Jump to content

Huawei P20 Pro


a40ntistos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Προσωπικά, τον ασπρόμαυρο φακό δεν τον αλλάζω με ότιδηποτε. Για μένα ήταν λάθος που τον αφαίρεσε και από τα mate και από τα Ρ.

Σε μία θα έπρεπε να τον κρατήσει και να εκμεταλλευτεί αυτά που μπορεί να προσφέρει και στην έγχρωμη αλλά και στην ασπρόμαυρη φωτογραφία.

Ελάχιστα άτομα το χρισμοποιουσαν και ακόμη λιγότερα ήξεραν τι προσφέρει στην θέση του έβαλε ultrwide, και τα υπόλοιπα τα κάνει με software (με χειρότερα αποτέλεσματα προφανος αλλά για αυτούς που προορίζεται δεν τους καίει μια)
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ την παρέα.. Παιδιά λόγου δουλειάς (καυστήρες) πάω συχνά σε υπόγεια κτλ, χάνεται όπως είναι λογικό το σήμα της κάρτας αλλά, μετά όταν κοιτάω το κινητό βάζω ξανά το πιν, σαν να έκανε επανεκκίνηση το κινητό ένα πράγμα , αλλά μόνο το σήμα χάθηκε για μια στιγμή .. Έχω Vodafone cu και το ίδιο φαινόμενο είχα και με το Honor 10 παλιότερα.. Μήπως χρειάζεται εργοστασιακή επαναφορά το κινητό ή είναι γενικό θέμα του κινητού όταν χάνει σήμα να ξανά βάζουμε το pin της κάρτας σιμ..?

Είμαι στην έκδοση 9.1.0. 328..

Edited by vagosvts7

Haier W910 value for money :D

XBMC/Kodi/SPMC Οδηγός σεταρίσματος Add-ons & Repository http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=408974

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ την παρέα.. Παιδιά λόγου δουλειάς (καυστήρες) πάω συχνά σε υπόγεια κτλ, χάνεται όπως είναι λογικό το σήμα της κάρτας αλλά, μετά όταν κοιτάω το κινητό βάζω ξανά το πιν, σαν να έκανε επανεκκίνηση το κινητό ένα πράγμα , αλλά μόνο το σήμα χάθηκε για μια στιγμή .. Έχω Vodafone cu και το ίδιο φαινόμενο είχα και με το Honor 10 παλιότερα.. Μήπως χρειάζεται εργοστασιακή επαναφορά το κινητό ή είναι γενικό θέμα του κινητού όταν χάνει σήμα να ξανά βάζουμε το pin της κάρτας σιμ..?

 

Είμαι στην έκδοση 9.1.0. 328..

 

Ούτε εμένα μου έχει τύχει. Μήπως έχεις καμία ρύθμιση στη sim να σου ζητάει pin? Γιατί για να συμβαίνει σε 2 διαφορετικά κινητά δεν πρέπει να είναι θέμα λειτουργικού. Αυτό στο έχει κάνει και σε άσχετη στιγμή ή μόνο όταν χάνει σήμα?

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ παίδες για τις απαντήσεις.. Από ότι έχω παρατηρήσει μου το κάνει όταν είμαι στη δουλειά και όταν πάω ξαφνικά να δω τι ώρα είναι , βλέπω ότι μου ζητάει το pin της κάρτας.. Γενικά όταν είμαι πάνω από το κινητό και το σκαλίζω δεν μου έχει κλείσει να πω ότι ζεσταίνεται η συσκευή..

Απλά πάλι σκέφτηκα ότι και στο p20 pro και στο honor 10 που είχα, οταν έκανα τα μεγάλα update του λογισμικού, ποτέ δεν έκανα εργοστάσιακες ρυθμίσεις μετά.. Αλλά μάλλον φίλε όπως λες, παίζει να είναι κάποια ρύθμιση της sim..

Edited by vagosvts7

Haier W910 value for money :D

XBMC/Kodi/SPMC Οδηγός σεταρίσματος Add-ons & Repository http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=408974

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ παίδες για τις απαντήσεις.. Από ότι έχω παρατηρήσει μου το κάνει όταν είμαι στη δουλειά και όταν πάω ξαφνικά να δω τι ώρα είναι , βλέπω ότι μου ζητάει το pin της κάρτας.. Γενικά όταν είμαι πάνω από το κινητό και το σκαλίζω δεν μου έχει κλείσει να πω ότι ζεσταίνεται η συσκευή..

