Jump to content

Huawei P20 Pro


a40ntistos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

η μπαταρία σας απλά δεν χρειαζόταν αλλαγή, η η πάλια ήταν μια χαρά οπότε και η νέα δεν έχεις διαφορά.

 

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν είμαι σίγουρος αν η εφαρμογή έχει όντως καλές μετρήσεις αν και είδα ότι έχει πολύ καλές κριτικές.

Εγώ είμαι σχεδόν σίγουρος ότι έχει θέμα η μπαταρία μου γιατί εδώ και κάνα εξάμηνο πέφτει από το 100 στο 80 πολύ γρήγορα συγκριτικά με παλαιότερα και πλέον χρειάζομαι 2 φορτίσεις την ημέρα με τη χρήση που του κάνω, ενώ τα πρώτα 2 χρόνια την έβγαζε τη μέρα..

Δεν ξέρω θα το αφήσω καμία βδομάδα να πάρα μια καλή εικόνα και θα το ξαναστείλω στο σέρβις.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είμαι σίγουρος αν η εφαρμογή έχει όντως καλές μετρήσεις αν και είδα ότι έχει πολύ καλές κριτικές.

Εγώ είμαι σχεδόν σίγουρος ότι έχει θέμα η μπαταρία μου γιατί εδώ και κάνα εξάμηνο πέφτει από το 100 στο 80 πολύ γρήγορα συγκριτικά με παλαιότερα και πλέον χρειάζομαι 2 φορτίσεις την ημέρα με τη χρήση που του κάνω, ενώ τα πρώτα 2 χρόνια την έβγαζε τη μέρα..

Δεν ξέρω θα το αφήσω καμία βδομάδα να πάρα μια καλή εικόνα και θα το ξαναστείλω στο σέρβις.

Μην ασχολείστε με ότι να ναι εφαρμογές.

Κακώς ζήτησες αλλαγή μπαταριας κατ εμέ.

Επρεπε να τους πεις να τρέξουν διαγνωστικά και αν έδειχναν πάνω από 500 φορτίσεις και χαμηλη χωρητικότητα να την άλλαζες.

Πρακτικά οι καινούριες μπαταρίες χρειάζονται στρώσιμο και το γνωστό indexing.

Οπότε αν δεν δεις διαφορά σε 2 εβδομάδες η 5 πλήρεις φορτίσεις περίπου τότε να ζητήσεις το πιστοποιητικό ελέγχου της μπαταρίας.

Πάντως δεν υπάρχει λόγος να μην την άλλαξαν και να σε χρέωσαν...

Πόσο πλήρωσες?

:)
Link to comment
Share on other sites

Μην ασχολείστε με ότι να ναι εφαρμογές.

Κακώς ζήτησες αλλαγή μπαταριας κατ εμέ.

Επρεπε να τους πεις να τρέξουν διαγνωστικά και αν έδειχναν πάνω από 500 φορτίσεις και χαμηλη χωρητικότητα να την άλλαζες.

Πρακτικά οι καινούριες μπαταρίες χρειάζονται στρώσιμο και το γνωστό indexing.

Οπότε αν δεν δεις διαφορά σε 2 εβδομάδες η 5 πλήρεις φορτίσεις περίπου τότε να ζητήσεις το πιστοποιητικό ελέγχου της μπαταρίας.

Πάντως δεν υπάρχει λόγος να μην την άλλαξαν και να σε χρέωσαν...

Πόσο πλήρωσες?

 

12 ευρώ η μπαταρία 62 το πίσω καπάκι.

Μακάρι τι να πω θα δείξει..

Link to comment
Share on other sites

12 ευρώ η μπαταρία 62 το πίσω καπάκι.

Μακάρι τι να πω θα δείξει..

 

 

Πολύ ωραια.Δεν θα έχεις θέμα μην αγχώνεσαι.

Κάνε μόνο ένα wipe cache ,αλλά την καλύτερη αυτονομία γενικά θα την δεις με ένα ολικό reset και να ξεκινήσεις από την αρχή

:)
Link to comment
Share on other sites

Εγώ ζήτησα να μου αλλάξουν τα ηχεία μέσα στην εγγύηση γιατί είχαν πρόβλημα, και άλλαξαν οθόνη και μπαταρια και δωρεάν. Νομίζω η πλακέτα με τα ηχεία είναι κομμάτι της οθόνης και αυτή πάει πακέτο με την μπαταρία.

