Jump to content

Huawei P20 Pro


a40ntistos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

On 14/9/2021 at 8:39 ΠΜ, tzotzotzo said:

Καλημέρα, 42€ ζήτησαν στο επίσημο σέρβις. Έχει μια διαφορά. Έχει αλλάξει κάποιος πρόσφατα εκεί να το επιβεβαιώσει.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων και πάλι.

Πριν 3 μήνες άλλαξα εγω τη δική μου γι αυτό στο πρότεινα. 

Είμαι εκτός εγγύησης. 

Εντύπωση μου κάνει, μήπως επειδή θα το στείλεις με COURIER; 

Μη σκας όμως. Δοκίμασε τον Κωτσόβολο που είπε ο φίλος. 

 

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ήρθε νέο update 10.0.0.193 με ενημέρωση ασφαλείας Ιουλίου.

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Εμένα μου κάνει κάτι παλαβά μετά την αναβάθμιση.

Σα να χάνει το Ίντερνετ στο WiFi, μου δείχνει σήμα φουλ στο WiFi αλλά γράφει connected, no internet access.

Οι σελίδες βέβαια ανοίγουν κανονικά μέσα από browser…..

 

GH 198, GH 388, 8110, T39m,....., S7 Edge, P20 Pro, 1+ 8 Pro, 1+ 8T
Link to comment
Share on other sites



Εμένα μου κάνει κάτι παλαβά μετά την αναβάθμιση.
Σα να χάνει το Ίντερνετ στο WiFi, μου δείχνει σήμα φουλ στο WiFi αλλά γράφει connected, no internet access.
Οι σελίδες βέβαια ανοίγουν κανονικά μέσα από browser…..
 


Έχω το Mate 20 Pro, και από τις 8 το απόγευμα κι εμένα στο WiFi δείχνει ένα θαυμαστικό και γράφει 'no internet connection'.
Σε αντίθεση βέβαια μ' εσένα, το δικό μου δεν ανοίγει καμία σελίδα, δεν έχω πρόσβαση στο internet.

Δεν πρέπει να φταίει η αναβάθμιση που αναφέρεις, τυχαίο είναι ότι σου παρουσιάστηκε το πρόβλημα μετά από update.



Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk Pro

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, tsiftsism said:


 

 


Έχω το Mate 20 Pro, και από τις 8 το απόγευμα κι εμένα στο WiFi δείχνει ένα θαυμαστικό και γράφει 'no internet connection'.
Σε αντίθεση βέβαια μ' εσένα, το δικό μου δεν ανοίγει καμία σελίδα, δεν έχω πρόσβαση στο internet.

Δεν πρέπει να φταίει η αναβάθμιση που αναφέρεις, τυχαίο είναι ότι σου παρουσιάστηκε το πρόβλημα μετά από update.



Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk Pro
 

 

Τι ρουτερ έχεις ; Εγώ έχω fritz 7950 και repeater R3000

 

GH 198, GH 388, 8110, T39m,....., S7 Edge, P20 Pro, 1+ 8 Pro, 1+ 8T
Link to comment
Share on other sites

Τι ρουτερ έχεις ; Εγώ έχω fritz 7950 και repeater R3000
 
Το router που δίνει η Cosmote για την 50άρα γραμμή.

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk Pro

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Σε όλα τα κινητά το κάνει αυτό. αρχίζει και καταρρέει το σύμπαν. 

Το Facebook ακόμα να επανέλθει. 

Έρχονται πολλά ακόμα! 

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

Πήγα το κινητό στο κατάστημα ired.gr και μου αλλάξανε τη μπαταρία στο P20 Pro.

Μετά την πρώτη φόρτιση έδειχνε ότι πάει καλά, και εκεί που η μπαταρία ήταν κοντά στο 47%, είδα το κόκκινο λαμπάκι αναμμένο, τη μπαταρία στο 3% και ειδοποίηση ότι το κινητό θα σβήσει. Ίσα που πρόλαβα να πάρω ένα screenshot που όντως έδειχνε ξαφνική κατακόρυφη πτώση φόρτισης. (δεν μπορώ να ανεβάσω το screenshot για κάποιο λόγο)

To έβαλα στη φόρτιση (με φορτιστή 2.4 Ah) και σε δέκα λεπτά έδειξε ότι έφτασε στο 85%.

Τι παλαβά είναι αυτά; Λέτε να είναι φόλα η μπαταρία;

 

 

 

GH 198, GH 388, 8110, T39m,....., S7 Edge, P20 Pro, 1+ 8 Pro, 1+ 8T
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Μακραν το καλυτερο κινητο που ειχα ποτε απο θεμα μπαταριας. Μετα απο 2,5 χρονια και με πληρη φορτιση η μπαταρια κατεβαινε στο 99% μετα απο μιση ωρας χρηση. Ουδεποτε κουβαλησα power bank  μαζι μου και ποτε το βραδυ δεν ειχε πεσει η μπαταρια κατω απο 30%. Δυστυχως το αδυνατο του σημειο ειναι το τζαμι της οθονης. Δεν ειναι τυχαιο που μου εχει σπασει ηδη 3 φορες. Την πρωτη φορα εκανα αλλαγη στην Κινα με καπου 70 ευρω κοστος, την δευτερη φορα στο Πλαισιο με κοστος καπου 220 ευρω. Τωρα δεν το εχω αλλαξει ακομα, αλλα σκεφτομαι να παραγγειλω οθονη απο την Κινα μεσω ιντερνετ. Εχω παρει τωρα το Samsung S21 ultra 5G και πρεπει να κουβαλαω γεννητρια μαζι μου...