 

Απλά πάλι σκέφτηκα ότι και στο p20 pro και στο honor 10 που είχα, οταν έκανα τα μεγάλα update του λογισμικού, ποτέ δεν έκανα εργοστάσιακες ρυθμίσεις μετά.. Αλλά μάλλον φίλε όπως λες, παίζει να είναι κάποια ρύθμιση της sim..

Δοκίμασε να απενεργοποιήσεις να σου ζητάει pin για να δεις αν αυτό έχει σχέση με τη sim ή συμβαίνει κάτι άλλο. Πήγαινε ρυθμισεις->ασφάλεια και απόρρητο->πρόσθετες ρυθμίσεις - >κρυπτογράφηση και διαπιστευτήρια-> ρύθμιση κλειδώματος και απενεργοποίησε το pin.

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να απενεργοποιήσεις να σου ζητάει pin για να δεις αν αυτό έχει σχέση με τη sim ή συμβαίνει κάτι άλλο. Πήγαινε ρυθμισεις->ασφάλεια και απόρρητο->πρόσθετες ρυθμίσεις - >κρυπτογράφηση και διαπιστευτήρια-> ρύθμιση κλειδώματος και απενεργοποίησε το pin.

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

 

Ευχαριστώ φίλε μου να σαι καλά .. Την έκανα την διαδικασία που μου είπες..

Haier W910 value for money :D

XBMC/Kodi/SPMC Οδηγός σεταρίσματος Add-ons & Repository http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=408974

Link to comment
Share on other sites

Μόλις πήρε την .345

Security update Οκτωβρίου και κάτι-κάτι για βελτίωση vowifi και volte για ορισμένους παρόχους.

How Soon™ is now?
Link to comment
Share on other sites

Μόλις πήρε την .345

Security update Οκτωβρίου και κάτι-κάτι για βελτίωση vowifi και volte για ορισμένους παρόχους.

 

Μία αισθητή βελτίωση που παρατήρησα ήταν η τρομερή μείωση στο latency όταν χρησιμοποιώ ακουστικά bt ενώ βλέπω βίντεο.

Δε θυμίζει πλέον κακό lip sync.

How Soon™ is now?
Link to comment
Share on other sites

Αυτή θα είναι και η τελευταία έκδοση για το 9.1 καθώς από ότι διαβαζωωωω στο xda, κάποιοι άρχισαν να περνούν την 10 στην Ευρώπη, αμέσως μετά την 345.

 

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Θεωρώ ότι όπως πολλές εταιρείες έχουν παραδεχτεί (βλέπε apple) ότι με τα update λογισμικού και όχι τα security patches το κινητό γίνεται πιο "Βαρύ" και αργό, με αποτέλεσμα να αναγκάζεται ο καταναλωτής να αγοράσει καινούργιο.Αν θυμάμαι καλά η apple το είχε παραδεχτεί λέγοντας ότι το κάνει γιατί τα επίπεδα της μπαταρίας πέφτουν σε υπερβολικό βαθμό και θέλουν να αποφύγουν δυσάρεστες ενέργειες. Αυτό που θέλω να πω είναι ότι σχεδόν σε κάθε update κατεμε μόνο καλύτερο δε γίνεται το τηλ και δε ξέρω κατά πόσο καλό κάνουμε στα τηλέφωνα μας.Απο τη στιγμή αγοράς μέχρι το επόμενο update όλα καλά μετά αρχίζει να βρωμάει η δουλειά.

Όλα τα παραπάνω αφορούν προσωπική μου άποψη και θα ήθελα και τη δική σας.

Ζήτω συγνώμη αν βγήκα λίγο off topic.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Παρατηρησα τελευταία, χωρίς να θυμαμαι να εχω σκαλίσει κατι, οτι εχω ενα θεματακι στο μικρόφωνο της συσκευής...

 

Οταν μιλαω ολα καλα σαν κλήση, αλλα οταν βαλω την κληση σε ανοιχτη ακροαση δεν με ακουνε, ενω εγω ακουω κανονικα, ειναι σαν να ειμαι στο mute, εχει συνατηση καποιος κατι παρόμοιο με το μικρόφωνο στην ανοιχτη ακρόαση?

Hyper82!
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κ καλή εβδομάδα, τις τελευταίες 3μερες έχω παρατηρήσει ότι αργεί να φορτίσει το τηλ.

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχει αντιμετωπίσει κάποιος το ίδιο πρόβλημα;

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κ καλή εβδομάδα, τις τελευταίες 3μερες έχω παρατηρήσει ότι αργεί να φορτίσει το τηλ.