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ζήτησα να μου αλλάξουν τα ηχεία μέσα στην εγγύηση γιατί είχαν πρόβλημα, και άλλαξαν οθόνη και μπαταρια και δωρεάν. Νομίζω η πλακέτα με τα ηχεία είναι κομμάτι της οθόνης και αυτή πάει πακέτο με την μπαταρία.

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Κατάλαβα... Έτσι εξηγείται που δεν είδα βελτίωση στην αυτονομία, σίγουρα δεν μου άλλαξαν μπαταρία..

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ζήτησα να μου αλλάξουν τα ηχεία μέσα στην εγγύηση γιατί είχαν πρόβλημα, και άλλαξαν οθόνη και μπαταρια και δωρεάν. Νομίζω η πλακέτα με τα ηχεία είναι κομμάτι της οθόνης και αυτή πάει πακέτο με την μπαταρία.

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Όντως το ηχείο, είναι μέρος του ανταλλακτικόυ της οθόνης που περιέχει και την μπαταρία.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κατάλαβα... Έτσι εξηγείται που δεν είδα βελτίωση στην αυτονομία, σίγουρα δεν μου άλλαξαν μπαταρία..
Η μπαταρία υπάρχει σαν σκέτο ανταλλακτικό. Οπότε δεν υπάρχει λόγος σαν επίσημη αντιπροσωπεία να σου είπαν ότι άλλαξαν, και να μην την άλλαξαν.

Στην περίπτωση του κυρίου από πάνω, που είχε θέμα το ηχείο, αυτό το ανταλλακτικό περιέχεται στο ανταλλακτικό της οθόνης που περιέχει και την μπαταρία.

Άλλη λοιπόν η περίπτωση σου, άλλη του μέλους από πάνω.

:)
Link to comment
Share on other sites

Ήρθε security patch Νοεμβρίου σήμερα.

Όντως το ηχείο, είναι μέρος του ανταλλακτικόυ της οθόνης που περιέχει και την μπαταρία.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Η μπαταρία υπάρχει σαν σκέτο ανταλλακτικό. Οπότε δεν υπάρχει λόγος σαν επίσημη αντιπροσωπεία να σου είπαν ότι άλλαξαν, και να μην την άλλαξαν.

Στην περίπτωση του κυρίου από πάνω, που είχε θέμα το ηχείο, αυτό το ανταλλακτικό περιέχεται στο ανταλλακτικό της οθόνης που περιέχει και την μπαταρία.

Άλλη λοιπόν η περίπτωση σου, άλλη του μέλους από πάνω.

Και εγώ πήγα και ζήτησα αλλαγή μπαταρίας. Είχα όμως και μια φθορά σε ένα σημείο στην οθονη (κάτι σαν λεκέ/δαχτυλιά που δεν έφευγε), και μου αλλάξανε πλαίσιο και κάλυψε η εγγύηση την αλλαγή μπαταρίας γιατί μου είπαν πλαίσιο και μπαταρία πάνε μαζί. Τώρα τι και πως δεν γνωρίζω, αλλά το κινητό όταν το παρέλαβα ήταν σαν καινούργιο. Ούτε εγώ είδα διαφορά στην διάρκεια μπαταρίας αλλά και πριν την αλλαγή δεν είχα θέμα, πιο πολύ για ψυχολογικούς λόγους το πήγα για αλλαγή. Edited by zananiro
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Καλή χρονιά στη παρέα!

Είπα να μοιραστώ μαζί σας μια εμπειρία μου με το επίσημο σέρβις της Huawei.

Το πήγα πριν λίγες μέρες για αλλαγή back cover γιατι μου είχε σπάσει.

Είπα αφού το στέλνω που το στέλνω για άνοιγμα ας του κάνω και μια αλλαγή μπαταρίας γιατί κοντεύει τα 3 χρόνια χρήσης.

Προς απογοήτευση μου όμως εδώ και 3 μέρες χρήσης με την "νέα" μπαταρία δεν βλέπω καμία απολύτως διαφορά στην αυτονομία και μου μπήκαν ψιλοι στα αυτιά..

Κατέβασα λοιπόν ψάχνοντας αρκετά σε φόρουμ την εφαρμογή accu Battery η οποία μετά από 4 μέρες χρήσης της μου υπολόγισε ότι χωρητικότητα της μπαταρία μου είναι στα 3500 mAh ενώ θα πρεπε να είναι 4000..

