Jump to content

Huawei P20 Pro


a40ntistos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχαριστώ, ξεκίνησα να χρησιμοποιώ τον δικό του browser.

Σε σχέση με την έκδοση του firmware, ποιο είναι το τελευταίο;

 

Σε αυτό θα πρέπει να σου απαντήσουν κάτοχοι της συσκευής καθώς εγώ δεν είμαι

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Σε σχέση με την έκδοση του firmware, ποιο είναι το τελευταίο;

 

Η τελευταία έκδοση είναι εδώ και αρκετό καιρό η 10.0.0.185

 

Δυστυχώς η συσκευή έχει μείνει πολύ πίσω σε θέματα ασφαλείας (patch Νοεμβρίου 2020).

Link to comment
Share on other sites

Η τελευταία έκδοση είναι εδώ και αρκετό καιρό η 10.0.0.185

 

Δυστυχώς η συσκευή έχει μείνει πολύ πίσω σε θέματα ασφαλείας (patch Νοεμβρίου 2020).

Ναι, αυτήν έχω κι εγώ....

Αισθάνομαι ότι μετά από το μπλόκο του τραμπ , η huawei δε βρίσκει λόγο να υποστηρίξει παλαιότερες συσκευές πλέον.

Κρίμα.... Θα ψαχτώ με iphone αυτή τη φορά. Μέχρι και το S6, 6 χρόνων συσκευή, πήρε το τελευταίο Ios!!

GH 198, GH 388, 8110, T39m,....., S7 Edge, P20 Pro, 1+ 8 Pro, 1+ 8T
Link to comment
Share on other sites

Ναι, αυτήν έχω κι εγώ....

Αισθάνομαι ότι μετά από το μπλόκο του τραμπ , η huawei δε βρίσκει λόγο να υποστηρίξει παλαιότερες συσκευές πλέον.

Κρίμα.... Θα ψαχτώ με iphone αυτή τη φορά. Μέχρι και το S6, 6 χρόνων συσκευή, πήρε το τελευταίο Ios!!

 

Το p20 pro θα πάρει το Harmony OS πάντως

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Το p20 pro θα πάρει το Harmony OS πάντως

Ναι, στο πρώτο μισό του 2022! Και πάλι δε θα έχει GMS. Δε μου φαίνεται ιδιαίτερα ελκυστική λύση. Σύντομα κλείνω 3 χρόνια με το P20 Pro, ειλικρινά το ευχαριστήθηκα αλλά με βλέπω να αλλάζω. Δεν ξέρω αν θα περιμένω τη νέα σειρά των Iphone το Σεπτέμβριο....

GH 198, GH 388, 8110, T39m,....., S7 Edge, P20 Pro, 1+ 8 Pro, 1+ 8T
Link to comment
Share on other sites

Harmony OS? Σόρυ, για κανένα λόγο. Σε αλλους βέβαια μπορεί να τους φαίνεται ελκυστικό οπότε....

 

Να προσθέσω ότι κολλήματα έχω πολλά με τον Opera γιαυτό και το γύρισα στον Chrome με τον οποίο δεν έχω κανένα πρόβλημα. Από την άλλη 3 χρόνια δεν έχω κάνει ποτέ επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων οπότε σε κάποια φάση θα το κάνω να δω εάν αλλάζει κάτι.

Link to comment
Share on other sites

Harmony OS? Σόρυ, για κανένα λόγο. Σε αλλους βέβαια μπορεί να τους φαίνεται ελκυστικό οπότε....

 

Να προσθέσω ότι κολλήματα έχω πολλά με τον Opera γιαυτό και το γύρισα στον Chrome με τον οποίο δεν έχω κανένα πρόβλημα. Από την άλλη 3 χρόνια δεν έχω κάνει ποτέ επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων οπότε σε κάποια φάση θα το κάνω να δω εάν αλλάζει κάτι.

Εγώ έκανα επαναφορά και η συμπεριφορά του βελτιώθηκε σχετικά, μην περιμένεις τρελή βελτίωση όμως.

Κυρίως καθάρισε ο χώρος αποθήκευσης , φαίνεται βάλε βγάλε τόσον καιρό είχαν μαζευτεί πολλά σκουπίδια.

GH 198, GH 388, 8110, T39m,....., S7 Edge, P20 Pro, 1+ 8 Pro, 1+ 8T
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Ήρθε update 10.0.0.190. Περιλαμβάνει ενημέρωση ασφαλείας Απρίλη και 2-3 ακόμα καινούργιες προσθήκες.
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια,

ειμαι κατοχος xiaomi mi 8 kai pixel 2xl.

ετσι παρα που το p20 pro ειναι εξισου και αυτο παλιο κινητο αποφασισα να παρω ενα used να το δοκιμασω (αποθημενο....)