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Κοτα μηπως εχει σκονη/ακαθαρσιες η θυρα usb και οι επαφες του καλωδιου.

Μπορεις να δοκιμασεις με αλλο καλωδιο αλλα να ειναι 5Α και σε μικρο μηκος ωστε να δουλεψει η γρηγορη φορτιση.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Κοτα μηπως εχει σκονη/ακαθαρσιες η θυρα usb και οι επαφες του καλωδιου.

 

Μπορεις να δοκιμασεις με αλλο καλωδιο αλλα να ειναι 5Α και σε μικρο μηκος ωστε να δουλεψει η γρηγορη φορτιση.

Θα το κοιτάξω, σε ευχαριστώ πολύ. Δοκίμασα κ με άλλο καλώδιο αλλά μου κάνει το ίδιο πάλι. Εκεί που αργεί πολύ είναι από το 90%κ πάνω, πηγαίνει απελπιστικά αργά

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μα είναι λογικό να γίνεται αυτό. Πότε δεν πάει σφαίρα από το 90% και πέρα. Είναι απλά ιδέα σου το όλο πρόβλημα.

 

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μα είναι λογικό να γίνεται αυτό. Πότε δεν πάει σφαίρα από το 90% και πέρα. Είναι απλά ιδέα σου το όλο πρόβλημα.

 

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk

Μπορεί να είναι και ιδέα μου, έκανε 15 λεπτά από το 92 στο 93%

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να είναι και ιδέα μου, έκανε 15 λεπτά από το 92 στο 93%

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Οπα κατσε λιγο. Οταν συνδεεις τον φορτιστη πρεπει να σου λει στην lockscreen υπερταχεια φορτιση και το σηματακιφορτισης να ειναι 2 κεραυνοι ενωμενοι.

Αν δεν σου το λεει και σου λεει απλα φορτιση τοτε κανει απλη αργη φορτιση.

 

Να ξερεις οτι η γρηγορη φορτιση ειναι ενεργη σε χαμηλη σταθμη κι οσο ανεβαινει πεφτει και η ταχυτητα φορτισης γιαπροστασια της παταριας.

Ακομα οταν παει στο 90% αναβει πρασινο λαμπακι και καλα οτι εγινε πληρη φορτιση. Αυτο το κανει παλι για προστασια της μπαταριας.

 

Αν εσυ εχεις προβλημα μετα το 90% οτι κανει αργη τοτε να ξερεις οτι ειναι φυσιολογικο.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

πάει το κινητό με την 345 το γ@μησ@ν..... πολύ lag και η μπαταρία χαλιά...... εκτός αν μετα απο μέρες στρώσει και κάτσει καλά.... αλλα δεν το βλέπω..... χαλιά κινητό σοβαρά.... ουτε 2 χρόνια δεν έβγαλε.... μέχρι και το πιο ξεφτίλα xiaomi είναι καλύτερο σε performance..... κρίμα απλά κρίμα γιατί ήταν ωραίο το P20 pro ...... αν εξαιρέσεις την άθλια cartoon κάμερα....

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έβαλα την 345 με clean install.

Απλά χαμηλή πτήση. Δεν ξέρω τι λέτε αλλά η συσκευή πετάει. Και δεν έχω ενεργή την λειτουργία επιδόσεων για να προλάβω την ερώτηση.

Και μάλλον βλέπω να μένω εδώ. Την 10αρα θα το σκεφτώ πάρα πολύ αν θα την περάσω.

 

PS: Τον από πάνω, μην τον πολύ - λαμβάνετε υπόψη. Από τα τόσα προβλήματα που έχει το κινητό του από τις τόσες αναβαθμίσεις, πάει χειρότερα και από αυτά του Ζερβουδακη (ZER-xxxx).

 

Γιατί το κρατάει ακόμη δεν καταλαβαίνω βέβαια, αφού μιλάμε για χάλι μαύρο, αλλά τέλος παντων.

 

Sent from my Huawei P20 Pro using Tapatalk

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά και εγώ πολύ ευχαριστημένος γενικά με όλα τα updates και όσο πάει γίνεται και καλύτερο. Πραγματικά πολύ καλό. Περιμένω με αγωνία την 10.

 

 

Ps: κάποιο θέμα έχει η συσκευή σου omorfonios. Μήπως πρέπει να πας σε κάποιο σέρβις της Huawei να την τσεκάρουν. Έχει πέσει κάτω η συσκευή?? Έχει μπει νερό?

 

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk

Edited by sniper20
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei P20 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...