Jump to content

Huawei P20 Pro


a40ntistos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και τι διαφορά περιμένουμε να δούμε στη λειτουργία του κινητού;

Καλύτερη διαχείριση μπαταρίας;

Περισσότερη σπιρτάδα;

Link to comment
Share on other sites

Emui 10, φιλικότερο περιβάλλον.

Στηρίζεται σε morandi style, αυτό σημαίνει καλύτερη διαχείριση χρωμάτων με τη λιγότερη δυνατή κατανάλωση και καλύτερη απεικόνιση χωρίς πιξελ.

Έχουν δώσει μεγάλη έμφαση στα χρώματα και το dark mode γίνεται πιο άνετο χωρίς να κουράζει.

Ωραία εφέ αν και κάποιοι δεν θα δώσουν πολύ σημασία, για μένα είναι ενα ωραίο συν.

 

Καλύτερη διαχείριση επεξεργαστή και εκμετάλλευση του ΑΙ στο έπακρο (αν δεν σκάσουν bugs)

 

Καλύτερη κάμερα.

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Emui 10, φιλικότερο περιβάλλον.

Στηρίζεται σε morandi style, αυτό σημαίνει καλύτερη διαχείριση χρωμάτων με τη λιγότερη δυνατή κατανάλωση και καλύτερη απεικόνιση χωρίς πιξελ.

Έχουν δώσει μεγάλη έμφαση στα χρώματα και το dark mode γίνεται πιο άνετο χωρίς να κουράζει.

Ωραία εφέ αν και κάποιοι δεν θα δώσουν πολύ σημασία, για μένα είναι ενα ωραίο συν.

 

Καλύτερη διαχείριση επεξεργαστή και εκμετάλλευση του ΑΙ στο έπακρο (αν δεν σκάσουν bugs)

 

Καλύτερη κάμερα.

 

Ελπίζω για το "καλύτερη κάμερα" και να μην την σκ@τωσουν..

How Soon™ is now?
Link to comment
Share on other sites

Για την κάμερα, έχω τις επιφυλάξεις μου.

Για όσα από 9 πήγαν σε 10, μέχρι στιγμής τουλάχιστον, δεν διαβάζω και τα καλύτερα για την κάμερα.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Για την κάμερα, έχω τις επιφυλάξεις μου.

Για όσα από 9 πήγαν σε 10, μέχρι στιγμής τουλάχιστον, δεν διαβάζω και τα καλύτερα για την κάμερα.

Έχει παστέλι παραπάνω από την 9 αυτό είναι γεγονός, όποιος τραβάει σε manual δεν τον αγγίζει
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά μου έπεσε το κινητό με την πλάτη και μου έκανε ένα ράγισμα στο γυαλί ανάμεσα από τις 2 κάμερες σαν γραμμούλα οριζόντια. Πως μπορώ να αλλάξω το γυαλί των καμερών;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά μου έπεσε το κινητό με την πλάτη και μου έκανε ένα ράγισμα στο γυαλί ανάμεσα από τις 2 κάμερες σαν γραμμούλα οριζόντια. Πως μπορώ να αλλάξω το γυαλί των καμερών;

 

πφφφ... δεν το ειχες σε case;

 

επικοινώνησε με την επισιμη αντιπροσωπία της huawei..

 

https://consumer.huawei.com/gr/support/

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

αντε να ερθει το EMUI 10........ με την 380 βγαζω περιπου 6 ωρες οθονης μονο... βεβαια δεν ξερω ειχα και αρκετο καιρο να δουλεψω την συσκευη και ηταν σε ενα συρταρι... θα στρωσει ξανα με μερικες φορτισης? η να παω να αλλαξω μπαταρια? ξερει κανεις ποσο περιπου εχει στο επισημο service της huawei?

 

περιμενω τωρα την 10 να κανω και clean install....