Πιστευω ότι παρόλο που το έστειλα στο επίσημο σέρβις μάλλον με δουλέψαμε και δεν την αλλάξανε αφού δεν έχω και τρόπο να το αποδείξω άλλωστε..

Έχετε καμία ιδέα πως αλλιώς θα μπορούσα να το τσεκάρω??

το κινιτο δεν εχει στην μπαταρια του τσιπακι με πληροφορίες (οπως iphone και samsung) ετσι δεν μπορείς να διαβάσεις την μπαταρια οτι εφαρμογές υπάρχουν απλά κανουν υπολογισμό βάση χρήση (δλδ άκρος ανακριβές)

 

αν η μπαταρια είχε σωστή χρήση (όχι υπερθέρμανση πχ gaming όχι χρήση και φόρτιση ) τοτε θα έπρεπε να αρχίσει (σημειώνω να αρχίσει) μετά τα 3 χρόνια να χάνει........ετσι μετά την αλλαγή δεν είδες και διαφορά

το ότι έχει διαφορά σε σχέση με το τοτε που ήταν καινούργιο ένα πράγμα μόνο το δικαιολογεί και μαλιστα απόλυτα και ειναι το λογισμικό και ειδικά η εφαρμογές όπως viber facebook και άλλα (όπως και το ίδιο το android) τα οποία έχουν γίνει πολύ ποιο βαριές ετσι εκεί που έτρωγαν σε αναμονή και σε χρήση πχ 10% cpu (τελείως ενδεικτικό ποσό) τώρα τρώνε 40% σαν συνέπεια μεγαλύτερη κατανάλωση........ στα καινούργια κινιτα δεν φαινεται αυτό καθώς έχουν πολύ ποιο ισχυρούς επεξεργαστές με ίδια κατανάλωση (κλπ κλπ)

 

ετσι ναι κατά 99,9% σου άλλαξαν την μπαταρια (μην πω 100% αν το έγραφε το χαρτί) και οχι προφανώς και δεν θα δεις διαφορά σε κινιτο που ειναι 3 χρόνον και πλέον cpu βαράει υπερωρίες για να ανταπεξέλθει

 

η αλλιώς... με τους ρυθμούς που προχωράει το λογισμικό 3 χρονών συσκευη θεωρείται αρχαία πλέον ακομη και ναυαρχίδα

Edited by egodemis
Link to comment
Share on other sites

Ήρθε security patch Νοεμβρίου σήμερα. Και εγώ πήγα και ζήτησα αλλαγή μπαταρίας. Είχα όμως και μια φθορά σε ένα σημείο στην οθονη (κάτι σαν λεκέ/δαχτυλιά που δεν έφευγε), και μου αλλάξανε πλαίσιο και κάλυψε η εγγύηση την αλλαγή μπαταρίας γιατί μου είπαν πλαίσιο και μπαταρία πάνε μαζί. Τώρα τι και πως δεν γνωρίζω, αλλά το κινητό όταν το παρέλαβα ήταν σαν καινούργιο. Ούτε εγώ είδα διαφορά στην διάρκεια μπαταρίας αλλά και πριν την αλλαγή δεν είχα θέμα, πιο πολύ για ψυχολογικούς λόγους το πήγα για αλλαγή.
Αν δεν σου έχουν κάνει reset, κάνε το εσύ αφού πρώτα πάρεις backup.

Θα βελτιωθεί η κατάσταση της μπαταρίας, αλλά μην περιμένεις και πολλά λόγω της ηλικίας του hardware σε σχέση με τα καινούρια λογισμικά.

Βέβαια υπάρχει και το downgrade σε παλαιότερο λογισμικό μέσω του hi suite αλλά δεν νομίζω ότι αξίζει.

Έτσι και αλλιώς πλέον τα security patches ειναι υποχρεωτικά λογω της κατάστασης που υπάρχει οπότε κοίταξε να χαρείς τη '' νέα '' σου συσκευή και όλα καλά

:)
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Έχω αγοράσει huawei online drive. Υπάρχει τρόπος να κατεβάσω μαζικά όλες τις φωτογραφίες σε υπολογιστή?

Επίσης γνωρίζει κανείς κόστος αλλαγής του τζαμιού μόνο μπροστα?

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Έχω αγοράσει huawei online drive. Υπάρχει τρόπος να κατεβάσω μαζικά όλες τις φωτογραφίες σε υπολογιστή?