 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • Administrators
22 minutes ago, PanaGeorge said:

Πως αλλάζουμε pin στη sim γιατί δεν το βρίσκω emoji849.png

 

Find "Change SIM PIN1"

  1. Press Settings.
  2. Press Security & privacy.
  3. Press More.
  4. Press Set up SIM card lock.
  5. Press Change SIM PIN1.
  6. Key in your current PIN and press OK.
  7. Key in a new four-digit PIN and press OK.
  8. Key in the new PIN again and press OK.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Και εμένα ήρθε σήμερα αναβάθμιση σε 10.0.0.197 με ενημέρωση ασφαλείας Νοεμβρίου. Πολύ καλό που υπάρχει ακόμα υποστήριξη.

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Μακάρι να ήταν και τα επόμενα μοντέλα της PXO σαν αυτό...με Google και όλα. Αν κατάφερνα να δουλέψω android auto με Googlefier θα έπαιρνα ένα p40. Πάντως αυτός ο ασπρόμαυρος αισθητήρας δεν ξαναυπηρξε σε κινητό...

Στάλθηκε από το SM-G780G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλησπέρα σε όλους. Σταματησε να παιρνει backup το viber στον λογαριασμο gmail και ζηταει να κανει Login στον λογαριασμο της huawei. Το εχει παθει και αλλος αυτο;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Σταματησε να παιρνει backup το viber στον λογαριασμο gmail και ζηταει να κανει Login στον λογαριασμο της huawei. Το εχει παθει και αλλος αυτο;
Μου το κάνει κι εμένα στο Mate.

Πολύ σπαστικό γιατί μου πετάει κάθε τρεις και λίγο notification για το failed backup.

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Έχει κάνει μόνο του αναβάθμιση στο viber από το store της huawei και το κάνει back up στο huawei Id. Η λύση είναι να το σβήσετε τελείωσες, να απενεργοποιησετε τις αυτόματες αναβαθμίσεις από το store της huawei και μετά να το ξαναβάλετε από το play store. 

Link to comment
Share on other sites

Έχει κάνει μόνο του αναβάθμιση στο viber από το store της huawei και το κάνει back up στο huawei Id. Η λύση είναι να το σβήσετε τελείωσες, να απενεργοποιησετε τις αυτόματες αναβαθμίσεις από το store της huawei και μετά να το ξαναβάλετε από το play store. 
Ίσως φταίει αυτό.
Το περίεργο είναι πως δεν αφήνω καμία εφαρμογή να κάνει update από το store της Huawei.


Edit: Μόλις τώρα έλεγξα το AppGallery. Τα auto updates τα έχω στο Off. Έκανα search στο Google Play για το Viber και είδα ότι η εφαρμογή φαινόταν κανονικά εγκατεστημένη. Πάτησα το Open button, άνοιξε η εφαρμογή, και στο backup menu είδα ότι υπήρχε επιλεγμένο το backup στο Google Drive.
Τέλος πάντων, δεν μ' ενδιέφερε καθόλου, την εφαρμογή την έχω για κάποια video που μου στέλνουν σε group συγγενείς μου που έχουν όλοι τους iPhone, απλά ήταν σπαστικό το error notification κάθε τρεις και λίγο.




Sent from my Samsung Galaxy Tab S7 by using Tapatalk Pro


Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Σήμερα το πρωί δυστυχώς το τηλέφωνο μου έπεσε και βούτηξε μέσα σε λασπόνερα βροχής. Αναπόφευκτα έπρεπε να το καθαρίσω και εγώ μετά με νερό. Το πρόβλημα είναι ότι έκτοτε η ένταση από το ηχείο είναι πολύ χαμηλή. Και ο ήχος κλήσης όταν με καλούνε αλλά και όταν συνομιλώ σε βαθμό να μην ακούω τον συνομιλητή. Για να σας δώσω να καταλάβετε στην ομιλία για να ακούσω τον συνομιλητή πρέπει να βάλω ανοικτή ακρόαση και εκεί με δυσκολία. Ο ήχος είναι καθαρός αλλά η ένταση πολύ χαμηλή.

Λογικά κάποιο πρόβλημα δημιουργήθηκε στο ηχείο με το νερό, αν και δεν ξέρω γιατί συνέβη εφόσον έχει αδιαβροχοποίηση. Έχει παρουσιαστεί σε κάποιον άλλο αυτό πρόβλημα? Υπάρχει περίπτωση να επανέλθει από μόνο του ή πάμε για service?