ενω ο kirin 970 θεωρειται ισαξιος του 835 που φορα το pixel 2xl , αυτο που ειδα ειναι ενα κινητο να ψιλοσερνεται.....

δεν αργει στο ανοιγμα των εφαρμογων αλλα κανει πολλα σπασιματα σε σκρολαρισμα , εικονες , youtube.

αν κανω κατι λαθος η υπαρχει καποια διορθωση παρακαλω παραθεστε παρακατω

 

ευχαριστω εκ των προτερων !

"το 'να χέρι νίβει τ' άλλο και τα δυο το πρόσωπο"
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, αρχικά καλορίζικο! Η συσκευή πλέον είναι αρκετά παλιά, αν και κάνει τίμια τη δουλειά της.

 

Στη δική σου περίπτωση ρόλο μπορεί να παίζει η πιθανόν γερασμένη μπαταρία (αν δεν έχει γίνει αλλαγή), ή η παλιά εγκατάσταση (αν δεν έχει γίνει επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων).

 

Πέρα από αυτά όμως, μια ρύθμιση που σίγουρα θα σου λύσει αρκετά το πρόβλημα που αναφέρεις, είναι να γυρίσεις σε "λειτουργία απόδοσης" (Ρυθμίσεις -> Μπαταρία -> Λειτουργία απόδοσης).

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, αρχικά καλορίζικο! Η συσκευή πλέον είναι αρκετά παλιά, αν και κάνει τίμια τη δουλειά της.

 

Στη δική σου περίπτωση ρόλο μπορεί να παίζει η πιθανόν γερασμένη μπαταρία (αν δεν έχει γίνει αλλαγή), ή η παλιά εγκατάσταση (αν δεν έχει γίνει επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων).

 

Πέρα από αυτά όμως, μια ρύθμιση που σίγουρα θα σου λύσει αρκετά το πρόβλημα που αναφέρεις, είναι να γυρίσεις σε "λειτουργία απόδοσης" (Ρυθμίσεις -> Μπαταρία -> Λειτουργία απόδοσης).

 

πηρα το κινητο με android 10 και εκανα ενα απλο μεσα απο τις ρυθμισεις factory reset.

απο την αλλη αυτο που βλεπω απο temperature apps ειναι οτι ο cpu δεν ζεστενεται καθολου αλλα η μπαταρια με το παραμικρο καιει....οποτε εχεις δικιο εχω μαλλον (παροτι που δεν βλεπω τη μπαταρια να ειναι προβληματικη , μια χαρα κραταει)

μολις εβαλα και το performance mode και το κινητο πεταει ! (ειναι λαθος που το ειχαν ουσιατικα underclocked , out of the box , και χρειαζομαι ρυθμιση για τρεχει σωστα)

 

ευχαριστω πολυ !

Edited by loumos123
"το 'να χέρι νίβει τ' άλλο και τα δυο το πρόσωπο"
Link to comment
Share on other sites

Έχοντας τη συσκευή σχεδόν απ'όταν κυκλοφόρησε, δεν θυμάμαι αν ήταν έτσι "βαρύ" εξαρχής στην κανονική λειτουργία, ή έγινε στη συνέχεια με τις αναβαθμίσεις από έκδοση σε έκδοση.

 

Όπως και να έχει με το performance mode σε εμπειρία χρήσης είναι πολύ κοντά, αν όχι στα ίδια επίπεδα, με τις σημερινές ναυαρχίδες για τις περισσότερες καθημερινές εργασίες ενός μέσου χρήστη.

 

Το πιο σπαστικό είναι το εικονίδιο με το κοντέρ δίπλα στη μπαταρία, που δεν έχω βρει τρόπο να φύγει!!

Link to comment
Share on other sites

Έχοντας τη συσκευή σχεδόν απ'όταν κυκλοφόρησε, δεν θυμάμαι αν ήταν έτσι "βαρύ" εξαρχής στην κανονική λειτουργία, ή έγινε στη συνέχεια με τις αναβαθμίσεις από έκδοση σε έκδοση.

 

Όπως και να έχει με το performance mode σε εμπειρία χρήσης είναι πολύ κοντά, αν όχι στα ίδια επίπεδα, με τις σημερινές ναυαρχίδες για τις περισσότερες καθημερινές εργασίες ενός μέσου χρήστη.

 

Το πιο σπαστικό είναι το εικονίδιο με το κοντέρ δίπλα στη μπαταρία, που δεν έχω βρει τρόπο να φύγει!!

 

stefan_city εχεις δικιο φιλε ειναι γρηγορη και τιμια συσκευη, εγω που δεν παιζω παιχνιδια και δεν εχω και social , δεν καταλαβαινω τη διαφορα,

σχετικα με το εικονίδιο με το κοντέρ δίπλα στη μπαταρία ημουν ετοιμος να σε ρωτησω πως φευγει , χαχαχαχαχα

ειμαι τερμα ψυχαναγκαστικος με αυτα !

