και υποβάθμιση από το p40 pro. Σε περίπτωση υπέρβασης χρημάτων θα πήγαινα σε samsung s22 plus η ultra, αλλιώς vivo x80 pro. 

Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πριν, zananiro said:

Καλησπέρα και χρόνια πολλά! Να ρωτήσω από περιέργεια, όσοι αλλάξατε συσκευή τι πήρατε? Είστε ικανοποιημένοι?

Ψάχνω εδώ και καιρό να βρω συσκευή σε κάποια λογική τιμή αλλά προσωπικά δεν βρήκα μέχρι τώρα κάτι να μου κάνει κλικ. Φυσικά σε ταχύτητα τα περισσότερα καινούργια κινητά είναι αναβάθμιση σε σχέση με το P20 pro, αλλά όλο και κάτι λείπει ή κάτι θα με χαλάει σε σχέση με τα υπόλοιπα χαρακτηριστικά και κάνω πίσω. Με καλύπτει εννοείται ακόμα το P20 pro, οπότε δεν βιάζομαι, πιο πολύ για την αλλαγή. Και το ζήτημα είναι να μην γίνει υποβάθμιση σε σχέση με το P20 pro.

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


 

Καλημέρα χρόνια πολλά.. Στην ίδια θέση ήμουν και εγώ! Αν δεν με απασχολούσαν κάποιες εφαρμογές που εξαρτώνται άμεσα απο GMS θα πήγαινα χθες σε P50 Pro. Αλλά αναγκαστικά στην αρχή πήγα σε Honor 50, το κράτησα 2 μήνες γιατί η κάμερα του δεν ήταν του επιπέδου του P20 Pro. Βέβαια σε όλα τα υπόλοιπα ήταν άριστη συσκευή. Τώρα πήγα σε Samsung S21 Fe το έχω μια εβδομάδα σε όλα του μια χαρά, λίγο η μπαταρία με το ζόρι βγάζει την μέρα...

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Για να δούμε αν θα καταφέρω να το αναστήσω...

Εδώ και κάποιους μήνες το κινητό που είχα δώσει στον μικρό μου γιο έχασε επαφή με το Google Play γενικώς.

Ούτε update, ούτε προσθήκη εφαρμογών, ούτε cloud backup ούτε τίποτα.

Του έκανα factory reset, wipe cache ξανά και ξανά χωρίς αποτέλεσμα.

Τώρα δε με αφήνει καν να μπω στο Google Play, ούτε να φτιάξω νέο λογαριασμό ας πούμε.

Το μήνυμα είναι Clouldn't sign in, There was a problem communicating with Google Servers.

Κατά τα άλλα με Chrome μπαίνει κανονικά στο ιντερνέτ μέσω Wifi η GSM, το speedtest από το web site μετράει 195 Mb upload,  ζώνη ώρα & ημερομηνία παίρνει κανονικά, τι να φταίει;

Απλά να το συνεφέρω για να το έχω ως backup phone όταν τα παιδιά η η σύζυγος μου φέρουν το επόμενο κινητό με σπασμένη οθόνη για το μάστορα.

GH 198, GH 388, 8110, T39m,....., S7 Edge, P20 Pro, 1+ 8 Pro, 1+ 8T
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
On 28/12/2022 at 4:15 ΜΜ, zananiro said:

Καλησπέρα και χρόνια πολλά! Να ρωτήσω από περιέργεια, όσοι αλλάξατε συσκευή τι πήρατε? Είστε ικανοποιημένοι?

Ψάχνω εδώ και καιρό να βρω συσκευή σε κάποια λογική τιμή αλλά προσωπικά δεν βρήκα μέχρι τώρα κάτι να μου κάνει κλικ. Φυσικά σε ταχύτητα τα περισσότερα καινούργια κινητά είναι αναβάθμιση σε σχέση με το P20 pro, αλλά όλο και κάτι λείπει ή κάτι θα με χαλάει σε σχέση με τα υπόλοιπα χαρακτηριστικά και κάνω πίσω. Με καλύπτει εννοείται ακόμα το P20 pro, οπότε δεν βιάζομαι, πιο πολύ για την αλλαγή. Και το ζήτημα είναι να μην γίνει υποβάθμιση σε σχέση με το P20 pro.

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


 

Πήρα το mi11 lite 5g, δεν έπιασα ποτέ 5g, η μπαταρία έπεφτε 30% σε δέκα λεπτά και έτρωγε και σκαλωματα.

Επέστρεψα στο p20 pro

Πήρα το S22 ultra. Ζεσταίνοταν απίστευτα και δεν με ενθουσίασε ούτε η φωτογραφική του ούτε το λειτουργικό του.

Επέστρεψα στο p20 pro.

 

Τώρα δεν βρίσκω εναλλακτική και αρχίζει και δείχνει την ηλικία της η συσκευή

 

Έχω ένα περίεργο πρόβλημα με το GPS. Σε όποια εφαρμογή πλοήγησης και να δοκιμάσω δειχνει να μην "λοκάρει" δορυφόρους και η πλοήγηση είναι τελείως λάθος. Σε αστικές περιοχές με υψηλή κάλυψη σήματος δίνει οδηγίες αλλά έχει αρκετή καθυστέρηση.

 

Όταν συνδέσω την συσκευή με το αυτοκίνητο μέσω android auto η πλοήγηση δουλεύει κανονικά, ανεξαρτήτως σήματος και περιοχής. Τι μπορεί να φταίει;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...