Επίσης γνωρίζει κανείς κόστος αλλαγής του τζαμιού μόνο μπροστα?

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

Δεν αλλάζει μόνο το τζάμι τουλάχιστον σε επίσημα επισκευαστικά.

Σε μαϊμού επισκευαστικό λογικά όλα γίνονται αλλά δεν ξέρεις αν θα επισκευαστεί σωστά και πόσο θα λειτουργήσει.

:)
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν σου έχουν κάνει reset, κάνε το εσύ αφού πρώτα πάρεις backup.

Θα βελτιωθεί η κατάσταση της μπαταρίας, αλλά μην περιμένεις και πολλά λόγω της ηλικίας του hardware σε σχέση με τα καινούρια λογισμικά.

Βέβαια υπάρχει και το downgrade σε παλαιότερο λογισμικό μέσω του hi suite αλλά δεν νομίζω ότι αξίζει.

Έτσι και αλλιώς πλέον τα security patches ειναι υποχρεωτικά λογω της κατάστασης που υπάρχει οπότε κοίταξε να χαρείς τη '' νέα '' σου συσκευή και όλα καλά

Thanks. Εχει περάσει κανένα δίμηνο που έγινε η αλλαγή μπαταρίας και πλαισίου, διαφορά στην μπαταρία δεν είδα με πριν, προφανώς για τους λόγους που έχετε αναφέρει πιο πάνω. Μου είχαν κάνει hard reset και έχω δει διαφορά στην ταχύτητα και γενικότερ είναι πιο smooth από πριν.
Καλημέρα. Έχω αγοράσει huawei online drive. Υπάρχει τρόπος να κατεβάσω μαζικά όλες τις φωτογραφίες σε υπολογιστή?

Επίσης γνωρίζει κανείς κόστος αλλαγής του τζαμιού μόνο μπροστα?

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Νομίζω αλλαγή πλαισίου πάει μαζί με αλλαγή μπαταρίας, έτσι έγινε με εμένα. Απ' όσο είχε αναφέρει ένα παιδί πιο πάνω αν δεν κάνω λάθος ήταν γύρω στα 50€ στο επίσημο service. Αν είσαι εντός εγγύησης ίσως σε καλύψει η εγγύηση. Ρώτησε πρώτα στο επίσημο service γιατί έχει και εκπτώσεις αυτήν την περίοδο οπότε σε συμφέρει να το πας εκεί πάρα σε κάποιο μη εξουσιοδοτημένο service.
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Δεν αλλάζει μόνο το τζάμι τουλάχιστον σε επίσημα επισκευαστικά.

Σε μαϊμού επισκευαστικό λογικά όλα γίνονται αλλά δεν ξέρεις αν θα επισκευαστεί σωστά και πόσο θα λειτουργήσει.

OK. Όσον αφορά το άλλο ερώτημα?

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

OK. Όσον αφορά το άλλο ερώτημα?

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

Για το άλλο δεν γνωρίζω

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Thanks. Εχει περάσει κανένα δίμηνο που έγινε η αλλαγή μπαταρίας και πλαισίου, διαφορά στην μπαταρία δεν είδα με πριν, προφανώς για τους λόγους που έχετε αναφέρει πιο πάνω. Μου είχαν κάνει hard reset και έχω δει διαφορά στην ταχύτητα και γενικότερ είναι πιο smooth από πριν. Νομίζω αλλαγή πλαισίου πάει μαζί με αλλαγή μπαταρίας, έτσι έγινε με εμένα. Απ' όσο είχε αναφέρει ένα παιδί πιο πάνω αν δεν κάνω λάθος ήταν γύρω στα 50€ στο επίσημο service. Αν είσαι εντός εγγύησης ίσως σε καλύψει η εγγύηση. Ρώτησε πρώτα στο επίσημο service γιατί έχει και εκπτώσεις αυτήν την περίοδο οπότε σε συμφέρει να το πας εκεί πάρα σε κάποιο μη εξουσιοδοτημένο service.

 

 

τι κοστίζει 50 ευρώ;

η μπαταρία κοστίζει 35 και το πίσω κάλυμμα 65.

Η οθόνη 259 μαζί με μπαταρία ,τιμές χωρίς τις εκπτώσεις που τρέχουν τώρα.

:)
Link to comment
Share on other sites

Για το άλλο δεν γνωρίζω

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

 

τι κοστίζει 50 ευρώ;

η μπαταρία κοστίζει 35 και το πίσω κάλυμμα 65.