 

παντως την συσκευη την δουλευω παντα με το performance mode on... εχουν φτιαξει παρα πολλα bug που ειχε πριν η συσκευη... στην αρχη μπορω να πω πως εβρισκα παντου προβληματα....... ακομα και σημερα μπορω να πω πως ειναι μια εξαιρετικη συσκευη οσο για το κοματι της καμερας μου τα χαλαει λιγακι...! η εκδοση της καμερας 355 νομιζω πως δεν βγαζει πολυ καλες φωτο...

Link to comment
Share on other sites

Πάμε για 10αρα Απρίλη-Μάη τελικά;

Δύο αναφορές είδα (μια στο xda forum και μια σε κάποιο γερμανόφωνο site) που λένε για κείνο το παράθυρο. Υποτίθεται δεν "τρέχει" καλά και είναι στο "στρώσιμο".

Επιπρόσθετα, στο FF που κοίταξα δεν έχει βγει κάποια καινούρια έκδοση, πλην μιας .387 και μιας .388 για την 9.1

 

Για τη 10 υπάρχει μια .146 και μια .157 που δεν κάνουν για τη δική μας Region.

How Soon™ is now?
Link to comment
Share on other sites

πφφφ... δεν το ειχες σε case;

 

επικοινώνησε με την επισιμη αντιπροσωπία της huawei..

 

https://consumer.huawei.com/gr/support/

 

 

Το έχω στη θήκη τη διαφανή αλλά προεξέχουν οι κάμερες, μίλησα με το επίσημο σέρβις αλλά μου είπαν ότι πρέπει να αλλαχτεί και η πλάτη μαζί νομίζω γύρω στα 130 δεν αξίζει κατά τη γνώμη μου για το αισθητικό αποτέλεσμα γιατί οι κάμερες δουλεύουν κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

αν ειναι οκ και μπορεις να βγαλεις φωτογραφιες κανονικα τοτε οντως δεν αξιζει να δωσεις 130ευρω.... κρατησε το οπως εχει... και αργοτερα ισως παρεις καποια αλλη συσκευη... και εγω στην θεση σου τα 130 ευρω δεν θα τα εδινα με τπτ... εκτος αν σου αρεσει τοσο πολυ η συσκευη και θες να την κρατησεις για τα επομενα χρονια ακομα..!
Link to comment
Share on other sites

Επικοινώνησα μέσω messenger με την εταιρία και μου απάντησαν "Καλησπέρα Σάκη, θα θέλαμε να σε ενημερώσουμε πως λόγω αλλαγής της Πολιτικής της Εταιρείας , η ενημέρωση για το συγκεκριμένο μοντέλο θα ξεκινήσει να διατίθεται τον Μάιο"
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεεεενννν πήρα χθες το μήνυμα του 112. Συνέβη και σε εσάς? Ξέρει κανείς πως λύνουμε το πρόβλημα? Thanks
Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις, στην αναζήτηση γράφεις "εκτα" είναι η πρώτη επιλογή. ενεργοποίησε ποιες ειδοποιήσεις θες να παίρνεις.

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις, στην αναζήτηση γράφεις "εκτα" είναι η πρώτη επιλογή. ενεργοποίησε ποιες ειδοποιήσεις θες να παίρνεις.

 

Thanks, στις ρυθμίσεις CBS?

Link to comment
Share on other sites

Αποθηκευονται κάπου στο κινητό μας οι κωδικοί WiFi από τα διάφορα δίκτυα που έχουμε συνδεθεί κατά καιρούς;

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αποθηκευονται κάπου στο κινητό μας οι κωδικοί WiFi από τα διάφορα δίκτυα που έχουμε συνδεθεί κατά καιρούς;

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ναι αλλά αν είσαι root μόνο μπορείς να δεις

Εκτός και αν θέλεις ναντα διαγράψεις αυτό γίνεται στης ρυθμίσεις wifi

Link to comment
Share on other sites

Βοήθεια!!!

-έχω κλειδωμένο bootloader

-πρέπει να κάνω root το κινητό.

όσο κι αν ψάχνω, δεν βρίσκω λύση.