The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Σήμερα το πρωί δυστυχώς το τηλέφωνο μου έπεσε και βούτηξε μέσα σε λασπόνερα βροχής. Αναπόφευκτα έπρεπε να το καθαρίσω και εγώ μετά με νερό. Το πρόβλημα είναι ότι έκτοτε η ένταση από το ηχείο είναι πολύ χαμηλή. Και ο ήχος κλήσης όταν με καλούνε αλλά και όταν συνομιλώ σε βαθμό να μην ακούω τον συνομιλητή. Για να σας δώσω να καταλάβετε στην ομιλία για να ακούσω τον συνομιλητή πρέπει να βάλω ανοικτή ακρόαση και εκεί με δυσκολία. Ο ήχος είναι καθαρός αλλά η ένταση πολύ χαμηλή.

Λογικά κάποιο πρόβλημα δημιουργήθηκε στο ηχείο με το νερό, αν και δεν ξέρω γιατί συνέβη εφόσον έχει αδιαβροχοποίηση. Έχει παρουσιαστεί σε κάποιον άλλο αυτό πρόβλημα? Υπάρχει περίπτωση να επανέλθει από μόνο του ή πάμε για service?






Είχα το ίδιο πρόβλημα γιατί το είχα πλύνει. Εντός εγγύησης άλλαξαν ηχείο που πάει πακέτο με ηχείο οθόνη μπαταρία και motherboard. Μπορείς να το στείλεις να σου κάνουν μια εκτίμηση κόστους. Πολύ φοβάμαι ότι δεν θα αξίζει να το επιδιορθώσεις.

Στάλθηκε από το SM-G780G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Λίγο περίεργο που συνέβη αυτό με το ηχείο αν σκεφτείς ότι το P20 pro έχει IP67 certification (dust/water resistant - up to 1m for 30 mins). Μήπως ήταν το χτύπημα που δημιούργησε το πρόβλημα τελικά; Έπεσε από μεγάλο ύψος; Ίσως θα είχε νόημα να καλέσεις στο service να ρωτήσεις πόσο θα κοστίσει αν όντως φταίει το ηχείο (κι αν όντως πηγαίνει πακέτο με motherboard / μπαταρία / οθόνη).

Edited by stark
Link to comment
Share on other sites

Λίγο περίεργο που συνέβη αυτό με το ηχείο αν σκεφτείς ότι το P20 pro έχει IP67 certification (dust/water resistant - up to 1m for 30 mins). Μήπως ήταν το χτύπημα που δημιούργησε το πρόβλημα τελικά; Έπεσε από μεγάλο ύψος; Ίσως θα είχε νόημα να καλέσεις στο service να ρωτήσεις πόσο θα κοστίσει αν όντως φταίει το ηχείο (κι αν όντως πηγαίνει πακέτο με motherboard / μπαταρία / οθόνη).
Σε εμένα δεν είχε πέσει πουθενά. Απλά το είχα πλύνει λόγω βλακείας μου στο νεροχύτη. Πήρε νερό γιατί πλύθηκε με νερό και σαπούνι που αλλάζει το ιξώδες του νερού και εισέρχεται η υγρασία ευκολότερα. Όπως και στην περίπτωση του φίλου, το λασπόνερο έχει άλλο ιξώδες από το καθαρό νερό στο οποίο πιστοποίειται στο πρότυπο IP67. Άρα δεν είναι απίθανο που πήρε νερό. Ευτυχώς που δεν πήρε υγρασία και το υπόλοιπο τηλέφωνο.

Στάλθηκε από το SM-G780G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, zananiro said:

Καλησπέρα παιδιά. Σήμερα το πρωί δυστυχώς το τηλέφωνο μου έπεσε και βούτηξε μέσα σε λασπόνερα βροχής. Αναπόφευκτα έπρεπε να το καθαρίσω και εγώ μετά με νερό. Το πρόβλημα είναι ότι έκτοτε η ένταση από το ηχείο είναι πολύ χαμηλή. Και ο ήχος κλήσης όταν με καλούνε αλλά και όταν συνομιλώ σε βαθμό να μην ακούω τον συνομιλητή. Για να σας δώσω να καταλάβετε στην ομιλία για να ακούσω τον συνομιλητή πρέπει να βάλω ανοικτή ακρόαση και εκεί με δυσκολία. Ο ήχος είναι καθαρός αλλά η ένταση πολύ χαμηλή.

Λογικά κάποιο πρόβλημα δημιουργήθηκε στο ηχείο με το νερό, αν και δεν ξέρω γιατί συνέβη εφόσον έχει αδιαβροχοποίηση. Έχει παρουσιαστεί σε κάποιον άλλο αυτό πρόβλημα? Υπάρχει περίπτωση να επανέλθει από μόνο του ή πάμε για service?




 

Μπες στο google store, κάνε αναζήτηση για Speaker cleaner, και κατέβασε όποια εφαρμογή σου αρέσει. η εφαρμογή μέσα απο κάποιες συχνότητες θα ωθήσει το νερό να βγεί έξω.

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...