Η οθόνη 259 μαζί με μπαταρία ,τιμές χωρίς τις εκπτώσεις που τρέχουν τώρα.

Δεν αναφέρομαι για αλλαγή οθόνης, αλλά για πλαίσιο και μπαταρία.
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Δεν αναφέρομαι για αλλαγή οθόνης, αλλά για πλαίσιο και μπαταρία.

 

 

το πλαίσιο δεν αλλάζει μόνο του.είναι πακέτο με οθόνη και μπαταρία.

:)
Link to comment
Share on other sites

το πλαίσιο δεν αλλάζει μόνο του.είναι πακέτο με οθόνη και μπαταρία.
Κάτσε ρε συ, εμένα μου άλλαξαν πλαίσιο και μπαταρία, δεν μου είπαν τίποτα για οθόνη. Γι' αυτό και με κάλυψε η εγγύηση, λόγω αλλαγής πλαισίου πήγε πακέτο και η μπαταρία. Εκτός και αν άλλαξαν και οθόνη, τι να πω. Το ίδιο είχε αναφέρει και ένα άλλο παιδί παλαιότερα, για πλαίσιο και μπαταρία αν θυμάμαι καλά. Edited by zananiro
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Κάτσε ρε συ, εμένα μου άλλαξαν πλαίσιο και μπαταρία, δεν μου είπαν τίποτα για οθόνη. Γι' αυτό και με κάλυψε η εγγύηση, λόγω αλλαγής πλαισίου πήγε πακέτο και η μπαταρία. Εκτός και αν άλλαξαν και οθόνη, τι να πω. Το ίδιο είχε αναφέρει και ένα άλλο παιδί παλαιότερα, για πλαίσιο και μπαταρία αν θυμάμαι καλά.

 

 

Μην επαναλαμβάνουμε τα ίδια.

Η οθόνη σε όλα τα huawei (πλην του p20 του απλού που αλλάζεται μόνο digitizer με οθόνη)που έχουν αυτοκόλλητο πίσω κάλυμμα,πάει μαζί με το πλαισιο που περιλαμβάνει την μπαταρία.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

:)
Link to comment
Share on other sites

Μην επαναλαμβάνουμε τα ίδια.

Η οθόνη σε όλα τα huawei (πλην του p20 του απλού που αλλάζεται μόνο digitizer με οθόνη)που έχουν αυτοκόλλητο πίσω κάλυμμα,πάει μαζί με το πλαισιο που περιλαμβάνει την μπαταρία.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

Εντάξει, κουβέντα κάνουμε, δεν γνωρίζω τις τεχνικές λεπτομέρειες, απλα ανέφερα τι μου είπαν στο service. Ζήτησα αλλαγή μπαταρίας και μου είπαν ότι τελικά άλλαξαν πλαίσιο και μπαταρία εντός εγγύησης, δεν ρώτησα λεπτομέρειες. Και στο χαρτί που μου έδωσαν 2 πράγματα αναφέρουν ότι αντικαταστήθηκαν. Δεν φαντάστηκα ότι το πακέτο περιλαμβάνει οθόνη γιατί ξέρω ότι το κόστος είναι υψηλό. Αν περιλαμβάνει, ακόμα καλύτερα :)

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Εντάξει, κουβέντα κάνουμε, δεν γνωρίζω τις τεχνικές λεπτομέρειες, απλα ανέφερα τι μου είπαν στο service. Ζήτησα αλλαγή μπαταρίας και μου είπαν ότι τελικά άλλαξαν πλαίσιο και μπαταρία εντός εγγύησης, δεν ρώτησα λεπτομέρειες. Και στο χαρτί που μου έδωσαν 2 πράγματα αναφέρουν ότι αντικαταστήθηκαν. Δεν φαντάστηκα ότι το πακέτο περιλαμβάνει οθόνη γιατί ξέρω ότι το κόστος είναι υψηλό. Αν περιλαμβάνει, ακόμα καλύτερα :)
Που το πηγές για επισκευή?

Μήπως το χαρτί αναγράφει Αλλαγή οθόνης (περιέχει νέα μπαταρία)?

Οπως και να έχει αλλάζεται πακέτο.

Σε μερικές περιπτώσεις, αν τα διαγνωστικά βγάλουν θέμα στην οθόνη, γλυτώνεις το κόστος της μπαταρίας αν έχει περάσει το χρόνο.