 

Έσβησα όλες τις φωτογραφίες στο google photos (και από το trash) νομίζοντας ότι αυτό δεν επηρεάζει τις φωτογραφίες που είναι στην εφαρμογή "Συλλογή" του κινητού.

Οι εφαρμογές ανάκτησης δεδομένων που βρίσκω, απαιτούν το κινητό να είναι rooted.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικά, με το root δεν μπορώ να σε βοηθήσω γιατί δεν γνωρίζω.

 

Να ξέρεις όμως, πως το αντίθετο ισχύει. Δηλαδή οι φωτογραφίες στο "Συλλογή", δεν επηρεάζουν τις φωτογραφίες του Google photos. Βέβαια, απαραίτητη προϋπόθεση να έχουν γίνει ήδη backup.

 

Επίσης, και η εφαρμογή "Συλλογή" έχει κάδο απορριμμάτων, πηγαίνοντας "άλμπουμ -> Διαγράφηκαν πρόσφατα". Είδες μήπως υπάρχουν εκεί οι φωτογραφίες σου;

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά αν είσαι root μόνο μπορείς να δεις

Εκτός και αν θέλεις ναντα διαγράψεις αυτό γίνεται στης ρυθμίσεις wifi

Α πολύ κρίμα γιατί δε σκέφτομαι να το ρουταρω μόνο γιαυτο. Βασικά σκεφτόμουν να κάνω ένα hard reset όταν με το καλό πάρουμε την καινούρια έκδοση Android αλλά δε θα ήθελα να χάσω τα αποθηκευμένα δίκτυα μου. Τεσπα, ευχαριστώ για την απάντηση.

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Βοήθεια!!!

-έχω κλειδωμένο bootloader

-πρέπει να κάνω root το κινητό.

όσο κι αν ψάχνω, δεν βρίσκω λύση.

 

Έσβησα όλες τις φωτογραφίες στο google photos (και από το trash) νομίζοντας ότι αυτό δεν επηρεάζει τις φωτογραφίες που είναι στην εφαρμογή "Συλλογή" του κινητού.

Οι εφαρμογές ανάκτησης δεδομένων που βρίσκω, απαιτούν το κινητό να είναι rooted.

 

Οι φωτογραφίες έχουν διαγραφεί από παντού και από όλους τους κάδους απορριμάτων..

Link to comment
Share on other sites

Βοήθεια!!!

-έχω κλειδωμένο bootloader

-πρέπει να κάνω root το κινητό.

όσο κι αν ψάχνω, δεν βρίσκω λύση.

 

Έσβησα όλες τις φωτογραφίες στο google photos (και από το trash) νομίζοντας ότι αυτό δεν επηρεάζει τις φωτογραφίες που είναι στην εφαρμογή "Συλλογή" του κινητού.

Οι εφαρμογές ανάκτησης δεδομένων που βρίσκω, απαιτούν το κινητό να είναι rooted.

 

Σύνδεσε το κινητό με το πισι και τρέξε οποιοδήποτε recovery, αν είναι φρέσκο θα στις επαναφέρει χωρίς πολλά πολλά.

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πάλι τίποτα με το μήνυμα από το 112,αν και έκανα τα "προβλεπόμενα" από τον rackal. Εσείς πήρατε όλοι το μήνυμα? Τι κάνω λάθος ρε μαμωτο. Ούτε και σε Samsung A8 ήρθε
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πάλι τίποτα με το μήνυμα από το 112,αν και έκανα τα "προβλεπόμενα" από τον rackal. Εσείς πήρατε όλοι το μήνυμα? Τι κάνω λάθος ρε μαμωτο. Ούτε και σε Samsung A8 ήρθε
Χτες ούτε σε εμένα ήρθε, την προηγούμενη φορά είχε έρθει. Δεν ξέρω αν έπαιξα ρόλο ότι το είχα σε WiFicall. Εφόσον έχεις κάνεις τις απαραίτητες ρυθμίσεις νομίζω δεν είναι θέμα δικό σου, αλλά είτε της εταιρίας κινητής είτε του 112.

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei P20 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...