"το 'να χέρι νίβει τ' άλλο και τα δυο το πρόσωπο"
Link to comment
Share on other sites

Μια απ'τα ίδια κι εγώ! Χαχα

 

Εκτός από το θέμα της εμφάνισης, καταλαμβάνει μόνιμα μια θέση ειδοποίησης χωρίς λόγο.

 

Παλιότερα που είχα ψάξει, δεν υπήρχε τρόπος να εμφανιστεί. Θα κοιτάξω πάλι κι αν βρω κάτι θα ενημερώσω.

Link to comment
Share on other sites

ευχαριατω ολους για τα παραπανω tips και της γρηγορες απαντησεις ! Edited by loumos123
"το 'να χέρι νίβει τ' άλλο και τα δυο το πρόσωπο"
Link to comment
Share on other sites

Πριν μερικές μέρες μου ήρθε αναβάθμιση, εκτός από κάτι apss που εγκατασταθηκαν είδα και μεγάλη βελτίωση στην μπαταρία, ισχύει? Ας μας ενημερώσει αν το παρατήρησε και κάποιος άλλος.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
On 30/7/2021 at 3:08 ΜΜ, stefan_city said:

 

Το πιο σπαστικό είναι το εικονίδιο με το κοντέρ δίπλα στη μπαταρία, που δεν έχω βρει τρόπο να φύγει!!

Τι ακριβώς εννοείς; 

Πάνω δεξιά που έχει το εικονίδιο της μπαταρίας και αριστερά δείχνει το ποσοστό; 

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei P20 Pro
  • 2 weeks later...

Καλησπέρα σε όλους. Εχω το κινητό περιπου 2,5 χρονια και φουσκωσε η μπαταρια και άνοιξε η πλάτη. Υπάρχει πιθανότητα να ειναι εντός εγγύησης; αν όχι υπάρχει περίπτωση να υπάρχει κάποιο αξιόπιστο κατάστημα που να μπορει να κάνει την αλλαγη; αν δεν επιτρέπεται να γράψετε, θα παρακαλούσα για ενα Pm. Ευχαριστω εκ των προτέρων

 

ΥΓ: δεν βγάζει μέχρι το μεσημέρι χωρίς φόρτιση.

Edited by tzotzotzo
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, tzotzotzo said:

Καλησπέρα σε όλους. Εχω το κινητό περιπου 2,5 χρονια και φουσκωσε η μπαταρια και άνοιξε η πλάτη. Υπάρχει πιθανότητα να ειναι εντός εγγύησης; αν όχι υπάρχει περίπτωση να υπάρχει κάποιο αξιόπιστο κατάστημα που να μπορει να κάνει την αλλαγη; αν δεν επιτρέπεται να γράψετε, θα παρακαλούσα για ενα Pm. Ευχαριστω εκ των προτέρων

 

ΥΓ: δεν βγάζει μέχρι το μεσημέρι χωρίς φόρτιση.

Στείλε το στο επίσημο σέρβις, Μιχαλακοπουλου. 

Τσάμπα θα σου πάει. 20 ευρώ μαξ. 

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Εγώ εδώ Ηράκλειο το πήγα Κωτσόβολο πριν δέκα μέρες που μου παρουσίασε το ίδιο θέμα...

25€ με γνήσια μπαταρία μέσα σε 2 ώρα το είχαν έτοιμο και από ότι φαίνεται μια χαρά δουλειά έκαναν..

Και αγχώθηκα γιατί δεν έβρισκα τηλέφωνο να μου κάνει το κλικ όπως αυτό εδώ!!🙂

Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, gxyp said:

Εγώ εδώ Ηράκλειο το πήγα Κωτσόβολο πριν δέκα μέρες που μου παρουσίασε το ίδιο θέμα...

25€ με γνήσια μπαταρία μέσα σε 2 ώρα το είχαν έτοιμο και από ότι φαίνεται μια χαρά δουλειά έκαναν..

Και αγχώθηκα γιατί δεν έβρισκα τηλέφωνο να μου κάνει το κλικ όπως αυτό εδώ!!🙂

Ούτε εμένα μ κάνει καρδιά να το αλλάξω. πέρασαν 2 συσκευές απ τα χέρια μου. ακόμα νε το 20ρι είμαι 

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

On 11/9/2021 at 10:00 ΜΜ, rackal said:

Στείλε το στο επίσημο σέρβις, Μιχαλακοπουλου. 

Τσάμπα θα σου πάει. 20 ευρώ μαξ. 

Καλημέρα, 42€ ζήτησαν στο επίσημο σέρβις. Έχει μια διαφορά. Έχει αλλάξει κάποιος πρόσφατα εκεί να το επιβεβαιώσει.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων και πάλι.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...