Είσαι τυχερός, γιατί τοποθετήθηκε νέα ταινία στο πίσω κάλυμμα οπότε είναι σαν καινούριο.

:)
Link to comment
Share on other sites

λοιπον επειφη γνωριζω λιγο παραπανω (μπορω να δειξω και στης φωτω δευτερα οταν παω στην δουλεια)

 

στο p20 pro τι αλλαζει επισιμα

 

1. όταν αλλάζει οθονη αλλάζει και μεσαίο πλαίσιο που περιλαμβάνει την μπαταρια το ακουστικό το fingerprint sensor το ηχείο, το proximiti sensor το light sensor το volume buttons και η δόνηση

 

2. όταν αλλάζει μπαταρια δεν αλλάζει η οθονη αλλάζει μόνο η μπαταρια (εχει "pulltabs" ) και γινεται καθαρισμός στο back cover και middle frame και μπαίνει καινούργια adhesive

 

3. όταν αλλάζει το back cover δεν αλλάζει κάτι μαζί με laser reciver και transmiter (που βοηθάνε για laser focus) και καθαρίζεται το middle cover πριν μπει το καπάκι και μπει στο φούρνο με δαγκάνες

 

4. όταν αλλάζει το dock (η θήρα φόρτισης) αλλάζει μόνο αυτό (ειναι ενα μακρύ flex) και όπως και σε άλλες περιπτώσεις καθαρίζεται middle cover και back cover και μπαίνει καινούργια adhesive

 

5. το ίδιο ισχύ με την πλακέτα του μικροφώνου (του κύριου) (ίδια περίπτωση με το 4 απλά ειναι ένα πλακετακι αντι για το flex)

 

6. το ιδιο παιζει με την camera (πίσω μπρος) το ηχείο το ίδιο και το earspaeker (σε κάποια απο αυτά ανάλογα με το επισκευαστικό κέντρο ειτε αλλάζουν μεμονομενα είτε μαζί με το screen acembly

 

btw την μπαταρια του p20 pro την φοράει και το Mate 10, Mate 10 Pro, Mate 20, Honor 9x (αυτά τα θυμάμαι σίγουρα μπορει και καποιο αλλο)

Link to comment
Share on other sites

Που το πηγές για επισκευή?

Μήπως το χαρτί αναγράφει Αλλαγή οθόνης (περιέχει νέα μπαταρία)?

Οπως και να έχει αλλάζεται πακέτο.

Σε μερικές περιπτώσεις, αν τα διαγνωστικά βγάλουν θέμα στην οθόνη, γλυτώνεις το κόστος της μπαταρίας αν έχει περάσει το χρόνο.

Είσαι τυχερός, γιατί τοποθετήθηκε νέα ταινία στο πίσω κάλυμμα οπότε είναι σαν καινούριο.

Στη Μιχαλακοπούλου. Το χαρτί δεν έγραφε αυτό που αναφέρεις, είχε γραμμένο με συντογραφία στα αγγλικά δύο αντικειμενα, δεν θυμάμαι να έδινε την εντύπωση ότι αλλαχτηκε οθόνη, θα κοιτάξω μήπως το έχω κρατήσει να δω ακριβώς τι γράφει. Πάντως ένα χτύπημα που είχα στη γωνία στο μεταλλικό πλαίσιο και μια μικρή χαρακιά στη γωνία της οθόνης δεν υπάρχουν μετά το service. Edited by zananiro
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Στη Μιχαλακοπούλου. Το χαρτί δεν έγραφε αυτό που αναφέρεις, είχε γραμμένο με συντογραφία στα αγγλικά δύο αντικειμενα, δεν θυμάμαι να έδινε την εντύπωση ότι αλλαχτηκε οθόνη, θα κοιτάξω μήπως το έχω κρατήσει να δω ακριβώς τι γράφει. Πάντως ένα χτύπημα που είχα στη γωνία στο μεταλλικό πλαίσιο και μια μικρή χαρακιά στη γωνία της οθόνης δεν υπάρχουν μετά το service.

 

 

Αν έγραφε κάτι παρόμοιο(front cover),έχει γίνει αλλαγή πλαίσιο με οθόνη όπως σου προανεφερα

88e84f44044c2bce5f3108b5f77a97bd.jpg

7536954ab822341ce07cae222b177f11.jpg

:)
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei P20 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...